YAPAMADIM (negatif dogum hikayesi icerir)

tmm beklesin tüm şartlar uygun ise normal doğurabilir bi kadın.
olmuyorsa zaten olmayacaktır.
burda konu sahibi de çok zor durumda kalmış.
bir mecburiyet doğmuş ki sezeryana alınmış.
ya doğum filan hikaye bi yerde.
annelik çoook başka yerlerde çook.
ben ikizlere bakıyorum.doğum şeklim filan çook mazide kaldı.
hiçbişey ifade etmiyor benim için.
:))

wuhuuu ikizler demek Allah yardımcın olsun. ahh anneciğim de ikiz baktı .. kadın 40 kilo kaldı psikiyatra gidiyordu.. gerçekten zor. Rabbim sağlık ömür versin tüm yavrulara inş.

wuhuuu ikizler demek Allah yardımcın olsun. ahh anneciğim de ikiz baktı .. kadın 40 kilo kaldı psikiyatra gidiyordu.. gerçekten zor. Rabbim sağlık ömür versin tüm yavrulara inş.
çok zor çok:))
amin cnm teşekkür ederim.
bakmak daha zor işte.
tek bakanlar ikiz bakanları zor anlıyor.
ama sağlıklarına duacıyım çok şükür.

Kusura bakmayı ama sizde nasıl bor ziynıyet var.. sezeryaan istıyordum şartlarda sezeryana sürüklesi beni ve sezeryan oldum. Günümüzü aldık gittik belfen ıyustırdular bebegımı ilk bwn gördüm ilk aglamasını ben duydum hemen gösterdiler.. bu kadar acı cekmeye gerek var mı ya... normal olacaksa olur olmazsa olmaz.. hayırlısı olsun.. bebegimi alırkenda zorlanmadım. Hiç yatmadım valla. Yatınca bıraz acıyordu çünkü. Bı haftaya yatarkende acıma kalmadı... valla sezeryan cok rahat elhamdülillah... cok üzüldüm yanı o sancıları tahmın edebılıom.. bence artık normal dogum diye hısr yapmayın. Alalhtan cocugunuxa bırsey olmamış...

Bunun için mi haketmediğinizi düşünüyorsunuz?
Bence çok yanlış bir düşünce.
Önemli olan şuan bebeğinizin sağlıklı ve sizinle olması.
Kendi adıma normal doğumu hiç düşünmüyorum.
Siz de umarım bebeğinize adapte olursunuz bir an önce.

Hanımlarda normal doğum inadının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çok arkadaşım var sezeryanda hiçbir sıkıntı yaşamayan ve çok memnun kalan. En mantıklısı sezeryan geliyor bana. Alternatifi varken onca zorluk mantıksız..
Bi de "yavrumu ilk ben göremiycem nayır nolmaz" muhabbeti var. Çocuk zaten senin çocuğun. İlk kim görmüş ne önemi var kaldı ki görenler de ailen. Evine gidince sabahlara kadar bol bol bakarsın azcık uykudan feragat edip

Genel yorumum.

Bebeğiniz hayırlı olsun. Analı babalı büyüsün inşallah.

sezeryan kolay bir ameliyat değil yalnız.
kolay atlatabilen de var benim gibi çok sıkıntısını çeken de.
en doğrusu bu konu üzerinden ayrım yapmamak.
kararı hekime bırakmak.
en mantıklısı denemez sezeryan ameliyatı için

İki doğumumda sezaryen... İlki çok kolaydı ikincisi çok zor... Yani demem oki aynı kişide bile bebekten bebeğe bünye değişiyor... Hayırlısını diledim bu oldu demekki hayırlı olan sezaryen doğummuş... Normal olmadı diye anneliğim ne eksik ne fazla... Anneliği normal doğumda tam sezaryen doğumda yarım bulanlara sadece gülüyorum

ben de sezeryana öcü gibi bakıyordum hamileyken. mecburi sezeryan oldum. kolaydı bence. şaşırdım. nette okuduklarımdan sonra bir hafta yataktan kalkamayacağım aylarca ağrı yaşayacağım sanıyordum. aynı gün ayağa kalktım çocuğumu emzirdim altını değiştirdim iki gün içinde hiç amelyat olmamış gibi oturup kalkıyor yatıyor yürüyordum. abartmayın bu kadar. sezeryan medeniyettir diyen doktorlarımız da var. epizyo açılabilirdi. oturamayan tuvalete gidemeyen normal doğum yapmış anneler de var. bu iyidir bu kötüdür. böyle doğuran daha iyi böyle doğuran ise kötü annedir diye bişey yok.

Sonuca bakin bu saatten sonra kendini yiyip bitirsende dönusu yok hayirlisi boyleymis deyin gule gule buyutun bebeginizi

çok yanlış düşünüyorsun bebeğinde diğer bebeklerden bir farklılık eksiklik var mı ? ki olsada bu senin suçun olmazdı.bebeğin bir şekilde dünyaya geldi ve sağlıklı. eminim bilinçli olarak doğsaydı da seni asla suçlamaz güçlü annem çok çaba sarfettin çok acı çektin seni çok seviyorum diyerek boynuna sarılırdı. hassasiyetin loğusalıktan muhtemelen kendini suçlamayı bırakmalısın doğum herkeste farklı işleyen bir süreçmiş senin sürecinde bu olmuş asla ve asla senin elinde olmadan. düşünüyorum da o basit adet sancım bile şiddetlendiğinde öldürün beni diye bağırıp bitap düşüyorum kim bilir sen ne yaşadın nasıl acı çektin bence dayanabileceğin kadar dayanmışsındırda umarım çok mutlu ve huzurlu bir aile olursunuz :)

kendine haksızlık ediyorsun
bebeğin sağlıklı huzurlu o öyle olduğuna göre sende öyle olmalısın cnm benım.
Allahım daha zorluklarını daha kötülerini yaşatmasın.

En önemlisi saglikla kucağına almis olman gerisi muhim degil alisacaksiniz birbirinize ve bunlari hatirlamayacaksin bile

Canim hic canini sıkma cok benzer bir durumu bende yasadim, ayric zaman gectikce anne oldugunu daha iyi anliyorsun yani kucagina alir almaz yavrum diye sarilan azdir hergun ona daha cok baglanip seveceksin

Oncelikle sezaryen olunca yarim anne olmakla, eksik kadinlikla ilgili birsey yazmadigim halde neden konu ona gelmis anlamadim. Benim uzuldugum ameliyat masasina yattigimda vucudum bebegi var gucuyle disari atmaya calistigi halde denemekten korkmak ve sonucunda 1 haftaya yakin bebegimle ilgilenememek, devaminda sucluluk hissetmek. Hatta
Normalde beni uzen sey sezaryen olmak degil. Hersey bu kadar yolundayken yapamamak. Herseyi elime yuzume bulastirdim. Basindan beri sorun olsaydi takmazdim bile.
bunu yazmisim, neyse...

Guzel dileklerini ileten herkese cok tesekkur ederim. Benzer hikayeler okuyunca daha bir rahatladim. Cunku insanin istemedigi bir sey basina gelince dunyada kendinden baska kimse yasamamis saniyor. Ayrica duygularimin asiri ve gereksiz oldugunun farkindayim. Ben de diyorum Allah bana harika bir varlik vermis daha ne istiyorum ne bu simariklik diye. Farkinda oldugum halde bu ruh halinden kurtulamiyorum ne yapayim. Zamanla duzelecegini de biliyorum. Ben sadece icimi dokmek istedim ve iyi ki de yazmisim, gercekten iyi geldi. Destek veren herkese tekrar tesekkurler.

Tovbe Allahim korktum bebeğe birsey oldu diye merak etme bi 2 sene sonra gulumseyrek hatirlayacaksin bu günleri Allah kimseyi evladiyla sinamasin darisi bizlerin başına

Ya okurken yüreğim agzimdaydi bebeğe bişey olacak diye korktum ay saçmalama olur hepsi kader sukredecekken yaptığına bak

bence sizinki pozitif dogum hikayesi. benim kuzenim hollandada subatta vajinal dogum yapti ama 14 15 saat sanci cekti en sonunda doktoru yarim saat icinde vajinal dogmazsa sezeryanle alicaz bebegin kalp atisinda yavaslama var demis ve kuzenim sezeryani hic istemedigi icin var gucuyle ikinip normal yolla bebegini dogurdu ama ya ikinma esnasinda yada doktorlar bebegi cikarirken kesiyi fazla attigi icin neden oldugu bilinemiyo bagirsaklari 4 cm yirtilmis ve bebegi dogurur dogurmaz bagirsak icin 3 saatlik ameliyat gecirdi bebegiyle hic ilgilenemedi bagirsaklarinin agrisindan 4 ay oturamadi bebegini yatarak emzirdi geceleri bebegi uyandiginda o ilgilenemdi 6 ay gecince bagirsakdaki dikisler eski haline gelecekmis o gunu bekliyor cocuguyla doyasiya ilgilenmek icin bence halinize sukredin ve kuzenim suan doktorlar 2. sezeryanle dogurursun dedigi icin seviniyor

merhaa canım senin sezeryanların planlı tarihte mi oldu, mesela ben hamileyim sezeryan olucam ama şöyle düşünüyorum doğum için suyum geldğinde veya sancım başladığında sezeryana alsalar yani plansız olsa. bebeğimin kendisinin gelmesini beklemek istiyorum vücut hazır olmadan hop diye alıyolar ne süt geliyor ne bişi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…