yeterince "sıcak" olamamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok tatlısınız ama sizden olmayacak daha önce de demiştim :) erkek arkadaşının odun olduğunu düşün takmazdım deme o zaman da eminim senin beklentilerin olacaktı. Bu konuyu ayrıl o zaman demeye getirmen de hiç hoş olmamış. Çocuk kötü bi şey istememiş ki kimden beklesin bu beklentileri başka kızlardan mı? Senin tarzında takılmak ara sıra iyi olsa da kadınlara sürekli yakışmıyor bence.

Ahahah severim ben de burç muhabbetini, yükselenim Başak. Hatta bazen o kadar Başak oluyorum ki, Kovalıktan çıkıyorum

Kova bir arkadaşım vardı ben de ona benzettim sizi yapı olarak, sevgilisi de böyle öpüşgen sarılgan bir tipti aralarında sorun oluyordu.

İyide siz hep böyle değil miydiniz?
Sonradan mı böyle davranmaya başladınız ki bu adam rahatsız oluyor?
Bilemedim,sizin karakteriniz bu,böyle davranmak içinizden gelen haliyle değiştirilebilecek birşey olduğunu düşünmüyorum ki zaten sırf o istedi diye farklı davranmaya çalışırsanız kendiniz olmaktan çıkarsınız.
Ha sizde rahatsız olursunuz bu durumdan o zaman üzerinde durup deneyebilirsiniz ama tek taraflı bir rahatsızlik var size doğal geliyor haliniz,bence oturup konuşun ben böyleyim minvalinde. Olduğunuz gibi kabul etsin sizi.

Ben de sokulgangillerdenim sürekli eşimin boynuna koynuna dolanayım diyenlerdenim o yüzden sevgilinizi anlıyorum,geçenlerde eşime gelmiş olmalılar ki “Az biraz öteye mi gitsen” dedi çok bozuldum

Sonra bi gözlemleyeyim bizi dedim evimiz dubleks üst kata çıkıyor,ben mutfaktayım “Aşkım sende gelsene “ bahcede işi var mesela, “ yanımda otursana temiz hava alırsın” ,kahve içesi gelmiş “hadi mutfağa inelim sana da rezene yapayım” dedim geçenlerde sen beni eleştirmedin mi az ötede oyna diye bak kendine helaya bile gitsen beni çağıracaksın nerdeyse ne iş manyak ettin beni edi-büdü gibi olduk elimde değil her yerde olman gerekiyormuş gibi hissediyorum diyor yani işin özü sizin de yıllar içinde farkında olmadan aslında biraz ona benzemeniz lazım yani kendiliğinden ama özel bi çaba istemeden,çiftlerde böyle oluyor çünkü o sizdeki bu değişimi göremediği için mutsuz olmuş olabilir bi de normalde böyle “odun” iseniz acaba şu hastalık döneminde daha mı kabasınız??

Yani ben biraz mıç mıç bi insanım sürekli dokunmam sokulmam lazım karşımdaki öyle olmasa bozulurdum herhalde.. o yüzden sevgilinizi anlıyorum.

Hep böyle değil miydin sonuçta, ne değişti diye sorarlar adama.
"Herkesin sevgisini gösteriş şekli farklıdır" denmiş evet katılıyorum, ama konuda sevgini gösterdiğin bir detaya denk gelmedim. Sevdiğin kişiyi böyle ufak tefek durumlarda kendinden öne koymak, jestler yapmak gerek. Bunu ben de yapmadığımı fark etmemiştim, arkadaşım sayesinde fark ettim. Sen de fark edebilirsin. Kendini onun yerine koy ve kötü hissettiğini görünce yanlış yaptığını anlayacaksın.
Bilmiyorum herkesin tavrı farklıdır ama bu tavır fazla odun

Son düzenleme:
selamlar herkese,

sağolsunlar konuyu yazdıktan 30 saniye sonra banlandım da konuyu açabildim. mesajların tamamını okudum birkaç kişi çok boş yapmış şimdi onlara takılsam dümdüz bütün değerlerine söverim o yüzden geçiyorum.

bu konuyu açtıktan sonra sevgilimle konuşmaya çalıştım ama istemedi. ben de sinirlendim tabi ki yani bir sorun varsa konuşursun eğer konuşmuyorsan sorun yoktur tarzı konuştum. yine konuşmamaya devam edince "benim modumu düşürüyorsun, güçlü duramıyorsun, ben hayatımda bu tarz şeyler olunca üzülüyorum ama şuan üzülmemem gerekiyor, ya kendini toparla sorun neyse düzgünce çözelim ya da kendini düzeltene kadar hayatımın dışında dur" dedim. gitmeyi seçti, eşyalarını topladı okuldaki hostlarda kalmaya başladı, 1 haftadır orada.

ben bu tarz şeyleri sevmiyorum. bir sorun varsa açıkça konuş neyin şovundasın? ben mi senin peşinden koşacağım ulan rahatsız olan sensin bu durumu çözmeyi de sen isteyeceksin ben mi ortada gezeceğim hadi konuşalım diye? kendisi hayatı boyunca hiçbir sorun yaşamamış tabi böyle olunca minik bir depresyona giriyor resmen. ben bu tarz şeyleri konuşup "çok acı çektim yeeaaa" tribine girmeyi sevmiyorum ki çektiğim bir acı da yok. bana göre hayatım biraz heyecanlı geçiyor o kadar. kendimi kahredecek kadar zorluk yaşamadım. tamam annem babam yanımda yoktu yalnız büyüdüm, kolay bir hayatım olmadı manevi anlamda, şimdi de kanser tedavisi görüyorum. evet zor tek başıma kaldım, yanımda sadece sevgilim vardı ama şuan tekim. halledemez miyim gayet iyi hallederim tamam alışmam biraz zaman alır ama ben o olmadan yaşayamayacak filan değilim. elbette bir şekilde devam edeceğim hayatıma. beni kıran tek nokta ben böyle bir dönemden geçerken onun bu kadar düşüncesiz davranması. yoksa tamam ben odunum, öküzüm her şeyim yani ama bu kadar ağır bir karşılık hak edecek hiçbir yanlış yapmadım. sonradan böyle olmadım. doğduğumdan bu yana böyleyim.

bir kez daha konuştuk bu arada. arkadaşlarının kendisine sürekli "bu kız seni sevmiyor, sanki tek taraflı ilişki yaşıyor gibisin" demeleri onu etkilemiş. bana söylediğine göre o beni başta çok savunmuş ama sonra mantıklı düşününce o da onlara katılmış. ben de "ben senin beni sevmediğini düşünsem ayrılırdım ama sen ayrılmıyorsun çünkü seni sevdiğimi çok iyi biliyorsun, beni kafandaki kalıba sokmaya çalışıyorsun ama kusuruma bakma o iş bana gelmez" dedim. tekrar gitti evden.

ayrıldık mı hayır, birlikte miyiz o da hayır. nereye kadar bu çocukluğa devam edecek bilmiyorum ama çok kırgınım. belki de benim ayrılmam gerekiyor ama sevdiğim için ne yapacağımı bilmiyorum. kırgınım evet bu dönemde yalnız kalmak korkunç bir şey ama sevgim daha mı ağır basıyor bilmiyorum.

çok uzun oldu kusuruma bakmayın.

Allah Allah, çok tuhaf. Bırakın muhakkak özleyecektir. Üzülmenize değecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kimse sizden daha önemli değil. Sonuçta sizi biliyordu, sonradan böyle olmadınız değil mi? Bence bu ağır yükün altına girmek istemedi.
Kötü günde insanları çok daha iyi tanıyoruz işte.
Akışına bırakın. Üzülmeyin.

o oğlak ben ikizlerim.

bilmiyorum kondurmak mı istemiyorum nedir ama yazın ameliyat oldum 1 ay boyunca benimle birlikte hiç bilmediği bir ülkede kaldı, kanser olduğumu öğrenince de en büyük desteğim oydu, ben 2 haftalığına türkiyeye gidip geldim gidene kadar da hep aynı şekilde destekçiydi. zorluk yaşıyorum mesela ilaç aldıktan sonra neredeyse 24 saat kendime zor geliyorum inanılmaz ağrım oluyor, huysuzlaşıyorum filan ama sürekli bana bakmasını gerektirecek bir durumda da değilim. mesela şimdi o yok ama ben 3 saat sonra hastaneye gidip ilaç alıp eve döneceğim. olmasa da oluyor yani. eğer rahatsızlığımı yük olarak görüp bundan kaçtıysa ne diyeyim.

İlk başta tamam ya olur denilen bazı şeyler ilişki ilerledikçe artık batmaya veya eksikliğini hissettirmeye başlıyor. Sizi zor bir döneminizde yarıda bırakması hoş değil, ama muhtemelen artık sizin kendisini o kadar önemsemediğini düşünmeye başlamıştır.

Yapınızda yoksa zorlamanın gereği yok. Ya bu şekilde devam edecek ya bitirecek/bitireceksiniz. Karşılıklı olmadığınız gibi davranmaya gerek yok.

Çok geçmiş olsun bu arada, umarım bir an önce geçer gider.

hayatta zorlayamam. ona bunu söyleyen arkadaşlarının hepsinin sevgilisi süs bebeği gibi benim onlar gibi olma, rol yapma, "ayy aşkımmm" tarzı konuşma ihtimalim yok. kendisi adı gibi biliyor olmayacağını, bir zorladı bakalım nasıl toparlayacak. ayrılmak istese açıkça konuşur çekinmez ama ne yapmaya çalışıyor anlamadım değişik bir arkadaşımız.

Her konuda şeffaf olunması gerektiğini düşünüyorum ama bazı şeyleri insan açık açık söylemeyi hiç istemez, birkaç kez üstü kapalı değindiğinde veya tavırlarıyla bunu ortaya koyduğunda karşıdaki insan anlayabilsin ister. Konundan anladığım kadarıyla sevgilinin yeterince sıcak olmadığını hissettiğini sana yansıtması yeteri kadar açık gibi görünüyor. Konunda bahsettiğin hareketlere erkek arkadaşın, tabi ne kadar süredir birlikte olduğunuzu bilmiyorum ama, hiç takılmamış olabilir, bunlar gerçekten hiç gözüne batmamış olabilir. Sen erkek arkadaşının arkadaşlarının sözlerine aldırış ettiğini söylemişsin ama eğer arkadaşları sırf senin konuda anlattıklarına istinaden bu kız seni sevmiyor demişse saçmalamışlardır yani. İkinci bi ihtimalse senin fark etmediğin ama dışarıdan fark edilebilen tavırların yüzünden böyle bi sonuca varmış olabilirler ki bence dile getirmeleri biraz saçma olmuş çok çok sıradışı bi durum yoksa.
Erkek arkadaşının bu konuyu şu an gündeme getiriyor olması senin hastalığın yüzünden de olabilir. Yani bu doğrudan bi etki değil ama dolaylı yoldan erkek arkadaşını strese sokmuş olabilir. Çünkü senin zihnindeki koruma mekanizması normal şekilde işliyorsa sen bu konu hakkında çok daha pozitif olup strese girmeyebilirsin ama bu gibi durumlarda çevredeki insanlar açısından hele ki çok yakınlar açısından bu konuda pozitif olmak çok güç. Erkek arkadaşın da doğal olarak yansıtıyor veya yansıtmıyor olsa da bunun stresini duyuyordur ve bu da düşünce tarzını etkiliyordur haliyle. Bu yüzden sıcak olmamana amiyane tabirle kafasını takmış olabilir.
Son olarak erkek arkadaşının seni bir kalıba sokmak istediğini düşünüyorsun anlayabildiğim kadarıyla ama burdan baktığımda ben öyle bir iey göremiyorum. Hatta belki aksini söyleyebiliriz. Erkek arkadaşını açık konuşması konusunda biraz baskılamış gibisin. Tepkin de bence biraz abartılı olmuş. Yani geçirdiğin dönem elbet çok zor bir dönemdir ama bunun erkek arkadaşını biraz daha anlamaya çalışmana ve kendinden biraz olsun taviz verebilmene engel bi durum olmadığını düşünüyorum.
Özetle ayrılmak için yersiz bi neden bence

Amaan anlamaya çalışmayın. Koca koca insanlarsınız, varsa derdi gelsin söylesin. Herkesin yapısı ayrı. Senelerdir biliyormuş sizi, hep de böyleymişsiniz. Fikirleri değiştiyse doğru düzgün söylesin madem.

Ya da tam tersi düşünelim o zaman. Belki de korkuyor. Yani üzülüyor bu halinizi görmek istemiyor, size bir şey olur diye korkuyor. Bunlar da bir ihtimal. Baya ilgilenmiş sizinle. Böyle bir insan birden bırakmaz.
Belki de yoruldu. En iyisi ona sorun derim. Kafada kurmak daha çok üzer.

odun filan dediğime bakma aslında gayet düşünceli bir insanım yani genel olarak yapım bu. ama mesela güzel bir şey gördüğümde "ay aşkımmm şuna baakkk" demem de "yuh lan bu ne uçmuş" derim, sevgilimi özlediğimde "seni çok özledimmmmm canım hayatımmmm" yazmam da mesela "h1z1'de tokatlanacak keriz bekleniyor çabuk eve gel" yazarım. içimden bu geliyor çünkü, diğer türlü gelse öyle yapardım. ha o gelmiyor mu o da geliyor canım isteyince gayet romantik de olabiliyorum ama sürekli istemiyor canım bunu.

arkadaşları benim arkadaşlarım değil onun lise arkadaşları ve toplu ortamlar hariç bizim ilişkimizi bilmezler. benim hakkımda "seni ciddiye almıyor o, sen aramadan aramıyor, sıradan biriymişsin gibi konuşuyor" demişler. onların yanında sevgilime aşkım bile dememişim. bu tarz şeyler. bana kalırsa tamamen yanlış. ben normalde nasılsam sevgilime de tabi ki öyle olacağım ona olmadığım birisi gibi davransam haksızlık ederim.

başta çok üzüldü hastalığıma, en iyi Milana22 biliyor neler yaşadık çocuk depresyona girdi resmen ama şu an iyiyim, 3 ay içinde tedavim bitecek yani bu kadar abartacak bir şey yok ki bu hastalıkta. normal geliyor bana bilmiyorum duygusuz muyum?

açık konuşması konusunda baskı yaptım çünkü cidden çok boş bir iş bu böyle oyun gibi ne alaka yani? sorun neyse konuş çözülüyorsa çözülsün çözülmüyorsa yoluna bak bana göre bu kadar. bana kalırsa küçük bir şımarıklık şov izledik, beklediği gibi olmayınca da panikledi şu an. yakında r yapar biliyorum ama benim kırgınlığım nasıl geçer onu bilmiyorum.

İçinden gelmemesini anlayabiliyorum ama bence sadece aşk ilişkilerinde değil tüm ikili ilişkilerde sırf karşıdaki mutlu olsun diye içinden pek de gelmeyen şeyler yapılabilir, nitekim yapılmalı da. Anladığım kadarıyla onun da derdi aşkımlı canımlı cicimli olmaktan çok senin taviz verebildiğini görebilmek belki de. Küçük bi şımarıklık şovsa boşver hoşgör gitsin. Çünkü böyle sürtüşmeler hayatı çekilmez hale getirir. İkinizin de alttan alması bence hayırlı olur
Tabi ben günlük hayatımda bu tavsiyelerimin hiçbirini uygulamayıp herkesle kavga etmeyi tercih ediyorum çünkü ruhum kaostan beslenir

Canım erkek arkadaşın klasik kadın kandırmasına takılmış. Yani sizi kıskananların aranızı bozmuş. Bunu bana kv yapıyor da ordan biliyorum.

Seviyorsan sakinleşip konuş bence. Erkekler bizim gibi değil bazı konularda, düzler. Kafaları bizim gibi çalışmadığı için o lafları söyleyen kızların niyetini anlamamış olabilir.

yani bilmiyorum annesi olsa belki hak veririm ulan çocuğun annesinden çok mu düşüneceksin onu derim ama gerçekten o kadar anlamsız ki. arkadaşlarının lafıyla bunu yapması da her açıdan ofsayt zaten. amaan biraz daha bekleyeyim, toparlanacağına dair umutlarım gidiyor ama beklemekten başka da bir şey yapamam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…