Yardım edin lütfen..!

Çaresizlik nedir bir tek yaşayan bilir ben kalmaya devam edemedim annemle 24 saat aynu evde dk başı kavga ediyorduk ve esiminde babamı abimi takip ettirdiğini duydum vurmak için yapacak potansiyelde bir insan her gün korkarak geçiyordu vicdan azabından korktum benim yüzünden birine bir şey olur diye kork

Karşıma oturuyor bir de kızlarla mesajlaşmaya devam ediyor çünkü herkes normalleştiriyor oda benim bu durumu kabullenmemi istiyor dün akşam tartıştık yine öbür tarafta çocuklarla yatıyorduk bende korkttugum için yanıma telefonu alıyorum onunla oyalanıyorum geldi kontrol etmeye telefonun karistirmadik bir tarafını bırakmadı bende sen yapıyorsun benide kendin gibi sanıyorsun dedim küfür ederek çocukların yanında koluma yumrukla vurdu cevap vermeyeceksin bana diye sonra biraz ağladım kalk dedim kendine gel deymez böyle bir adama diye maske yaptım aynanın karşısında onu gördü çek git yarın bizimilerlede konuş ben seni istemiyorum artık birazcık gururun varsa gidersin dedi sanki ben aldattım onu sanki ben bir şey yaptım bıktım yemin ederim nankör insan

telefon elinizdeymiş zaten acilen polisi arayıp kendinizi ve çocuklarınızı bu hayattan kurtarın polis gelsin sizi çıkartsın evden prosedür nasıldır bilmiyorum ama bir sığınma evine yerleştirirler bir şey yaparlar darp raporu alırlar kanıt delil şahit bir şey bulurlar artık ne olursa yazık değil mi çocuklarınıza acilen polisi aramanız lazım bence

Anneniz sizi dövüyor muydu? Ahlaksız ortamlarda mı büyütüyordu çocuğunuzu? Arkanızda babanız varmış. “Babasıyla büyür dedim” döndün ne demek ya? Evlilikte bi çizgi vardır, onu geçince boşanırsın. Adamda insanlık sınırı bile kalmamış. Eve mi getirsin kadınları, bide onlardan mı dayak yiyeyim diye bekliyorsunuz?

Vallahi kendinize gelin. Dönün anne evine, iş bulun. Babanızda yardımcı olur zaten. Yaza kadar ayrı eve bile çıkarsınız belki. O darp raporunuda kapı süsü yapmayın, şikayet edin.

Çaresizlik nedir bir tek yaşayan bilir ben kalmaya devam edemedim annemle 24 saat aynu evde dk başı kavga ediyorduk ve esiminde babamı abimi takip ettirdiğini duydum vurmak için yapacak potansiyelde bir insan her gün korkarak geçiyordu vicdan azabından korktum benim yüzünden birine bir şey olur diye kork

Tabii ki herkesin kendi hayatı , kendi kararı . Ama kocamdan çocuk gibi dayak yiyip üstüne aldatılacağıma annemle her gün kavga etmeyi tercih ederdim .. dediğim gibi herkesin önceliği başka ...
Sizi ve ailenizi tehdit ediyorsa polise gidin , ha birşey yaparlar yapmazlar onu bilemem ama yine de hiç birşey yapmamaktan daha iyidir bence .

• Beğen
Reactions: 000
Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz.Bu evliliğin bitmesini istiyorsanız.İleriyi geriyi düşünmeyi bırakıp gerçek adımlar atmalısınız.Aileniz size destek olmuyorsa devlete sığınacaksınız.183 aile ve sosyal politikalar bakanlığının sosyal dayanışma hattının numarasıdır.Burayı arayıp derdinizi anlatın.Şiddet gördüğünüzü,eve hapsedildiğinizi,boşanmak istediğinizi,çocuklarınız olduğunu,ailenizin onları istemediğini, başka sığınacak kimseniz olmadığını,maddi bir gelirinizin olmadığını hepsini söyleyip,yardımcı olmalarını talep edin.Eşyalarınızı,yanınıza almak istediklerinizi ve çocuklarınızı hazırlayıp bekleyin.Eve polisi bile onlar yönlendiriyorlar.Gelip sizi ekip alıp karakola götürüp gereken süreci başlatıp yardımcı olurlar.Sığınmaevine yerleştirilirsiniz.Geri kalan süreçtede yardımcı olurlar.Önce siz cesaretinizi toplayıp,karar vermelisiniz.Gerisi birşekilde ilerler.

Bende güçsüz olmaktan cesaretsiz olmaktan nefret ediyorum ama koymuyorlar beni çocuklarını ver öyle gel diyorlar

Öyle söyleyen şeref yoksunları olanların yaninada gitmeyin zaten. Kitap mı bu bi yerde bırakıp gidesin. Sizin acilen kendinizi toparlayıp bir is imkani bulmanız lazım. Olmadı siddet uyguluyor diye kadın sığınma evine gidin

Ne diyelim ki? Kendin kaşınmışsın. Bu laf çok ağır olabilir ama senin yaşadıklarından ağır değil. Ayrıca ben olsam o koca denen adamın yazıştığı herkese aldığım darp raporunu yollardım ki anlasınlar kadınlar da bu adamın ne mal olduğunu. Gerçi evli iken başkaları ile görüşmesinden kadınlar da anlamalı ama bunu onlara söylememiş olma ihtimali de var. Ayrıca kendi kocan evli iken başka kadınlarla mesajlaşırken bir kadın senin kocanla başı açık konuşuyor diye laf edemezsin. Adama demezler mi sen ilk kendi kocana bak. Ki bence bu olayda ilk önce bir dön kendine bak. Seni döven kocanın evine dönüyorsun. Hadi kendini bırak, bu çocuklarına yaptığım en büyük kötülük. Ne olacağını sanıyorsun? Bu çocuklar düzgün bir psikoloji ile mi büyüyecek? Bu çocukların hak ettiği bu mu? Ne istiyorsun? Büyüyünce kendi babasının katili olmasını mı? Senin elinde kurtulma şansı varken kendi başını kendin yakmışsın. Üzülüyorum gerçekten ve senin adına korkuyorum.

• Merhabalar bayanlar uzun zamandır yoktum. Yine dertliyim tabi ben her zaman dertliyim, eşimle 3 ay önce bir tartışma yaşadık ve bana defalarca evden git babanın evine git diye bağırdı dövdü.. ben bağırdıkça daha da dövdü.. bende yeter artık bana yaptığın bu gidişle 2 çocuğu da başına bırakıp gidicem dedim. O an sinirle oda git dedi ama beni zarflıyor bende biliyorum.. ama Dayanamadığım için canıma tak etti götür beni dedim ama çocuklarımı vermem sana dedim görürüz dedi otur sabah götürürüm dedi bende yok şimdi gitmek istiyorum dedim ve biz gidiyoruz ama yolda sen bugun hayatinin hatasını yaptın birilerini arayıp silah istiyor falan bizimkileri vuracakmış bende yaptığı eziyetlerden aldatmalarından bıktığım için ölen ölsün artık umurumda bile değil dedim tabi bana bin hakaret ediyor arkasını dönüp ben cevap verdikçe vuruyor falan babamların üst caddeye geldik buradan öylesini taksiyle git deyip 20 tl uzattı bende istemiyorum dedim geri attım babamlara gidelim ne derdin varsa söyle bende söyleyeyim dedim yok dedi suçlu olduğu için 2 sokak aşağıda beni indirdi tam çocuklara elimi uzattım kapılar açık bastı gitti tabi ben bağırdım ağladım herkes başıma toplantı bir kuvvet kalktım babamlara doğru o anın acısıyla baba çocuklarımı kaçırdı diye bağırarak gittim abim babam komşular herkes geldi abime olayı anlattım beni hastaneye götürdü darp raporu aldım eve geldik 10 gün falan geçti çocuklarımı istedim getirdiler kayınvalidem eve gelmedi ama evin yanında ki parka getirdi bende gittim aldım 2 ay orda kaldım annem beni sığdırmadı her gün kavga ettik ben çalışırım çocukları kreşe göndeririz yüküm olmaz boşanmak istiyorum dedim yok dedi kıyamet kopardı orasida zindan oldu bana bir tek babam arkamda durdu ama ben dayanamadım görümcem gelip seni alacağım dedi fırsat dedim burdada kafam rahat değil dedim en azından cocuklar babasıyla büyür dedim geldim eşimle 6 gün konuşmadık tabi bu arada ailemle amcalarımla çok sorun yaşadı eşim her şeyi anlattım yani iyice büyümüştü olay her birbirine düşman olmuştu neyse sonra eşimle barıştık falan ama yok yere tartışma çıkartıp hep o 2 ay kalmama mi öne sürdü her şeyin bahanesi 2 ay orda küs kalmamdı tabi ben yokken allah bilir kendisi neler yaptı velhasıl kelam ben geleli 3 ay oldu bugün ilk defa gizlice telefonunu açtım ve kız numarası dolu biriyle konuşmuş instagramda başka kızlarla ben karşısında otururken watsapı sessize alıp görüntülü bakıyorlarmış birbirlerine kızla dalga geçiyormuş dediğine göre kızda sağlam ayak değil başı kapalı ama ben actigim gün telefonu tesadüf görüntülü arıyordu erkek ismi yazıyor ama kız resmi var bi açtım kız profil resmi falan türbanlı görüntüde saç açık rezilliğe bak sanki benim kocam onun nikahlı eşi pislikler allah bilir ne konuşuyorlarsa eşim sabah kalktığında hepsini söyledim açıklama bile yapmadı sen o 2 ay yaptığını cabuk unuttun ben unutmam diye su yüzüne çıkmaya çalıştı sadece bir kelime ben onlarla dalga geçiyorum dedi başka da hiç bir şey demedi bunların yöresine göre erkek yapar kadın susar bende bunu yapamıyorum işte gururum kadınlığımı incitiyor kayınvalideme söyledim bir şey olmaz sende olmasin da onda olsun ses etme sen çocuklarınla ilgilen varsin o gezsin tozsun karışma diye konuştu benimle çıldırdım ya hala ağlıyorum sinirden bu nasıl zihniyet nasıl anlayış bilmiyorum esim tabi bu arada bizim kapıya çıkmamıza bile izin vermiyor cocuklar sıkıntıdan patlıyor söylüyorum sen çıkarmıyorsun bırak biz çıkalım diye kıyamet koparıyor dışarıyı görmüyoruz bile ama kendisi her gün içiyor barlarda 3 te 4 te geliyor bizede esir hayatı yaşatıyor daha bide üstelik şu başka kadınlarla konuşması beni aptal yerine koyması beni delirtiyor bunalıma girdim ve intihar edecek dereceye geldim iyice ne yapmalıyım ne olur bana yardım edin ya çıldıracağım ben...
Bu adamla niye baristiniz ki yazik sizede cocuklarada:KK43:

• Beğen
Nasıl bir evlilik bu yaa böyle şey mi olur. Ne biçim hayatlar bunlar. Çocuklara yazık. Hiç bir şey yapamiyorsaniz evde kitap bari okuyun bol bol . Konu komşudan isteyin . Ne bulursanız artık. Kendinizi geliştirin bari yavrularıniza daha faydalı olursunuz.

Acilen bosan. Kendine yapacagini yapmissin o eve geri donmussun. Bari 2 kucuk cocugunu dusun de kurtar onlari bu durumdan. Ac davani. Ailen mecbur kabul edecek sizi sokakta mi birakacaklar? Bir is bulur calisir eve cikar duzenini kurarsin. Zor olacaktir ama boyle yasamaktan, cocuklarinin ruh sagliginin bozulmasindan iyidir. Zaten baban da arkandaymis.

• Beğen
Buraya konu acabildiginize göre evde internet var... Yanı bulunduğunuz ilde yada yakin cevrede nerde kadin sığınma evi var bakip atıştırıp onun evde olmadığı bir gün çocuklarınızı alıp gidin emin olun hem sizin için hemde çocuklar için daha iyi olur... (nacizhane fikrim):KK69:

• Beğen
• Merhabalar bayanlar uzun zamandır yoktum. Yine dertliyim tabi ben her zaman dertliyim, eşimle 3 ay önce bir tartışma yaşadık ve bana defalarca evden git babanın evine git diye bağırdı dövdü.. ben bağırdıkça daha da dövdü.. bende yeter artık bana yaptığın bu gidişle 2 çocuğu da başına bırakıp gidicem dedim. O an sinirle oda git dedi ama beni zarflıyor bende biliyorum.. ama Dayanamadığım için canıma tak etti götür beni dedim ama çocuklarımı vermem sana dedim görürüz dedi otur sabah götürürüm dedi bende yok şimdi gitmek istiyorum dedim ve biz gidiyoruz ama yolda sen bugun hayatinin hatasını yaptın birilerini arayıp silah istiyor falan bizimkileri vuracakmış bende yaptığı eziyetlerden aldatmalarından bıktığım için ölen ölsün artık umurumda bile değil dedim tabi bana bin hakaret ediyor arkasını dönüp ben cevap verdikçe vuruyor falan babamların üst caddeye geldik buradan öylesini taksiyle git deyip 20 tl uzattı bende istemiyorum dedim geri attım babamlara gidelim ne derdin varsa söyle bende söyleyeyim dedim yok dedi suçlu olduğu için 2 sokak aşağıda beni indirdi tam çocuklara elimi uzattım kapılar açık bastı gitti tabi ben bağırdım ağladım herkes başıma toplantı bir kuvvet kalktım babamlara doğru o anın acısıyla baba çocuklarımı kaçırdı diye bağırarak gittim abim babam komşular herkes geldi abime olayı anlattım beni hastaneye götürdü darp raporu aldım eve geldik 10 gün falan geçti çocuklarımı istedim getirdiler kayınvalidem eve gelmedi ama evin yanında ki parka getirdi bende gittim aldım 2 ay orda kaldım annem beni sığdırmadı her gün kavga ettik ben çalışırım çocukları kreşe göndeririz yüküm olmaz boşanmak istiyorum dedim yok dedi kıyamet kopardı orasida zindan oldu bana bir tek babam arkamda durdu ama ben dayanamadım görümcem gelip seni alacağım dedi fırsat dedim burdada kafam rahat değil dedim en azından cocuklar babasıyla büyür dedim geldim eşimle 6 gün konuşmadık tabi bu arada ailemle amcalarımla çok sorun yaşadı eşim her şeyi anlattım yani iyice büyümüştü olay her birbirine düşman olmuştu neyse sonra eşimle barıştık falan ama yok yere tartışma çıkartıp hep o 2 ay kalmama mi öne sürdü her şeyin bahanesi 2 ay orda küs kalmamdı tabi ben yokken allah bilir kendisi neler yaptı velhasıl kelam ben geleli 3 ay oldu bugün ilk defa gizlice telefonunu açtım ve kız numarası dolu biriyle konuşmuş instagramda başka kızlarla ben karşısında otururken watsapı sessize alıp görüntülü bakıyorlarmış birbirlerine kızla dalga geçiyormuş dediğine göre kızda sağlam ayak değil başı kapalı ama ben actigim gün telefonu tesadüf görüntülü arıyordu erkek ismi yazıyor ama kız resmi var bi açtım kız profil resmi falan türbanlı görüntüde saç açık rezilliğe bak sanki benim kocam onun nikahlı eşi pislikler allah bilir ne konuşuyorlarsa eşim sabah kalktığında hepsini söyledim açıklama bile yapmadı sen o 2 ay yaptığını cabuk unuttun ben unutmam diye su yüzüne çıkmaya çalıştı sadece bir kelime ben onlarla dalga geçiyorum dedi başka da hiç bir şey demedi bunların yöresine göre erkek yapar kadın susar bende bunu yapamıyorum işte gururum kadınlığımı incitiyor kayınvalideme söyledim bir şey olmaz sende olmasin da onda olsun ses etme sen çocuklarınla ilgilen varsin o gezsin tozsun karışma diye konuştu benimle çıldırdım ya hala ağlıyorum sinirden bu nasıl zihniyet nasıl anlayış bilmiyorum esim tabi bu arada bizim kapıya çıkmamıza bile izin vermiyor cocuklar sıkıntıdan patlıyor söylüyorum sen çıkarmıyorsun bırak biz çıkalım diye kıyamet koparıyor dışarıyı görmüyoruz bile ama kendisi her gün içiyor barlarda 3 te 4 te geliyor bizede esir hayatı yaşatıyor daha bide üstelik şu başka kadınlarla konuşması beni aptal yerine koyması beni delirtiyor bunalıma girdim ve intihar edecek dereceye geldim iyice ne yapmalıyım ne olur bana yardım edin ya çıldıracağım ben...
Ohh paşam Kendisi her haltı yesin gezsin tozsun yemediği naneler kalmasın sen de en basiti bir gün yüzüne bile hasret yaşa.Ne güzel bir dünya ya
Hâlâ öyle birisinin yanında durduğunuz kabahat

• Beğen

Size esir hayatı yaşatıyor, evden çıkarmıyor.
Dayak atıyor, hakaret, psikolojik baskı, şiddet ve aldatma.
Ne yapmamalısınız biliyor musunuz?
Kendinize bu işkenceyi yapmamalısınız.

Ve sanırım çocuklarınızı da dövüyormuş, bu çocuklarınız için travma nedenidir farkında mısınız?
İleride büyük ihtimal ya sizden hesap soracaklar, affetmeyecekler ya da babaları gibi olacaklar.
Başka bir konunuzda hala eşimi seviyorum demişsiniz.
Kusura bakmayın ama bu insan olmayan eşi nasıl seviyorsunuz nesini seviyorsunuz?
Adamın sizi kusura bakmayın ama sizi bir öldürmediği kalmış, neden hala aynı evdesiniz?

Yaa ben çok üzüldüm kadın olmak böyle bi şey işte özetlemişsiniz bütün anlattıklarınızla. Hele 22 yaşındayım dediğiniz an şok oldum kaç yıllık evlisiniz eşiniz ergen gibi davranıyor o kaç yaşında ?

Kimseye karışıp direkt bunu söylemem
ama siz boşanın ya!!
Çünkü ortada düzeltilebilecek bir durum yok. Adamın zihniyeti bozuk ve insanlığı yok. Bunu düzeltemezsiniz.
İyi kötü dönün yine baba evine; biraz surat asarlar laf kalabalığı kavga gürültü olur.
Sabrederseniz alışırlar bir süre sonra..

Bu adam memurmu eğer memursa o vururum falan gerçek değil işinden olmayı göze alamaz bence.babanızın evine dönün bir dahada ne olursa olsun annenizin babanızın kahrını çekin dönmeyin sakın.

Karşıma oturuyor bir de kızlarla mesajlaşmaya devam ediyor çünkü herkes normalleştiriyor oda benim bu durumu kabullenmemi istiyor dün akşam tartıştık yine öbür tarafta çocuklarla yatıyorduk bende korkttugum için yanıma telefonu alıyorum onunla oyalanıyorum geldi kontrol etmeye telefonun karistirmadik bir tarafını bırakmadı bende sen yapıyorsun benide kendin gibi sanıyorsun dedim küfür ederek çocukların yanında koluma yumrukla vurdu cevap vermeyeceksin bana diye sonra biraz ağladım kalk dedim kendine gel deymez böyle bir adama diye maske yaptım aynanın karşısında onu gördü çek git yarın bizimilerlede konuş ben seni istemiyorum artık birazcık gururun varsa gidersin dedi sanki ben aldattım onu sanki ben bir şey yaptım bıktım yemin ederim nankör insan
İyi de hem istemiyorum diyor diyorsun hem de annemlere gittim diye ailemden birini vururum dediğini duydum diyorsun?

Kvden de tiksindim. Öyle bir insanın yetiştirdiği çocuktan ne beklenir.

Ya bi de çok gençsin daha. Gerçekten hayatını böyle mi devam ettirmek istiyorsun. Mesleğin yok diyorsun ama bazen iş bulma açısından mesleğinin olması avantaj olabiliyor. Ama çalışmaya gönlün varsa tabi.

X