Yaş farkı...

Yazdiklarima tepki gosterilmis... Kelimesi kelimesine arkasindayim yazdiklarimin... Zaten herkes alkislasin diye yazmiyoruz. bu benim kendi yorumum. Surada kac senedir bir derdim var kosesinde insanlarin sikintilarini okuyoruz, paylasiyoruz. Hayat cok da pembe gozluklerle bakmamayi ogretti bana. Ayni yaslarda TR'nin sayili zenginlerinden birisi de- isim ya da ipucu veremeyecegim cunku su anda evli- ayni sekilde benimle evlenmek istedi.Adamin universitemde verdigi bir seminerde tanistik. citir cerez gordu heralde. Etrafinda sevilen olgun birisi. Duzgun, karizmatik, eesprili.
ben kabul etmedim ve adam birkac sene sonra evlenmis. nereden mi biliyorum. magazin basinimiz sagolsun. zengin olunca insan, ucan kus haber yapiliyor. adamin simdi baska marifetlerini! de okuyoruz gazetelerden. O sebeple kart zampara dedim. tecrube diyelim biz buna.

Kayahan cift ornek gosterilmis. Halis Toprak diyeyim ya da Ahmet Hamoglu diyeyim ben de.

Kendimi savunmak icin yazmadim. Sadece yaziyoruz ki birseyler biliyoruz. gercekten birkac sene sonra gormek isterim arkadasi.

Yazacaklarim bu kadar yorumum da bu kadar.

Konuyu yazan arkadasim, kizinizi vazgeciremezsiniz bence. O coktan kararini vermis. zaten 23 yasinda. Bazen insanlar yasayarak ogrenir. cok degil 5 sene sonra tekrar kizinizi aramizda gormek isteriz yorumlarini almak icin.

tabiki senin kendi yorumun bişey diyen olmadı sadece yorum yapıldı. aynen şuan senin yaptığın gibi
tecrübe diyelim demişsin ya rep kullanırken. bende kendi yazımı tecrübelerime dayanark yazdım. Eşimle aramda 16 yaş var çokta mutluyuz ve hiç birzaman bu durumdan dolayı sorun yaşıyacağımızı kesinlikle düşünmüyorum. Ama ben buna rağmen yorumumda bak ben böyleyim, mutluyum, kızınızda kesin mutlu olur demedim. Çünkü damat adayını tanımıyorum, her insan bir değil.
Sizin yaşadığınız olaydaki kişi ayrı bir karakter konuyu açan arkadaşın damat adayı ayrı bir karakter benim eşim ayrı bir karakter. İnsanları tanımadan sırf kendi yaşadığınız olaylara dayanarak kart zampara, kibirli gibi ifadeler kullanıyorsunuz.
Bende yazdıklarımın hala arkasındayım peşin hükümlüsünüz.

Son düzenleme:
herşey soylenmiş zaten tek diyeceğim keşke o beyfendi de beyfendiliğinden taviz vermeyip biraz daha kendi yaşinda birilerine baksaydı..(ne yani yok mu şimdi cevresinde 30 yaşlarında kariyerine oncelik vermiş hem alımlı guzel hem de güzel ahlak dediğimiz meziyete sahip) ve sende aynı şekilde. her yaşta o kadar ince nazik kültürlü insanlar var ki anlayamadığım bi ikinize denk gelememiş hem yaşitiniz hem de aradığınız ozellikteki kişler.bence yaşinda cok küçük evlilik için.bekle daha kimlerle tanışırsın.ama inş. o zmn evlenmiş ve içinden ah edip durmazsın.

ben mi çok şanslı bir cevreye sahibim anlamadım..

tabiki senin kendi yorumun bişey diyen olmadı sadece yorum yapıldı. aynen şuan senin yaptığın gibi
tecrübe diyelim demişsin ya rep kullanırken. bende kendi yazımı tecrübelerime dayanark yazdım. Eşimle aramda 16 yaş var çokta mutluyuz ve hiç birzaman bu durumdan dolayı sorun yaşıyacağımızı kesinlikle düşünmüyorum. Ama ben buna rağmen yorumumda bak ben böyleyim, mutluyum, kızınızda kesin mutlu olur demedim. Çünkü damat adayını tanımıyorum, her insan bir değil.
Sizin yaşadığınız olaydaki kişi ayrı bir karakter konuyu açan arkadaşın damat adayı ayrı bir karakter benim eşim ayrı bir karakter. İnsanları tanımadan sırf kendi yaşadığınız olaylara dayanarak kart zampara, kibirli gibi ifadeler kullanıyorsunuz.
Bende yazdıklarımın hala arkasındayım peşin hükümlüsünüz.

Canim yasin 22 ve daha 6 aylik evlisin. 23 yasindaki birinden 22 yasindaki birine ben yaptim sen de yap tavsiyesi:)

Cok da mutluyuz demissin. Boyle deyince ben de zannettim ki senelerce ayni yastiga bas koymuslar yas problem olmamis masallah diye dusundum.

Evliliginin ve gencliginin daha baharindasin ve evliligin uzerinden yeterince zaman gecmemis. Allah mutlulugunuzu daim etsin ama daha cicim aylarindasiniz. Umarim hep boyle gider ama boyle gitmiyor genelde.

Son düzenleme:
yazdıklarınızı okuyunca gülümsedim ve direk eğitim durumunuza baktım..
ünili olduğunuzu görünce baya şaşırdım..
şaşırdım diyorum çünkü üni. eğitimi almış bi insanın bu kadar dar görüşlü olabileceğini tahmin etmiyordum..
hayatınızda ilk yediğiniz kavun çürük çıksa demek sakın kavun yemeyin diyeceksiniz..
gerçekten çoook ilginç..
burda kişisel tecrubelerimizin aktarılması istenmemeiş fikir istenmiş...

Dar gorusluluk ile akalasi yok. Gercekler...

Ayrica kavun orneginizi de cok sig buldum. Guzel bir benzetme olmamis. Hayatimda yedigim ilk kavun degildi ki, ici gecmis kavunlari yemeyecek kadar akilliyim. Mevsiminde yenmeyen, aylarca beklemis bir kavunsa bizim bahsettigimiz, daha icini acmadan ici gecmis oldugu herkesce bilinir. ha sen yersin o kavunu israrla, sansini denersin, baskasi yer bilemem. Ben yemem. Fikrim de budur. Saygilar...

Lütfen birbirimizden alıntılar yaparak dünya görüşlerini,fikirleri yargılamayalım.
Konuyu farklı boyutlara çekecek veya karşılıklı atışmalara dönüştürecekseniz şimdiden bizleri haberdar edin ki bilelim.
Rica ediyorum konuya yorum yapınız,genç kardeşimiz ve anneciği zaten kararını vermiş,sanırım bu topikten,üyelerden beklentileri bilmedikleri veya akıllarına gelmeyen bir olumsuzlukla karşılaşabilirler mi?

şimdi problem değil,çünkü adam 43 yaşında ve karizması yerinde senin kızın ise daha çok genç.karşı taraf için 25 yaşında güzel bir hanımla olmak müthiş heyecan ve güven verici bir durum tabiki.
bilim adamları 25 yaşına kadar insan ergenlikten tam anlamıyla çıkamaz,kararları tam oturmaz diyor.
kızın çıktığı adamın yaşına geldiğinde adam 61 yaşında olacak,işte o zaman kızın gezmek isteyecek adam uyumak,gazete okumak ,dinlenmek.
veye kızın kendi yaşıtları çiftleri gördüğünde ister istemez bir ah çekecek.
kilo halledilebilir bir sorun,o önemli değil.
birbirlerini tanıma zamanları çok çok kısa.bence çok iyi düşünün .inşallah en hayırlısı olur.

Einstein, “önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur” demiş.
Bu ilişki hakkındaki yorumlarımız da önyargılarımıza dayalı maalesef. Kendimi Annenin yerine
koyabilirim çünkü ben de 22 yaşında bir kız annesiyim. Kızım böyle bir evlilik kararıyla karşıma
çıksa - benim de ilk tepkim başkalarının önyargılarıyla nasıl başedebiliriz olurdu herhalde.
Çevrenin değer yargıları - kızımın değer yargılarının üzerine çıkmış olurdu. Kızıma karşı çıkarken-
aranızda denklik olmadığı için bu ilişkiye olumlu bakmıyorum diyebilmem için - denk olduğu kişiyle
evliliğinde yüzde yüz mutlu olabileceğinin garantisini verebilmem gerekmez mi? Oysa Esas kızımızın
da ifade ettiği gibi - hayatımızda şansın çok önemli bir rolü olduğuna inanıyorum.
Anladığım kadarıyla - bu ilişkide yaş farkından başka olumsuzluk yok. Yani görünen pekçok (artı)
ve bir tane (eksi) var. Bir eksi için - pekçok artıyı devre dışı mı bırakmamız gerekiyor?
Çok mutlu dahi olsa - hangi ilişki dörtdörtlük olabilir ki? 43 yaşına kadar bekar yaşamış bir insanın
çok seçici olacağına ve esas kızımızla evlenmeyi düşündüğüne göre ruh ikizini bulduğuna inandığını
düşünüyorum. Elbette aile fertlerinin - önyargılardan arınmış bir değerlendirme yapmasından yanayım.
Kızımızın çok aklı başında olduğu ifadelerinden anlaşıldığı gibi olası riskleri değerlendireceğine ve
en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Hayat bazen yüreğimizin götürdüğü yere gitmemizi gerektirir.
23 yaşında - henüz çok genç hislerine kapılarak hatalar yapabilir diye düşünüyoruz da - 43 yaşında
hayatı yeteri kadar tanımış ve kolay kolay hislerine kapılıp hata yapmaz diye niçin düşünmüyoruz?
Umarım - yıpranmadan en doğru kararı verirsiniz ve bu karar sizi ömür boyu mutlu eder. a.s.

arada 10 yas farkina alismistik burda simdide 20 yas farki:1shok:baba kiz gibi oda ne oyle yaaaa, bence cok yanlis bir iliski....

biraz konu disinda olacak ama gelmek istedigim noktayi anlatmak istedigimi anlatabilmem icin, yas farkinin sorun olmayacagini savunan arkadaslara elini vicdanina koyup asagidaki soruma yanit vermelerini rica ediyorum.

ayni durumun tersi olsa, kadin 43 yasinda anlayisli, esprili.... 4*4 luk. biraz sisman.
cocuk 23 yasinda yakisikli bir delikanli.

20 yaslik bir yas farki sorun olmazdi degil mi size gore?kardesiniz, abiniz, oglunuz boyle bir bayanla evlenmeyi kafasina koydu. yani bir suru arti var. ruh ikizi. kadin 3 dil biliyor kulturlu. gercekten gonul rahatligi ile evlen diyebilir misiniz?

mantik ayni mantik. tersten isleyecek bu sefer. gunumuzde tibbin da ilerledigi, hatta o yastaki bir kadinin bilim yardimi olmadan da anne olabilecegini de goz onunde bulundurunuz.

bu da bu konuda son mesajim. herkesin fikri kendinedir. Allah insallah beni ya da ailemden kimseyi bu sekilde bir olayla karsilastirmasin. Tepkim ayni sekilde olur.

Son düzenleme:
tamam ön yargılı olmamak lazım ama.
birde hayatın gerçekleri var .
aralarında yirmi yaş olan iki insan aynı ruh haliyle kolay kolay bakamazlar dünyaya.ben 27 yaşındayım.7 yıl önceki ben değilim.20 yıl sonra neler değişir bende allah bilir.
bu kadar fark dünyaya bakışı,fiziki farkllıkları beraberinde getirir.tabiki göze alınmışsa bize mutluluklar dilemek düşer.anne bizdende yorum istemiş,doğru bildiğimizi yazmaya çalışıyoruz sadece.

çok modern bir anne(!)
ve de hızlı yaşamış bir genç kız
kararlarını vermişler zaten
bence artık daha fazla yorum yapmanın anlamı yok
allah mutlu mesut bahtiyar etsin her iki tarafıda..

merhaba, anneme yazmışsınız ama ben cevap verme gereği duyuyorum kusura bakmayın :)

Seninki sadece bir örnek biliyorum ama şöyle söyleyeyim; benim ailemin maddi durumu gayet iyi, ben kazandığım paramı tek başıma harcayan biriyim. Para önemli bir faktör tabii ki ama herşey demek değil. Bu olumsuzlukları da düşündüm ben, yani iflas edebilir ama hayata bi şekilde bi yerden beraber yine tutunuruz diye düşünüyorum. Kimsenin ne olacağı belli değil sonuçta....

Yani verdiğin örnekte zaten bi yanlış var, bu kişi direk para için evlenmiş. Benim öyle bi olayım yok, ben mutlu olduğum için, mutlu edildiğim için beraberim :KK66: Ayrıca bana göre yakışıklı yani :CüvCüv:

Değerli yorumun için teşekkür ederim...

kesınlıkle ben sızı yargılamak ıcın yazmadım.zaten boyle bır hakkımda yok.ve sızınde para ıcın beraber oldugunuzu ıma etmedım nolur yanlıs anlamayın.sadece benım dusuncem buydu yanı 20 yas cok bence.ama boyle bır ılıskı yasamadıgım ıcın cokta ıyı bılemem.benım önumde boyle bır ornek vardı ve bunu anlatmak ıstedım.genelde herkez boyle dusunur cunku adam eger yasca buyukse ve parası varsa sen nekadar asık olursan ol gercekten mutlu olursan ol ınsanlar para ıcın dıye dusunecektır.bu tepkılerde senı zamanla yıpratabılır.herkez değıl tabı ama mutlaka boyle ınsanlar cıkacak karsına.cnm herkez mutlulugu hakeder ıns sende yanılmaz ve cok mutlu olursun.. a.s.
(nolur yanlıs anlama senı kırmak yada yargılamak için yazmadım.dediğim gibi böyle bir hakkımda yok zaten ...)

kesınlıkle ben sızı yargılamak ıcın yazmadım.zaten boyle bır hakkımda yok.ve sızınde para ıcın beraber oldugunuzu ıma etmedım nolur yanlıs anlamayın.sadece benım dusuncem buydu yanı 20 yas cok bence.ama boyle bır ılıskı yasamadıgım ıcın cokta ıyı bılemem.benım önumde boyle bır ornek vardı ve bunu anlatmak ıstedım.genelde herkez boyle dusunur cunku adam eger yasca buyukse ve parası varsa sen nekadar asık olursan ol gercekten mutlu olursan ol ınsanlar para ıcın dıye dusunecektır.bu tepkılerde senı zamanla yıpratabılır.herkez değıl tabı ama mutlaka boyle ınsanlar cıkacak karsına.cnm herkez mutlulugu hakeder ıns sende yanılmaz ve cok mutlu olursun.. a.s.
(nolur yanlıs anlama senı kırmak yada yargılamak için yazmadım.dediğim gibi böyle bir hakkımda yok zaten ...)

yok yanlış anlamadım güzel bi örnek vermişsiniz, yaşanmış gerçek birşey ama ben sadece düşüncemi belirttim. aksine teşekkür ederim değer verip yorum yazdığınız için.
tabii ki kimse yaşamadan bilemez... mutlu günler...

Hiç üşenmedin konuyu baştan sona okudum, ama esas kızımız kararını vermiş, ne söylersek savunmaya geçiyor, bizim yaptığımız yorumlarda havada kalıyor.

Birde bir kişi çıtır kız buldum evleneyim diye zamparalık yapmışsa, bu yaşı ilerlemiş olgun insanlara mal edilemez, bir kişinin hatasıyla diğer insanlar yargılanamaz.

vallahi şu an için sorun yok gibi görünsede ilerde kızının içinde bir sürü ukdeler olacağı kesin...
hele hele aktif dinamik bir kızsa...
benim annemkle babam arasında yaş farkı 9 genede sorunlar çıkıyor...
babam artık evde oturmak istiyor annem hala gezmek istiyor bazen sorunlar oluyor işin aslı.
ama kızın bunlar önemli değil her koşulda ben ona ayak uydururum diyoesa sorun değil...farkındaysanız kızınız ona ayak uydurursa diyorum. çünkü adamın ona ayak uyduramayacak sy götürmez bir gerçek...
lakin bende 24 yaşındayım 40 yaşıma geldiğimde yanımda 60 yaşında bir adam istemem... uzun vade de bakmak lazım...

Son düzenleme:
Ya bırakın Allah aşkınıza yaa!! 23 nerde 43 nerde ....
BABANIZ gözüyle bakmanız gereken insana sevgili gözü ile bakmışsınız.Ne yazıktır ki koskoca adam da; KIZI yaşındaki bir insana sevgili gözüyle bakmış.Toplum ne hale geliyor ya.Siz ikiniz zaten birbirinize yazılmış olsanız aynı devirde dünyaya gelirdiniz..
20 yaş yaaa 20 yaş...Kusura bakmayın arkadaşlar ama ben "yaş önemli değil" diyemeyeceğim.10 yaşa bile tereddütlü yaklaşırken 20 yaş nerden çıktı ya..Şayet ki çocuğunuz olursa beyefendiye baba mı diyecek yoksa dede mi?? Çok abest çok ters.
Kibele arkadaşımızın yaptığı yorum yerinde olmuş...Kesinlikle katılıyorum

Son olarak; Sizi el üstünde tuttuğunu söylemişsiniz.Pardon ama 43 yaşında bir adam tabiri caizse "Çıtır" bulmuş..Tabiki kaybetmemek için elinden geleni yapacak kötükedihüso

ben de kibele ve azelya55'e katılıyorum.. O yaşta bir adamın kızı gibi görmesi gereken birini sevgili olarak görmesi bence de hoş değil. Belli ki konu sahibimizin kızı bazı şeyler çok çok erken ve yoğun yaşamış ( yanlış hatırlamıyosam 15 yaşından beri diye bir ifadesi vardı). şu anda hissedilen sevgi aşk o yoğun romantik hava, herşeyi hoş görmeler bir yere kadar devam ediyor. bir 10 sene sonrayı görebilmek lazım. 33 yaşında hayatının asıl baharını yaşayacak bir kadın ve 53 yaşındaki bir adam.. ne diyeyim bu ilişkide Allah bizim gibi düşünenleri utandırır inşallah...

çok güzel bi evlilik olacağından eminim.yaş farkıymış asla önemi yok bu kadar sevip değer verirken.kiloymuş,ben 51 eşim 105 kiloydu evlenirken.ne demek ya o kilo ya da ne bileyim başka şeyler.kafanız uyuşuyosa,birbirinizin sevgisinden ve saygısından eminseniz söylenenlerin hepsi boşa.çok mutlu olacağınıza inanıyorum.umarım yanılmam

23 yaşında çok güzel yüksek okul okumuş kızım 9 aydır tanıştığı 4 aydırda ciddi olarak flört ettiği biriyle evlenmek istiyor.Fakat bu kişiyle arasında 20 yaş var.Bu kişi hiç evlenmemiş kariyer sahibi,3 yabancı dil bilen çok düzgün karakterli bir insan.Fakat eşim kilolu olduğunu ve yaş farkının ilerde büyük sorun olacağını söyleyerek bu olaya karşı çıkıyor.Kısacası yakışmadıklarını düşünüyor.Bu beyefendi bizim çekincelerimiz olduğunun farkında ülkenin en ünlü diyetisyenine gidip zayıflamaya çalışıyor.Anladığının gibi kızımı çook seviyor.Ben kızımla eşim arasında kaldım sizce hangisine destek vermeliyim.Gönlüm ve altıncı hissim kızımın bu insanla mutlu olacağını söylüyor ama tersi oşursa da eşimle çok büyük sorunlar yaşamaktan ürküyorum açıkçası sizce biricik kızım için hayırlısı nedir yardım lütfen değerli fikirlerinizi bekliyorum.

merhaba ablacım.yaşayan biri olarak bu konuda bende yorum yapmak istedim.ben 28 yaşındayım ve 6 yıllık evliyim.eşimde benden 20 yaş büyük.çok severek evlendim.eşimin daha önce bir evliliği olmuş ve ayrılmışlar.benim ailemde karşı çıktı ve annem ancak 3 yıl sonra duruma alışabildi.eşimde son derece kültürlü ,2 yabancı dil bilen,üst düzey yöneticilik yapmış ve hayat dolu bir insan.inanın sanki hala yeni evliymişim gibi çook mutluyum.asla beni yormuyor.olgun olmasının yanında içindeki çoçuk yönü beni hala çok etkiliyor.çevremde gördüğüm pek çok insan hala aralarında karı koca dioloğunu kuramamışken biz çok kısa bir sürede kurtuk.tek eksiğimiz bir bebek.eğer sizde bir anne olarak damatınız olacak kişiyi onaylıyorsanız bence mücadele edin.eminim kızınız mutlu olacaktır.önemli olan sevilip değer verilmesi.sevdikten sonra ve anlaştıktan sonra inanın herşey hem sizin için hem kızınız için önüne geçilmez bir mutluluk olur.eğer kızınız gerçekten çok seviyorsa onun yanında olun.babada bir süre sonra duruma alışacaktır.benim içimdeki tek yara keşke ailem beni ve eşimi anlamaya çalışıp onaylasaydılar ben kaçarak evlenmezdim.inş herşey yoluna girer.allahtan hayırlısını dileyin.

X