Wir lernen deutsch / Almanca

Loben-ovunmek
Nehmen-almak
Erreichen-ulasmak
Weglaufen-biryerden biyere uzaklasmak
Zuhören -dinlemek
Vorschlagen -onermek
Anfangen -baslamak
Anfassen -dokunmak tutmak erleben
Fühlen -empfinden-baskasinin hislerini anlamak

E yaptırsana kız, meraktan çatladım burda nerde bu kız diye
Dediğim siteyi inceledin mi?

Yok canim firsat olmadi. Artik tv 'ye kk 'ya bile vakit bulamiyorum. Benim cadi iki yasina yaklasiyor. Evin altini üstüne getiriyor. Inatlasiyor bir de. böyle geziyorum

Ek: internet firmasini degistiriyoruz. Kündigung yapacaz

Yok canim firsat olmadi. Artik tv 'ye kk 'ya bile vakit bulamiyorum. Benim cadi iki yasina yaklasiyor. Evin altini üstüne getiriyor. Inatlasiyor bir de. böyle geziyorum

Ek: internet firmasini degistiriyoruz. Kündigung yapacaz
Kolay gelsin o zaman sana ne diyim sende de oğlak burcu bi kız var dimi âynı bendeki gibi:))

Deutsche Sprache schwere Sprache, bin aus Österreich wenn ihr wollt kann ich auch gerne helfen canim bende Avusturya'da yasiyorum buraninda ana dili Almanca isdediginizi sorabilirsiniz yararim dokunursa

Hallo, Alle Damen
Deutch ist sehr schwierige Sprache
Ich kann nicht.

Hallo wie geht es . Ja . Aber wie. Die Sprache hat mich kaputt gemacht.

Deutsche Sprache schwere Sprache, bin aus Österreich wenn ihr wollt kann ich auch gerne helfen canim bende Avusturya'da yasiyorum buraninda ana dili Almanca isdediginizi sorabilirsiniz yararim dokunursa

Halli hallo. Hier gibt es noch jemand , der aus Österreich ist. B Bugramazan guck mal dein Hemsehri
Canim calismaya baslayinca isticem kesin yardim.

Aber jetzt will ich wissen wie man sagt

Cuma günü saat dörtte yola cikacaklar.
'Die werden am Freitag um 4 Uhr abrahren'
Dogru mudur?

Losfahren -hareket etmek. ( arac saat 1 'de hareketti gibi )
Abfahren -yola cikmak

Önemli not:
Bu iki kelime duyup kendi kafamdan cikarim yaptigim kelimelerdir.

Nein, Sie können sprechen.
Wo wohnst du? In Shweiz?
Haben Sie heiraten?

Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bi dil peki sen burdami yasiyosun yoksa Türkiye'demi bu arada Cümle'ye Die diye baslarsan ( bir Artikel) ozaman yanina hangi seye ait oldugunu yazman lazim mesela Die Nachbarin ... (Komsum) kim yola cikiyo mesela bi Ailemi tek bi kisimi ona göre degisiyo Cümle birde abrahren değil canim abfahren

Aslinda Kursta 'Die ' hic kullanmiyorlardi. Ve fakat ben esimden ve kardesinden cok duydugum icin kullaniyorum bazen.
ama tabi öncesi olmasi lazim. Yani onlarin kullanimi bu.
Mesela
Wann werden deine Eltern abfahren ?
Die werden am Freitag um 4 Uhr abfahren.

-- bu kullanim da hatali midir ?

Evet yazim hatasi yapmişim.

Sag ol canim. Dil zor. Günlük calişmak lazim. Almanya da yaşiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…