Hamilelikle başlayan paranoyaklık?

valla insanlar anlatırdı ben derdim yok yani o kadar da değil. ama sürekli kafamda kurup, gercek olduğuna inandırıp kendimi evde zırlıyorum 😂 filmde aldatma vs olunca esimin gözünün içine bakıyorum yüzünde bi değişim olacak mı diye. psikopat oldum ya. bir de bi yandan da çaktırmamaya çalışıyorum 🥲
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏
Hamileliğe bağlı psikolojik değişim yaşıyorsunuz, birçoğumuz yaşadık bunu, bir an alakasız bir reklama zırıl zırıl ağlarken bir an kahkahalara boğulduğum oluyordu, bazen eşimi boğazlayasım geliyordu, zamanla geçer ama tabii o arada bebeğin doğması şöyle 5-6 aylık olması lazım :))

Ay aynı şeyleri yaşıyorum şuan hahahaha , hatta aldatıldığımı görüp uyandığımda sıtma vurmuştu o gün hasta olmuştum nasıl etkilendiysem. Hormonlar beni öldürecek doğurana kadar galiba 😂

Hamileliğe bağlı psikolojik değişim yaşıyorsunuz, birçoğumuz yaşadık bunu, bir an alakasız bir reklama zırıl zırıl ağlarken bir an kahkahalara boğulduğum oluyordu, bazen eşimi boğazlayasım geliyordu, zamanla geçer ama tabii o arada bebeğin doğması şöyle 5-6 aylık olması lazım :))
Evet 6 aylık bebe anneliğinden bildiriyorum geçiyor 🤩🧿 çok şükür 🙏

Ya ben geçen gün kayınvalidemi rüyamda gördüm, eşime beni kötülüyordu🤣🤣 yani büyük konuşmayayım maşallah diyeyim ama yapacak biri de değil yani. O yüzden acilen kaynana ve aldatma konularını azaltmalıyız🤣🤣
Geçenlerde bir film izledik beraber, filmde de kadın kocasının ikinci telefonunu buluyor falan, ara ara yüzüne bakıyorum bir değişim var mı diye. Sonra manyaklaşma filmi izle diyorum içimden, böyle saçma sapan durumlar yani🤣🤣

Evet 6 aylık bebe anneliğinden bildiriyorum geçiyor 🤩🧿 çok şükür 🙏
Hamilelik çok komik de bir süreç, insan banka reklamına ağlar mı banka reklamlarına ağlıyordum ben🤣🤣🤣
Hiç gülünmeyecek bir reklama da kahkahalarla gülüyordum, her şeyi abarttığın abartılı tepkiler gösterdiğin döneme gebelik deniyor :KK70: saniyede değişiyor ruh halin😵‍💫
Bebek doğduktan 4-5 ay sonra hormonlar eski haline dönünce normal insan oluyorsun :)))

Geçenlerde bir film izledik beraber, filmde de kadın kocasının ikinci telefonunu buluyor falan, ara ara yüzüne bakıyorum bir değişim var mı diye. Sonra manyaklaşma filmi izle diyorum içimden, böyle saçma sapan durumlar yani🤣🤣
İkinci telefon var mı acaba diye e devletten üzerine kayitli olanlara bakın yazmıştı biri burada, hiç bir şüphe hiçbir belirti hiç bir şey olmamasına rağmen kalktım baktım. Hayır güven sorunu da hiç olmadı , hormonlar bu kadar mı ele geçiriyor gerçekten 😂

İkinci telefon var mı acaba diye e devletten üzerine kayitli olanlara bakın yazmıştı biri burada, hiç bir şüphe hiçbir belirti hiç bir şey olmamasına rağmen kalktım baktım. Hayır güven sorunu da hiç olmadı , hormonlar bu kadar mı ele geçiriyor gerçekten 😂
Regl döngülerinde bile değişiyoruz, hormonlarımız bizi bir canavara bile çevirebiliyor. Hamilelik çok daha fazlası, kadın olmak zor iş ya🙂

Anksiyete bozukluğunuz var gibi biraz . Sadece terapi değil psikiyatri +klinik psikolog gibi de gidebilirsiniz. Şu an gebesiniz ilaç başlanmaz ama doğum sonrası belki anksiyete için ilaç düşünebilirler
bi kaç aydır en azından terapi var aklımda zaten. artık yönlendirmeyle devam ederim. eskiden yoktu. hiçbir sorun yokken anneannemi kaybettik ve üst üste oldu. dayımın vefatından 26 gün sonra hiçbir hastalığı yokken aniden vefat etti. o dönem anneme üzüntüden bir sey olacak diye korkmaya başladım. telefona biraz gec baksalar hemen korkmaya vs başlamıştım. ondan beri gecmiyor bu his. artık her seye yayıldı resmen hayatımdaki

ben de baktım 🙄

ayy inşallah sadece hormonlardandır. genel bir psikolojik durum olmasından korkuyorum

Ay aynı şeyleri yaşıyorum şuan hahahaha , hatta aldatıldığımı görüp uyandığımda sıtma vurmuştu o gün hasta olmuştum nasıl etkilendiysem. Hormonlar beni öldürecek doğurana kadar galiba 😂
bir de diyorum ki hamile olduğum için belki Allah bana gösteriyor rüyalarımda 😂😂😂 sacma sapan bir durum ya 😂

Kızlar günaydın. Umarım iyisinizdir 🥰
Ben sanırım biraz dertleşmek istedim. Bir süredir -1aydır falan- sürekli aldatılıyormusum veya aldatılacakmışım gibi bir duygu durumunun içindeyim. Ondan öncesi de hep bebeğime bir sey olacak korkusu vardı ama nasıl içten içe eminim bir sey olacak diye. Sükür o gecti artık bebeğim hakkında hep olumlu düsüncelerim var.
Bu aldatılma korkusu yeni başladı. İlk başta burda okuduğum hikayelerden vs etkilendiğimi düsünüyordum, bilmiyorum belki de öyle. Cevremde de çok aldatılma görmüş biriyim ama ben eski ilişkilerimde de, esimle de böyle bir sey yasamadım. Hatta her zaman bu konuda çok rahattım. Eski sevgilim mesela hiç kıskanmıyorum diye benimle ayrılmıştı, kıskanmadığım için sevmiyormusum 🙄 Esim de kendisi kıskançtır aslında ama beni kısıtlamaz, etraftakilere sinirlenir 😂 Ama ben değilim, gercekten değilim. Esime birinin bakması veya esimin kadın iş arkadasları vs olması beni bu zamana kadar asla rahatsız etmedi. Bunun bir sebebi de tabii ki esimin davranışları, yani beni şüpheye düsürecek en kücük bir hareketi olmadı tanıştığımız günden beri. Aldatılma ihtimalinin her ilişkide var olduğunun bilincindeydim her zaman, hala daha öyleyim ama yani böyle bir durum da yaşamadım hiç.

Neyse dediğim gibi yaklaşık bir ay önce gece esim uyuyorken birden bire bir şey dürttü ve telefonunu karıştırdım. Normalde asla yapmadığım bir sey. Zaten genelde birbirimizin telefonlarını alıp işimiz olduğunda kullanırız ama ilk defa bir sey bulurum diye girdim. Sapık gibi benimle tanışmadan önceki instagram mesajlarına kadar baktım. Asla sevmediğim bir sey olduğu halde erkek arkadaslarıyla vs bile konusmalarını okudum. Yazarken o kadar utanıyorum ki. Bir sey bulamadım. Bu içimi soğutur sandım ama yok…

Sürekli rüyamda esimi beni aldatırken görmeye başladım. Hatta rüyalarımın birinde yengemle aldattığını gördüm. Günlerce kendime kızdım ne hastalıklı, pis bir zihniyetim var diye.

Bir gün yine aldatıldığımı gördüm am çok kötüydü ve siddetli baş ağrısıyla uyandım rüyadan. Nasıl sıktıysam kendimi.. Ve aptal gibi bunu esime söyledim ama sakayla karışık.. Hani rüyamda beni aldatıyordun, yanlış işler yapmıyorsun dimi vs tarzında. Esim de zaten ciddiye almadı hiç. Bence sen çok evde kaldın bir yerlere gidelim istersen vs dedi.

Pazartesi günü doktor kontrolümüz vardı, esim de salı günü işi dolayısıyla başka bir yere gidecekti 2 haftalığına. Bu arada da arkadasim sağ olsun benimle kalacaktı. Neyse bebeği gördük falan ben de kv aradım bebeğin ultrason fotoğrafını falan attım güzel keyifli bi sohbet derken kv cenaze için yemek hazırlıyorum ben de dedi. Kim öldü dedim x kişisi sen tanımazsın ama esin tanır dedi. Ben de esime sordum o da “hee” yaptı sadece. Telefonu kapattım ve ben sormadığım halde esim “o x kisisi Ayse’nin babası dedi. (Ayse ismini uydurma koydum) kız esimin eski sevgilisi zaten biliyordum. en son 2018de bir münasebetleri olmus zaten ve esimi kuzeniyle aldatmış kız. esim de zaten direkt iletişimi vs kesmis kuzeniyle de kızla da. Ama biz nişanlıyken kızın abladı benim aileme “o cocuk Ayseyle evlenecekti LadyGunievere nasıl kandırdı onu” falan demişlerdi. Ailem de bunu ciddiye alıp esimle konsumustu ama tabii durum öyle değildi. biz esimle 2021de tanıstık zaten. ben o gün rahatsız oldum. biliyorum saçma ve basindan beri zaten bildiğim bi konu ama rahatsız oldum saçma sapan bir sekilde.

Annem de cenaze için Ayse’nin ablasının evine gitmis işte başsağlığına. Kadın anneme cevap bile vermeden çıkmış odadan. Aptal kadın.

esim simdi iş dolayısıyla başka yerde ve pazar günü gelecek ama ben sırf bu durum yüzünden soğuk yapıyorum. Dün gece uyumadan önce görüntülü aradı. O şalışıylrdu ve karanlık bir yerdeydi etrafı göremedim ama saçı falan dağınıktı (genelde zaten hep dağınık saçı eliyle çok oynadığı için) ama içime kurt düştü. etraf da karanlık bir sey göremiyorum. iki saat bahanelerle sohbeti uzatıp ipucu yakalamaya çalıştım. sonra arkadan arkadası gelip çay getiriyim mi sana diye sorunca rahatlayıp kapattım 🥲

2 gün önce aldatılırsan şöyle şöyle yaparım, bebeğime söyle bakarım falan diye senaryo yazıp gece yarısına kadar ağlayarak uyudum. Sabah baş ağrısıyla uyandım.

Hamilelik hormonlarımdan mı oluyor yoksa burda çok mu hikaye okudum yoksa tamamen burada canım sıkıldığı için knedime hayali dünyalar mı yaratmaya başladım anlamıyorum. Ama bu ben değilim ve çok yoruldum. Hala daha gözüm dolarak yazıyorum bunları. Bir de içimden “bir sey olmasa Allah bana bu psikolojiyi vermezdi diyorum” iyice kafayı yiyorum galiba. Esim bu arada arkadasları halısahaya bile çağırdığında benim zorumla giden birisi. “Benim yüzümden bu sıkıcı yere geldin, yalnız bırakamam seni keyfi şeyler için” der hep.

Ayy ne bileyim.. Dertleşmek istedim. Manyak mıyım neyim öfff.

Maalesef hormonlardan.
Hamilelikten önce herkes bana gamsız derdi.
Gerçekten yani hiç birşeyi dert etmeyen, yorulmayan pozitif biriydim.
21 haftalık hamileyim. Kendi kafamda eşimle hergün boşanıp ıssız adaya yerleşiyorum.
Bazen nefes alması bile rahatsız ediyor🤣

Regl döngülerinde bile değişiyoruz, hormonlarımız bizi bir canavara bile çevirebiliyor. Hamilelik çok daha fazlası, kadın olmak zor iş ya🙂
Hepiniz hamilesiniz o yüzden detaylı yazmayayım ama herkes benzer şeyler yaşıyor olduğundan anlarsınız, regl dönemi yeme içme alışkanlıklarımız bile garipleşiyor, normalde bir arada yersek midemizin almayacağı şeyleri üçer beşer yiyip zevk alıyoruz, adam nasılsın dese bir hırlama sesi duyuyor falan mağara kadını gibi bir haller :KK70:

Neyse ki artık ne gebelik ne regl, hormonları aldırılmış tospa gibiyim sakin sakin takılıyorum 🤣🤣🤣

Hormonlardan o ya. Ben de ilk aylarda acaba beni aldatıyor mudur, aldatırsa şöyle yaparım diye kurup duruyordum. Sonra geçiyor, adamı kıskanmayı bırakıp uyuz olmaya başlıyorsun. 😂 Hayır yani gebelikten önce seviyor olduğumu bilmesem boşayacağım, her hareketi batıyor. Hani bir iş yapamıyorum mesela, o yapıyor neden öyle yaptı diye sinirleniyorum. Oturması bile bazen sinirimi bozuyor. Eve gelme diyesim oluyor.
Kendi kendime saçmalama kızım diye diye günleri geçiriyorum. Bir gün boğmak isterken bir gün ne kadar sevdiğimi hatırlıyorum 😂 Geçecek.
Boğma isteği gelirse hamile olduğunuzu ve bunu aslında yapmak istemediğinizi kendinize hatırlatın.

bir de diyorum ki hamile olduğum için belki Allah bana gösteriyor rüyalarımda 😂😂😂 sacma sapan bir durum ya 😂
Geçen gün Twitter'da önüme düştü, hamileyken rüyasında görmüş gerçek cikmis. Alttaki yorumlarda full '' Allah gösteriyor o sabinin hatrina '' filan yazıyordu. O gün yine aldatıldım rüyamda mesela. Ben doğumdan sonra kocamı evden atar mıyım diye bekliyorum çünkü doğumdan sonra kocaniz fazlalık gelecek filan yazmışlar 😂

Hormonlardan o ya. Ben de ilk aylarda acaba beni aldatıyor mudur, aldatırsa şöyle yaparım diye kurup duruyordum. Sonra geçiyor, adamı kıskanmayı bırakıp uyuz olmaya başlıyorsun. 😂 Hayır yani gebelikten önce seviyor olduğumu bilmesem boşayacağım, her hareketi batıyor. Hani bir iş yapamıyorum mesela, o yapıyor neden öyle yaptı diye sinirleniyorum. Oturması bile bazen sinirimi bozuyor. Eve gelme diyesim oluyor.
Kendi kendime saçmalama kızım diye diye günleri geçiriyorum. Bir gün boğmak isterken bir gün ne kadar sevdiğimi hatırlıyorum 😂 Geçecek.
Boğma isteği gelirse hamile olduğunuzu ve bunu aslında yapmak istemediğinizi kendinize hatırlatın.
su ana kadar boğma hissi gelmedi hiç 😂 hatta aksine sanki daha bağlanmışım ona gibi hissediyorum. ileride o his de başlar herhalde bilmiyorum 😂

Geçen gün Twitter'da önüme düştü, hamileyken rüyasında görmüş gerçek cikmis. Alttaki yorumlarda full '' Allah gösteriyor o sabinin hatrina '' filan yazıyordu. O gün yine aldatıldım rüyamda mesela. Ben doğumdan sonra kocamı evden atar mıyım diye bekliyorum çünkü doğumdan sonra kocaniz fazlalık gelecek filan yazmışlar 😂
ben zaten 7.ayda ayrılıyorum esimle. bir daha doğumdan 2 ay sonra gelicem esimin yanına. sanırım o ara özleyip sakinleşirim (inşallah) 😂

Bunlar hamilelikten hep 1 ay önce ben de böyleydim. Burayı okumanın etkisi de var. Ama benim mesela daha farklı sorunum daha var. Çalıştığım okullarda mutlaka bir yasak aşka aldatılmaya denk geliyorum hem de arkadaşlarımın eşleri yapıyor bunu. Bu da bir ara psikolojimi bozmuştu. Benim eşim de mi aldatacak diye kafayı kırmıştım. Çünkü her sene bir aldatma olayı gizli saklı buluşmalar ve yasaklı mesajlara denk geliyorduk. Hatta eşim sizin okul da okul değil fuhuş yuvası mübarek demişti. Salmak lazım düşünceyi bazen. Çekim yasasına inanıyorum ben o yüzden çok düşünmemek ve çekmemek lazım

X