Wir lernen deutsch / Almanca

Gel canim bekliyoruz. Cok tesekkürler. Takdir edilmek güzel fakat ilerleyemiyorum. Dedigin gibi evde verimli olmuyor. Hayata karismak lazim. Yds 'in ingilizce mi almanca mi olacak? Simdiden basarilar
İngilizce Yds. Almanca'ya hiç başlamadım. Önümüzdeki yıl Almanya ya taşınma olayı sözkonusu. Gitmek için öncelikle İngilizce sınavını vermem lazım. Acayip imrendim seni görünce

Ooo meine beste sprache alırım bi dal sevdim bu topiği kızlar. Ich habe deutsch im gymnasium gelernt und nach dem gymnasium habe ich so viel geübt. Mein deutsch was wirklich sehr gut..

Jetzt bin ich schon 28 jahre alt und vergesse alle.

Geçen ay viyanaya gittim o kadar zorlandım ki konuşurken. Sürekli araya ingilizce kelime sokuyorum. Bi tane kadın bağırdı bana almanca mı konuşucan ingilizce mi karar ver diye. Ben de almancamı geliştirmek istiyorum zorlanıyorum biraz yardımcı olun dedm mala. Sonra da almanca konuşmayı kestim zaten konuşma pratiği için neler yapıyosunuz ne tavsiye edersiniz?

Şu aşamaya bile gelmeyi o kadar çok isterim ki. Üstelik siz orda yaşıyorsunuz. Bence konuşma olayında işin havasına girmek çok önemli. Aman nasıl olur deyip durunca olmuyor gerçekten

Herzlich Willkommen
Ich kann nur voschlagen dass du mehr schreiben sollst und mit uns üben sollst

Viel hören hilft so sehr und natürlich lesen auch.

O kadar sene olmus benden iyisin

Şu aşamaya bile gelmeyi o kadar çok isterim ki. Üstelik siz orda yaşıyorsunuz. Bence konuşma olayında işin havasına girmek çok önemli. Aman nasıl olur deyip durunca olmuyor gerçekten

Orda yaşıyosunuz derken istanbulda yaşıyorum canım almanya da kısa süreli bi üniversiteden burs alıp bulunmuştum o ara ilerlettim bayağı. Şimdi gitti artık.. :) ben çok iyi konuşabiliyodum önceden ama iş icabı ingilizce gelişmeye başladıkça almancayla karıştırıyorum. İki dili birbirinden ayıramıyorum. Orda zekamda bi eksiklik olduğunu düşünmeye başladım

Herzlich Willkommen
Ich kann nur voschlagen dass du mehr schreiben sollst und mit uns üben sollst

Viel hören hilft so sehr und natürlich lesen auch.

O kadar sene olmus benden iyisin

Ja seit langer zeit spreche ich nicht deutsch. İch habe sprach diplom mit b2 stufe.

Ben almancayla ingilizceyi konuşurken birbirinden nasıl ayırıcam bilmiyorum iki dil birbirine geçti bende ya

Ja seit langer zeit spreche ich nicht deutsch. İch habe sprach diplom mit b2 stufe.

Ben almancayla ingilizceyi konuşurken birbirinden nasıl ayırıcam bilmiyorum iki dil birbirine geçti bende ya

Ben de öncelere ayni sıkıntyi cektim. Sonra ingilizceyi hepten unutunca sorun ortadan kalkti
Ben de b2 dan sonra kursu biraktim

Heee:) ortam gereği öyle olmuş ama sizin. Dizi falan izleyin dw potcastleri çok iyi bakın onlara bi göz atın

Heee:) ortam gereği öyle olmuş ama sizin. Dizi falan izleyin dw potcastleri çok iyi bakın onlara bi göz atın

Dizi ne var ki almanca? Ben olaylardan kopalı çok uzun zaman oldu. Nerden başlicam me yapıcam bilmiyorum. Şöyle aptal bi gençlik diZisi falan bulsam oturur izlerim bir araştırayım ben de. Senin de bildiğin şeyler varsa hayrına söylesen almanyaya niye gidicen sen?

İnan hiçbir fikrim yok diziler hakkında. Dedim ya hiç başlamadım ama tek bildiğim dw videoları var youtube da. Ben resmi görevle gidicem inşallah. Kamu görevlisiyim

İnan hiçbir fikrim yok diziler hakkında. Dedim ya hiç başlamadım ama tek bildiğim dw videoları var youtube da. Ben resmi görevle gidicem inşallah. Kamu görevlisiyim

Anaaa ne güzelmiş şimdi detay sorasım geldi merakımdan ama özeldir soramıyorum

Bir sey soracam burda yasayanlar kamu görevlisi olabilir mi burda? Ama konsoloslukta calisan kimse almanca bilmiyor burda

Not: yani benim konustuklarim bilmiyordu. Bir kadina sordum ingilizce biliyorsunjz o halde diye. Yoooo dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…