Yaş farkı...

Yaşadığın tecrübeyi paylaştığın için sonsuz teşekkürler.Benim forum açarken amacım sizin gibi olayı bizzat yaşamış kişilerin böyle bir evlilik sonrası görüşlerini almaktı.Fakat böyle bir evliliği yaşayan kişilerinde sadece yaş olarak değil KONUM VE DÜNYA GÖRÜŞÜ olarakta kızım ve damat adayına denk insanlar olmasını arzu etmiştim.Yinede yazan ve olumlu olumsuz görüş bildiren kısaca ilgilenen herkese gönülden teşekkür ederim.

23 yaşında çok güzel yüksek okul okumuş kızım 9 aydır tanıştığı 4 aydırda ciddi olarak flört ettiği biriyle evlenmek istiyor.Fakat bu kişiyle arasında 20 yaş var.Bu kişi hiç evlenmemiş kariyer sahibi,3 yabancı dil bilen çok düzgün karakterli bir insan.Fakat eşim kilolu olduğunu ve yaş farkının ilerde büyük sorun olacağını söyleyerek bu olaya karşı çıkıyor.Kısacası yakışmadıklarını düşünüyor.Bu beyefendi bizim çekincelerimiz olduğunun farkında ülkenin en ünlü diyetisyenine gidip zayıflamaya çalışıyor.Anladığının gibi kızımı çook seviyor.Ben kızımla eşim arasında kaldım sizce hangisine destek vermeliyim.Gönlüm ve altıncı hissim kızımın bu insanla mutlu olacağını söylüyor ama tersi oşursa da eşimle çok büyük sorunlar yaşamaktan ürküyorum açıkçası sizce biricik kızım için hayırlısı nedir yardım lütfen değerli fikirlerinizi bekliyorum.

diyemlimki sizin bu konudaki düşüncenize kocanızda istemeyerkde olsa katıldı sonrasında kızınız güzel bir başlangıç yaptı şimdi seviyorlar herşey onlara toz pembe ama istemeselerde ilerleyen yıllarda bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıçaklar ve pişmanlık duyacaklar :nazar:

sonrasında büyük bir ihtimalle kızınızla eşinin uyuşmadığı bir çok olay gercekleşecekdir ve haliyle devamı olmicakdır olsa bile ya kızınız aldatma yolunu seçicekdir ki 43 yaşında bir bayan için 63 yaşında bir beyi taşımak zamanı gelince ağırlaşacakdır çünki kızınız en güzel yıllarını yanlız geçirmek zorunda kalabilir ve isteklerine ulaşamiyacağı bir gercekdir bunu kabul etmelisiniz :nazar:

karşılayamadığı isteklerine dışarda ulaşma gereği duyacakdır ve zamanla aralarında bu yaş farkı sebebsiz kıskanclıklara kısıtlamalara ve hatda aldatmaya kadar uzanabilir
( ŞUAN SÖYLİCEKLERİM SADECE SİZE SİZ BİR ANNE OLARAK KIZINIZIN SEVDİĞİ BİR İNSANI KARİYER SAHİBİ BİR İNSANİ 3 DİL BİLEN BİR İNSANİ ZAMANA YENİK DÜŞECEĞİNİ TAHMİN ETMELİSİNİZ AMA SANIRIM HALA GÖREMEMİŞSİNİZ MÜSTAKBEL DAMADINIZ SİZİN DEYİMİNİZLE BEYEFENDİ BAYA BİR KARİYER SAHİBİ OLMALI Kİ SİZİN BİLE BAŞINIZI DÖNDÜRMÜŞ SANIRIM BU VARLIKDAN ÖNE GELİYOR SİZE SORUYORUM SİZ BEKAR BİR KIZ OLSANIZ VE SONRASINDA BAHSETTİĞİNİZ NİTELİKLERDE BİR İNSANLA HAYATINIZI BİRLEŞDİRİP ÖMRÜNÜZÜN SONUNA KADAR BU BİRLİKTELİĞİ SÜRDÜREBİLİRMİSİNİZ ????? SANIYORUM Kİ BU SORUNUN CEVABINI KENDİNİZE VERDİĞİNİZ ZAMAN ŞUAN YANLIŞ DÜŞÜNMÜŞ OLDUĞUNUZU GÖRECEKSİNİZ ) AYRICA SİZİN YAŞINIZ KAÇDI ÖĞRENEBİLİRMİYİM

bunlar benim fikirlerim ve düşüncelerim ağır geldiyse zorunuza gidecek birşey olduysa özürdilerima.s.

sizinde kızınızında hakkında hayırlısı olsun :kahve:

sevgiler saygılarkaydirigubbakcemile5

sadece bana mı garıp gelıyor bılmıyorum bır anne gelıyor kızının erkek arkadısının uygun olup olmadıgıyla ılgılı fıkır ıstıyor sonra da kız gelıyor,sonra aılece tanımadıkları ınsanlara bu ısın çok dogru oldunu ınandırmaya çalışıyorlar.yani bilmem farkındalar mı burda akrabalarıyla,dostlarıyla telekonferans yapıyor değiller.

ayrıca 43 ysındakı bırının 23 yasındakı bırıne "sevgılı" gözuyle bakabılmesını enteresan buluyorum.hanı kız 30 olur adam 45-50 tamam dıcem de 23 yanı....

merhaba...bence eşiniz karşı çıkmakla haklı...biricik gencecik evladını 43 yaşındaki bir insana vermek,herhalde her anne baba için çok zor olsa gerek..sadece şimdiyi düşünmemek gerek.ilerisi de var bunun.20 yaş gerçekten bir uçurum..bence kızınızla uygun bir dille konusup bu insanın ona ihçde uygun olmadıgını izah edin...bir de 10-15 yıl sonrasını da düşünün.kızınızın yanında filinta gibi bir eş mi görmek istersiniz,yoksa 15 yıl sonra 58 yaşında bir dede mi?
bence iyi düşünün derim.kızınız bu insanla evlenmiş bile olsa nereye kadar gider bu evlilik orasıda tartışılır.
sonuç olarak sorunuza cevabım eşinizden yana olmalısınız.

sadece bana mı garıp gelıyor bılmıyorum bır anne gelıyor kızının erkek arkadısının uygun olup olmadıgıyla ılgılı fıkır ıstıyor sonra da kız gelıyor,sonra aılece tanımadıkları ınsanlara bu ısın çok dogru oldunu ınandırmaya çalışıyorlar.yani bilmem farkındalar mı burda akrabalarıyla,dostlarıyla telekonferans yapıyor değiller.

ayrıca 43 ysındakı bırının 23 yasındakı bırıne "sevgılı" gözuyle bakabılmesını enteresan buluyorum.hanı kız 30 olur adam 45-50 tamam dıcem de 23 yanı....

biz hiç kimseyi inandırmaya çalışmıyoruz, ne zorunluluğum var da seni inandırmaya yada bi başkasını inandırmaya çalışayım Allah aşkına yaa.
sadece bu tarz ilişkileri yaşamış görmüş, evlenmiş, ayrılmış ya da her neyse aralarında yaş farkı olanların yorum belirtmesini istedik.
sen yaşamadıysan yorum da belirtme sadece varsayımlarla!!!
lütfen sadece yaşayanlar yorum belirtsin.....
rica ediyorum, çünkü gereksiz muhabbetlere gebe kalıyoruz.
saygılar

bence evlilikte yaş farkı kilo güzellik çirkinlik kavramları hiç önemli değil önemli olan aynı frekanslarda olmak aynı zevklere sahip olabilmek öyle olunca otomatikman mutluluk gelir

biz hiç kimseyi inandırmaya çalışmıyoruz, ne zorunluluğum var da seni inandırmaya yada bi başkasını inandırmaya çalışayım Allah aşkına yaa.
sadece bu tarz ilişkileri yaşamış görmüş, evlenmiş, ayrılmış ya da her neyse aralarında yaş farkı olanların yorum belirtmesini istedik.
saygılar

Ablacim kusura bakma ama yanlissin, yasamayan yorum belirtmesin bunlar sadece varsayim olur diye birsey ok....Böyle bir evlilik yapmis bir kadinin tecrübeleri yasadiklarida sadece varsayimdir, o mutlu veya mutsuz oldu diye senin kizindada öyle olucak diye bir kural yok kanimca...O tarz evlilik yapan bir kadinda tecrübelerini anlatabilir sadece...:nazar:

Bizlerin yaptigi düz mantik abla, sadece ilerde muhtemelen olabilecek SIKINTILARI, Eksileri söylüyoruz....Buraya vakit ayirip konuyu okuyup birseyler yaziyoruz, olumlu veya olumsuz hic önemli degil, neticede buraya konu acarkende tepkilerinde olabileceginin bilincindeydiniz öyle degilmi??:nazar:

Bunca yazilanlar sizin icin gereksiz muhabbetler ise üzgünüm kendim ve arkadaslarim adina, bu konuya vakit ayirip okuduklari icin:kahve:

Umarim kiziniz istedigi mutlulugu bulur ve yasar, saygilar

saygılar

siz anlayamamışsnz galiba,
burası bir forum
isteyen yorum yazar yasadım veya yaşamadım farketez
burası size ait bir köşe değil
ayrıca zaten kararınızı vermşsnz ne ugrastırıosunz insanlarışakkıdı

tabii ki tepkilerin bilincindeydik, ama annem de bende yaşanmış olumlu veya olumsuz olayları öğrenmek onlardan bişeyler çıkartmaya çalışmak istiyoruz.
yani demem o ki yaşamadan yorum yapanlar hem yaşamamışlar hem de çok sert sanki herşeyi biliyormuşçasına yorum yapıyorlar, üzüldüğüm nokta bu..
elbette yapsın herkes istediği yorumu ama varsayımlardan bahsettikleri halde kesin tavırla konuşmaları çok yanlış..
evet biz kararımızı verdik, ama yaşananlarla pekiştirmeye kararları netleştirmeye çalışıyoruz, hepsi bu...
teşekkürler, saygılar......

cnm annen hayırlısı nedır sızce dıyerek konuyu açmış.böyle yaşayanlar var mı diye açsaydı istedğinz cevapları alırdınız sadece.ayrıca 13 sayfanın özeti mutlu olanlar da var olmayanlar da .hayattaki herşey gibi bu da bir risktir.kayahanla karısının da baya yas farkı var ama mutlu görünüolar.tabi ki içlerinden neler yaşadıklarını bilemeyz.eger bu kdr kararlıysan tek çare yaşayıp görmek olacak.çünkü kimsenin durumu seninle tam manasıyla aynı olmayacakyerimseniben

Canim kizin o kisinin ona sagladigi imkanlara kanmistir cunku tatli gelir. yani kariyer sahibi bir insan. etrafindaki gencler daha askere bile gitmemistir. altinda arabasi guzel bir evi, isi, guzel mobilyalari, yurt disi tatilleri, guzel oteller, ee bir de yasanmislik, kultur var. adamin anlattiklari, yasatacaklari kizina cok farkli gelir cevresindeki erkeklerden.

ama kizin 30 yasinda taptaze bir kadin iken adam 50 yasinda olacak. 40 li yaslarin basi erkekler olgunluk ve karizma abidesidir ama bu onlarin son demleridir.

ayrica bu adam ne kadar kizini sveerse sevsin kirli bir gecmis demek 43 yasinda hic evlenmemis olmak demek. yani hovardaca hayatini surdurmek demek. E citir gorunce de artik evleneyim demis.

adam kart zamparanin teki. bilmiyorum nasil vazgecirirsin ama bence kizina baski yapmadan zaman ver.
yazik olur.

nasıl yaniiiiiiii
43 yaşında hiç evlenmemiş birisi kirli geçmişli ve kart zamparamı oluyor:1shok::1shok:

ee yani bravo diyorum,ne kadar kolay insan analizi ediyorsun.

bence yaş farkı önemli,neden mi

iş arkadaşım,eşinden 12 yaş küçük
arkadaşım şimdi 33 yaşında eşide 45 yaşında
kız cıvıl cıvıl her konuda ben bunları 9 yıldır tanıyorum.eskiden adamda daha hareketliydi
ama zamanla yaşıyle ilgili veya yapısı gereği çok daha olgun ve sakin bir yaşam seçti
ilk zamanlarr böyle değildi
bu arada 8 yıllık evliler,
şimdi arkadaşım mutsuz,
eşi onun hızına yetişemiyor,
cinsel hayatları bile istediği gibi değil,
yani bu belki kötü bir örnek mutlaka iyileri vardır

kişisel görüşüm ise,erkek kadından yaş ve kariyer olarak biraz yukarıda olmalıdır.
o kadını taşıyabilmelidir.
kızının dediği gibi sekreteri gibi durmak çok acı bişey.

siz zaten kararınızı vermişsiniz.. yorumlarımızla canınızı sıkıp aklınızı karıştırdık herhalde.. bir kişinin bir olay hakkında yorum yapabilmesi için illa onu yaşaması gerekmez.. kişilerin objektif bakış açılarına da ihtiyacı vardır.. çok sıkılmazsanız olumlu ve olumsuz yorulmların sayısını toplayın hangisi üstün gelecekse ona karar verin ya da zaten kararınızı verdiyseniz artık kimseyi ikna etmek zorunda değilsinizdir.. her yoruma tek tek cevap yazmayın.. burda kimse kimsenin kötülüğünü istemez diye düşünüyorum. keşke sadece bu durumu yaşayanlar cevap yazsın diye belirtseydiniz ilk mesajda.. hem siz yıpranmazdınız hem de bu kadar insan kararınıza yardımcı olma için vakit ayırmazdı..

mutluluklar..

tabii ki tepkilerin bilincindeydik, ama annem de bende yaşanmış olumlu veya olumsuz olayları öğrenmek onlardan bişeyler çıkartmaya çalışmak istiyoruz.
yani demem o ki yaşamadan yorum yapanlar hem yaşamamışlar hem de çok sert sanki herşeyi biliyormuşçasına yorum yapıyorlar, üzüldüğüm nokta bu..
elbette yapsın herkes istediği yorumu ama varsayımlardan bahsettikleri halde kesin tavırla konuşmaları çok yanlış..
evet biz kararımızı verdik, ama yaşananlarla pekiştirmeye kararları netleştirmeye çalışıyoruz, hepsi bu...
teşekkürler, saygılar......

mevzudaki kız sizmisini,
ay ben bütün yorumları okumadım o kadar vaktim yok
kararınız olumlu galiba

hayırlısı olsun ne diyelim
ama 4 ayda hemen karara varmayın
biraz daha zaman verin kendinize derim ben yine de
sevgiler

bence evlilikte yaş farkı kilo güzellik çirkinlik kavramları hiç önemli değil önemli olan aynı frekanslarda olmak aynı zevklere sahip olabilmek öyle olunca otomatikman mutluluk gelir
kesinlikle katılıyorum,
öncelikli olan uyumdur,aynı dili konuşabilmektedir,
uzlaşmaktır,en azından uzlaşmaya çalışmaktır,
önce ruhen,beynen frekans önemli..ve illa ki sevgi,saygı,güven..

sizin değerli zamanınızı çaldığım için çok üzüldüm.Değerli vaktinizi başka bir forumda değerlendirirseniz daha iyi olacak..........

siz zaten kararınızı vermişsiniz.. yorumlarımızla canınızı sıkıp aklınızı karıştırdık herhalde.. bir kişinin bir olay hakkında yorum yapabilmesi için illa onu yaşaması gerekmez.. kişilerin objektif bakış açılarına da ihtiyacı vardır.. çok sıkılmazsanız olumlu ve olumsuz yorulmların sayısını toplayın hangisi üstün gelecekse ona karar verin ya da zaten kararınızı verdiyseniz artık kimseyi ikna etmek zorunda değilsinizdir.. her yoruma tek tek cevap yazmayın.. burda kimse kimsenin kötülüğünü istemez diye düşünüyorum. keşke sadece bu durumu yaşayanlar cevap yazsın diye belirtseydiniz ilk mesajda.. hem siz yıpranmazdınız hem de bu kadar insan kararınıza yardımcı olma için vakit ayırmazdı..

mutluluklar..

değerli zamanınızı çaldığım için çok üzgünüm.....ben vakti olan kişilerden yorum rica edyim o zaman.....kimsenin zamanını hiç etmeyelim .....kusura bakmayın....senağlama

cnm annen hayırlısı nedır sızce dıyerek konuyu açmış.böyle yaşayanlar var mı diye açsaydı istedğinz cevapları alırdınız sadece.ayrıca 13 sayfanın özeti mutlu olanlar da var olmayanlar da .hayattaki herşey gibi bu da bir risktir.kayahanla karısının da baya yas farkı var ama mutlu görünüolar.tabi ki içlerinden neler yaşadıklarını bilemeyz.eger bu kdr kararlıysan tek çare yaşayıp görmek olacak.çünkü kimsenin durumu seninle tam manasıyla aynı olmayacakyerimseniben

doğru söylüyorsunuz, teşekkürler

Başa gelmeden görülmez e mantıklı mı derseniz hayır değil tabi ki sonu büyük ihtimal kötü bitecek ama bırakın kızınız basına gelecegi ceksin.ben şahsen dedemle geziyor gibi görünmek istemezdim.toplumda bu tarz evlilikler var ama genelde mecburiyetten var ana baba ölmüşse maddi durum kötüyse gençkızlar olgun erkeklere veriliyor..
ya d aünlüler camiasında örnekleri var şöhret adına yapılan evlilikler.neyse dilerim iyi olur..

X