Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Abim bizim mahaleden bile ayrı ev tuttu. Sevmez öyle şeyleri. Annemi falan karıştırmaz bazı konularda. her zaman yengemi ailesine karşı da savunur. Çok sık da gitmeyiz yengemin evine aslında. yorumlarda linçlenmişim ama adam kimseye anlatamadığı için benimle dertleşiyor. Fakat mesafe koyacağım bende.
Kesinlikle mesafe koyun kabak size patlar işin sonunda ...

Freya bazen sabah namazını kılıyorum,sonrasında uykum gelmiyor.Ben de kitap okumak için salona geçiyorum.Uyuya kalıyorum salonda.
Sence neden? 😂😂
Çünkü kocanla küssün başka açıklama olmaz olayda bir görgü şahidi görümce eksik ama onu da bir ara çağır ama çat kapı gel de :KK70:

Yazık geline ya , sınırsız mıç mıç bir aile hayatı yaşıyor, belli ki mutsuz bu durumdan , böyle giderse boşanırlar zaten , benim eşim ailesi ile arasına mesafe koydu biz de buna benzer şeyler yaşadık, kayın aile evimizin içinden çıkmadı bir türlü, en son boşanmaya kalkınca eşim mesafe koymak zorunda kaldı, konuyu sanki görümcem açmış 😅
Nedir bu kayınailelerden çektiğimiz Allahım…

Kızlar bakın buna benzer bir durum benim başıma geldi.Evliliğin ilk aylarından beri eşimle ablaları yüzünden çok sorun yaşadık ama ne eşim ne de ben bir gün bile kimseye yansıtmadık.Eşimin anne ve babası farklı şehirde yaşıyorlar.
Eşim çok duygusal bir insan,bir gün ablasına gittik ve konu babasından açıldı.Eşimin de gözleri yaşardı.

Sonrasında arkamdan anne ve babalarına ‘kardeşimiz çok mutsuz,sürekli ağlıyor’ demişler annelerine babalarına.
Haydaaa,kendilerini sütten çıkmış ak kaşık durumuna getirmişler yani ama eminim eşim de sorunu anlatmaz,ben de anlatmam.
Konu sahibi de kendi gözlemlerini,kafasında kurarak anlatıyor bence.Çok takmayın.

Abinin yakasından düş, gelini de sal.
Kadın bi bebeğini sevsin, dinlensin kocası ile bebekli hayata adapte olsunlar. Bir sen eksiktin evde evlilik düzeltici.
Abi kardeş ilişkisi başka bunun altına sığınarak evliliklerine burun sokmak başka
Eğer çat kapı da gidiyorsan bebekli ev olsun olmasın yapılmaz. Ne münasebet vazgeç o huyundan

Merhaba canlar. Ben 28 yaşında bekar bir kadınım. Abim 32 yaşında ve 3.5 yıllık evli. Açıkçası abimin evliliği beni bu konuya karşı aşırı derecede korkutuyor artık. Sizin de yorumunuzu merak ettiğim için konuyu buraya taşımak istedim.
Abimle çoğu kız kardeş-abi kavgacı ilişkisinden ziyade çok iyi anlaşırız. onunla erkek arkadaşım dahil her konuyu paylaşır sırrımı anlatırım. O da aynı şekilde her derdini benle paylaşır. Özellikle evliliğiyle alakalı tek sırdaşıyım diyebilirim. Çünkü ayıbını huzursuzluğunu asla dışarıya anlatmaz belli etmez. Ama birine anlatmazsam içimde patlayacak dayanamıyorum Sevda diyor benimle dertleşiyor. Gerçi elimden pek bişey gelmiyor.
Abimle yengem severek evlendiler. bekarken de ara sıra kavgaları oluyordu hatta 1 kere ayrıldılar. Yengem hemşire yani çalışan bir kadın. Evlendikten sonra bir süre alışamadı bu hayata. kavgaları o zaman başladı. Bu arada yengem aslan burcu. Aşırı inatçı, sinirli ve gururlu bir insandır. Burnu düşse eğilip almaz. Ama varı yoku bilir. halden anlar. evine gideriz yedirip içirir çok iyi anlaşır bizimle. Derdi abimle. Abim ise namazında, sabırlı, alttan alan ve ev işlerinde yengeme yardımcı olan bir insan. 6.5 aylık bir de oğulları var. İlk etaplarda ev temizliğine vs çok karışmazdı ama yediğini içtiğini yıkar evde yemek bile yapar. Gezme konusunda yengemi istediği yere götürür ama evcimendir. Yengem ilk günden beri beklentilerini yükseltmeye başladı abim yaptıkça. Üstüne ekledi hep. Küstü mü de hayatta gelip özür dilemez gönül almaz. Abim yemin ediyor, 3.5 yıldır bir kere gelip ''hadi gel barışalım, küs kalmayalım gerek yok'' gibi şeyler söyleyerek bir kere sarılmışlığı yok. Hep abim gidiyormuş. Çoğu zaman artık konuşmak bile istemiyorum gerek yok böyle iyi hem kavga da etmiyoruz diyormuş küs kalmak için. Ara ara ayrı yatıyorlarmış. Mesela abim mevlid kandilinde sohbete gitmiş camiye, telefonu sessize almış. Yengemi de bize bırakmıştı yeğenimle. Aramış ulaşamamış. Suratı bi asıldı ben farketmiştim. Neyse abim geldi gittiler. YOlda beynini yemiş. Neden açmadın? Ya çocuğa bişey olsa. Kim götürecek? vs vs. sürekli fitne ve kavga. O tartışmadan sonra abimle 2 gün küsmüş olmayan bir şey için. Adam sohbete gittiğine de pişman olmuş. Abim yemek yapar, ev temizliğine yardım eder, eşine sadık bir insandır bildiğim kadarıyla, bakımlıdır sürekli güzel kokar. Hani pis bir erkek de değildir. Ama yengeme bir türlü yaranamadı. Çocuk olduktan sonra daha da beter olmuş. Biz anne babası boşanmış bir aile çocuklarıyız. Abim sırf o kaderi oğlu da yaşamasın diye boşanmıyor. Yoksa 100 kere boşanmıştım diyor. Zaten evlendikten sonra saçı sakalı bile beyazladı. Aile terapistine gittiler, yarım bırakmışlar yengem hamile kalınca. Evde sürekli ota boka kavga eden, her kavgada birkaç gün küsen geçimsiz bir kadın var ne yapıcam bilmiyorum diyor. Yengem zaten evlilikten umudunu kesmiş, konuşmak istemiyorum en azından kavga etmiyoruz zaten anlaşamıyoruz diyormuş sürekli. Sizce abim ne yapmalı?

Ben 28 yaşında bekar bir kadınım. Abim 32 yaşında ve 3.5 yıllık evli.

Abimle çoğu kız kardeş-abi kavgacı ilişkisinden ziyade çok iyi anlaşırız. onunla erkek arkadaşım dahil her konuyu paylaşır sırrımı anlatırım. O da aynı şekilde her derdini benle paylaşır.

Abim ise namazında, sabırlı, alttan alan ve ev işlerinde yengeme yardımcı olan bir insan. 6.5 aylık bir de oğulları var.

Mesela abim mevlid kandilinde sohbete gitmiş camiye,

Sizce abim ne yapmalı?

Öncelikle konu başlığınızı yazarken cinsel hayatlarını düşünerek mi "Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor" dediğinizi merak ediyorum.

Konunuzu dini içeriğe çekmek istemiyorum. Ancak anlattıklarınızdaki tezatlık insanı rahatsız ediyor. Konunuza göre: abiniz namaz kılan ve dini sohbetlere katılan bir adam. Aynı adam karısıyla olan hayatını ve isteklerini kız kardeşine anlatmakta sakınca görmüyor öyle mi?

Gelelim size. Anne babanızın boşanmış olması farklı, 2 kardeş sınır gözetmeden özel hayatlarınızı birbirinizle paylaşmanız farklı.

Ergenlik çağında, reşit olmamış küçük bir kız değilsiniz; 28 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Abiniz de 32 yaşında yetişkin bir erkek.

Abiniz aile hayatını size ve başkalarına anlatmayı bırakmalı, siz de dinlemeyi bırakmalısınız.

Abinizle yengeniz belki de hayata aynı pencereden bakmıyordur; kadın belki de abinizin sohbetlere gitmesini istemiyordur.

Anlaşamıyorlarsa ayrılıp, kendi yollarına gitmeliler.

Bence abisi hiç bir şey anlatmıyor,konu sahibi fe görümce olarak kafasında kuruyor.
Belki de.. gevşek ağızlı kocaların sayıca çoğunlukta olduğunu düşündüğümden ben görümceye inanıyorum ama bu konuda. Abisi anlattıkça ballanıyordur ona da.
Anlat kız anlaaatt ıncığını cıncığını😂😂

Size burada akıllı uslu yorumlar çıkmaz.Görüyorsunuz işte.Sadece doğru dürüst faydalı yorum yapacaklarına böyle absürd cevaplar verirler.Bence abiniz yengenizle değilde kendisi uzman gitsin ne yapabilirim ne yapmalıyım diye.Belki sizin kendisinin görmediği bir şeyler vardır uzman görür şöyle şöyle yap der yol gösterir.
Ama anlattığınız kadınlardan var çok.Dünya sadece onların etrafında dönüyor sanan.Bu eşle abinizin işi zor onu söyleyim.

Size burada akıllı uslu yorumlar çıkmaz.Görüyorsunuz işte.Sadece doğru dürüst faydalı yorum yapacaklarına böyle absürd cevaplar verirler.Bence abiniz yengenizle değilde kendisi uzman gitsin ne yapabilirim ne yapmalıyım diye.Belki sizin kendisinin görmediği bir şeyler vardır uzman görür şöyle şöyle yap der yol gösterir.
Ama anlattığınız kadınlardan var çok.Dünya sadece onların etrafında dönüyor sanan.Bu eşle abinizin işi zor onu söyleyim.
Hm siz de mi görümcesiniz?
Kadın diyelim ki aşırı kötü biri, koca koca adam ne demeye boşamıyor sizce yalnızca bebek için mi🤔

Sen iyi misin ? Lohusa kadın bilemezsin belki lohusalık depresyonunda bile olabilir. Böyle birinden için konu sahibi resmen fesatlıkla laf söz peşinde evliliklerinin yatak odasına kadar girmeye çalışmış siz konu sahibini mi savunuyorsunuz ?

Kadın diyelim ki aşırı kötü biri, koca koca adam ne demeye boşamıyor sizce yalnızca bebek için mi🤔
Ben kv deyim.İki tane büyük abla görümcem var.İki eltim var.İnanın hiç bir sorunumuz yok.Arada olmaz değil ufak tefek şeyler.İncir çekirdeğini doldurmayacak.Herkes olgun işini bilir.Hemen evlen boş durma vb saçma sapan cevaplar.Bu gelinlerden yok mu neler neler var.Erkeklerden yok mu var.Varsa öneriniz onu yazın.Boş boş şeyler yazmayın

Velev ki kadın kötü ve geçimsiz,yine de bu görümceyi ilgilendirmez.
Abisi yetişkin bir insan olarak ya profesyonel destek alacak,ya da boşanacak.
Aile terapistine gittiklerini bile söylemiş kardeşine,mahremiyetine saygı duymuyor eşinin.

X