Wir lernen deutsch / Almanca

Sen bu almancayla çakıldıysan ben almanca defterini kapatayım

Dsh mıydı test-daf mıydu? Birde kaç alman gerekiyodu kaç almışsın?

Hörverstehen -4
digerleri 3.
Text'i temiz kagida gecirememistim yine de 3 gelmis. Bana fazla bile.
Saniyorum en 4 yapmam lazimdi hepsinden. Benim almancam iyi degil ki geek. Lingen girse 5 yapar.

Ek saniyorum - 3 b2,
4- c1- b2 arasi oluyor.

Aysinlat bizi shimmy :)

Almanca defterini kapatma. Kitapsiz kursuz ve bebekli girdim sinava. Ac bi ilac.
Calisilirsa yapilir. Her sene ayni tipnsorular varmis. Mantik yürütüp cözülebilir. Ben tekrar girebilirim. Ya da seviyem b2 ye denk geliyorsa. Ingilizce calisip ondan da b2 alirim. Bilmiyorum suan net neye denk geldigini. Yani emin degilim.

Ben bugün tam bir mal modundayım sanırım hiç bişe anlamadım
5 üzerinden 3le nasıl oluyor da bestehen yapamıyorsun?

Bestehen diye bir sey yok aslinda.
Mesela okumak istedigin bölüm bewerben yaparken. Testdaf tan 4 puan istiyor. Bazi bölümler 5. Cok nadir olanlari 3 ü kabul ediyormus. Benim iste tamamdir demem icin en az 4 yapmam lazim. Cünkü burdaki bölümlerin hepsi 4 istiyor. Master icin 3 de kabul ediliyor. Fakar ingilizce benzer bir sinavdan yine en az 3 yapmak kosuluyla. Senle alakasi yok. Ben sinava girdim . Hala emin degilim ne demek bu diye. Sistem degisik

Cidden değişikmiş.... Anlamak için üç gün kafa yormalı

Hu huu, goruyorum ki bu topik hirsli, caliskan hatunlarla dolu! Sizleri ara sira benim alttaki topigime de bekliyorum, gelin bana biraz gaz verin. Yerlerde surunuyorum calisma konusunda cunku. Naparsiniz, neler yaparsiniz, nerelerde calisirsiniz, motivasyonunuz dusunce ne yapiyorsunuz, gelin biraz paylasin yaw.

Sevdeee napıyon:)
Senin topik ispanyolcaydı dimi?
Kaç dil biliyon sen, asıl sen bize öğret neyi nasıl yapalım:)
Annen nerelerde bi süredir hiç göremedim

Biraz önce almanca kitaba basladim. Cok uzun zamandir calismiyordum ben de. Kitsbin kapagini acinca aklima sen geldin. "Bugün dil ögrenmek icin ne yaptin " iki sayfa kitap okudum. Toefl kitabimi cikarip masaya koydum. ( bu büyük bir gelisme)
Sevde asil sen söyle "nasil basarili olunur?"
Sanirim hemen hemen ayni yastayiz. Damdik bir bölümün diplomasi cürüyüp gidecek hic bir sey yapamadim hala

Sevdeee napıyon:)
Senin topik ispanyolcaydı dimi?
Kaç dil biliyon sen, asıl sen bize öğret neyi nasıl yapalım:)
Annen nerelerde bi süredir hiç göremedim

Benim topiğimde dil sınırlaması yok. Her dile açık.:) ben bir tek İngilizce biliyorum, bir dr İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum kendi kendime. Valla matah yöntemlerim yok. Kitap çalışıyorum. Dizi izliyorum falan. Annem siyasette hala. :)

Keşke kitap okuyabilecek düzeyde olsam... nasıl başarılı olunur derken, yani ne bileyim ben hep inek bir öğrenci oldum, bol bol ineklemek lazım, ne diyim. :))

Calişmadan olmuyor gercekten

Kızlar ben de Almanca ya başlıycam bir ay sonra ancak başlayabilirim. Almanca gibi telafuzda çok incelikleri olan bir dili nasıl tek başınıza çalışarak başardınız TopraKahveBob bravo

sevde_ ayrıca seni de takdir ediyorum dil öğrenme çaban dolayısıyla. Benim önümüzdeki ay Yds(türkiyedeki dil sınavı) onu vermem lazım. Senin topiğe de uğruycam

Gel canim bekliyoruz. Cok tesekkürler. Takdir edilmek güzel fakat ilerleyemiyorum. Dedigin gibi evde verimli olmuyor. Hayata karismak lazim. Yds 'in ingilizce mi almanca mi olacak? Simdiden basarilar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…