Yine beni haksız bulursunuz ama siz olsanız ne yapardınız

Kafayı bozmadım elimden geldikçe de uzak duruyorum. Ayrıca cidden sizi eşinize yokmuş gibi davranan mesafe koysanız bile yüzsüzlüğe veren bir insan için ( kv ya da bir bayan değil) nasıl davranırsımız cidden merak ediyorum. Ayrıca diğer gelininin lafıyla yanımıza kendimi de geçtim kendi oğlunun yanına gelmeyen bir anneden bahsediyoruz. Kusura bakmayın ama böyle biri kendi annem bile olsa huzurumu kaçıracak kadar lfayq

Hanım efendi benim eşimde GÜZEL +KADIN olan arkadaşları var ve onlardan bahsederken gayet normal bir şekilde Bayan iş arkadaşı gözüyle bakıp farklı şeye yormuyorum. Ama bu insanların bir sınırı ve mesafesi olduğunu görüyorum. Mesela geçen gün eşimle yemekteydik çok hoş bir bayan iş arkadaşıyla karşılaştık gayet mesafeli ve resmi bir konuşmayla eşimle iletişim kurdu. Ve bende bize eşlik etmesini teklif ettim... Bakın bunu da yapabiliyorum ve düşünebiliyorum. Benim rahatsız olduğum konu Bayan + güzel + iletişim kurması değil. Sadece iletişim tarzından konuşma üslubundan ve mesafe kontrolünü sağlayamamaktan. Anladınız mı? Emin olun bir bayan eşinizle samimi ve patavatsızca konuşsa sizde benim gibi rahatsız olursunuz. Bu bana has değil her kadın her insan için geçerli. Bu açıdan da düşünmenizi tavsiye ederim...
Birazda bulunduğumuz bölge kaynaklı, o zaman eşimin bana çalışma, dışarı çıkma gibi söylemleri olması lazım çünkü burda erkekler yürümüyor, koşuyor resmen. Kendini bilmeyen insan her yerde var.

Eşim, bunların farkında değil mi sizce? Yani benden iyi biliyor buraları. Ama, bana güvendiği ve hadlerini bildireceğim bildiğinden dolayı lafını bile etmez. Hıı ciddi bir taciz var ise o zaman devreye girer. Bunun dışında, hangi birine müdahale edecek? Etse ya kavga, ya ölüm. Bunlar hassas konular erkekler için.

Bazı laubali insanlarla mecbur çalışıyorum. Eşim bunu sorun etmeyecek bilinçte. Onların yaptığını normal bulduğu için değil, benim duruşumu biliyor.

Koskoca düğün salonunda niye yer tutturuyorsunuz, hani tutsa kendi tutsun gidin oturun da istemeye ne gerek var?

Bu nasıl bir gamsızlık nasıl bir rahatlık seviyesi Allah'ım yarebbim, takılınan şeylere bak.
Gamsızlık rahatlık mı? Yaaa siz rahatsız olduğunuz bir şeyi karşınızdakine deseniz ve o da yine aynı davranışı yapsa normal mi kqşeı
Birazda bulunduğumuz bölge kaynaklı, o zaman eşimin bana çalışma, dışarı çıkma gibi söylemleri olması lazım çünkü burda erkekler yürümüyor, koşuyor resmen. Kendini bilmeyen insan her yerde var.

Eşim, bunların farkında değil mi sizce? Yani benden iyi biliyor buraları. Ama, bana güvendiği ve hadlerini bildireceğim bildiğinden dolayı lafını bile etmez. Hıı ciddi bir taciz var ise o zaman devreye girer. Bunun dışında, hangi birine müdahale edecek? Etse ya kavga, ya ölüm. Bunlar hassas konular erkekler için.

Bazı laubali insanlarla mecbur çalışıyorum. Eşim bunu sorun etmeyecek bilinçte. Onların yaptığını normal bulduğu için değil, benim duruşumu biliyor.
Aslında bende eşimin durumunu biliyorum. Aksi aldtamak vb şekilde bir niyeti asla olmaz ama benim eşim huy olarak aşırı iyilik yapıp aşırı verici davranan birisi. Bu sadece bayanlara değil herkese karşı böyle. Benim endişem eşimin bu tutumu farklı anlaşılır fajrlı davranılması.

Gamsızlık rahatlık mı? Yaaa siz rahatsız olduğunuz bir şeyi karşınızdakine deseniz ve o da yine aynı davranışı yapsa normal mi kqşeı
İş yok güç yok dert yok meşgale yok, kaynana şunu yaptı koca şöyle dedi elti şuraya gitti falan hep kafanızın içinde bunlar dönmüş. İnsan sıkılır başka bi şeye döner sizde o da yok. Seviyosunuz bu hayatı ne diyim.

Koskoca düğün salonunda niye yer tutturuyorsunuz, hani tutsa kendi tutsun gidin oturun da istemeye ne gerek var?
Koskoca düğün salonunda biz kendimize yer buluruz hiç sorun değil. Ama eşimin ailesi genelde bu tür yerlerde bir masada olmayı tercih ediyorlar ki öyle de yapıyorlar. İşte herkese yer olupta eşimle bana ayrılmaması sıkıntı. Haaa şöyle çokta birşey kaybetmiyorum daha iyi eşimle birlikte yalnız takılıyoruz ama bunu kv yapınca ve beni geçtim kendi oğluna ayrı gayrı yapınca insanın canı sıkılmıyor değil. Onlarla oturmamaktan değil ayrımcılık görmekten. Haaa bunu bana değil aslında kendi oğluna yapıyor o da ayrı bir mevzu. Siz olsanız cidden normal mi karşılarsınız? Cidden merak ediyorum bu kv özgü değil benzer tutumu kendi annemde yapsa rahatsız olurum

İş yok güç yok dert yok meşgale yok, kaynana şunu yaptı koca şöyle dedi elti şuraya gitti falan hep kafanızın içinde bunlar dönmüş. İnsan sıkılır başka bi şeye döner sizde o da yok. Seviyosunuz bu hayatı ne diyim.
Siz önce şu konuşma dilinizi düzeltin... Sizden beni anlamanızı beklemiyorum ama doğru düzgün insani iletişim kurmanızı bekliyorum. Ama sizde bu üslupsuzluğu seviyorsunuz ne diyim...

Kaynanayi kiskanmayin kaynana kıskanılmaz lütfen. Artık bu kadının yaptıkları batmasın size umursamayin. Ha birde Ayşe teyze yollamış Cevşeni sizi yemez o Cevşen araçta durabilir
Kaynananın neyini kıskanayım pardon? Yani ne alaka kıskanmak anlamadım. Kendi oğlunu mu kıskanmayayım? Keşke oğluna yakın iyi umursayan anne olsa da ben de bunlar hiç demesem. Nişanlıyken sırf başım açık diye umursamaz davranan düğünümde sırf saçım açık diye oturup ağlayan kadını, Eşim yoğun bakımda 10 gün yattı bir kere bile gelmedi ki aralarında sıkıntı yok. Evimize birşey alırız eleştirir haaa basit şeymiş dandik rastgele birşeymiş deyip kendi oğlunun evine kulp bulur. Arabamız ikinci el biz gayette memnunuz dandik araba eski model deyip defalarca dalga malzemesi yapar. Eşimle evlendiğimizde balayına gitmedik daha sonra gittik diye herkese balayına gitmediğimizi yayar. Bebeğime koyacağım isimle dalga geçip hııı bunu mu koyacaksınız der. Kendi torununu sormayıp Başkasının bebeğine ben her bebeği sevmem ama ona kanım ısındı der. Sizce be böyle bir kadının neyini kıskanayım? Ek iyisi bir kadın ayrıca dini sohbet verip insanlara melek gözüküp kendi çocuklarına ayrı gayrı yapan kadını neden kıskanayım?

Valla ömür törpüsüsünüz tam olarak. Çevremde sizin gibi bir akraba ,arkadaş istemezdim kayinvalide de o yüzden uzak tutmuştur sizi. Keşke gebelikten önce psikolojik destek alsaydınız. Size akıl veren anne abla kardeş vs yokmu ? Yakında esinizde kaçar bu davranışlarından . YA insan 1 günde huzurlu olmazmi hergun aynı takintilar

Kaynananın neyini kıskanayım pardon? Yani ne alaka kıskanmak anlamadım. Kendi oğlunu mu kıskanmayayım? Keşke oğluna yakın iyi umursayan anne olsa da ben de bunlar hiç demesem. Nişanlıyken sırf başım açık diye umursamaz davranan düğünümde sırf saçım açık diye oturup ağlayan kadını, Eşim yoğun bakımda 10 gün yattı bir kere bile gelmedi ki aralarında sıkıntı yok. Evimize birşey alırız eleştirir haaa basit şeymiş dandik rastgele birşeymiş deyip kendi oğlunun evine kulp bulur. Arabamız ikinci el biz gayette memnunuz dandik araba eski model deyip defalarca dalga malzemesi yapar. Eşimle evlendiğimizde balayına gitmedik daha sonra gittik diye herkese balayına gitmediğimizi yayar. İlk evlendiğimde eşimin ailesini yemeğe davet ettim çokta güzel özendim ama kv bir kaşık birşeye dokunmadı bile suratını asıp durdu. Eltimle benim evimde yan yana oturuyorduk eltime sen gel benim yanıma diyip onu kendine çekmesini, nişanlıyken hediyelik Bohça hazırlamıştım herkesin ki ayrıydı kv sırf diğer gelinine daha iyisi olsun diye kv hazırladığım hohçayı eltime vermeyi teklif etti, bebeğime koyacağım isimle dalga geçip hııı bunu mu koyacaksınız der. Kendi torununu sormayıp Başkasının bebeğine ben her bebeği sevmem ama ona kanım ısındı der. Sizce be böyle bir kadının neyini kıskanayım? Ek iyisi bir kadın ayrıca dini sohbet verip insanlara melek gözüküp kendi çocuklarına ayrı gayrı yapan kadını neden kıskanayım?

Kayınvalidem dünyanın en patavatsız en saçma insanlarından biri keza görümcemde öyle ama asla hiçbirini kafaya takmıyorum duyduğum gördüğüm onca şeye rağmen bu hayata bir kere geldimm ben

Valla ömür törpüsüsünüz tam olarak. Çevremde sizin gibi bir akraba ,arkadaş istemezdim kayinvalide de o yüzden uzak tutmuştur sizi. Keşke gebelikten önce psikolojik destek alsaydınız. Size akıl veren anne abla kardeş vs yokmu ? Yakında esinizde kaçar bu davranışlarından . YA insan 1 günde huzurlu olmazmi hergun aynı takintilar
Kimsenin aklına ihtiyacım yok. Öncelikle şu dilinizi bir düzeltin... Ayrıca eşim de herşeyin farkında annesinin bize ve eşime yaptıklarından o da rahatsız ve bana huylu huyundan vazgeçmez benden öte olsun Allahı dilinden bırakmıyor ama evlat ayrımı yapıyor diye bir sürü buna cümleleri olmuştu... Yani sıkıntı bende değil. Kendi oğlu bile farkında. Haaa eşimin annesi çok birşey diyemez ama ben katlanmak salağa yatmak zorunda değilim. Haaa bu arada ömür törpüsü yazmışsınız ya benim yaşadıkları siz yaşarsanız ömür törpüsü den daha beteri olacağımıza eminim. Çünkü hemcinsimsiniz. Bunu da bir düşünün empati yapın derim...

Kimsenin aklına ihtiyacım yok. Öncelikle şu dilinizi bir düzeltin... Ayrıca eşim de herşeyin farkında annesinin bize ve eşime yaptıklarından o da rahatsız ve bana huylu huyundan vazgeçmez benden öte olsun Allahı dilinden bırakmıyor ama evlat ayrımı yapıyor diye bir sürü buna cümleleri olmuştu... Yani sıkıntı bende değil. Kendi oğlu bile farkında. Haaa eşimin annesi çok birşey diyemez ama ben katlanmak salağa yatmak zorunda değilim. Haaa bu arada ömür törpüsü yazmışsınız ya benim yaşadıkları siz yaşarsanız ömür törpüsü den daha beteri olacağımıza eminim. Çünkü hemcinsimsiniz. Bunu da bir düşünün empati yapın derim...

Valla akla çok ihtiyacın var şu platformda bile kimse ile geçinemiyorsun. Zor çok zor ne desem boş. Doğuracağın çocukta yarattigin bu huzursuz ortamda büyüyecek. Eğer kendi iyiliğini düşünüyorsan destek al

Eşiniz şimdi size hak veriyor. Ama sonuçta anası o, canından can. Yarın siniri geçecek, yakın olmak isteyecek, bu sefer siz kinli fesat olacaksınız. Gerek yok bu kadar takılıp kalmaya. Her durumda size zarar.

Valla akla çok ihtiyacın var şu platformda bile kimse ile geçinemiyorsun. Zor çok zor ne desem boş. Doğuracağın çocukta yarattigin bu huzursuz ortamda büyüyecek. Eğer kendi iyiliğini düşünüyorsan destek al
Emin misiniz kimseyle geçinemediğime:) burada üslubuyla olumsuz eleştiri yapan bir kısım var. Ama o kadar kibar dille ifade ediyorlar ki emin olun doğru haklısınız vs diye düşünüp yazdığım insanlarda var. Ama evet sizin üslubunuzla yorum yapan kim oluraa olsun asla geçinmem. Çünkü kimsenin saygısızlığa susacak değilim. Tıpkı size susmadığım gibi

Eşiniz şimdi size hak veriyor. Ama sonuçta anası o, canından can. Yarın siniri geçecek, yakın olmak isteyecek, bu sefer siz kinli fesat olacaksınız. Gerek yok bu kadar takılıp kalmaya. Her durumda size zarar.
Bana hak versin derdinde değilim emin olun. Evet o annesi ne yaparsa yapsın atamaz ki atmasında zaten. Ama biz de çocuk değiliz eşimde anlıyor ama dediğiniz gibi birşry diyemiyor tabi

Kayınvalidem dünyanın en patavatsız en saçma insanlarından biri keza görümcemde öyle ama asla hiçbirini kafaya takmıyorum duyduğum gördüğüm onca şeye rağmen bu hayata bir kere geldimm ben
Keşke bende sizin gibi olabilseydim ama inanın nişanlılık dönemimde sonrasında eşimden geldiği kadar iyi olup duymadım ama baktım daha beterini yapıyorlar daha dayanamadım.

Bana hak versin derdinde değilim emin olun. Evet o annesi ne yaparsa yapsın atamaz ki atmasında zaten. Ama biz de çocuk değiliz eşimde anlıyor ama dediğiniz gibi birşry diyemiyor tabi
Sizin bu kadar kafaya takıp dert ettiğinizi bildikleri için özellikle yapıyorlar. Takmadığınız zaman bu eziyet bitecek.

Hem istemiyorsunuz kaynanayı hem de yanlarında yer ayırsın istiyorsunuz,niye? İlle de gidecekseniz düğüne derneğe,kocanızı alın başka bir yerde oturun napacaksınız kaynananın yanı başını?
Cevşen muska zırt vırt konularına inanmam. Hamile olsaydım ve takıntılı bir ruh sağlığına sahip olsaydım hele asla inanmazdım

Hem istemiyorsunuz kaynanayı hem de yanlarında yer ayırsın istiyorsunuz,niye? İlle de gidecekseniz düğüne derneğe,kocanızı alın başka bir yerde oturun napacaksınız kaynananın yanı başını?
Cevşen muska zırt vırt konularına inanmam. Hamile olsaydım ve takıntılı bir ruh sağlığına sahip olsaydım hele asla inanmazdım
Evet evet tek derdim kaynanamla düğünde oturmak. :))) yaaa Allah aşkına siz beni anlamazsınız ben de kendimi yormak istemem. Siz Haklısınız. :)

Aslında bende eşimin durumunu biliyorum. Aksi aldtamak vb şekilde bir niyeti asla olmaz ama benim eşim huy olarak aşırı iyilik yapıp aşırı verici davranan birisi. Bu sadece bayanlara değil herkese karşı böyle. Benim endişem eşimin bu tutumu farklı anlaşılır fajrlı davranılması.
Benim iki erkek kardeşim var. Bir tanesi çok sosyal, esprili, girişken. Diğeri pasif, mülayim bir tip. İkiside bayan, erkek farketmeksizin aynılar.

Aktif olan, bir gün kazaya denk geliyor. Sürücünün birisi bayan, korkudan el ayak titriyor. Kardeşim bayanı oturtuyor, suyunu alıyor, polisle kendisi ilgileniyor, esini arıyor vs. O an erkekte olsa yardıma ihtiyacı varsa kayıtsız kalmazdı. Onun mizacı o şekilde. Eşi bunu bilir, kasmaz.

Kaç senelik gelinimiz, sadakat dair bir gün olsun sıkıntı yaşamadı, yaşasa ilk ben duyardım. Sizin eşinizde muhtemel böyle birisi.

Siz eşinizden eminseniz, bırakın cevresinde ne varsa var. Yanlış anlayanın kendi sorunu. Bir erkek bana adabıyla yardım ediyor ise bunu asla yanlış yormam, yoranda olur elbet. Bunun önüne geçmenizin imkanı yok.

Siz onun annesi değilsiniz. Sürekli uyarı, sürekli ikaz bir zaman sonra sıkar. Eşinizi durdursanız, çevre durmaz. Bununla yaşamak zorundayız.

Böyle yapa yapa adamı Siz yoldan çıkaracaksınız. Şöyle düşünün, bir mekanda bir arkadaşınızla oturuyorsunuz. O, bir hayvan, insan, resim vb. Bir şeyi görüp, xxxx şu resim ne güzel/çirkin dese, belki siz farkında bile değilken o resme bakıp, siz de incelersiniz. Çünkü dikkatinizi yönlendiren birisi var. Siz de kaş yapayım derken göz çıkaracaksınız.

X