Wir lernen deutsch / Almanca

Aslinda Kursta 'Die ' hic kullanmiyorlardi. Ve fakat ben esimden ve kardesinden cok duydugum icin kullaniyorum bazen.
ama tabi öncesi olmasi lazim. Yani onlarin kullanimi bu.
Mesela
Wann werden deine Eltern abfahren ?
Die werden am Freitag um 4 Uhr abfahren.

-- bu kullanim da hatali midir ?

Evet yazim hatasi yapmişim. :p

Sag ol canim. Dil zor. Günlük calişmak lazim. Almanya da yaşiyorum.
Canim konusurken tabiki böyle diyebilirsin ama yazarken Sie werden .... ( Onlar ) desen daha uygun olur. Biz Türkler Cümle kurcagimiz zaman hep Die ile basliyoruz dogru degil ya Artikel ini dogru kullanmamiz lazim yada kim oldugunu ( ben sen onlar bunlar....) benim kizim 2 yasina gircek oda tek tük ögreniyo Almancayi simdi oda herseyin basina die koyar gecenlerde bi cafede garsona die Kadın dedi :KK70::KK70:

Canim konusurken tabiki böyle diyebilirsin ama yazarken Sie werden .... ( Onlar ) desen daha uygun olur. Biz Türkler Cümle kurcagimiz zaman hep Die ile basliyoruz dogru degil ya Artikel ini dogru kullanmamiz lazim yada kim oldugunu ( ben sen onlar bunlar....) benim kizim 2 yasina gircek oda tek tük ögreniyo Almancayi simdi oda herseyin basina die koyar gecenlerde bi cafede garsona die Kadın dedi :KK70::KK70:

Almancada artikel bilmiyorsan sorun yok die diyorsun. Bu tespiti ben de yapmistim. Esime söyledim. Güldü :KK70:

Die Hybris - Kibir.

'Adolf Hitler trieb die imperiale Hybris in der Hauptstadt auf die Spitze. '

'Adolf Hitler imporatorluk kibrini başkente en uç seviyeye çikardi. '
ebru211 ebru211 ceviriden emin degilim

Affinität haben(afiniteet habn): benzeligi olmak, benzemek
meine Tochter hat mehr Affinität zu ihrem Vater(mayne tohter hat meer afiniteet su iirem fater): kizimin babasina cok benzerligi var yada kizim babasina cok benziyor

X