Wir lernen deutsch / Almanca

E yaptırsana kız, meraktan çatladım burda nerde bu kız diye:KK53:
Dediğim siteyi inceledin mi?

Yok canim firsat olmadi. Artik tv 'ye kk 'ya bile vakit bulamiyorum. Benim cadi iki yasina yaklasiyor. Evin altini üstüne getiriyor. Inatlasiyor bir de. :KK53::KK53::KK53:böyle geziyorum :uykucu:

Ek: internet firmasini degistiriyoruz. Kündigung yapacaz :KK70:

Yok canim firsat olmadi. Artik tv 'ye kk 'ya bile vakit bulamiyorum. Benim cadi iki yasina yaklasiyor. Evin altini üstüne getiriyor. Inatlasiyor bir de. :KK53::KK53::KK53:böyle geziyorum :uykucu:

Ek: internet firmasini degistiriyoruz. Kündigung yapacaz :KK70:
Kolay gelsin o zaman sana ne diyim sende de oğlak burcu bi kız var dimi âynı bendeki gibi:))

Deutsche Sprache schwere Sprache, bin aus Österreich wenn ihr wollt kann ich auch gerne helfen:halay: canim bende Avusturya'da yasiyorum buraninda ana dili Almanca isdediginizi sorabilirsiniz yararim dokunursa:21:

Hallo, Alle Damen
Deutch ist sehr schwierige Sprache
Ich kann nicht.

Hallo wie geht es . Ja . Aber wie. Die Sprache hat mich kaputt gemacht.

Deutsche Sprache schwere Sprache, bin aus Österreich wenn ihr wollt kann ich auch gerne helfen:halay: canim bende Avusturya'da yasiyorum buraninda ana dili Almanca isdediginizi sorabilirsiniz yararim dokunursa:21:

Halli hallo. Hier gibt es noch jemand , der aus Österreich ist. B Bugramazan guck mal dein Hemsehri :-)
Canim calismaya baslayinca isticem kesin yardim.

Aber jetzt will ich wissen wie man sagt

Cuma günü saat dörtte yola cikacaklar.
'Die werden am Freitag um 4 Uhr abrahren'
Dogru mudur?

Losfahren -hareket etmek. ( arac saat 1 'de hareketti gibi )
Abfahren -yola cikmak

Önemli not:
Bu iki kelime duyup kendi kafamdan cikarim yaptigim kelimelerdir.

Halli hallo. Hier gibt es noch jemand , der aus Österreich ist. B Bugramazan guck mal dein Hemsehri :-)

Dogru mudur?

Abfahren -yola cikmak

Önemli not:
Nein, Sie können sprechen.
Wo wohnst du? In Shweiz?
Haben Sie heiraten?

Dogru mudur?

Abfahren -yola cikmak

Önemli not:
Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bi dil peki sen burdami yasiyosun yoksa Türkiye'demi bu arada Cümle'ye Die diye baslarsan ( bir Artikel) ozaman yanina hangi seye ait oldugunu yazman lazim mesela Die Nachbarin ... (Komsum) kim yola cikiyo mesela bi Ailemi tek bi kisimi ona göre degisiyo Cümle birde abrahren değil canim abfahren:KK5:

Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bi dil peki sen burdami yasiyosun yoksa Türkiye'demi bu arada Cümle'ye Die diye baslarsan ( bir Artikel) ozaman yanina hangi seye ait oldugunu yazman lazim mesela Die Nachbarin ... (Komsum) kim yola cikiyo mesela bi Ailemi tek bi kisimi ona göre degisiyo Cümle birde abrahren değil canim abfahren:KK5:

Aslinda Kursta 'Die ' hic kullanmiyorlardi. Ve fakat ben esimden ve kardesinden cok duydugum icin kullaniyorum bazen.
ama tabi öncesi olmasi lazim. Yani onlarin kullanimi bu.
Mesela
Wann werden deine Eltern abfahren ?
Die werden am Freitag um 4 Uhr abfahren.

-- bu kullanim da hatali midir ?

Evet yazim hatasi yapmişim. :p

Sag ol canim. Dil zor. Günlük calişmak lazim. Almanya da yaşiyorum.

X