yeniden merhaba

Hukuki olarak bilgim yok bu konuda.

Ancak yapacak bir sey de yok. Hamilesin ve evet kimse hamile birini ise almak istemiyor.

Çünkü 4 ay daha çalışıp çıkmak zorunda kalacaksin oradan ve is veren bu kısmı düşünerek reddediyor.

Bu sırada bebekle alakalı dergiler, kitaplar alıp vakit geçirebilirsin pembesu pembesu
En güzeli bence bebekle ilgili yeni şeyler keşfetmek olacaktır.

Ya da netten araştırıp öğrenebileceğin ne varsa bu süre zarfında yapabilirsin.

Boş zaman çabuk geçer :)

evet eşimde böyle düşünmüş olacak ki kitaplar eğitici setler almış bana :anne:
elimden gerçekten başka bişey gelmiyor bu süreçte.

çalışıyor evet..

eve dönmemizin en büyük sebebi kira vermemek çevremdeki herkes başımın etini yedi.
bebeğin olacak boşuna kira veriyorsun kiraya verdiğin parayla çocugun ihtiyaclarını al vs vs en sonunda lanet olsun dedim döndüm.

tekrar diyorum şükür ki düşündüğüm şeyler olmadı ama bu olmayacağı anlamına hiç gelmiyor işte..
1 sene sonra aynı şeylere yaşamayacağımın hiç bir garantisi yok kv bugün tedaviye devam ediyor doktora gidiyor iyi gözüküyor ama ya yine eskisi gibi olursa..

Eski durumunu pek bilmiyorum açıkçası bende buralarda biraz yeni sayilirim :KK66: :KK66:
Allah yardımcın olsun çevrendekilerde kötülüğünü istememiştir en azından çok şükür evin var kirada oturanlarada sormak lazım hiç kolay değildir bu devirde helede tek maaşla..
Kendine biraz zaman ver bebeğin gelsin büyüsün Allahn izniyle yeniden bi iş bulursun eskisinden daha iyi olur standartların.
Böyle durumlarda şükür çok önemli Allah huzurunu bozmasın sağlıklı sıhhatli evlatlar versin daha büyük dertlerle sınamasın demek lazım. Diye düşünüyorum :KK66:

Ya elbette ki bi insan yaptıkları ndan dönebilir. Ama seninki bile bile ladesti. Sadece kk nün gazına geldin
Sen niye bu kadar sinir yaptın ki
O zamanlar ayrı eve çıkacak maddi imkanı vardı çıktı, işten çıkarılmış şartlarını zorlamamak için eve geri dönmek durumunda kalmış. Bunun gaza gelmekle ne alakası var?
İleride imkanı olursa ve isterse yine çıkar

Geçmiş olsun pembesu ama ömür boyu işsiz kalacak değilsin
Şimdi hamileliğini evde geçir, bebek hazırlığı yap ileride yine çalışırsın

İş konusunda yaşadığın şeyler ağır olmuş hukuki olarak ne yapabilirsin bilmiyorum ama tazminat vs vermezler sanırım. Ama bi de şu yönden bak, en azından kira vermeden oturabileceğin bir ev var. Ya o da olmasaydı? Bizim yok mesela. Öyle bi şey yaşasak ev sahibinin insafına kaldık ki hiçte insaflı biri değil zaten, delinin teki.

Yani olayları hep iyi açıdan düşün ki bebeğin de negatif enerjiyi hissetmesin. Sen iyi ol ki o da iyi olsun. Hem kv de eskisi gibi davranmıyormuş.

bu yaşananlarda vardır bir hayır.
şimdilik bebeğine odaklan.
inşallah daha güzel şeyler gelir başınıza.
kv ciddiyetini artık anlamıştır. o yüzden rahatla.

Insanin ekmegi ile oynuyorlar olan gene vatandasa sivile oluyor hic birseyden habersiz calisiyorsunuz sonrada bu. Allah sabir versin insallah telrar düzeninizi kurarsiniz

Ohal devam ettiği müddetçe iflas veremez şirket. Siz öahkemeye verebilirsiniz ama onlar karşı dava açamazlar. Şuan hukuk sizden yana yani. Mağdurların zararları şirket sahpleri tarafından zorla ödettiriliyor.belediyeye gidip anlatın önce garip gelecek ne alaka belediye diyeceksiniz lakin işinize yarayacak emin olun

Merhaba

Önceki konularınızı bilmiyorum o konuda yorum yapamayacağım

Ablamda aynı şekilde işsiz kaldı
Tam adını bilmiyorum ama valiliklerde bu şekilde mağdur olanlar için bir müracat yeri var

Oraya başvurup içeride kalan maaşlarınızı alabiliyorsunuz
Tazminat malesef imkansız

merhaba arkadaşlar bir süredir yoktum gerek etiketlenme gerekse mesajlarla yokluğumu fark edip mesaj yazan merak eden herkese çok çok teşekkür ederim öncelikle..

maalesef başıma asla gelmez dediğim şeyler yaşadım bu süreçte..
birden bire şirketimize bir baskın düzenlendi ve apar topar iş yerinden çıkarıldık ne olup bittiğini anlamamız da yaklaşık 1 hafta sürdü..

çok güvendiğimiz fabrika sahiplerimiz onların üstü olan holding yönetimimizin bizi yıllardır kandırdığını ve malum şahısa çalıştıgını öğrendik.

şirketin beyaz yaka personeline 2 aydır maaş ödemesi yapılmıyordu ve bize sürekli biraz sıkıştık 2 ay içinde tüm problem çözülecek dendi..
ne yazıkki ödenmeyen maaşlar ve nice kazanç hain plan için malum kişilere aktarılmış ve benimde dahil olduğum çalışan elemanları ayakta uyutmuşlar..

adımın böyle bişeyle anılmasını istemediğim için hemen istifa etmek istedim ama artık bunun mümkün olmadığını bu süreç bitene kadar beklemek zorunda olduğumu söylediler..

lütfen ama lütfen konumu siyasete dönüştürüp polemik yaratmayın konum kapanmasın çünkü yardımınıza ihtiyacım var..

bu haftasonuna kadar çıkışlarımız verilecek fakat şöyle bir durum var ki ben hamileyim..
fabrika kapandığı için artık faaliyet göstermeyeceği için herkes çıkış alıyor.. bu durumda başka bir yerde çalışma şansım yok tazminat için elimden geleni yapcam ama çalışan bir şirketten çıkarılsaydım evet çok fazla hakkım oluyordu ama şu durumda iflasını veren bir yerden ne hak talep edebilirim bu konuda hukukçu arkadaşlarımdan yardım istiyorum..

aile ev hayatım maalesef iş yerinin bu durumda olmasından dolayı kötüye gitti 4 aydır maaş alamamam ve yeni eve çıkmamız üst üste geldi.
kendi ailem başta olmak üzere herkes baskı yaptı eski evime taşınmam en azından bu süreç bitene kadar kira vermemek adına..

herkes doğumdan sonra iş bulup yeniden başka eve gidersin dedi çaresiz bir şekilde mal gibi döndüm kendi evime..
he hakkını yiyemem kayınvalidem zerre sinir bozucu bişey yapmadı bu süreçte aksine yaşadığım sıkıntıları gördüğü ve belkide hamile oldugumu bildiği için hep suyuma gitti.. ama ben tükürdüğümü yaladım ve döndüm bu eve.. ve bir gün yeniden çalışmaya başlayacağım dolayısıyla herşey sil baştan yaşanacak..
üstelik bu sefer geride bıraktığım sadece evim eşyalarım değil bebeğimde olacak.kendisi üzerinden kaç ay geçmesine rağmen tedavisine devam ediyor.. garip ama yeniden evlenmek istediğini söylüyor. yinede nasıl bir korku işlediyse içime zaman zaman aynı şeyleri yaşayacağımı düşünerek kendi kendimi delirtiyorum.

eşim elinden geleni yaptı bu süreçte ama maddi anlamda resmen tıkandık çünkü geçinmeye alıştığımız tüm stardartlarımız biranda düştü. bütün bunların yanında benim kendime olan güvenim de yerle bir oldu çünkü yaptıgım tüm iş görüşmeleri sadece hamilelikten dolayı beni reddetti.. doğumdan sonra gelin başlayın diyen çok fazla yer var ama ben şimdi istiyorum çünkü üniversite bittikten sonra hiç boş durmadım.
hayatımda kendimi hiç böyle saçma bir pozisyonda hissetmedim..

buradada olacaktır çevremdede var hamileliğin keyfini çıkar bol bol dinlen uyu boşver diyenler..
boşveremiyorum çünkü kendimi kandırılmış hissediyorum iş yerinde yaşadığım rezilliği hayatım boyunca unutamayacakmışım gibi geliyor..

çok istediğim bebeğim güzel sağlıkla büyüyor şükürler olsun ki hayatımda tek güzel giden şey onun varlığı şuanda..

her türlü fikre açık durumdayım iş yerim ile ilgili ne yapabilirim ve bana bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz ?
sürekli düşünür haldeyim sanki bebeğimede zarar veriyormuş gibi hissediyorum sürekli olumsuz kötü şeyler düşünüyorum.
yeniden bu eve taşındıktan sonra herkes işe döndüğünde babanesi baksın gözün arkada kalmasın yada hazır işten çıktın 3 sene kendin büyük sonra kreşe ver diyor..

iki türlüsünü de düşündükçe çıldırıyorum. evet farkındayım bunlar için çok erken ama zaman da durmuyor bir gün o günler gelecek ve benim şuan düşünmeye vaktim varken herşeyi planlamak istiyorum..
Hoş geldin Pembesu

Senin,Buterfly Denizin ve Sürekli Karışığın sesi çıkmıyordu.İşten çıkman kötü ama ama ne yalan söyleyim yine de rahatladım.Sağlıkla ilgili bir şey mi var acaba diyordum.Size bir şey olmasında.

Donanımlı tecrübeli bayansın nasıl olsa iş bulursun.Bir kaç ay daha sabret.Hem işe niye bu kadar kafayı taktın anlamadım.Birazda ayağını uzatıp dinlensen ne olacak.

İş konusunu doğumdan sonraya bırak.Şu an sadece bebeğine odaklan.Bu bebeği ne kadar çok istiyordunuz ve bekliyordunuz.Bu güzel anlar bir daha geri gelmeyecek.O yüzden hamileliğinden keyif almaya çalış.Bebekle ilgili dergiler falan oku hazırlık yap.O ne olur bu ne olur diye kaygılanıp kendini ve bebeği strese sokma bence

Ev işide en mantıklı karar.İyiki hazır daireniz varmış

Son düzenleme:
Günaydın pembe.
Dün geldin aklıma da dedim gebelik topiklerindeyse nasıl bulacam oralarda dedim inan ki.
Neyse.
Bak canım. Öncelikle gelmiş geçmiş olsun. Allahım beterinden korusun,bak çok zor bir dönem geçiyor,insanlar neler yaşıyor,yine de çok şükür.
Sen biraz rahatlamaya çalış,kurgulama artık. Öyle yaparsam böyle olur,şöyle adım atarsam bana sonucu şu olur diye.
Biraz sakin dur. Vardır bunda da bir hayır.
Biraz dinlen,tevekkül et.
Biliyorum çok gençsin,çok acelecisin,çok sabırsızsın.
Anlıyorum inan çok iyi anlıyorum da azıcık sabret rica ederim.
Öperim güzel yanaklarından.

merhaba arkadaşlar bir süredir yoktum gerek etiketlenme gerekse mesajlarla yokluğumu fark edip mesaj yazan merak eden herkese çok çok teşekkür ederim öncelikle..

maalesef başıma asla gelmez dediğim şeyler yaşadım bu süreçte..
birden bire şirketimize bir baskın düzenlendi ve apar topar iş yerinden çıkarıldık ne olup bittiğini anlamamız da yaklaşık 1 hafta sürdü..

çok güvendiğimiz fabrika sahiplerimiz onların üstü olan holding yönetimimizin bizi yıllardır kandırdığını ve malum şahısa çalıştıgını öğrendik.

şirketin beyaz yaka personeline 2 aydır maaş ödemesi yapılmıyordu ve bize sürekli biraz sıkıştık 2 ay içinde tüm problem çözülecek dendi..
ne yazıkki ödenmeyen maaşlar ve nice kazanç hain plan için malum kişilere aktarılmış ve benimde dahil olduğum çalışan elemanları ayakta uyutmuşlar..

adımın böyle bişeyle anılmasını istemediğim için hemen istifa etmek istedim ama artık bunun mümkün olmadığını bu süreç bitene kadar beklemek zorunda olduğumu söylediler..

lütfen ama lütfen konumu siyasete dönüştürüp polemik yaratmayın konum kapanmasın çünkü yardımınıza ihtiyacım var..

bu haftasonuna kadar çıkışlarımız verilecek fakat şöyle bir durum var ki ben hamileyim..
fabrika kapandığı için artık faaliyet göstermeyeceği için herkes çıkış alıyor.. bu durumda başka bir yerde çalışma şansım yok tazminat için elimden geleni yapcam ama çalışan bir şirketten çıkarılsaydım evet çok fazla hakkım oluyordu ama şu durumda iflasını veren bir yerden ne hak talep edebilirim bu konuda hukukçu arkadaşlarımdan yardım istiyorum..

aile ev hayatım maalesef iş yerinin bu durumda olmasından dolayı kötüye gitti 4 aydır maaş alamamam ve yeni eve çıkmamız üst üste geldi.
kendi ailem başta olmak üzere herkes baskı yaptı eski evime taşınmam en azından bu süreç bitene kadar kira vermemek adına..

herkes doğumdan sonra iş bulup yeniden başka eve gidersin dedi çaresiz bir şekilde mal gibi döndüm kendi evime..
he hakkını yiyemem kayınvalidem zerre sinir bozucu bişey yapmadı bu süreçte aksine yaşadığım sıkıntıları gördüğü ve belkide hamile oldugumu bildiği için hep suyuma gitti.. ama ben tükürdüğümü yaladım ve döndüm bu eve.. ve bir gün yeniden çalışmaya başlayacağım dolayısıyla herşey sil baştan yaşanacak..
üstelik bu sefer geride bıraktığım sadece evim eşyalarım değil bebeğimde olacak.kendisi üzerinden kaç ay geçmesine rağmen tedavisine devam ediyor.. garip ama yeniden evlenmek istediğini söylüyor. yinede nasıl bir korku işlediyse içime zaman zaman aynı şeyleri yaşayacağımı düşünerek kendi kendimi delirtiyorum.

eşim elinden geleni yaptı bu süreçte ama maddi anlamda resmen tıkandık çünkü geçinmeye alıştığımız tüm stardartlarımız biranda düştü. bütün bunların yanında benim kendime olan güvenim de yerle bir oldu çünkü yaptıgım tüm iş görüşmeleri sadece hamilelikten dolayı beni reddetti.. doğumdan sonra gelin başlayın diyen çok fazla yer var ama ben şimdi istiyorum çünkü üniversite bittikten sonra hiç boş durmadım.
hayatımda kendimi hiç böyle saçma bir pozisyonda hissetmedim..

buradada olacaktır çevremdede var hamileliğin keyfini çıkar bol bol dinlen uyu boşver diyenler..
boşveremiyorum çünkü kendimi kandırılmış hissediyorum iş yerinde yaşadığım rezilliği hayatım boyunca unutamayacakmışım gibi geliyor..

çok istediğim bebeğim güzel sağlıkla büyüyor şükürler olsun ki hayatımda tek güzel giden şey onun varlığı şuanda..

her türlü fikre açık durumdayım iş yerim ile ilgili ne yapabilirim ve bana bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz ?
sürekli düşünür haldeyim sanki bebeğimede zarar veriyormuş gibi hissediyorum sürekli olumsuz kötü şeyler düşünüyorum.
yeniden bu eve taşındıktan sonra herkes işe döndüğünde babanesi baksın gözün arkada kalmasın yada hazır işten çıktın 3 sene kendin büyük sonra kreşe ver diyor..

iki türlüsünü de düşündükçe çıldırıyorum. evet farkındayım bunlar için çok erken ama zaman da durmuyor bir gün o günler gelecek ve benim şuan düşünmeye vaktim varken herşeyi planlamak istiyorum..

pembecim hoş geldin özlemiştik.
konularını biliyorum hatta yeni evinin fotolarını da atmıştın bana.
her şey insanlar için arkadaşım gurur, aslalar, pişmanlıklar boş günü ve anı yaşamak önemli olan.
Mevlana.nın çok güzel bir sözü var paylaşmak istiyorum izninle:

Allah der ki;
Kimi benden çok seversen onu senden alırım.
Ve ekler;
Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur,
Sabır taşar,
Canından saydığın yar bile bir gün el olur.
Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür.
Düşman kalkar dostun olur.
Öyle garip bir dünya,
Olmaz dediğin ne varsa olur.
Düşmem dersin düşersin.
Şaşmam dersin şaşarsın.
En garibi de budur ya;
Öldüm der durur yine de yaşarsın...

Mevlana Celaleddin Rumi

gerçekten dünya garip her şey bizim için, ne yaşayacağımız belirsiz. ama ben kaderci değilim. kaderini kendin belirlersin diyenlerdenim. tabi bazı şeylere engel de olamıyorsun orası ayrı.
döndüğün için mutsuz olma bunda da vardır bir hayır diye düşün. rabbim seni sevmese en sıkıntılı anında peşpeşe sevinçleri yaşatmazdı.
ülkenin içinde bulunduğu olaylar her haliyle berbat. sonu belirsiz bir ülkede yaşamak korkunç. duyarlı her vatandaş bu sıkıntıları yaşıyor maalesef.
ben derim ki önce sakin ol. çalışmak istiyorsan home office işler de var. el işi olsun, evden yapılan part time işler olsun.
iş sitelerinde bu ilanlar da mevcut diye biliyorum.
bu sürede hem ortalık biraz durulur hem sen biraz dinlenirsin. bebeğin için hazırlıklarını tamamlarsın yavaş yavaş. yani iş bulamıyorum çalışamıyorum diye sıkma kendini. hamileliğin nasıl geçerse öyle huylu bebeğin olur tecrübe ile sabittir. ben ne olursa olsun takmadım hiçbir şeyi evladım huzurlu çok şükür. annemi delirtmişler babam sülalesi ben çok hırçın bi çocuk olmuşum gibi gibi.
evet biraz standartların altında kalacaksınız ve bu iyi bir şey değil farkındayım ama en azından kira derdiniz olmayacak bir şekilde idare edilir. evlat dediğin gerçekten rızkı ile geliyor bu lafa inanmazdım ama hamile iken bize öyle kapılar açıldı ki inanamadık.

yine daralırsan da biz buralardayız..

çok geçmiş olsun.
hukuksal bir bilgim yok ama bence artık kv tedirginliği yaşamayın tedavisini de görüyormuş. tabiki taviz vermeyin ama o endişeyi kendi içinizde yaşayıp bebeğinizi de üzmeyin..

Çok üzüldüm. Ben de işsizim bir de kendimi sizin yerinize koydum insan şok olur ve korkar da. Yukarıdaki arkadaşımın da dediği gibi artık kayınvalidenizi düşünmeyin üstünde durmayın. Şükür ki eviniz var kira derdiniz kalmadı, üstelik de eviniz çok güzeldi görmüştük. İnşallah kısa sürede bir iş kapısı açılır hem size hem bana. Dualarım sizinle.

Bu kadar kendinş hırpalama. Olan oldu yapacak bi şey var mı? Yok. Geri döndün tamam bu sayfayı kapat. Başka şeyler düşün. İşine odaklan. Hamilelik bittikten sonra gelin başlayın diyen şirketlerden birine başla hamilelikten sonra. Olmuyor mu öyle?

Kv yi falan bi boşver sen ev mev salla o meseleleri şimdi onların sırası değil.

Çok üzüldüm senin adına.
İşyerinin böyle bir durumda olması senin canını sıkmaması gerek. Helede kendinden emin isen,
Tazminat alabilirsin.
İşsizlikte alabilirsin çalışma yılına göre.
Bu kadar kendini kötü hissetme bence.
Bebeginde etkileniyor.

X