Yaş problem mi?

benim eşim benden 3 yaş küçük sorun yaşamıyoruz yaş yüzünden olgunlaşmak ile ilgili bunlar yaşayışla ilgili diye düşünüyorum

erkeğin yaşı bayandan büyük olmalı...bayanlar çabuk yıpranır erkekler geç olgunlaşır..

Bana göre erkek bayandan biras büyük olmalı erekekler geç olgunlasıyoryerimseniben

esimle aramızda 4 yas var ve ayca birbirimize denk geliyoruz :lepi:

hem kadınlar cabuk yıpranır ama istisnalar hariç tabi..

:1hug:

bencede erkek büyük olmalı saglıklı bir ilişki olması açısından bence çok önemli kadının büyük olması çok yanlış her zaman erkek büyük olmalı..

ben 20 yaşındayım erkek arkadaşım 33 yaşında şimdilik sorun olmuyo ama ilerde ne olur bilemem:)

Hep bu tür konularda aklıma şu gelir, Peygamber efendimiz kendisinde 20 yaş büyük Hz Hatice ile ilk evliliğini yaptı... Ama şimdi bir kadın kendisinden küçük biri ile evlendiğinde dalga konusu oluyor...

Erkekte kadında istiyorsa kimin kaç yaş büyük olduğu önemli değil, tabiki bazı problemleri olacaktır ama bunlar göze alınarak karar verilebilir.

peygamber efendimizin durumu farklıydı bir kere. kesinlikle erkek kadından büyük olmalı .su an bakıyomda bu televizyondaki carpık ilişkiler sonucu toplumumuzda etkileniyo kimse yasa duruma bakmıyo . buda hiç hos bir durum degil. erkek küçük olsun ne var diye diye toplumumuz iyice cıkılmaz hale geliyo. dikkat ederseniz kendinden yasca büyük kadınlarla birlikte olanlar genelde ya pars-ası ünü sohreti için beraberler.

peygamber efendimizin durumu farklıydı bir kere. kesinlikle erkek kadından büyük olmalı .su an bakıyomda bu televizyondaki carpık ilişkiler sonucu toplumumuzda etkileniyo kimse yasa duruma bakmıyo . buda hiç hos bir durum degil. erkek küçük olsun ne var diye diye toplumumuz iyice cıkılmaz hale geliyo. dikkat ederseniz kendinden yasca büyük kadınlarla birlikte olanlar genelde ya pars-ası ünü sohreti için beraberler.

Peygamber efendimizin durumu nasıl farklıydı?
Peygamberimizin hayatından hep işimize gelenimi örnek alıcaz? Tüm kadınlar kendisinden küçük erkeklerle evlensin demiyorum sadece konuya birde bu açıdan baktım..

Neyse amacım işin din boyutunu ele almak değildi, bu konuya önyargı ile yaklaşanlara bir örnek vermek istememdi. Bu konuda nedense hep aklımıza tasvip etmediğimiz örnekler geliyor, hiç iyi bir örnek aklımıza gelmiyor...

Artı işin birde cinsellik boyutu var, malum erkekler belli bir yaştan sonra problem yaşayabiliyorlar ama kadınlarda bu şekilde engel olabilecek bir problem oluşmuyor..
Kadının erken çökmesi ise mesele artık zaman değişti, erken çökmüyorlar..HOş seven erkek karısının kendinden çökmüş durmasınada bakmamalı bence, bakan adamıda kadın boşversin zaten..

Son düzenleme:
Kadının büyük olmasını da yadırgamam karakterlerle alakalı.
Ama benim tercihim benden büyük olmasıdır. Yaş farkı arttıkça, kadınla erkeğin arasında ki uçurumun da azaldığını düşünüyorum ben. Karşımdaki insanın donanımı sağlam olmalı, ben ona birşeyler öğretmemeliyim, ondan birşeyler öğrenmeliyim. Bir kadının ne istediğini, nasıl davranması gerektiğini bilmeli. En önemlisi de tecrübeleri, yaşanmışlıkları dolayısıyla ona saygı duymalıyım. Benden küçük bir erkeğin bu özelliklere sahip olabileceğini sanmıyorum. Başkaları da olgun olmasın dinamik olsun diyebilir, beklentiyle alakalı yani..

ben çok fazla yaş farkı olması taraftarı değilim (büyük olanın kadın ya da erkek olması fark etmez)
olgun olsun diye de kuşak farkı olmasın..

arada çok yaş farkı olunca ilerde mutlaka sorunlar yaşanıyor..erkeğin yada kadının büyük olması fark etmiyor...

bence önemli değil.ama elbette hem erkekte hem kadın da abartılı yaş farkı olmazsa....

Bende erkeklerin geç olgunlaştıklarını düşünüyorum çevremde bakıyorum da yaşıtım olan erkekler ne kadar çocuksu yani %90' ı böyle laylom aklı fikri bence bir kadın erkekten büyük olamamalı veya eşitte olmamalı erkek bence 2 ile 7 yaş arasında büyük olmalı diyorum hoş benim eşimle daha fazla yaş farkı var ama gayet iyi anlaşıyoruz 5 senedir bu sorun çıkmadı... Kadınlar daha çabuk olgunlaşır o kdarrr :)))

bence 10 yaşa kadar problem olmaz
ama ondan sonrasını kabul etmk zor gliyor bana
örneğin 20 yaşında biriyle 40 yaşında birinin evlenmesini
normal karşılayamam bu bağlamda benim için yaş farkı önemli..

arada kuşak farkını anımsatacak kadar fark olmadığı sürece bence sorun değil

bence yaş farkı hiç önemli değil mühim olan eşlerin birbirine saygısı sevgisi
adam gibi adam olan bir erkek için erken ya da geç olgunlaşma diye birşey yoktur
evlilikte karşılaşılan zorluklara birlikte göğüs germe becerisi evliliği olgunlaştırır
nice kendinden yaşça büyük erkeklerle evli olanların yaşadığı zorluklar karşısında bir de kendinden yaşça küçük erkeklerle evli olan kadınların mutluluğunun istatistiği yapılırsa ne demek istediğim daha açık anlaşılır

nisanliyken, "onemli degil, onemli olan karakterdir" diyordum
aslinda onemli...ne olursa olsun, bir erkek esinden kuçuk olmamali, ve en az 3-4 sene buyuk olmali
babam demisti de inanmamistim
annemde demisti

bende erkeğin bayandan büyük olması gerektiğini düşünüyorum.
erkek arkadaşım benden 1 yaş büyük ama ben çoğunlukla daha olgun düşünebiliyorum:nazar:

benim babamda annemden 8 yaş büyük ama gel gör ki çocuk gibi.yani erkek büyük olunca çekip çevirir olgun olur lafına inanmıyorum.bence arada abartılacak kadar fark olmadığı sürece ve kişiler anlaşabiliyorlarsa kadında büyük olabilir.zaten kadın erkekten birkaç yaş büyük olunca bişey farketmiyorki aynı kuşak sayılır bence.

eşimle aramda 15 yaş var.ama duygu yönünden ben ondan daha olgunum.bir erkek nasıl olurda bu kadar hayat dolu ve neşeli olabilir anlamıyorum(eşim her sabah yoga yapar :p).fakat hakikaten çok çok çok mutluyum.benden büyük olmasa beni bu kadar sahiplenip benim içinendişelenmezdi.

X