Yaş farkı...

merhaba, anneme yazmışsınız ama ben cevap verme gereği duyuyorum kusura bakmayın :)

Seninki sadece bir örnek biliyorum ama şöyle söyleyeyim; benim ailemin maddi durumu gayet iyi, ben kazandığım paramı tek başıma harcayan biriyim. Para önemli bir faktör tabii ki ama herşey demek değil. Bu olumsuzlukları da düşündüm ben, yani iflas edebilir ama hayata bi şekilde bi yerden beraber yine tutunuruz diye düşünüyorum. Kimsenin ne olacağı belli değil sonuçta....

Yani verdiğin örnekte zaten bi yanlış var, bu kişi direk para için evlenmiş. Benim öyle bi olayım yok, ben mutlu olduğum için, mutlu edildiğim için beraberim :KK66: Ayrıca bana göre yakışıklı yani :CüvCüv:

Değerli yorumun için teşekkür ederim...

Sizin tek sorununuz nedir biliyormusunuz?
Hani yazmissiniz 15 yasinda flört etmeye basladim(bu cok erken bir yastir)
ve bir takims eyleri hizla tükenmissiniz,geriye baktiginizda herseyi yasadim diyorsunuz,Hatta erkeklerin analizlerini bile yapabiliyorsunuz..
Bu hizli tüketimden sonra,karsiniza olgun biri cikmis,hem yasca olgun hemde yasam tarzi ile olgun biri bu kisi..Sizde kendinize yakin buldugunuzdan ve size yasatilamayan duygulardan dolayi baglandiniz..
Ne diyelim umarim sevgi sandiginiz sey bir bosluktan ibaret degildir ve umarim 4 yada 5 sene sonra Babam söylemisti demezsiniz ve umarim disarda el ele dolasirken,size bakildiginda rahatsizlik duymazsin ve umarim alninin aki ile mutlu bir evlilik yasarsin..
Biz nekadar bu renk o renk degil desekte,sen bu benim rengim diyeceksin..

tabiki anlaşmanız çok önemli bir faktör ama şu anlaşıyor olmanız ileride de anlaşacağınız anlamına gelmez anlaşmak demek aslında bır kaç aya sıgacak surede saptanacak bır durum degıl ne yazıkkı ....aynı ekmegı yerken fazlasını kendıne alıp azını sıze mı bırakıyor aılesının yanında arkadaslarının yanında yaklasımı nasıl....tekrar tekrar yorumlarınızı okudum senıde anlamaya calsııyorum ask sevgı bagı sadece sartlar elvermedıgı ıcın kesıp atılacak duygular degıl yasanmadıgı zaman da ılerıde mutsuz oldugunda belkı de mutlu olurdum onunla dıyeceksın...acele etme seni seven bugunude yarınıda beklemesını bılır....yas farkını bır kenara atalım sılelım aklımızdan ...mısalen oğretmen bır arkadasım gecen nısanda yıne kendı meslegınden bırıyle tanıstı ınan çok mutlu ydular deger veren deger bılen bırıydı ....aılelerı kulturlerı calısma sartları harıkaydı....aılesının yanında el ustunde tutuyordu arkadasımızı....ve aradan gecen zaman sonunda su an ılgısızlık ıs yasamanıan fazla adapte olma gıbı basıt sıradan gundelık sorunlar yuzunden su an araları bozuk ve arkadasım evlenme fıkrınden vazgectı .....demek ıstedıgım zaman tanı kendıne kestrıp at demıyorum zaman tanı ......en azından seneye bu aylar ıcın bır zamn dılımı olsun bu ...bır yıl gec evlenmenız sız bırbırınızı sevdıkten sonra hıc bır sey farkettırmez.......sosyal alanlarda arkadas cevresı cevren aılenle zaman gecırın ve onu ıyı degerlendır sende bu donem ıcerısınde bır soguma olmuyorsa askınız aynı kalıyorsa hıc dusunme arkadasım evlen....zaman tanı herseyden once

Sizin tek sorununuz nedir biliyormusunuz?
Hani yazmissiniz 15 yasinda flört etmeye basladim(bu cok erken bir yastir)
ve bir takims eyleri hizla tükenmissiniz,geriye baktiginizda herseyi yasadim diyorsunuz,Hatta erkeklerin analizlerini bile yapabiliyorsunuz..
Bu hizli tüketimden sonra,karsiniza olgun biri cikmis,hem yasca olgun hemde yasam tarzi ile olgun biri bu kisi..Sizde kendinize yakin buldugunuzdan ve size yasatilamayan duygulardan dolayi baglandiniz..
Ne diyelim umarim sevgi sandiginiz sey bir bosluktan ibaret degildir ve umarim 4 yada 5 sene sonra Babam söylemisti demezsiniz ve umarim disarda el ele dolasirken,size bakildiginda rahatsizlik duymazsin ve umarim alninin aki ile mutlu bir evlilik yasarsin..
Biz nekadar bu renk o renk degil desekte,sen bu benim rengim diyeceksin..

evet aynen öyle arkadaşım dediklerin çok doğru..
tabii ki 15 yaşında olan lise aşkıydı ama benim hayatımda bir deneyim oldu, şimdi ilkokuldaki çocukların bile aşkı var onlar daha da deneyimli olacak :):)

yanlış anlaşılmasın duygusal yönden açlığım yok bütün ilişkilerimde yeterince değer verdiler, evlenmeye kadar giden değerler.. fakat bazı kriterler, davranışlar oturmadığı için olmadı. aslında evlenmeyi de düşünmüyordum en azından 28 yaşıma kadar. zaten bu kişi değil de başka biri olsa yine evlenmem. bir çok evlenme teklifini yaşım daha küçük olduğu için reddettim. ama şimdi herşeyi tam olan, kişilik yapısı tamamen bana uygun olan birini de reddetmek saçma geliyor. ayrıca hala düşünme ve tanıma evresindeyim. sadece evlenme teklifini kabul ettim o kadar.. her ne kadar dikkafalı bir kız olsam da şimdiye kadar kendimi sağlama almadan yani düşüncelerimi tamamen oturtmadan hiç bir karar almadım....
Saygılar...

tabiki anlaşmanız çok önemli bir faktör ama şu anlaşıyor olmanız ileride de anlaşacağınız anlamına gelmez anlaşmak demek aslında bır kaç aya sıgacak surede saptanacak bır durum degıl ne yazıkkı ....aynı ekmegı yerken fazlasını kendıne alıp azını sıze mı bırakıyor aılesının yanında arkadaslarının yanında yaklasımı nasıl....tekrar tekrar yorumlarınızı okudum senıde anlamaya calsııyorum ask sevgı bagı sadece sartlar elvermedıgı ıcın kesıp atılacak duygular degıl yasanmadıgı zaman da ılerıde mutsuz oldugunda belkı de mutlu olurdum onunla dıyeceksın...acele etme seni seven bugunude yarınıda beklemesını bılır....yas farkını bır kenara atalım sılelım aklımızdan ...mısalen oğretmen bır arkadasım gecen nısanda yıne kendı meslegınden bırıyle tanıstı ınan çok mutlu ydular deger veren deger bılen bırıydı ....aılelerı kulturlerı calısma sartları harıkaydı....aılesının yanında el ustunde tutuyordu arkadasımızı....ve aradan gecen zaman sonunda su an ılgısızlık ıs yasamanıan fazla adapte olma gıbı basıt sıradan gundelık sorunlar yuzunden su an araları bozuk ve arkadasım evlenme fıkrınden vazgectı .....demek ıstedıgım zaman tanı kendıne kestrıp at demıyorum zaman tanı ......en azından seneye bu aylar ıcın bır zamn dılımı olsun bu ...bır yıl gec evlenmenız sız bırbırınızı sevdıkten sonra hıc bır sey farkettırmez.......sosyal alanlarda arkadas cevresı cevren aılenle zaman gecırın ve onu ıyı degerlendır sende bu donem ıcerısınde bır soguma olmuyorsa askınız aynı kalıyorsa hıc dusunme arkadasım evlen....zaman tanı herseyden once

fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim öncelikle..
şu yazdığından yola çıkmak istedim ''aynı ekmegı yerken fazlasını kendıne alıp azını sıze mı bırakıyor aılesının yanında arkadaslarının yanında yaklasımı nasıl''.. işte olay burda zaten, beni her şekilde her yerde el üstünde tutuyor, verdiğin örnekteki gibi ekmeğin fazlasını kendine almıyor, bana ailemden sonra en şefkatli ve sevgi dolu yaklaşan nadir bir insan... zaten onun için değerlendirmek istedim bende. ya herşeyi düşünmek lazım diyor ya herkes bu gerçekten doğru, ben her şeyi noktasına virgülüne düşündüm ve düşünüyorum. burda da beni etkileyecek bi olumsuzluk olacak mı diye baktığım da bulamadım. çünkü zaten benim düşündüklerimden farklı birşey söyleyen yok. olay şu ki ben sevilmeyi seven bir insanım....... 25 yaşında biriyle de evlensem ilerisini kimse bilemez, 30 yaşında da olsa, 40 yaşında da olsa.. Allahın takdiri, herşeyin hayırlısı... teşekkürler.

Yazdiklarima tepki gosterilmis... Kelimesi kelimesine arkasindayim yazdiklarimin... Zaten herkes alkislasin diye yazmiyoruz. bu benim kendi yorumum. Surada kac senedir bir derdim var kosesinde insanlarin sikintilarini okuyoruz, paylasiyoruz. Hayat cok da pembe gozluklerle bakmamayi ogretti bana. Ayni yaslarda TR'nin sayili zenginlerinden birisi de- isim ya da ipucu veremeyecegim cunku su anda evli- ayni sekilde benimle evlenmek istedi.Adamin universitemde verdigi bir seminerde tanistik. citir cerez gordu heralde. Etrafinda sevilen olgun birisi. Duzgun, karizmatik, eesprili.
ben kabul etmedim ve adam birkac sene sonra evlenmis. nereden mi biliyorum. magazin basinimiz sagolsun. zengin olunca insan, ucan kus haber yapiliyor. adamin simdi baska marifetlerini! de okuyoruz gazetelerden. O sebeple kart zampara dedim. tecrube diyelim biz buna.

Kayahan cift ornek gosterilmis. Halis Toprak diyeyim ya da Ahmet Hamoglu diyeyim ben de.

Kendimi savunmak icin yazmadim. Sadece yaziyoruz ki birseyler biliyoruz. gercekten birkac sene sonra gormek isterim arkadasi.

Yazacaklarim bu kadar yorumum da bu kadar.

Konuyu yazan arkadasim, kizinizi vazgeciremezsiniz bence. O coktan kararini vermis. zaten 23 yasinda. Bazen insanlar yasayarak ogrenir. cok degil 5 sene sonra tekrar kizinizi aramizda gormek isteriz yorumlarini almak icin.

Bu arada yazimdan dolayi bana rep verip muck gonderen arkadaslara tesekkurler, burada dile getirmemisler ama gercekleri goren insanlar olmasi guzel...

Yazdiklarima tepki gosterilmis... Kelimesi kelimesine arkasindayim yazdiklarimin... Zaten herkes alkislasin diye yazmiyoruz. bu benim kendi yorumum. Surada kac senedir bir derdim var kosesinde insanlarin sikintilarini okuyoruz, paylasiyoruz. Hayat cok da pembe gozluklerle bakmamayi ogretti bana. Ayni yaslarda TR'nin sayili zenginlerinden birisi de- isim ya da ipucu veremeyecegim cunku su anda evli- ayni sekilde benimle evlenmek istedi.Adamin universitemde verdigi bir seminerde tanistik. citir cerez gordu heralde. Etrafinda sevilen olgun birisi. Duzgun, karizmatik, eesprili.
ben kabul etmedim ve adam birkac sene sonra evlenmis. nereden mi biliyorum. magazin basinimiz sagolsun. zengin olunca insan, ucan kus haber yapiliyor. adamin simdi baska marifetlerini! de okuyoruz gazetelerden. O sebeple kart zampara dedim. tecrube diyelim biz buna.

Kayahan cift ornek gosterilmis. Halis Toprak diyeyim ya da Ahmet Hamoglu diyeyim ben de.

Kendimi savunmak icin yazmadim. Sadece yaziyoruz ki birseyler biliyoruz. gercekten birkac sene sonra gormek isterim arkadasi.

Konuyu yazan arkadasim, kizinizi vazgeciremezsiniz bence. O coktan kararini vermis. zaten 23 yasinda. Bazen insanlar yasayarak ogrenir. cok degil 5 sene sonra tekrar kizinizi aramizda gormek isteriz yorumlarini almak icin.

Hanımefendi sizin bahsettiğiniz olay benim olayımdan apayrı..
1. si; bu kişilerin dış görünüşüyle benim ki bir değil.
2. si; bu kişilerin hepsi evlenip ayrılmış, hatta uzun yıllar süren evlilikler yaşamışlar.
3. sü;bu kişiler evliyken evlilik dışı ilişkiler yaşamışlar.
4. sü; çocukları olan insanlar.
5. si; bu kişilerin evlendikleri kişilerle aralarındaki yaş farkları birinin 40 birinin 25 benimkiyle eşit dahi değil.
6. cısı; herşeyi yaşamış ve tüketniş insanlar.

Ben tecrübelerinize saygılıyım tabii ki, ama eşit şartlarda değil bu kişiler benimle....
O yüzden de bu kişiler kart zampara iken benim sevgilimi de bu şekilde değerlendirmeniz çok yanlış..... Siz şöyle düşünün; nasıl bayanlar 30 - 35 yaşlarında evlenmeyip evde kalıyorlar, kendilerine uygun birisini bulamadıkları için benim evlenmeyi düşündüğüm kişide aynen böyle. Zaten evlenip ayrılmış biri olsaydı hele de ki çoluğu çocuğu olsaydı asla istemezdim. İnce eleyip sık dokumamızın sebebi de bu zaten, bilmem anlatabildim mi.. Saygılar...

Kimseye yas farki yüzünden evlen veya evlenme demem ama 20 yas büyük olan birisiyle evlenmek bence yanlis.
Yas farki olabilir ama bu daha baska birsey.
Babam yasinda olan bir adama koca gözüyle bakamam. Utanirim...

yazdıklarınızı okuyunca gülümsedim ve direk eğitim durumunuza baktım..
ünili olduğunuzu görünce baya şaşırdım..
şaşırdım diyorum çünkü üni. eğitimi almış bi insanın bu kadar dar görüşlü olabileceğini tahmin etmiyordum..
hayatınızda ilk yediğiniz kavun çürük çıksa demek sakın kavun yemeyin diyeceksiniz..
gerçekten çoook ilginç..
burda kişisel tecrubelerimizin aktarılması istenmemeiş fikir istenmiş...

ayrıca şunu belirtmem lazım şu an hatırladım..
benim yakınımda bi çift var..
adam 55 yaşında tanınmış bi yazar isim vermiycem..
bayan 33yaşında doktora yapıyo.. ve müthiş anlaşıyolar ve hatta çevredeki herkes imrenerek bakıyo o çifte..
ama tabi bu küçük bi ihtimal ben yinede sorulsa olumlu düşünmüyorum derim..

esas kızın yazılarını dikkatlice okudum.bazı düşünceleri gayet mantıklı hayat onun.neyi nasıl yapmak istiyorsa öyle yapsın.yoluna doğrularında ilerle canım.

Bizim de bitanemle aramızda 13 yaş var...hiç te umrumda değil...ben onu seviyorum..gerisi o ne demiş bu ne düşünmüş vızz gelir...

ayrıca şunu belirtmem lazım şu an hatırladım..
benim yakınımda bi çift var..
adam 55 yaşında tanınmış bi yazar isim vermiycem..
bayan 33yaşında doktora yapıyo.. ve müthiş anlaşıyolar ve hatta çevredeki herkes imrenerek bakıyo o çifte..
ama tabi bu küçük bi ihtimal ben yinede sorulsa olumlu düşünmüyorum derim..

bişey sormak istiyorum; peki bu bahsettiğiniz çiftte daha önce evlilik yapan var mı?
yoksa ilk mi?

Hanımefendi sizin bahsettiğiniz olay benim olayımdan apayrı..
1. si; bu kişilerin dış görünüşüyle benim ki bir değil.
2. si; bu kişilerin hepsi evlenip ayrılmış, hatta uzun yıllar süren evlilikler yaşamışlar.
3. sü;bu kişiler evliyken evlilik dışı ilişkiler yaşamışlar.
4. sü; çocukları olan insanlar.
5. si; bu kişilerin evlendikleri kişilerle aralarındaki yaş farkları birinin 40 birinin 25 benimkiyle eşit dahi değil.
6. cısı; herşeyi yaşamış ve tüketniş insanlar.

Ben tecrübelerinize saygılıyım tabii ki, ama eşit şartlarda değil bu kişiler benimle....
O yüzden de bu kişiler kart zampara iken benim sevgilimi de bu şekilde değerlendirmeniz çok yanlış..... Siz şöyle düşünün; nasıl bayanlar 30 - 35 yaşlarında evlenmeyip evde kalıyorlar, kendilerine uygun birisini bulamadıkları için benim evlenmeyi düşündüğüm kişide aynen böyle. Zaten evlenip ayrılmış biri olsaydı hele de ki çoluğu çocuğu olsaydı asla istemezdim. İnce eleyip sık dokumamızın sebebi de bu zaten, bilmem anlatabildim mi.. Saygılar...

canim bak sevdigin adami savunmana saygi duyuyorum ama 1 den 6 ya kadar siraladigin tespitler yanlis. bir de canim gercekten daha olgunlasmadigini suradan anladim. kiz 25 adam 40 demissin. Sizinki ile yas farki esit degil. gercekten de degil ozur dilerim. sen 23 adam 43 yasindaydi degil mi? buyuk bir matematiksel hata.

burada kimse seni tanimaz etmez, annecigin caresiz kalmis ve bir konus acmis. elimizden geldigince herkes kendi capinda yorum yapti. kimisi seni hakli buldu kimisi de hic hakli bulmadi. ama sen burada kendin disinda dusunen herkesin yorumunu hic dikkate almadin. yani bu insanlar neden boyle yaziyor, notr bakmak yerine, acaba bir de bu acidan dusuneyim demek yerine direkt savunmaya gectigin icin ne desek bos.
Inan burada bu konu kapanip gidecek bizim icin, seninle bir daha belki ayni konuda karsilasmayacagiz bile. yani eger burada iki kelam yaziyorsak, senden tek istedigimiz sadece dusun. notr olmaya calis. oncesini sonrasini burada yazan destek veren vermeyen tum arkadaslarin yazdiklarini dusun. ama ne bileyim bana kararini coktan vermissin gibi geldi. gerci biz seninle degil annene destek olmaya calisiyorduk. cunku ailen de bu isin ne derece dogru oldugunu sorguluyor.

bu arada benim mesajima cevap yazacaksin ve ben coktan dusundum diyeceksin. saglik olsun.

canim bak sevdigin adami savunmana saygi duyuyorum ama 1 den 6 ya kadar siraladigin tespitler yanlis. bir de canim gercekten daha olgunlasmadigini suradan anladim. kiz 25 adam 40 demissin. Sizinki ile yas farki esit degil. gercekten de degil ozur dilerim. sen 23 adam 43 yasindaydi degil mi? buyuk bir matematiksel hata.

burada kimse seni tanimaz etmez, annecigin caresiz kalmis ve bir konus acmis. elimizden geldigince herkes kendi capinda yorum yapti. kimisi seni hakli buldu kimisi de hic hakli bulmadi. ama sen burada kendin disinda dusunen herkesin yorumunu hic dikkate almadin. yani bu insanlar neden boyle yaziyor, notr bakmak yerine, acaba bir de bu acidan dusuneyim demek yerine direkt savunmaya gectigin icin ne desek bos.
Inan burada bu konu kapanip gidecek bizim icin, seninle bir daha belki ayni konuda karsilasmayacagiz bile. yani eger burada iki kelam yaziyorsak, senden tek istedigimiz sadece dusun. notr olmaya calis. oncesini sonrasini burada yazan destek veren vermeyen tum arkadaslarin yazdiklarini dusun. ama ne bileyim bana kararini coktan vermissin gibi geldi. gerci biz seninle degil annene destek olmaya calisiyorduk. cunku ailen de bu isin ne derece dogru oldugunu sorguluyor.

bu arada benim mesajima cevap yazacaksin ve ben coktan dusundum diyeceksin. saglik olsun.

bak canım, orda yazdığım matematiksel terimler 25 ve 40 senin bahsettiğin çiftlerin yaş farkı.. demek istediğim o ki halis toprak'ın eşiyle arasında 40 yaş, diğer çiftinde 25 yaş varmış. bunu söylemek istedim.

ben yorumları okuyorum ve düşünüyorum tabii ki, ama kendi düşüncelerimi ve açıklamalarımı belirtmezsem de yine faydası olmaz! dolayısıyla konuşmak durumunda kalıyorum.

tabii ki bu topic böyle kapanıp gidecek ben yine kendimle başbaşa kalacağım ama yorumlara değer vermiyor değilim, hepsiyle tek tek ilgileniyorum merak etmeyin....

süper hihoyyyt
mutluluklar dilerimmmm

teşekkürler

ben de sana canım...o kadar çok problem yaşanıyor ki birlikteliklerde bence yaş en son konuşulacak şey...hem arada yaş farkı olması erkeğin olgun olması sebebiyle daha bile güzel oluyor...kaydirigubbakcemile

ben de sana canım...o kadar çok problem yaşanıyor ki birlikteliklerde bence yaş en son konuşulacak şey...hem arada yaş farkı olması erkeğin olgun olması sebebiyle daha bile güzel oluyor...kaydirigubbakcemile

çok teşekkür ederim..
bunu aileme de ispat etmem lazım sanırım..
zamanla belli olacaktır heralde..
çok çok teşekkürler paylaşımın için:teytey:

bayanın ilk evliliğiydi
erkek daha önce evlenmişti..hamde uzuun süren bi evliliği bitmişti..

hmmm, işte bak çok güzel bi örnek bu. hani diyorlar ya yaşamış herşeyi falan artık kenara çekilip dinlenmek ister diye, bu kişi benim erkek arkadaşımdan kat kat yaşamış ve tüketmiş ama demek ki olabiliyor...
bu işler gerçekten şans ve hayata aynı doğrultudan bakabilmek...

çok teşekkürler..

X