Yardıma ihtiyacım var

ayseistanbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
261
51
34
Arkadaşlar herkese merhaba çok uzun zamandır KK'nü takip ediyorum fakat ilk defa üye oldum çünkü daha önce forumda falan hiç yazmamıştım ayrıca buradaki insanların samimiyetine inandım ve aranıza katıldım.Şu anda yanlış yere konu açmış olabilirim mazur görün.
Lütfen bana akıl verin verin arkadaşlar doğru mu yaptım?

Ben 26 yaşında bilgisayar öğretmeniyim. Üniversite hayatım boyunca birine deli gibi aşık oldum onun için neler yaptığımı bilemezsiniz. 4 sene boyunca (evde kalıyordu) sürekli evinin alışverişini ben yaptım dışarıda her yemek yemeye çıktığımızda bir erkek gibi hesap hep bendeydi, bir kıyafeti beğendiğinde kıyamayıp hemen alıyordum (ayakkabı, pantolun her neyse), çıktığım yurtdışı gezilerinde dünyanın hediyesiyle dönüyordum. Birlikte anımız olsun diye en güzel butik otellerde tatil ayarladım iki defa, hiçbir doğum gününü,yılbaşıları unutmadım hiçbirinin karşılığını alamadım (maddi manevi) ve bu süre içinde sadece "arkadaş"tık. Onu sevdiğimi en başından beri söyledim ama o hep bana "bekle" dedi. İşimiz gücümüz olsun vs. vs. Fakat yalnızken gayet iki sevgiliyiz insanların yanında ise "kanka". İnanın bana çok sevdiğim için tüm bunlara göz yumdum. İşin sadece maddiyat kısmını anlattım farkındayım manevi kısmını hiç anlatmıyorum bile. Çevremde arkadaş canlısı bilinmeme rağmen üniversite hayatım boyunca aman yanlış anlar benden uzaklaşır diye hiçbir aktiviteye katılmadım. Çok tatlı arkadaşlarım olmasına rağmen hiç kimseyle vakit geçirmedim. Özetle üniversite hayatım: ben onun peşinde bir sünepe o ise gayet üniversite hayatının tadını çıkaran bana da umut verip bekleten bir insan. Sonunda okul bitti ve ben artık bu saçma sapan ilişkiye dayanamadığımı söyleyip iletişimi kestim. Ki o zaman bile çok kötü hissettim çünkü ablası ameliyat olmuştu ve ben onu bu zor zamanında yalnız bıraktım gibi geldi ama aramadım çünkü çok çabaladım onu hayatımı dahil edebilmek için. Derken 3 ay sonra aradı beni "beni sevdiğini anlamış, artık bir isim koymanın zamanı geldi" dedi. Sadece bir telefonuyla tamam dedim ve başladık. 2 ay sürdü sadece bana gayet iyi yaklaşıyordu sanki istediğim adam olmuştu seviniyordum çok ama garip geldi bu durum o koca 4 yıl boyunca süründüğüm zamanları unutamıyordum bir türlü. Değişmedim de üstelik deli gibi çırpınırken karşısında hiç umrunda değildim. Bu düşünceler beynimi ve kalbimi ikiye böldü üzerine ailesiyle tanışmaya İzmire gittim ve bana ailesi çok soğuk davrandı buna sadece üzüldüğümü söylediğimde erkek arkadaşım en son kırıcı cümlesini söyledi "ne yani ailem sana kırmızı halımı serecekti" dedi. Ben tüm maddiyatları onun için yaparken çok tartıstım ailemle cok para harcadıgım için ama direndim onu mutlu edebilmek için bu yüzden maddi kısımdan girdim o ise bana direk resti çekti. Çok uzattığım için özür dilerim zaten eskileri unutamıyor olmam en büyük sebepti buda tuzu biberi oldu. Kalbim çok kırık bir insan birini çok severken aynı zamanda nefret edebilirmi? 4 yıl neler yaptım onun için sevmedide bi andamı sevesi tuttu ikiye bölündüm resmen Bir yanım doğru yaptın diyor, karşısında sevgilisi olamadığım için ağlarken bilgisayarda oyun oynadığı zamanları hatırladıkça yakasına yapışasım geliyor. Bir yanımda onu deli gibi özlüyor. Arkadaşlarım sadece "biz sana demiştik" deyip duruyorlar belki de güzel bir tavsiye almak istedim açıp okuyabileceğim. Lütfen bana akıl verin yüzüm gülmüyor resmen.

neden durup durup 3 ay sonra arıyor ki? belki de o da arkadaşlarına senin yaptığın iyilikleri anlatıp ne yapsam diye akıl danışmıştır, arkadaşları aramasını söylemiştir.. çünkü kendi isteğiyle aradığını düşündüğüm zaman "ailem sana kırmızı halı mı serecekti?" cümlesi saçma geliyor. kendi isteğiyle arayan, ilişkiye başlamak isteyen ve gerçekten seven bir insan, ailesinin adına özür dilemese bile sana söylediği son kırıcı şeyi söylememesi gerekirdi. maddiyat ile yaptığın şeylere gelecek olursak, henüz adını koymadığınız hatta olmayan, arkadaş çevresi tarafından "kanka" olarak bilinen bir ilişki için bu kadar çabalamaya gerek yoktu bence. ha bunları pişman olman için söylemiyorum, yaptıklarından elbette ki pişman olma, sen birini gayet masum bir şekilde sevmişsin, yapabileceğin her şeyi yapmışsın. dediğim gibi, kendi isteğiyle değil de, sanki yaptığın maddi iyiliklere karşın seni aramak mecburiyetinde hissetmiş gibi. zaten ailesi soğuk davrandıysa geriye yapacak pek de bir şey kalmıyor gibi.
1 hafta olmuş yazalı bilmiyorum aranızda başka bir şey geçti mi, aranız düzeldi mi ama ben olsaydım tek hamlede siler atardım. özler miyim? belki haftalarca, aylarca. kırgınlığım geçer mi? geçmez elbette. unutur muyum? zaman her şeyin ilacıdır, bunu bilirim bunu söylerim. eğer ki sabredersen Allah en doğru zamanda ve en doğru yerde senin için en uygun kişiyi karşına çıkaracaktır bence... bu sefer doğru kişi olmamış olabilir, geleceğe bak

Mervecim çok teşekkür ederim yorumun için ayrılık kararı verdiğimden beri geri adım atmadım (deli gibi istesem de) samimiyetine ayrıca çok teşekkür ederim en yakın arkadaşlarım takma deyip durdular sadece fakat yorumun aslında düşündüğüm ama kendime itiraf edemediğim şeylerdi. Evet özlüyorum, evet çok üzülüyorum en çokta sanki seviyomuş ta adım atmak için bekliyomuş gibi beni oyalamasını gururuma yediremiyorum yoksa çabalarımda bu kadar ısrarcı olmazdım. Şuan tek problemim yaptıklarımı düşünüp düşünüp kendimle savaşıyorum neden yaptım diye göz yumduğum şeyleri atamıyorum kafamdan ve yaptığım fedakarlıkların pişmanlığını yaşamaktan bıktım. Zamanında bıraksaydım çok güzel bir üniversite hayatım olabilirdi vs vs. Çok çok teşekkür ederim rabbimin adaletinden şüphem yok.

kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz,
adam size açık açık söylemiş, adını koymayalım hazır değilim diye,
size karşı hissettiği hiçbirşey yokken, onu hediyelerle kandırmak istemişsiniz
maddi-manevi fazlasıyla destek verip, gönlünü hoş tutmaya, kendinizi sevdirmeye çalışmışsınız
sonra bıkıp bıraktığınızda, "o" kendini "maddi" manevi boşlukta hissetmiş ve sizi aramış
neden bu kadar boşverdiniz kendinizi?
elinizde güzel bi mesleğiniz varken, niye saçma sapan, size karşı hiçbirşey hissetmeyen bi adamın peşinde senelerce koştunuz?
aşıktım demeyin, bence sizinkisi artık bi alışkanlık..
hala birlikteyseniz 1 saniye bile durmayın...

ASLINDA ELEŞTİRİCEK ÇOK ŞEY VAR ama yadırgamak bize düşmez.
insan kendi değerini bilmediği zaman .malesefkarşıdanda değer göremiyor
aklı başında genç meslek sahibi bir bayansın. bir erkeğebu kadar taviz vermek niyedir
aşk HERNEKADAR BİYOLOJİK BİR SALGI OLSADA insanlar beyni ile dermansız denilen dertlerin üstesinden gelmiştir.
öncelkikle yediğiniz kazıkların sindirimin tamamlayıp hatamdı çetim diyin
ve birdahada arkanıza bakmayın
SEVDİĞİMİZİN GİDİŞİNE DUR DEMEK ELBETTE ZOR
ANCAK;:KENDİMİZİ GİDENDEN DAHAÇOK SEVMEYİ BAŞARIRSAK
BU GİDİŞ ÇOK DA ACI VERMEZ.
umarım biranönce bu körkütüklükten kurtulursunuz

hep maddi olan şeylerden bahsetmişsiniz .onun size olan duygularınden pek bahsetmemişsiniz.

hep maddi olan şeylerden bahsetmişsiniz .onun size olan duygularınden pek bahsetmemişsiniz.
Sanırım onun bana karşı olan bariz duyguları olmadığındandır yada hissetmediğimdendir. Kısaca özetlemem gerekirse durum aynen şuydu çok özür dileyerek ben hep bi adım gerisinde, hep gözlerinin içine bakardım bana birşey söyleyecekmi vs diye o ise bana havadan bakan bi tarafları tavan yapmış özgüveni patlamış erkek modeli diyeyim. Bana iyiliği hiç mi olmadı evet oldu, derslerde projelerde vs ikimiz yardımlaşa yapardık hep. Aldığım hediyeler karşısında evet çok mutlu olurdu. Beni okula gidip gelirken evden alıp eve bırakırdı ama şunu belirtmem lazım bu sürede kullandığı arabaya size yemin ederimki 1 kere benzin almadı şimdi kullanıldığımı düşünmeyeyimmi? Maddiyatı önemsediğimden değil ama yeni yeni görebiliyorum o zaman arkadaşlarım söylerdi kulak arkası ederdim.

Kesinlikle artık birlikte değiliz (askerde zaten şuan da), evet sanırım onun en azından maddiyatla ilgisini çekmeye çalışmış olabilirim ama bunu bilinçli yapmadım kıyamazdım ona elimde avucumda ne varsa (ailem sayesinde rahat bir öğrencilik geçirdim) önüne sermeye hazırdım kendim giyinirken bile onun begendiği seyleri alırdım hiç bu denli sevdiğimi kimseyi hatırlamıyorum.

Bu site gerçekten kadınlar dayanışma kulubuymuş hiç tanımadığım insanlar benim derdime derman oluyor yazan herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Anlayamıyorum gerçekten 4 sene inanılmaz çabaladım olmadıda pırt diyemi sevdi beni askere giderken aglamalar falan sevdiğim halde bu ikilemle nasıl devam edebilirdim? Görüyorum ki doğru karar vermişim adam zerre uğraşmadı ya yanarım yanarım yaptıklarıma yanarım. En özlediğim anda bile bi anda hiç karşılık göremediğim seyleri düşününce birden nefret ediyorum. Benim için dua edin kızlar ne olur. İlahi adaletin tecelli etmesi için..

Ben, onu neden hastalık derecesinde, bukadar çok sevdiğini sandığını merak ettim. Hastalık diyorum çünkü takıntı gibi geldi bana.. bunun sebebi nedir? Kaçıyo olması mı ya da nebiliyim hazmedememe durumu falan mı?

Bu 4 sene boyunca sizin bir baskasiyla iliskiniz olmamis peki size ümit verirken o baska biriyle bir ilişki yaşadı mı?
Bir de ne olursa olsun kaç kurtar kendini :) kaçan kovalanir derler ya bırak kossun dursun

yaşanması gerekiyormuş yaşanmış. yaptıklarınızdan dolayı pişman olmayın. şu hayatta hiçbir şey boşuna olmuyor. akışına bırakın, kafanızı geçmişle yormayın, geçmiş geçmişte kalsın. bekleyin bakalım neler olacak.

biliyorum üzücü olacak yorumlar ama siz şuan içinde bulunduğunuz durum dolayısıyla bulanık görüyorsunuz, bizse dışardan olduğumuz için her şey net.

Benim arkadaşlarımın ilişkileri veya erkekler hakkındaki gözlemlerim sonucunda bu çocuk seni cebinde tutmak istemiş, yedirmişsin giydirmişsin ki bunu sevgilin olmasa bile hiç bir erkek kabul etmez bir olur iki olur ama bu kadar çok para dökmene erkek gururu incinir. Bi kere bu adam da o anlamda hassasiyet, gurur filan da yok. Biraz rahatsız olacak ama seni yolunacak kaz gibi görmüş. Gezmiş tozmuş vakit geçirmiş umut vermiş ki ondan ayrılmayın o da sizi kullanmaya devam etsin.

"Bİ ERKEK DEĞER VERMEDİĞİ Bİ BAYANA ASLA PARA HARCAMAZ" o da senin için maddi yatırım hiç yapmamış.

4 yıl bişey hissetmeyip 3 ayda sevdiğimi anladım demesi de ayrı bi çocukluk. Emek vermişsiniz hak etmemiş. Bundan sonra onun adına yapacağınız her şey yüzsüzlük olur, eğer size değer verdiyse ve gerçekten ben bu kadını kaybetmemeliyim dediyse bırakın o uğraşsın. Bn yoruldum deyip ve çekilin hayatından

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok degerli konu sahibi... Anlattiklarinizdan ne kadar ince dusunen,zarif ve hassas biri oldugunuz cok belli ama cattiginiz adam ne yazikki tam bir öküz!!!! Cok sevdiginizden her kalasligina olumlu birkilif uydurma egiliminde olmussunuzki seven insanda olur, ask gozu kor eder ama disardan bir goz olarak olay bence su: Bu adam sizi cepte gormus ama daha iyisi belki cikar diye de sizle bi adim atmamis,elinizi tutmamis yoksa basbasayken sevgili kalabalikta neden kanka? Cunki gelen firsatlari kacirmamak icin,sevgilim yok diyebilmek icin... e tabi sizde onu her turlu maddi manevi ihya etmissiniz,pamuklara sarmissiniz, keyfide iyi... okul bitmis sizden iyisi karsisina ciksaydi sizi aklinin ucuna bile getrmezdi demekki bulamadi birini tekrar sizde sansini denedi... yoksa sizin gibi duygulari olsa Size o kirmizi hali lafini etmezzzz,edemezzzz... lutfen kendinizi boyle birinde harcamayin,daha iyilerine layik oldugunuz cok belli birakin herkes layigini bulsun...

Başlarda sevgim daha masumdu ama gittikçe etrafımdakilerden soyutlanmaya başladım arkadaşlarım beni her dışarı çağırdıklarında ben onun yanında 10 dk fazla durmayı tercih eder oldum ve gitgide ona bağımlı hale gelmeye başladım sanırım yani şimdi şimdi böyle düşünüyorum dediğiniz gibi başka açıklaması olabilir mi? Rabbime binlerce şükür ki artık ardından ağlayan o zavallı kız değilim artık çok şükür okulumu bitirdim mesleğimi de elime aldım ama mutsuzum gerçekten olanları hazmedemiyorum (

Bu 4 sene boyunca sizin bir baskasiyla iliskiniz olmamis peki size ümit verirken o baska biriyle bir ilişki yaşadı mı?
Bir de ne olursa olsun kaç kurtar kendini :) kaçan kovalanir derler ya bırak kossun dursun

hayır oda bir ilişki yaşamadı ama kaçamakları olduğunu düşünüyorum çünkü ara ara kızlı erkekli toplanıp rakı masası falan kuruyorlardı sonra yine hep birlikte sahilde içmeye gitmeler falan sabaha karşı geliyordu eve sıkıyorsa nerdesin nerde kaldın de, lütfen beni kınamayın ama takıldıkları kızlar sağlam ayakkabı değillerdi erkekler desen hepsi fırlamanın önde gideni ee böyle bir ortamda aklıma çokta masum şeyler gelmiyor doğrusu haksız mıyım?

Kesinlikle üzücü değil yorumlarınız doğruları söylemişsiniz açıklaması yok işte insan sevince aptallaşıyormu nedir bende bilemiyorum ki ya benim demek istediğim ben ona bilmem ne kadar para harcadım o neden harcamadı değil aslında sizin de söylediğiniz gibi enayi yerine konulup bunu anlamamış olmayı gururuma yediremiyorum işte. beni sevmemiş olmasıda umrumda değil ama şerefli bi insan benim ona olan zafımı göre göre bu duruma devam etmemeliydi öyle şeyler yapıyoduki tam uzaklaşacağım zaman yine döndürüyordu beni yine başa sarıyoduk (böyle böyle psikolojim bozuldu sonunda panik atak hastası oldum ki rabbime binlerce şükür baska problemimde yok saka gibi) bana çok fazla umut verdi, izmire birlikte tatile gitmeden evvel irlanda daydım. ordayken bana seni seviyorum demeler hayatımlar bitanemler sabaha kadar benimle konusmalar devamında izmirde gezerken elimden tutmalar vs bir çiftte olması gereken herşey o 2 haftalık tatildeki mutlulugumu anlatamam sonra çanakkaleye birlikte döndü ve o kadar umutluydum ki arkadaslarıma sonunda basladıgımızı söyleyecektim ama inanılır gibi değil ne zaman çanakkale sınırına girdim adam hiçbişey yasanmamış gibi davrandı ne oluyor dediğimde bana sadece yine tatile gitsek yine öyle davranırdım dedi ( canım sıkıldı yine ben resmen aptalmışım ve hala oturup onu düşünebiliyorum (

vallaha benim içimden ne geçtiyse arkadaşlar söylemişler tanımadan nefret ettim adi adamdan dört sene boyunca anlamamış da 3 ayda mı anlamış sevdiğini resmen palavra bu zamana kadar olan olmuş artık yapacak bişeyiniz yok eskileri düşünüp de kendinizi yiyip bitimeyin tüm gerçekleri görmüşsünüz işte asıl güzellik burada bundan sonra önünüze bırakın ve onun sizde bıraktığı izleri silmeye çalışın sizin gibi bir bayana çok çok daha iyileri layık hayatınızın bundan sonraki kısmında da siz şımartılan olun siz pohpohlanan yere göğe sığdırılamayan olun o kim ki yaa siz değerlisiniz ve kimse sizden daha değerli olamaz bunun hep farkında olun bir de aynı evde mi kalıyordunuz siz az önceki yorumda sabah gelirdi eve falan demişsiniz

Estaf. çok teşekkür ederim mutlu ettiniz beni insanın kendi hakkında yorum yapması belki itici gelebilir ama gercekten ben sevdigim cok yakın arkadaslarımı mesela ufak tefek seylerle mutlu etmeyi severim doğum günlerini özel günleri önemserim çünkü ailemden böyle gördüm. onun dogum gününü kutlarken mesela ne oyunlar yapardım cok değişik fikirler üretmişimdir vs vs. fakat bahsettiğim kişi dediğiniz gibi kalasın önde gideniymiş hemde ya kaç dogum günüm geçti bi mesaj attı sagolsun hey allahım.. bişey sorucam kadınlar kızlar hakkında konusurken genelde "karı" kelimesini çok kullanıyo, arkadaşlarıyla çok agır küfürlü konusuyor yani agızlarıdan herhangi bi konu anlatırken bile belden asagı eksik olmuyor. çok çok özür dileyerek söylüyorum yanımda mesela çok rahat bi şekilde zart zurt gaz cıkarıyodu ve ilk defa o zaman tiksinmiştim. tüm bunlar normalmi az da olsa kişiliğini yansıtırmı sizce yorumunuz çok merak ediyorum.

çok şükürki sizlerinde yorumlarıyla daha iyi görmeye başladım.. kendimi kötü hissetmemin iki nedeni var birincisi ailesinin bana gercekten soguk davranması beni çok düşündürdü ki bunu söylerken çok kibar davrandım bu duruma üzüldügümü söyledim ve cevabımı aldım ama durumu sen benim ailemi begenmedine getirdi böyle anlasılmak istemezdim diğeride zaten aptal durumuna düşmüş olmam.
hayır aynı evde kalmıyorduk ama evlerimiz çok yakındı iki sokak vardı aramızda ama sık sık kalırdım onda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…