YAPAMADIM (negatif dogum hikayesi icerir)

Önemli olan sağ saglim kucağına alabilmendi bence gerisi teferruat bence sukretmelisin ben bir yıldır hamile kalmayı denedim sonunda olmuştu ama bebeğim geçen ay düştü ınan her acisina raziydim onu kucağıma alabilmek için ama olmadı hiç birsey düşünme anneligin ve bebeğinin tadını çıkar rabbim yavruna hayirli sağlıklı uzun bir ömür verir inşallah :)

Hepsi planli oldu cnm.39.haftanın icinde.benim sut gelmeme problemim olmadi cok sukur hepsinde hemen emzirdim.insallah senin icinde hayirlisi olsun.

Selam, sen çaba harcamışsın o kadar normal olsun diye. Ki normal de olmuş denebilir. Bebeğin normal de olsaydı o günde doğacaktı. Sezaryen in en kötü taraflarından biri bebeğin aniden alınıp şoka girmesi. Kendini hazır hissetmeden başka bir dünyaya adım atması diye biliyorum ben. Ama senin bebeğin o yola girmiş. Hayırlısı böyleymiş böyle doğmuş
Ki
Ben de son haftalardayım. Dua ediyorum normal olsun diye. Hayırlısıysa, sağlıklı olan şekli buysa diye başına da ekliyorum. Umarım dualarım kabul olur. Bir de bu 4.doğumum olacak. İlkinde bebeğimi kaybettim zaten. Diğerlerinde de hiç beklediğim gibi olmadı. Doğum çok ilginç birşey. Nasıl olursa olsun, insanı acayip kendine getiriyor :)

Elinden geleni yapmışsın bence senin kadar güçlü bir anneye sahip olduğu için seninle gurur duyuyordur. Daha kötü olabilirdi ısrar etseydin normal doğumda. Ne güzel tamamlanmış her şey. Artık keyfini çıkarma zamanı

Ben mesela, azıcık doğum sancısına dayanamayıp 'doktor yalvarırım kes beni, al sexeryana 'demiştim oda inatla almadı , sen yine dayanıklıymışın 5 saat acıya dayanamayıp göxümü karartıp giricektim sezeryana, ama doktorum normal yaptı , hele ki masada acıya dayanamayıp bebeğin kafası görünmesine rağmen bacaklarını indirip onun nefessiz kalıp az kalsın bebeğini öldürücek olan bi anneyim , böyle bi insan varken bu kadar üzülme kuzum, hala içim cayır cayır yanar benimde o gün aklıma geldikce

Keske okumasaydım dediğim bir yazı oldu. Niye bunu paylaşıyorsun ki sonuc olarak Allah sana saglıklı bir bebek nasip etmiş. Herkesin basına gelebilir bence ama özellikle dogumu yaklaşan kişiler icin kötü bir yazı olmus.

Kendisini okadar üzmesin diye paylaştım, herkezin doğumu farklı olur , benim sancım 6 cm olana kadar gelmedi , hemşire kurbanıyım ben , normalde bu kadar kötü deilmiş , sancım olmayınca hemen doğsunda kurtulalım diye yüksek dozda suni sancı verdiler dayanamadım , doğumdada kendim ıkınamadığım için hemşire karnıma tüm gücüyle bastı nefessiz kalınca bilinçsizce indirdim , normalde doğum masasında ayakları tutarlarmış benim tutmadılar

Ben yasamis gibi oldum okurken.. Hepimiz oyle yada boyle dogumdan sonra travmalar yasiyoruz malesef. Onemli olan saglikla yaninizdaymis.. Bu yeter bence.
Nasip kismet boyleymis deyin unutmaya calisin..

Canim cok gecmis olsun şükür kurtuldunuz. Keske suni sanci verselermis cok uzun cekmissin. 4 saatte dogum yapmistim beb suni sanci ile kendi sancim da vardi ama yetersiz bulmuslardi ve o sanci cidden cok kötü artk bebegine doya doya saril lohusalik depresyonu yasiyo insan dogum snrasi kalabalik şamata ama hepsi geçiyor

Bence siz Normal denemek icin cok ugrasip yoruldugunuz sonra sezeryan oldugunuz icin bu kadar zor oldu dogum sonrasi.
Ben planli spinal sezeryan oldum. O kadar rahatti ki dogumdan sonra bebegimi rahatca emzirdim. Sütüm hemen geldi. Zaten ilk gece basladim bebege kendim bakmaya bi gece yattim hastanede evde hep kendim baktim. Yani sezeryan benim için harikaydi. İkinci de sezeryan olacagi için de mutluyum.
Ama siz tüm gucunuzu zaten tukettikten sonra sezeryan oldugunuz icin zorluk cekmissiniz. İnsallah ikinci de planli olur ve cok rahat atlatirsiniz.

Bu sezeryanı normal doğumu ne kadar gurur meselesi yapıyorsunuz hanımlar ya gerçekten şaşkınlıkla okuyorum sağ salim almışsın kucağına ötesi var mı Allah yenidoğan yoğun bakım kapılarında sınasa daha mı iyiydi diyesim geliyor nedir yani bu sezeryanla doğurdum ağladı ilk ben koşamadım suçluyum falan gerçekten anlam veremiyorum yaa

39+4 te sezaryen oldum ertesi gün hastaneden yürüyerek çıktım oğlumla tek ilgilendim sanki doğum yapmamış gibiydim oğlum aynı gün hastaneden taburcu edildi ama ben kaldığım için mecbur kaldı sütüm de geldi ki süt meselesi yapılan doğumun çeşidiyle alakalı değilmiş

bence taamamen bünye meselesi , tabiki sezeryan ameliyat gibi olduğu için daha sancılı olabilir ama önemli olan kendini nasıl hazırladığı ve hissettiği annenin psikolojisi çok önemli . siz güçlü bir bayanmışssınız maşalahh. konu sahibi arkadaşa gelince kötü bir doğum anı yaşadığın için psikolojik açıdan kendini kötü hissediyorsun aama derler ya haticeye değil neticeye bakmak lazım. normal doğumda allah korusun ya bebeğine bişey olsaydı , sağsalim sezeryanda olsa almışssın kucağına . anne olmuşssun hemde çok iyi bir anne ama takıntıların bebeğini bile hissetmene izin vermiyor. bu kadar takıntılı ve kötü duruma sokarsan kendini sütünde kesilir allah muhafaza . kollarındaki mucizenle anını yaşa geçmişteki kötü anlara takılıp şimdiki zamanda bebeğinide kendinide mutsuz etme.

Normal vajinal doğum düşünenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aytun Aktan normal vajinal doğum hazırlığının püf noktalarını Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Normal vajinal doğum yani bebeğin dünyaya gelmesiyle ilgili hazırlıklar gebeliğin başından itibaren başlıyor. İlk önce anne bebeğini nasıl doğurmak istediğine kendisi karar veriyor. Kendi ağrı eşiği, geçirdiği ameliyatlar, daha önce yaşadığı duygular, değişimler ya da gebelik aşamasına nasıl geldiği, o bebek için neler hissettiği çok önemli.
İşte tüm ayrıntılar..
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…