Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

aaa yihu
peki mesela
ne giydin
ne ikram ettiniz öğrenebilir miyim:eek:

ılk gece tanısma ısteme faslı olucaktı ozaman sık bı gomlekle etek gıydım
uzaktan geldıklerı ıcın ılk aksam once kahve ardındanda cayın yanında pogaca kurabıye tatlı vermıstık
ertesı gunun aksamıda nısan ıcın kırmızı uzun bı tuvalet almıstım o aksamda pasta yaptırmıstık yanındada o gun telas olmasın dıye ıkı aksam onceden hazır yufkadan borek sarıp dolaba atmıstık dolma sarmıstık halamlar kurabıye felan yapıp getırmıslerdı onlardan ıkram ettık canım
sızınkılerde uzaktanmı gelıcek ondanmı hepsını bır arada yapıcaksınız

ılk gece tanısma ısteme faslı olucaktı ozaman sık bı gomlekle etek gıydım
uzaktan geldıklerı ıcın ılk aksam once kahve ardındanda cayın yanında pogaca kurabıye tatlı vermıstık
ertesı gunun aksamıda nısan ıcın kırmızı uzun bı tuvalet almıstım o aksamda pasta yaptırmıstık yanındada o gun telas olmasın dıye ıkı aksam onceden hazır yufkadan borek sarıp dolaba atmıstık dolma sarmıstık halamlar kurabıye felan yapıp getırmıslerdı onlardan ıkram ettık canım
sızınkılerde uzaktanmı gelıcek ondanmı hepsını bır arada yapıcaksınız
yok
alakası yok
benim babam biraz despottur
o yüzden tek seferde halledeceğiz
yani ailesi çok uzak değil ama istanbula göre uzak denebilir

ay tuvalet dedin bak beni strese soktun
ben böyle sade siyah dizde bi elbise giyeyim diyodum
-tatlicadiarzu-

ama biz de herhalde seninkiler gibi bişeyler ikram edeceğiz
ya ben pasta yaptırmak istemiyorum ama

nişan bohçası falan olayına girdiniz mi

ama napıyım canım ya :)
yalnız benim öyle sevgilimle gezebilme imkanım yok, ayrı şehirlerdeyiz :çok üzgünüm:
ben o beyaz eşyaları da burdan aldım, ama nette inceledim yorumlara baktım, sonra sevgilime gösterdim, tamam dedi gittim aldım burda bi tanıdıktan kaydirigubbakcemile5

ah canım benım bızde ayrı sehırlerdeyız ayda bır bazen ıkı ayda bır gorusuyoduk dusun
cocuk gelıyo benı gormeye ben goturuyom onu ceyız almaya:roflol:
yınede gıkı cıkmıyodu Allahtan sımdı askerde oldugundan her bıseyı kendım alıyom oyuzden beyaz esya ısıne felan hııc gırmedık ozaman nasıl karar verırım dusunmek bıle ıstemıyom:nazar:

al işte seninki bir tip
benimki de başka bir tip

benimkinin derdi hava
hvalı olsun

ben mesela bişey beğeniyorum
bu çok havalı diyince işlem tamam
am ailiğimiz kemiğimiz kurudu

ya şimdi haksızlık etmiim de
mesela hani daha ort akarar daha sakin bişeye gidiyorum
daha ucuz
hop bizimki gidiyo daha gösterişlisini buluyo
e fiyatı de nerdeyse iki katı pahalı
sonra biz gidiyoruz onu alıyoruz

(evet benim de engelleyemediğim bir gösteriş tutkum var kabul ediyorum :eek:)
e tabi sonra kaç ay uğraş onu bitir
biz bu kafayla işte
buzdolabımızı çamaşır makinemizi
elektrik süpürgemizi ancak aldık
ki düşünün yaklaşık 8 aydır gündemimizde evlilik

haliyle bazı ufak tefek şeyleri daha uyguna alabilecekken
ve şu ana kadar daha çok şeyi halletmiş olabilecekken
ağır ağır ilerliyoruz

delikafadulden yani herkesin bi düşüncesi var canım
benimkide fazla pahalı şeyler beğenmeyelim, nasılsa kirada oturacağız, bi zaman sonra nasipse kendi evimizi alıcaz, evimizi aldığımızda herşeyimizi iyi alırız diyo da
kendi kendime diyorum ki kaydirigubbakcemile3 ah kafasız nerde görülmüş ev alınınca onca masrafın içine eşyaları atıp sıfırdan en iyi eşyaların alındığını mirmirmirmir

hem beğenmediğim şeyi hayatta kullanamam ben, çok kötü inadım vardır, annem bile illalah demiştir bu konuda, dünya para verilsin eğer beğenmediysem hiç yüzüne bakmam, o yüzden der annem sen beğendiysen alalım, yoksa kalsın tavrınla uğraşamam bi de der kaydirigubbakcemile3

yani kusura bakmıcak artık :) :ecrin_bebek: bi şekilde ben istediğimi aldırıyorum :lepi:

yok
alakası yok
benim babam biraz despottur
o yüzden tek seferde halledeceğiz
yani ailesi çok uzak değil ama istanbula göre uzak denebilir

ay tuvalet dedin bak beni strese soktun
ben böyle sade siyah dizde bi elbise giyeyim diyodum
-tatlicadiarzu-

ama biz de herhalde seninkiler gibi bişeyler ikram edeceğiz
ya ben pasta yaptırmak istemiyorum ama

nişan bohçası falan olayına girdiniz mi

ah canım gırdık gırmezmıyız yanı ben ıstemıyodum ama kayınvalıdecıgızım bohcasız nısan olmaz dedı bende gonullerı kırılmasın dıye tamam dedım
cok abartmadık ama camasır corap parfum setı havlu babasına kardesıne bı gomlek corap annesıne penye esarp havlu felan oyle yanı canım
sız herseyı bı gecede halledıceksenız tuvalet yerıne daha sade ve sık bı elbıse gıymen daha uygun olur zaten bence

selam yemyeşil
sana da birşey önerebilir miyim
annenleri sustur.

çok net
yani şöyle diim
benim ablam evlenirken
annemle konuşuyoruz
o da olsa şu şöyle olsa falan diye
ama yani erkek eviyle alakası yok konuşmalarımızın
ablam bir kızdı bize
sakın yanımda böyle konuşmayın diye

ne olduğumuzu şaşırdık
siz dedi bi kutu iğne deseniz
ben onu olması gerekiyor diye düşünüp
gidip mustafaya söylüyorum dedi (mustafa o sıraki sevgilisi işte)
bana söylemeyin dedi
ne getirirlerse getirirler

neyse biz ondan sonra aldık ağzımızın payını
4 yılı geçti evliler
hala annemin içinde kalan bişeyler vardır
hala da ablamla konuşulmaz bu konu
sen annenleri
tabi eğer yapabiliyorsan
sustur
en önemlisi o

tabi bu da bence yine :eek:

ah keske susturabilsem ama biz kız ewiyiz istijez diyolar bir de ben bizim taraflı olmayan biriyle evlenceğim icin tüm sülalenın gözü bende aa ne almıslar ne etmişler bizim ataflı olsaydı su alınırdı bu alnırdı diye annem de haliyle bana yükleniyor:nazar:

benimkide fazla pahalı şeyler beğenmeyelim, nasılsa kirada oturacağız, bi zaman sonra nasipse kendi evimizi alıcaz, evimizi aldığımızda herşeyimizi iyi alırız diyo da
kendi kendime diyorum ki kaydirigubbakcemile3 ah kafasız nerde görülmüş ev alınınca onca masrafın içine eşyaları atıp sıfırdan en iyi eşyaların alındığını mirmirmirmir

hem beğenmediğim şeyi hayatta kullanamam ben, çok kötü inadım vardır, annem bile illalah demiştir bu konuda, dünya para verilsin eğer beğenmediysem hiç yüzüne bakmam, o yüzden der annem sen beğendiysen alalım, yoksa kalsın tavrınla uğraşamam bi de der kaydirigubbakcemile3

yani kusura bakmıcak artık :) :ecrin_bebek: bi şekilde ben istediğimi aldırıyorum :lepi:

en guzelını yapıyosun canım
bı kere alınıp uzun sure kullanılcak seyler bunlar
ben nısanlımın bu konudakı dusuncelerını merak ettım dogrusu bu aksam aradıgında agzını yoklıyım bı:jeyyar:

ah keske susturabilsem ama biz kız ewiyiz istijez diyolar bir de ben bizim taraflı olmayan biriyle evlenceğim icin tüm sülalenın gözü bende aa ne almıslar ne etmişler bizim ataflı olsaydı su alınırdı bu alnırdı diye annem de haliyle bana yükleniyor:nazar:

ne kadar zor ısler bunlar yaa
aynı seylerın benzerını yasadım bende canım
aılem bana laf soyledıkce ıster ıstemez etkılenıp nısanlıma catıyodum
bu sefer bızım aramız bozuluyodu
para mal mulk bunların gecıcı oldugunu onemlı olanın mutluluk huzur oldugunu bılmıyor sankı aılelerımız
yada bız asktan gerceklerı goremeyıp bedavayamı gıdıyoruz yoksa kızlaardelikafadulden

ne kadar zor ısler bunlar yaa
aynı seylerın benzerını yasadım bende canım
aılem bana laf soyledıkce ıster ıstemez etkılenıp nısanlıma catıyodum
bu sefer bızım aramız bozuluyodu
para mal mulk bunların gecıcı oldugunu onemlı olanın mutluluk huzur oldugunu bılmıyor sankı aılelerımız
yada bız asktan gerceklerı goremeyıp bedavayamı gıdıyoruz yoksa kızlaardelikafadulden

artık hangisi bende bilmiom kuzum:)

abam toik canlandı ki ccanlandıı:)
meğer dertler müzdarip miş:)

ee konular aynı olunca yaklaşık olarak sorunlarda aynı oluyor canım :)
yani kimse sorunsuz dertsiz değil yerimseniben

en guzelını yapıyosun canım
bı kere alınıp uzun sure kullanılcak seyler bunlar
ben nısanlımın bu konudakı dusuncelerını merak ettım dogrusu bu aksam aradıgında agzını yoklıyım bı:jeyyar:

ee o yarını düşünmüyorsa da ben düşünüyorum

hem yazık kız askerdeki çocuğa onu orda bi de bu tip şeylerle uğraştırmaa :teselli:

ee konular aynı olunca yaklaşık olarak sorunlarda aynı oluyor canım :)
yani kimse sorunsuz dertsiz değil yerimseniben

ee o yarını düşünmüyorsa da ben düşünüyorum

hem yazık kız askerdeki çocuğa onu orda bi de bu tip şeylerle uğraştırmaa :teselli:

yok kıs agzını arıycam oyle evlılık hayallerının ardından planlar felan derken sorarım
gercı sımdı sorsamda herseyın en ıyısını alırız askım der kesın
bakalım askerden geldıkten sonra gorcem bende nasıl davranıcagını:1closedeyes:

vallahi bence de en iyisini yapıyorsun
dediğim gibi
bizde sevgilim biraz uötuğu için
stepne görevini hep ben yapmak zorunda kalıyorum

o huy aslında bende de var
mesela sırf beğenmezsem kullanmam
moralim de bozulur diye
ben sevgilimin ailesinden hiçbişey istemedim
nişanla ilgili
hatta evle ilgili bile
dedim ki atıyorum şu anda
perde mi alacaklar
almasınlar
bize parasını versinler biz alalım
bohça mohça da gelmesin
çok beğenerek alırlar
ben beğenmem
sonra kullanmam
e kullanmadım diye onlar bozulur falan da falan

ya ben arada iş için kalktım pc başından
konumu unuttum gitti
nereye bağlayacaktım hiçbi fikrim yok:çok üzgünüm:

ah canım gırdık gırmezmıyız yanı ben ıstemıyodum ama kayınvalıdecıgızım bohcasız nısan olmaz dedı bende gonullerı kırılmasın dıye tamam dedım
cok abartmadık ama camasır corap parfum setı havlu babasına kardesıne bı gomlek corap annesıne penye esarp havlu felan oyle yanı canım
sız herseyı bı gecede halledıceksenız tuvalet yerıne daha sade ve sık bı elbıse gıymen daha uygun olur zaten bence
oh rahatladım wallahi

allahtan benimkiler o konuda bişey demedi
dedilerse de sevgilim bana pek çaktırmadı
çünkü ben ona dedim ki
ailelerimizin söylediklerini birbirimize söylemeyelim
böylece gerginliklerimizi tek taraflı hallletmiş oluruz

ben bohça istemem dedim
o da tamam dedi
artık anneleri ne dedi bilmiyorum-tatlicadiarzu-

X