YAPAMADIM (negatif dogum hikayesi icerir)

Bende sezeryan oldum.Ama çok rahat oturdum emzirdim.Hiç sıkıntım olmadı.Cabuk toparlandım.Bence seni gücsüz bırakan onca saatlik yorgunluğun olmuş.Kusmet buymus.Sağ salim doğmuş ona sevin.Burda senin bi suçun yok.Denedin olmadi.Beceriksizlikle alakası yok.

Yazdiklarin benu 5sene evveline ,sevgili oglumu normal doguramadim diye girdigim depresif durumy hatirlatiyor
sıkıntılar icinde kaldim
ona bunu nadil yaptim diyip diyip agladim
oysaki ilk oglum normal dogumdu ve cooook buyuk sancilar cekmistim ve genede sezeryan olmamak icin canimi disime katip direnmistim
sunu soylemeliyimki dogumdan bi sure sonrada kendime coook aciyip ben bunu nasil yasadim diye depresyonlara girdim:)))
Sonuc kikiside depresyona cok musait bir durum
sezeryanin ameliyat olusu dolayisizla ekstra zorluklari var ama suju unutma uc yil sonra yeniden ssvd olabilirsin.arkadasim caturcutur yapti.
Daha bu sabah esime dedimki
ilk oglan hastalandimu hemen iyilesiyo
kucugunun oksurugu bilmem neyi hic gecmiyo normal dogum olmadigi icinmi axaba

Biiraz zaman gecsin ruhunda duydugun sıkınti azalacak benim keyfim yerinde
1sene cekmisti pismanligim
hee sezeryan sebebimde 4500kiloydu beybim ondan.
dr dedi istersen deniyelim korktum
asli lnda sancim cok zor dogumum cok kolay olmustu ilk oglumda sadece bagiriyodum ikinmak yoktu sanki

Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah

Doğum şekli birazda nasip kısmet işi, bende sezeryanla doğum yaptım, hemde 21 yıl öncesinin imkanlarıyla, doğumdan birkaç saat sonra gayet güzel oturdum, sütüm resmen fışkırıyordu, ilk süt dedikleri sütü dahi içirdim kızıma, 10 günlük lohusayken evde oynuyordum annem sopayla kovaladı nazar değecek diye.
Sizin halsiz düşmenizin sebebi saatlerce sancı çekmeniz, bünyeniz yorulmuş yıpranmış bu süreçte.
Gün geçtikçe toparlanacaksınız hayırlısıyla...

Hayirli olsun,Allah analog babali büyütsün bebegini.
Artik bebegin dogmus,cektigin sancilari düsünüp üzülmek yersiz.
Her kadin ve bazilari defalarca dogum yapiyorlar evet cok acili sancili bir sürec ama her kadin basarir dogumu ve sen de basardin ki bebegin kucaginda suan.
Ben kucagima aldigim ilk saniye unuttum tüm acilari,hep derlerdi dogum bitince,kucagina alinca unutuyorsun diye,öylede oldu.
Yetersizlik konusuna gelince,ilk zamanlar bu Tür Hisler normaldir.cünkü bebegini tanimaya alismaya calisiyorum.
Aksilikler her zaman olabilir,bundan sonrasina bak ve bebeginle mutlu olmaya bak :)

Bu sekilde kendinizi uzmenizin bir sebebi de bence toplumun normal dogumda diretmesi.sezeryan olana yari sakat gozuyle bakilmasi ve tam da sizin icinde bulundugunuz ruh halindeki gibi beceriksiz olarak gorulmesi.Siz elinizden geleni yapmissiniz sonuna kadar,gucunuz kesilinceye kadar cabalamissiniz,ustelik sezeryan kararini da siz degil esiniz vermis.Kaldi ki bizlerin normal istememizin sebebi de bebegin saglikli olarak dunyaya gelmesi degil mi?Bebeginiz normal dogumda dogmus gibi olmus zaten.Ayrica sutunde sanciyla hic alakasi yok,benim daha dogurmadan sutum gelmeye baslamisti bile.Bir soz vardir,nasibin olmayinca dayak bile yemezmissin diye:)Gercekten herseyi nasip olarak dusunun,rahatlarsiniz.Ben iki dogumumu da sezeryan oldum ama inanin normal olanlardan daha saglikliydim,daha cabuk toparlandim.Simdi size dusen butun sevginizi ona verip bir an once birbirinizi toparlamaniz:)Allah anali babali buyutsun,tadini cikarin bu hallerinin.Gercekten geri donmuyor bu gunler,su ruh haliyle bebeginizin en guzel zamanlarini elden kacirmayin derim

Kız bende Bebek ölü doğdu falan sandım...ay şükür sağlıklı ve sapasağlam daha ne olsun.Allaha tevekkül et.gecmişe takılıp kalma.gecmiş gecti gelecek hiç gelmedi o Zaman şimdiyi düşün bebeğini büyütmeye yetiştirmeye bak..bunlara takılma..

Benim oğlum planlanan günden de önce sezeryan olarak dünyaya geldi 20 ay emzirdim belki de ondan bilmem ama hasta olmaz nazar değmesin de simdi

Allah anneli babalı büyütsün inş rabbim uzun ömürlü güzel gönüllü eylesin size bağışlasın miniği...
Nasıl doğduğunun hiç önemi yok .
sonuç olarak siz 10 ay kanınızla beslediniz canınızdan can doğdu ya gerisi boş gerisi hikaye ..
Hiç üzülmeyin ikinizinde sağlığı yerinde Allahtan daha ne istenir. Çok şükür diyelim

üzülme tatlım benim doğumum da senin anlattığı gibiydi kabus gibiydi, tam 24 saat sancı çektim yanlış ve gecikmeli müdahaleler yüzünden kendini suçlamam çok yersiz sancılar, doğum vss biizm elimizde değilki kimse başına e gelecğini tahmin edemez.ben belki senden de kötü durumdaydım ıkınamadım o kadar sancım vardıki aç susuz uykusuz bir insan 24 saatin sonunda ne kadar ıkınırsa onu yaptım daha doğrusu yapamadım bebek kanala inmedi,bebek indi ben ıkınamadım birde üstüne doktordan ebeden fırça yedim azar işttim sanki ben bilerek yapıyormuşum gibi ebeler karnıma şiddetle bastırarak aldı bebeği o an ruhumu teslim ettim sandım acıdan nasıl bayılmadım hayret allah güç veriyor demekki..doğumdan sonra hıçkıra hıçkıra ağladım aşırı yorgun uykusuz bitaptım ama mükafatı herşeye değerdi...bebeğin büyüdükçe unutacaksın unutayı gerektirecek bi durum yok aslında ortada aklına bile gelmicek bugünler büyüdüğünü gözlerin gördükçe o acılar hep unutuluyor..mutlu yarınlara...

Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz ya vallahi!!!! Dogurmussun işte ne güzellik kucağına almış din ne istiyorsun ki başka

Güle güle büyütün bebeğinizi. Sizin sıkıntınız önce uzun süre sancı çekip sonra sezeryana girmeniz. Sancı gelmeden yapılan sezeryanlar bahsettiğiniz kadar ağır olmuyor. Kardeşimde normal doğurcam die bir gün sancı çekip ardından sezeryan doğum yaptı. Haftalarca toparlanamadı. Ben sezeryan doğum yaptım 3. Gün ayaktaydım. Diğer kardeşim sezeryan doğum yaptı aynı gün ayaklandı. Psikolojik olarak sezeryan korkunç die yerleştirmemek lazım zihne.

size tam anlamıyla katılıyorum.son zamanlarda baştakilerin propagandalarıyla birlikte birde her önüne gelenin ssvd yapabileceğine dair yoğun bir propaganda oluşmuş.grubu görseniz sanki sezeryan demek dünyanın sonu demek, sanki sezeryan olunca anne olmuyorsunuz gibi davranıyorlar.özellikle son bir kaç haftadır bu konuyu araştırıyorum.sezeryanda ölüm riski diye aratıyorum tek ulaşabildiğim "sezeryanda ölüm oranı, normal doğuma göre 4 kat fazla" gibi haber başlıklarından ibaret.iyide kardeşim ölüm oranı kaç bir yazıver ben göreyim.en son buldum bir yerde binde bir gibi bir oran vermiş.sezeryan sonrası normal doğum ölüm oranına bakıyorum yüzde 3.5.yok sezeryan oranları bilmem kaçı geçti.abd de şu kadar falan filan.eee o zaman afrikada sezeryan doğum oranı yüzde 5 .demek ki en uygar ve doğruyu bilen yer afrika bu mantığa göre.dünyada sezeryan doğum oranı düşürülmeye çalışılıyor.bunun başlıca nedeni ekonomik.devletlere ameliyat ekstra yük getiriyor.Türkiyede nedeni ise hem ekonomik yükü azaltmak hemde baştakilerin sonsuz çocuk diye tutturmaları.en az üç çocuk söyleminin yerini "islamda korunmak haramdır" söylemi aldı ki sezeryanla da sonsuz doğum yapılamıyor.

yani kısacası ülkelerin amacı insan sağlığı yerine ekonomik kar zarar durumu.Türkiye daha vahim durumda.halklar da propagandaya kolay geliyor.yarın suyun akışı değişse ve sezeryan doğum en sağlıklısı propagandası yapılsa gene aynı insanlar bayrağı en önde taşıyabilirler.

Bende normal doğum yancisiyim fakat bebegim büyüktü doktorum yaparsin ama zor olur dedi. bende yapacağım dedim son ay yürüyüşler hurmalar bitki çayları neler neler o gün geldi ve ben doguma girdim. benim sancim dogumum toplam 5 saat sürdü nasıl bir dogumdu bende anlamadım son evrede cok şiddetliydi sancılar bebegin kafasi gelmisti ama cikmiyordu artik gücüm kalmamıştı doktora ben doguramıyorum dedim.o ise tamam bırak ben dogurtacagim dedi ve mideme basmasiyla alttan ebenin bebegi tutmasi bir oldu.çok teşekkür ederim ♡ canim doktorum sana . Aslinda bende dogurmadım doktor dogurttu gibi bsey oldu.sende hic canını sıkma bitanem hersey olacagina varir.sen sağlıklı bebegin sağlıklı onemli olan bu.yoksa bende o acılara dayanamamış sezeryane al beni diye aglamıştım ama benim doktor inatçı çıktı..

Geçmiş olsun Wolfrog. Belki de kötü bisey olacakti normal cikarsa bebeginde iyi tarafından bak yeteri kadar dayanmissin zaten o kadar aciya dayanamaz vucut tansiyon duser ve bayılırsın. Tebrik ederim ben seni basarmissin oyle veya böyle.

Tıp bu kadar ilerlemisken normal doğum diye diretmek ne kadar doğru bilemiyorum. Ağrının etkisiyle dogum sonunda şoka girip bayılan veya dikişleri enfekte olup oturamayan,ihtiyaç gideremeyen arkadaşlarım var.

Geçmiş olsun, sağlıkla büyüsün inşallah..

Ben sana ait bir beceriksizlik göremedim.
Kendini boşa üzüyorsun bence.

Her normal doğum en sağlıklı doğum demek değil ki..

Benim amcamın kızı normal doğum yaptı, detayları anlatmak bile istemiyorum.
Moraliniz bozulmasın diye..

Keşke sezeryan olsaymışım diyor..

Hayırlısı böyleymiş diye düşünmeli..

Öncelikle hayırlı olsun. Bende benzer bi hikaye yaşadım anne olalı 2 ay olacak. Açıklığım 7 cm olmuştu nerdeyse ama ben normal doğuramadım. Daha fazla ağrılara dayanamayıp ameliyata girdim. Herkese nasip olmuyormuş demekki. Üzülme önemli olan evladının sağlıkla dünyaya gelmesi. Suçlu felan değilsin senin sağlığında önemli. İkinizde sağlıklıysanız sorun yok. İlk zamanlar tabi ki ağrıların olur. Merak etme sonra geçiyor. Annelik duygusu zamanla daha çok yerleşiyor. Şu an fazla bişeyler hissetmemende normal. Lohusa hassasiyeti yaşıyorsun sadece. Sana tavsiyem her anın tadını çıkar.

Okuyunca normal doğum yaparken bebeğinizi kaybettiğinizi sandım ve üzüldüm.Sonuna doğru sevindim doğduğuna.Öyle veya böyle almışsınız kucağınıza,suçluluk duymanıza gerek yok ki.Siz normal doğumu istemişsiniz zaten,çabalamışsınız,anneliğin tadını çıkarın.

Ayni dogum hikayesini yasadim.tek fark var oglum karnimdayken kakasini yapti bana sormadan hayati tehlike basladigi icin sezeryan oldum.Rabbim saglikli ömür versin evlatlarimiza.Tadini çıkarın bu harika duygunun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…