Yine beni haksız bulursunuz ama siz olsanız ne yapardınız

Evet çok doğru ve mantıklı yazıyorsunuz. Bende hemfikirim sizinle. Evet bulunduğum bölge itibariyle kadın istemezse erkek birşey yapamaz düşüncesinde. Hal böyle olunca da tüm yük kadınlara kalıyor. Asosyal olmadım hiç 2 üni okudum bu süreçte kurslara gittim ama temkinli olmak için babam arabamı aldı ve otobüste olmamı istemedi. Yani bu çok güzel bir şey tabiki de bundan şikayetçi değilim aksine daha memnunum. Şunu anlatmak istedim sırf ben kendi koruyayım ya da kimse musallat olmasın diye bazı taviz ler verildi bana. Ve bende bunu eğitim ve sosyal hayatım boyunca korumaya çalıştım. Arkadaş çevremi gittiğim geldiğim mekanlara hep ben dikkat ettim. Tabi bu süreçte rahatsız edenler yine oldu ama ben kimseye o yüzü vermedim. Yani yükü ben aldım bir nevi. Eee şimdi tersi bir durum görünce bana ters geldi. Eşime güveniyorum problemlerimiz olabilir ama yanlış birşey yapmaz bana onu biliyorum. Ama şu konuda size katılıyorum. Bir erkek istemediği sürece hiçbir kadın o erkeği yoldan çeviremez.
Hıı şu adi argo tabir "Dışı köpek kuyruk sallamazsa, erkek dolanmaz" Ne kadar kötü bir yakıştırma çevrenizi dediğini Yani. Aslında işin temeli erkek, yani erkek yanaşmazsa kadın etkisiz.

Eş bile istemezse cinsellik yaşayamaz tam anlamı ile. Ama kadın istemezse yaşanıyor.

Siz buna dur diyebilirsiniz. Çocuğunuza, kızınız olursa bunun doğrusunu aktarabilirsiniz.

Eşinizi sıkmayın, kaba tabirle eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin. Yapacak adamı zincire vursan bile boş. Ortada nahoş bir durum yoksa, şöyle samimi konuştu, böyle sözler sarfetti, şöyle yaptı diyerek yasağa zafiyeti doğabilir. Adamın mizacı buymuş, değiştirmeye çalışarak hem kendinizi, hem eşinizi yorarsınız.

Arkadaşımın çocuğu tırnağını yiyor, arkadaşım her türlü önlemi alıyor, uyarıyor ve çocuk annesi varken yemiyor, istem dışı eli ağzına gitse annesinin gözüne bakıyor ama sonuç olarak çocuğun tırnakları hep yenmiş oluyor. Annesinin görmediği yerde yine yiyor.

Sizinkiside aynı bu alışkanlık gibi olacak. Bu sebepten ne kendinizi gereksiz yorun, ne eşinizi. Hareketleri gereksiz olsaydı sizden önce toplum dışlardı. Böyle bir durum olmadığına göre sıkmayın yazık valla adama.

Cok ilginc ben size ilk kez denk geliyorum.

Kocanizi takdir etmekle hanimciligin dozajini kacirmak arasında nereye konumlandiracagimi bilemedim.
Kv bos vakitlerinde anlamsizca evinize gelip size sovup gidiyormuscasina takmissiniz, neden bu denli taktiginizi merak ettim.

Ablacım biraz sal artık sal gitsin. Madem daha önce yine size yer ayırmadı, niye tekrar istiyorsunuz aynı şeyi?
Gidin neresi uygun gelirse gözünüze oraya oturun. Birisi istemediğiniz bir şey mi verdi? Atın çöpe ya da bırakın bir yere. Enerjiniz tutmuyor işte demek ki kadınla. Ne yapsa batacak. Şu iki konu da kafaya takıp, canını sıkmana değecek şeyler değil. Sen artık tetikte bekliyorsun resmen bir şey yapsında canımı sıkayım diye. Ömür geçmez böyle.

X