Ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de böyle düşünüyorum,
Ailesinin yardım etmesi gerektiğini söylüyor annem de.
Kendi basına yapamaz ama ailesi yarım edebilir diyor…
Tutumlu biri, birikim yapmaya calısıyor.
Tesekkür ederim yorumunuz için
Bence anneniz başkalarının aile işlerine pek karışmasa iyi olur. Şu devirde gerçekten hem ev hem de araba almak kolay değil. Öncedendi o işler. Önceden millet emekli ikramiyesiyle ev alırdı. Bugün meraktan arkadaşlarla bir dairenin fiyatını sorduk 75m dedi adam. Düşün artık.

Ve artık bunun meslekle falanda bir alakası yok. Doktor arkadaşım da,mühendis olanda,avukatta herkesin derdi aynı. Herkes için zor şu an mal mülk sahibi olmak.

hanımlar merhaba, bir konuda fikir almak istiyorum.
Erkek arkadaşım polis, evi ya da arabası yok.
biz onlara göre maddi olarak daha iyi bir durumdayız var. Annem sıkıntı çekerek bir şeyler sahibi olduğu için ileriye dönük benim sıkıntı çekmemi istemiyor…
Erkek arkadaşımın ailesinin de evi yok ama babası da aynı kendisi gibi polis, yani anlayacağınız durumları kötü değil. Gayet kendi kendine yeten bir aile.

Annem maddiyat konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünüp yeri gelince,
karşındaki de senin kadar varlıklı olsun diyor.
Beni koruma iç güdüsü ile bunu dediğinin farkındayım ama artık düşününce o kadar bunalıyorum ki.
Annelerimizi tanıştıracağız bu ön yargılı yaklaşımı yüzünden tanıştırmak bile istemiyorum bazen,
ya acaba bir kulp bulur da ailesini sevmezse ve karşı çıkarsa diye çok yoruluyorum…
Ne yapacağım bilmiyorum.
Aynı durumu yaşayan ya da yaşamış olanlar var mı? Ne yapmalıyım?
Annemin bu ön yargısını nasıl kırabilirim?
Çok ama çok stres yapıyorum, çok mutsuz hissediyorum.
Erkek arkadaşımla birbirimizi 3 senedir tanıyoruz, 3 sene boyunca beni düşündüğümde kıracak hiçbir şey yapmadı, onunla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum, çok seviyorum.
Bu durumda ne yapmalıyım?

Yapıcı yorumlar olursa çok sevinirim, hiç iyi bir ruh hâlinde değilim ve mutsuz hissediyorum.❣️
Hepinize teşekkür ederim
Sen çalışıyor musun? Memuriyet mi? Gelir durumun nedir?
Eğer sen de çalışıyorsan bence sıkıntı yok gayet geçinirsiniz. Küçükten başlayıp bir şeyler yapabilirsiniz. Ufak bi araba,daha iyi bir araba,arabayı peşinat yapıp ev alma…

biz onlara göre maddi olarak daha iyi bir durumdayız var. Annem sıkıntı çekerek bir şeyler sahibi olduğu için ileriye dönük benim sıkıntı çekmemi istemiyor…
Erkek arkadaşımın ailesinin de evi yok ama babası da aynı kendisi gibi polis, yani anlayacağınız durumları kötü değil. Gayet kendi kendine yeten bir aile.

Beni koruma iç güdüsü ile bunu dediğinin farkındayım ama artık düşününce o kadar bunalıyorum ki.
Annelerimizi tanıştıracağız bu ön yargılı yaklaşımı yüzünden tanıştırmak bile istemiyorum bazen,
ya acaba bir kulp bulur da ailesini sevmezse ve karşı çıkarsa diye çok yoruluyorum…
Ne yapacağım bilmiyorum.
Erkek arkadaşımla birbirimizi 3 senedir tanıyoruz, 3 sene boyunca beni düşündüğümde kıracak hiçbir şey yapmadı, onunla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum, çok seviyorum.

Yapıcı yorumlar olursa çok sevinirim, hiç iyi bir ruh hâlinde değilim ve mutsuz hissediyorum.❣️
Hepinize teşekkür ederim
Her şey iyi güzel ama kirada oturmak sizi gerçekten zorlar şu zamanda . Oldu ki siz çalışmaktan vazgeçtiniz hamilelik vs oldu tek maaşla da çok zor olur . Ama en başta düşünülse daha iyi olurdu anneniz haklı . Maddi sıkıntı Arada ne sevgi bırakıyor ne saygı benden söylemesi.

Sen çalışıyor musun? Memuriyet mi? Gelir durumun nedir?
Eğer sen de çalışıyorsan bence sıkıntı yok gayet geçinirsiniz. Küçükten başlayıp bir şeyler yapabilirsiniz. Ufak bi araba,daha iyi bir araba,arabayı peşinat yapıp ev alma…
Calısıyorum ama tabii onun aldığının yarısını anca alıyorum
Tesekkür ederim.💗🫶🏻

Her şey iyi güzel ama kirada oturmak sizi gerçekten zorlar şu zamanda . Oldu ki siz çalışmaktan vazgeçtiniz hamilelik vs oldu tek maaşla da çok zor olur . Ama en başta düşünülse daha iyi olurdu anneniz haklı . Maddi sıkıntı Arada ne sevgi bırakıyor ne saygı benden söylemesi.
Çok tesekkür ederim. ❣️
İnsallah güzel olur her şey

Calısıyorum ama tabii onun aldığının yarısını anca alıyorum
Tesekkür ederim.💗🫶🏻
Ya annen böyle düşünmekte haklı tabi. Bende anneyim onu anlıyorum ama seni seven,önemseyen biriyle evli olmak o kadar önemli ki.bak burada durumu çok iyi olup kocası yüzüne bakmayan,hakaret eden,aldatan bir sürü kadın konu açtı.. Rızk kimin için gelir bilemezsiniz. Biz evlenirken bi kötü arabamız bi ufak evimiz vardı. 13 senede çok çok iyi duruma geldik Şükür. Ama gelmeseydik de eşimle her şeye kabuldüm

lüks yaşamıyorsanız sorun olacak bir şey değil bence.
iyi bir eş adayını maddi durumu yüzünden silmem ben olsam.

buradaki kilit noktalardan biri annesi babası erkek arkadaşınızdan maddi destek bekliyor mu? ya da bunu dayatıyor mu?

Ya annen böyle düşünmekte haklı tabi. Bende anneyim onu anlıyorum ama seni seven,önemseyen biriyle evli olmak o kadar önemli ki.bak burada durumu çok iyi olup kocası yüzüne bakmayan,hakaret eden,aldatan bir sürü kadın konu açtı.. Rızk kimin için gelir bilemezsiniz. Biz evlenirken bi kötü arabamız bi ufak evimiz vardı. 13 senede çok çok iyi duruma geldik Şükür. Ama gelmeseydik de eşimle her şeye kabuldüm
🥹💗 cok tesekkür ederiiimmm. Yorumunuz çok mutlu etti beni.
Kesinlikle öyle, sevilmek, değer görmek, hissetmek o kadar önemli ki…
Ben kendimi çok değerli hissediyorum, erkek arkadasımın beni sevdiğini hep hissediyorum, mutluyum. Beni hiçbir şeyden eksik etmeyeceğini de düsünüyorum, calıskan biri.
Umuyorum biz de iyi bir duruma geliriz.
Ailenizle mutluluklar diliyorum🫶🏻❣️
Tesekkür ederim yorumunuz için.

lüks yaşamıyorsanız sorun olacak bir şey değil bence.
iyi bir eş adayını maddi durumu yüzünden silmem ben olsam.

buradaki kilit noktalardan biri annesi babası erkek arkadaşınızdan maddi destek bekliyor mu? ya da bunu dayatıyor mu?
Şu ana kadar hiç böyle bir sey görmedim, aksine maddi bir konuda babası destek oldu.
Annesinin ya da babasının bir beklentisine hiç rastlamadım,
Kendisi de hep dile getirir laf açıldıkça hiçbir şey istemiyorlar diye.

Ya 3 senedir çalışan insanın evi arabası tabi olmaz ona bir şey diyemem, maaşlarınız müsait bir sekilde geçinir gidersiniz. Ama ailesinin evi olmaması problem. Yani apartman görevlisiden tut eve temizliğe gelen ablaya kadar çevremde herkesin iyi kotu kira derdi olmayacak bir evi vardı. İleride alacakları emekli maaşı yetmeyince siz destek olmak zorunda kalacaksınız ki asla istemediğim bir durum benim. Geçenlerde vardı böyle bir konu, eşi ailesine destek oluyordu emekli maaşları yetmiyor diye. Sabahın köründe kalkıp işe gidip de kimseye para mara veremem valla. Bence o sebepten bile olmaz.

Son düzenleme:
Ya 3 senedir çalışan insanın evi arabası tabi olmaz ona bir şey diyemem, maaşlarınız müsait bir sekilde geçinir gidersiniz. Ama ailesinin evi olmaması problem. Yani apartman yöneticisinden tut eve temizliğe gelen ablaya kadar çevremde herkesin iyi kira derdi olmayacak bir evi vardı. İleride alacakları emekli maaşı yetmeyince siz destek olmak zorunda kalacaksınız ki asla istemediğim bir durum benim. Geçenlerde vardı böyle bir konu, eşi ailesine destek oluyordu emekli maaşları yetmiyor diye. Sabahın köründe kalkıp işe gidip de kimseye para mara veremem valla. Bence o sebepten bile olmaz.
Evet işte annemin de bu konu aklına yatmadı.
Yani biz bir kisi calısırken biriktirip aldık onlar nasıl yapamadı diyor ve bize göre daha kücük bir sehirde yasamıslar, lojmanda vs oturmuslar yani daha az harcamaları olmustur bize göre diye düsündük düz mantık ile.
Acaba farklı bir harcaması yani icki ya da kumar gibi olduysa eğer elbet birikim yapılamamıstır dedik ya da iyi ihtimal herkesin harcaması ve yapısı farklı oluyor diyip konuyu kapattık.

Benim ileriye dönük destek konusu aklıma gelmemisti, tesekkür ederim.

Evet işte annemin de bu konu aklına yatmadı.
Yani biz bir kisi calısırken biriktirip aldık onlar nasıl yapamadı diyor ve bize göre daha kücük bir sehirde yasamıslar, lojmanda vs oturmuslar yani daha az harcamaları olmustur bize göre diye düsündük düz mantık ile.
Acaba farklı bir harcaması yani icki ya da kumar gibi olduysa eğer elbet birikim yapılamamıstır dedik ya da iyi ihtimal herkesin harcaması ve yapısı farklı oluyor diyip konuyu kapattık.

Benim ileriye dönük destek konusu aklıma gelmemisti, tesekkür ederim.
Kaç kardeşler? Cok cocuklularsa beklenmeyen şeyler çıkmış da olabilir. Ama yine de benim aklım almadı ya, o para bir yere gitmiş ve benim aklımı kurcalardi. İleride destek olma konusunu da atlamayın derim, eşiniz memur maaşı, sizin ondan da azmış, bir de aileye destek olsanız hic huzurunuz kalmaz. Çocuk için izin almak bile dert olur. Yine de sizin hayatınız tabi, aileniz bir ev verir ileride derseniz, sevgi de varsa olabilir. Ama ailesine gidecek paraya gıcık olacaksanız baştan girmeyin derim.

Kaç kardeşler? Cok cocuklularsa beklenmeyen şeyler çıkmış da olabilir. Ama yine de benim aklım almadı ya, o para bir yere gitmiş ve benim aklımı kurcalardi. İleride destek olma konusunu da atlamayın derim, eşiniz memur maaşı, sizin ondan da azmış, bir de aileye destek olsanız hic huzurunuz kalmaz. Çocuk için izin almak bile dert olur. Yine de sizin hayatınız tabi, aileniz bir ev verir ileride derseniz, sevgi de varsa olabilir. Ama ailesine gidecek paraya gıcık olacaksanız baştan girmeyin derim.
ailem ev verir, ben tek cocugum.
erkek arkadasım 2 kardes. 1 abisi var o da memur ve evli zaten.
Tesekkür ederim tekrardan.

ailem ev verir, ben tek cocugum.
erkek arkadasım 2 kardes. 1 abisi var o da memur ve evli zaten.
Tesekkür ederim tekrardan.
Tek cocuksaniz gelecek kaygısı yaşamayın..önemli olan bu kişinin efendi,olgun,sizi mutlu edecek biri olması..agresif, öfke problemi var mı o önemli..polislerin maaşı da iyi..aileniz de tek çocuklarına 1 evi evlenince oturun diye versin..benim bir cok evim olsa evlerimi kiralarda sürundurmem..diğer kardeş de memurmuş ,size sıkıntı yaşatmazlar bence..

Ne yapacağım bilmiyorum.

Hepinize teşekkür ederim
Eş adayın iyi ise bunlar dert değil, kendi mesleği de varmış oh ne güzel işte...

Aile olarak birikim yapmayı sevmiyorlar sanırım. Ne gelirse yiyen gezen tipler olabilir. Eşler ikisi de öyle olursa sorun yok. Bir arkadaşım var böyle. Sürekli gezerler. Gelirleri çok çok iyi. Sadece arabaları var. İsteseler çok rahat ev alırlardı. En azından bir kaç yıl önce alırlardı. Ama karı koca ikisi de mutlu. Bende onları uyumlu buluyorum hayatı yasiyorlar. Tabi aileden gelme ihtimali olan şeylere de güveniyorlar.
Ama ben böyle biriyle olamazdım. Eşim de böyle biriydi. Gezmeye değil de yemeye harcar o. Veya birşeyin fiyatına bakmaz. Kaziklanmamak umrunda değildir. Bütçeyi ben yönettiğim için çok sorun olmadı ama aynı zihniyette olması daha iyi bence. Gelirden ve maldan mulkten ziyade aynı kafa yapısı olmalı bence.

Tek cocuksaniz gelecek kaygısı yaşamayın..önemli olan bu kişinin efendi,olgun,sizi mutlu edecek biri olması..agresif, öfke problemi var mı o önemli..polislerin maaşı da iyi..aileniz de tek çocuklarına 1 evi evlenince oturun diye versin..benim bir cok evim olsa evlerimi kiralarda sürundurmem..diğer kardeş de memurmuş ,size sıkıntı yaşatmazlar bence..
teşekkür ederim

Bekarken durumumuz çok iyiydi. Fiyat etiketine bakmadan alırdım böyle düşünün. Eşimin babası vefat etmiş ve emekli maaşıyla geçinen bir anne vardı. Kendiside müdürdü.

Annemde aynı tepkiyi verdi, ki bence o evden gitmemi istemedi. Çok zengin bir ailenin gelinini görmüş havuzda beştaşı çok büyükmüşte benimki görünmüyormuş bile. Beni çok doldurmaya çalıştı. 3 senelik evliyim ve geçen gün eşime benim kızımı niye aldın diye söylenmişliği var. Bu arada hiç anlaşamayız ama aynı evde yaşardık. Yani beğenmeyebilir. Sizin emin olmanız önemli. Benim için tek problem maddiyattı ki eşimin çalışmadan duramayacağını ve muhtaç etmeyeceğini biliyordum. Gözlemleyin, o aileyi de bir gözlemleyin. Anlarsınız bence.

Aile olarak birikim yapmayı sevmiyorlar sanırım. Ne gelirse yiyen gezen tipler olabilir. Eşler ikisi de öyle olursa sorun yok. Bir arkadaşım var böyle. Sürekli gezerler. Gelirleri çok çok iyi. Sadece arabaları var. İsteseler çok rahat ev alırlardı. En azından bir kaç yıl önce alırlardı. Ama karı koca ikisi de mutlu. Bende onları uyumlu buluyorum hayatı yasiyorlar. Tabi aileden gelme ihtimali olan şeylere de güveniyorlar.
Ama ben böyle biriyle olamazdım. Eşim de böyle biriydi. Gezmeye değil de yemeye harcar o. Veya birşeyin fiyatına bakmaz. Kaziklanmamak umrunda değildir. Bütçeyi ben yönettiğim için çok sorun olmadı ama aynı zihniyette olması daha iyi bence. Gelirden ve maldan mulkten ziyade aynı kafa yapısı olmalı bence.
Evet muhtemelen dediğiniz gibi bunların da bir araba var o kadar. Bir de memleketlerinde babadan kalma bir ev. O ev de bunun babasına düserse tabii 4 amcası varmıs…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X