Ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Moralinizi bozmak istemem ama evlendikten sonra, hele çocuk olduktan sonra maddiyat çok önemli oluyor malesef. Annenizin olumsuz tavrı ilişkinize yansımazsa, siz de çalışırsanız güzel güzel geçinirsiniz ama ev alabilir misiniz bilmiyorum.

Eskiden olsa sorun degil derdim ama Turkiyenin bugum olan durumunda bisey sahibi olacagiz derken ömrünüz biter yani bunu bilerek yola cikin. Ha hazir ailenizin evlerinden birine oturtacaksiniz bilemem, bunu da ailenizin istememesi normal.
Zorluk gormemissiniz belli ki annenizi anlamiyorsunuz. Erkegin daha dusuk gelir durumu olmasi zor bir seydir bence su donemde.

Aynı durumdayız eşim ve ben. Ailesi normal memur, henüz evleri yok ama birikimleri var alacaklar emekli olmak üzereler yerleşecekleri yerde almak istiyorlar . Benim ailemin durumu bi tık daha iyi , bizimkiler de memur ama bizde hem annem hem babam çalıştığı için. Sıkıntı olacak bi konu yok, herkes artık evini arabasını kendi çalışıp çabalayıp alıyor siz de kendiniz alırsınız. Şu an bizim için öyle bi durum pek mümkün değil yakın zamanda ama ilerde alacak olsak zaten ailelerle bunun bi alakası da yok. Sorun değil bence kültürel olarak vs aşırı bi fark yoksa.
Yok kültürel olarak da yakınız.
Aynı fikirdeyim ama maalesef annem biraz bu konuda beni yoracak gibi duruyor.
Mutluluklar dilerim❣️

Eskiden olsa sorun degil derdim ama Turkiyenin bugum olan durumunda bisey sahibi olacagiz derken ömrünüz biter yani bunu bilerek yola cikin. Ha hazir ailenizin evlerinden birine oturtacaksiniz bilemem, bunu da ailenizin istememesi normal.
Zorluk gormemissiniz belli ki annenizi anlamiyorsunuz. Erkegin daha dusuk gelir durumu olmasi zor bir seydir bence su donemde.
Evet, annem de tam olarak bunu diyor.
Zorluk görmediğin için bilmiyorsun diyor. Teşekkür ederim❣️

Erkek arkadaşının birşeyi olmaması normal bence ama zihniyetine bir bak önce babama ev alırız, araba alırsak ortak sayılır gibi bı düşüncesi varsa olmaz, sadece senin ailen için değil kimse için olmaz.
Hiç öyle bir düşüncesi yok aksine babasından çok farklı bu tip konularda daha atak biri, teşekkür ederim.

Aranzıda ne kadar uçurum var? Ailenizin 10-15tane evi tarlaları var karşı tarafın hiçbir şeyi yok mu? Polismiş adam belki emekliliği beklemiştir ev almak için, sürekli tayinleri oluyor yatırımı başka yere yapmış olabilir. Belki adam tarla falan aldı kendine yatırımlık. Herkes direk ev odaklı olmuyor ki.
Yine annenin dedikleri yabana atma arada ekonomik uçurum varsa, yoksa çokta kasma bence

Moralinizi bozmak istemem ama evlendikten sonra, hele çocuk olduktan sonra maddiyat çok önemli oluyor malesef. Annenizin olumsuz tavrı ilişkinize yansımazsa, siz de çalışırsanız güzel güzel geçinirsiniz ama ev alabilir misiniz bilmiyorum.
Teşekkür ederim.❣️

Ben de sizinle aynı durumdaydım ama benim babamın nasıl olduysa basireti bağlandı. Yaşım 32’ydi belki ondan bişey dememiştir. Yoksa hep iş adamı hakim savcı doktor dünür bakıyordu kendine. Evlenirken sorun olmadı ama sonrasında çok kötü şeyler yaşadık. Hatırlamak bile istemiyorum. Şimdiki aklım olsa hiç evlenip de ailemin moralini bozmaz, o oğlanın da başını yakmazdım. Torun olunca düzeldi aramız.

Aranzıda ne kadar uçurum var? Ailenizin 10-15tane evi tarlaları var karşı tarafın hiçbir şeyi yok mu? Polismiş adam belki emekliliği beklemiştir ev almak için, sürekli tayinleri oluyor yatırımı başka yere yapmış olabilir. Belki adam tarla falan aldı kendine yatırımlık. Herkes direk ev odaklı olmuyor ki.
Yine annenin dedikleri yabana atma arada ekonomik uçurum varsa, yoksa çokta kasma bence
Arada öyle bir ekonomik uçurum yok,
Herhangi bir tarlaları ya da farklı yatırımları da yok 3 senedir öğrendiğim kadarıyla.
Teşekkür ederim❣️

Eski erkek arkadaşım hakimdi, inanın maddi olarak belki rahat edecektim ama hiç şuanki gibi mutlu değildim…
Şu an çok mutluyum, huzurluyum.
Ben de sizinle aynı durumdaydım ama benim babamın nasıl olduysa basireti bağlandı. Yaşım 32’ydi belki ondan bişey dememiştir. Yoksa hep iş adamı hakim savcı doktor dünür bakıyordu kendine. Evlenirken sorun olmadı ama sonrasında çok kötü şeyler yaşadık. Hatırlamak bile istemiyorum. Şimdiki aklım olsa hiç evlenip de ailemin moralini bozmaz, o oğlanın da başını yakmazdım. Torun olunca düzeldi aramız.

hanımlar merhaba, bir konuda fikir almak istiyorum.
Erkek arkadaşım polis, evi ya da arabası yok.
biz onlara göre maddi olarak daha iyi bir durumdayız var. Annem sıkıntı çekerek bir şeyler sahibi olduğu için ileriye dönük benim sıkıntı çekmemi istemiyor…
Erkek arkadaşımın ailesinin de evi yok ama babası da aynı kendisi gibi polis, yani anlayacağınız durumları kötü değil. Gayet kendi kendine yeten bir aile.

Annem maddiyat konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünüp yeri gelince,
karşındaki de senin kadar varlıklı olsun diyor.
Beni koruma iç güdüsü ile bunu dediğinin farkındayım ama artık düşününce o kadar bunalıyorum ki.
Annelerimizi tanıştıracağız bu ön yargılı yaklaşımı yüzünden tanıştırmak bile istemiyorum bazen,
ya acaba bir kulp bulur da ailesini sevmezse ve karşı çıkarsa diye çok yoruluyorum…
Ne yapacağım bilmiyorum.
Aynı durumu yaşayan ya da yaşamış olanlar var mı? Ne yapmalıyım?
Annemin bu ön yargısını nasıl kırabilirim?
Çok ama çok stres yapıyorum, çok mutsuz hissediyorum.
Erkek arkadaşımla birbirimizi 3 senedir tanıyoruz, 3 sene boyunca beni düşündüğümde kıracak hiçbir şey yapmadı, onunla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum, çok seviyorum.
Bu durumda ne yapmalıyım?

Yapıcı yorumlar olursa çok sevinirim, hiç iyi bir ruh hâlinde değilim ve mutsuz hissediyorum.❣️
Hepinize teşekkür ederim
Önemli olan evi arabası olup olmaması değil ekonomiyi nasıl yönettiği. Yani harvurup haramdan mı savuyor yoksa ufak ufak birikim yapıp hayatını mı yaşıyor.

Peki sizin adınıza bir eviniz ya da arabanız veyahut mal varlığınız var mı?

3 yıldır sevgili iken yediğinizi içtiğiniz gezip tozduğunuuzn parasını kim ödüyor?

Polis memurları genelde tüm parasını borsaya yatırmayı sever önlerine vade koyarlar örneğin 5 yıl. Bu 5 yıl içinde hisse senetlerini bozdurmadan elindekileri de buraya yatırırlar genelinin kafası böyle çalışır bir de altıncılar vardır onlarda varını yoğunu altına yatırır?

Yani bu tarz bir yatırımı var mı?

Bir de eğer ki kumar alışkanlığı ya da gece hayatı ( arada çıkmaları hariç) yok ise bence önemsiz. Ekonomiyi yönetemiyordur evlenince duruma siz el atarsınız olur biter. Sonuçta düzenli bir maaşı var

Beraber ödüyoruz, bazen o bazen ben.
Hiçbir zaman tek başına o ödemez çünkü benim de kendime ait bir kazancım var. Olmadığı zaman da param olduğu için ödetmedim.
O 2 şey ödüyor ise 1 ödedim en azından.
3 senedir çalışıyor ve kayda değer pek bir birikimi yok kendince yapmaya çalışıyor.
Teşekkür ederim❣️

Beraber ödüyoruz, bazen o bazen ben.
Hiçbir zaman tek başına o ödemez çünkü benim de kendime ait bir kazancım var. Olmadığı zaman da param olduğu için ödetmedim.
O 2 şey ödüyor ise 1 ödedim en azından.
3 senedir çalışıyor ve kayda değer pek bir birikimi yok kendince yapmaya çalışıyor.
Teşekkür ederim❣️
3 yıl da evde alınmaz araba da. Kendinizi üzmeyin annenize tanışmadan önce ailesinin mal varlığı hakkında bilgi vermeyin.
Ama şöyle de bir şey var erkek arkadaşınız ailesine yardım ediyorsa durumlar değişir tabi. Ama etmiyor ise ailesi sizi bağlamaz kimse kimse ev araba bırakmak zorunda değil varsa verir ya da vermez. Bu sizin aileniz içinde geçerli. Bir de nihayetinde hayat süreceğiniz insan annenizin gözünü mal mülk bürümemişse size anlayışla yaklaşacaktır. Bir de annenize şunu söyleyin babanız ile evlenirken babanızın neyi vardı ya da annenizin. Her şey zamanla olur

3 yıl da evde alınmaz araba da. Kendinizi üzmeyin annenize tanışmadan önce ailesinin mal varlığı hakkında bilgi vermeyin.
Ama şöyle de bir şey var erkek arkadaşınız ailesine yardım ediyorsa durumlar değişir tabi. Ama etmiyor ise ailesi sizi bağlamaz kimse kimse ev araba bırakmak zorunda değil varsa verir ya da vermez. Bu sizin aileniz içinde geçerli. Bir de nihayetinde hayat süreceğiniz insan annenizin gözünü mal mülk bürümemişse size anlayışla yaklaşacaktır. Bir de annenize şunu söyleyin babanız ile evlenirken babanızın neyi vardı ya da annenizin. Her şey zamanla olur
Çok haklısınız, aynı sizin gibi düşünüyorum ve erkek arkadaşım ailesine yardım etmiyor.
Aynısını inanın anneannem söyledi, eşinin neyi vardı, iyi bir insandı buna baktık, şu an her şeyin var zamanla olur bazı şeyler dedi.
Bu konuda babam çok iyi bir insandır, inanın dürüst güvenilir biri olsun karşıdaki çok destek olur severse.
Annem de ben zahmet çektim çocuğum çekmesin dedi. Bir yerde onu da anlıyorum.
Umuyorum güzel sonuçlanır bakalım.

Çok teşekkür ederimm desteğiniz ve yorumunuz için. ❣️❣️❣️

Ben de böyle düşünüyorum,
Ailesinin yardım etmesi gerektiğini söylüyor annem de.
Kendi basına yapamaz ama ailesi yarım edebilir diyor…
Tutumlu biri, birikim yapmaya calısıyor.
Tesekkür ederim yorumunuz için

sizinle ve annenizle herkes yapamaz. Anneniz her seye karisiyor, sizin kendi fikriniz yok yonlendirilmeye cok musaitsiniz. Bence henuz evlenmeyin. Ya kimsenin basini yakmayin ya da kendinize bir kukla bulun.

sizinle ve annenizle herkes yapamaz. Anneniz her seye karisiyor, sizin kendi fikriniz yok yonlendirilmeye cok musaitsiniz. Bence henuz evlenmeyin. Ya kimsenin basini yakmayin ya da kendinize bir kukla bulun.
😅pardon?
Çocuğu hayatının neredeyse en önemli kararını verecek. Elbette kendi fikrini söyleyecek.
Benim kendi fikrim var. Siz herhalde birinin başını yaktınız ya da kukla buldunuz, kendinizden biliyorsunuz işi.
gereksiz konuşmayın.

Annelerimiz kendi yaşadığı zorlukları bizim çekmememizi istiyor haklı olarak. Ama hayatta her şeye de hazır konulamıyor. Sevgilinizden eminseniz, evlenince alırsınız evi arabayı beraber

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X