VAJİNİSMUS BİTTİ: )

Merhaba kızlar uzun yıllar bu sayfayı okuyarak vajinusmusu nasıl yeneceğimi araştırdım beklemediğim Bi anda yendim şöyleki kasmayın ve ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutun gevşeyin umarım benim gibi yıllarca çekmeyin bu laneti

Ben 6 ay cektim bu illeti cnm 4 ay once yendim şükürki simdide bebek istiom 4 aydir yok simdide ona kafayi takiom

Hangi pozisyonda yendiniz

Yendiniz mi grubu kurdunuz mu? Benide alır mısınız

Grup kurduysanız beni de alır mısınız lütfen aynı sorundan muzdaribim 2 aylık evliyim

Kızlar bende iki aylık evliyim sürekli deniyoruz ama ben çok kasıyorum eşimi itiyorum içim çok tuhaf oluyor tam o esnada bi panik geliyor artık yoruldum bu durumdan lütfen bana da yardımcı olun yardımlarınıza düşüncelerinize ihtiyacım var

Merhaba bende 1 aylık evliyim ve her deneme hüsran ne yazık ki evlenmeden önce de bir cinsel hayatımız vardı birleşme yoktu eşimde bende birleşmenin hemen olacağını zevkli anlarımızın olacağını düşünüyorduk ta kiii o geceye kadar . Dikatörde de ilk 2 tamam ama 3. De takılı kaldım yardım edebilecek olan varsa çok sevinirim .

Merhaba özelden bir kaç soru sormak istiyorum, sizi rahatsız etmiş olur muyum?

Selam bana yardımcı olur musunuz? Asamıyorum bunu

merhaba nasıl yendiniz banada yardımcı olurmusunuz lütfen

Merhaba. Yeni üye oldum eğer uygulamada yanlışlık yaparsan lütfen görmezden gelin. 1,5 senelik evliyim. Vajinismusum... Hiç birleşme olmadı. Eşimle severek evlendim hiç bunu yaşayacağım aklıma gelmezdi ama yaşadım yaşıyorum. İnanın psikolojim çok kötü durumda. Eşimin işi gereği zaten 3-4 ayda bir görüşüyoruz ve kısa oluyor görüşmemiz. Eşim çok anlayışlı ama artık boşanmaya bile kendimi ikna etmeye çalışıyorum kendimi çok suçlu hissediyorum çünkü. Ben dilatör setini aldım ve sonuncusu hariç içime alabiliyorum. Ama sonuncusu asla alamıyorum alsam bile öyle acı çekiyorum ki... Geçen gün kadın doğum uzmanına gittim hikayemi anlattı smear yapalım dedi smear aleti içine girdi ama ne zaman ki ağzını açtı... Canım o kadar yandı ki... Sanki böbreğime bıçak saplanıyor gibi oluyor bu en büyük dilatörü içime aldığımda da oluyor... İçerisi çok dar sanki ve ilerleyemiyorum... Bu kendimi kastığım için mi oluyor yoksa bir problem mi var bilmiyorum ama 2 farklı doktora göründüm ve ikisi de anatomik bir sıkıntın yok dedi. Bunun için cinsel terapi alıyorum ama etkili olmazsa diye de korkuyorum. Sanki boş gibi geliyor. Lütfen bana yardım edin aylardır bu başlığı okuyup gözyaşları içinde halime üzülüyorum. Bir yandan burada başaran kadınlar için seviniyorum ama kendimi çaresiz hissediyorum. Şu an bunu yazarken bile korkuyorum. Ben eşimi çok seviyorum ama bunun yüzünden aldatılırsam ya da boşanırsam çok büyük travma olacak bana... Sağlıklı bir cinsel hayatım olsun istiyorum.. Lütfen bana yardım edin...

Selam bana yardımcı olur musunuz? Asamıyorum bunu
Lütfen bana da yardımcı olun. Dilatör setinde en büyük harici hepsini içime alabiliyorum ama en büyük asla alamıyorum aldığımda çok acı çekip hemen içimden çıkarıyorum. Kayganlaştırıcı kullanıyorum,zeytinyağı kullanıyorum olmuyor. İçindeyken çok acı çekiyorum. Zaten eşimin penisini hiç alamadım...

Ne durumdasınız? Yendiyseniz bana da yardım eder misiniz?...

Aparatları yapmışsın yine büyük başarı bence ben en küçüğünü Bile yapamadığım için kulak çubuğuyla başladım ama burdayım aparatları yapan çoğu kişi hiç acı olmadığını rahat alabildiklerini yaziyorlardi kegel egzersizi yapıyor musunuz birde aparatı alırken doğum yapar gibi ikiniyor musun kastigin zaman acır bol bol da bebe yağı ya da kayganlastirici sür

Merhabalar, ıkınma yapmaya çalışıyorum ama bence olmuyor. Bugün terapistimle kegel egzersizine başladık kegelin çok önemli olduğunu burada vajinismusu yenen pek çok kadın da söylemiş. Umarım etkili olur, motive edici yanıtınızdan dolayı çok teşekkür ederim. İnsanın bu süreçte başarıyorsun başarılı kelimelerini duymaya o kadar çok ihtiyacı oluyor ki... Siz ne durumdasınız bu arada? Umarım bu hastalıkla mücadele eden tüm kadınlar en kısa sürede kurtulur

Benim 1 sene oldu hep erteledim zaten biliyorsun bu erteleme hastaligi son bir aydır psikoloğa gitmeye başladım çok bir ilerleme yok daha ayna egzersizi yaptık ben kendim aparatları yapamadığım için bir arkadaş strece sarıp kulak cubugu almamı o şekilde denememi onderdi şu an üç taneye kadar alıyorum dört tane alırsam aparatlara geçeceğim umarım yaparım psikologuda bayramdan sonra bırakmayı düşünüyorum direkt bu hastalıkla ilgili ilgilenen kadın doğum doktorundan randevu alacağım ama ne olursa olsun kafaya koydum artık bir şekilde yapmam gerekiyor bebekte istiyoruz psikolojik olarak çok yıprandım

Merhabalar. Biraz yoğunluğum vardı o yüzden dönemedim unuttum. Mesajınızı yeni görüyorum. Bu en iyi sizin yönetebileceğiniz,bileceğiniz bir konu. Çok hassas bir süreç. Ama kadın doğum polikliniklerinde çok gezmiş biri olarak çarenin iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Bizim sistematik duyarsızlaştırma ile cinselliğe, içimize bir şey alma fikrine alışmamız gerekiyor. İki hafta önce yine jinekologtaydım. Yine bir sorun mu var diye gittim. Çünkü beynim derinlerde orada fiziksel bir engel olduğunu ve asla penis alamayacağımı söylüyordu. Nitekim hiçbir sıkıntı olmadığını duydum tekrar. Yaşadığımız bu durum psikolojik. Kendimizi toplumsal, ailevi ve bireysel zehirlerden arındırmamız gerekiyor. Bu toplum ne ise biz de oyuz. Ailemiz ne ise ne düşünüyorsa biz de öyle yetiştirildik. Bakın ben vajinismus hakkında o kadar düşündüm ki. Düşündükçe terapinin de yardımı ile bilinçaltımda benim bile bilmediğim şeyler çıkıyor. Misal çocukken annemin beni yıkarken "Aman kızım aman yavrum orana elleme sakın. O bölgeye ellenmez. Bir şey sokulmaz. Oynanmaz." demesini daha yeni keşfettim. Bu sadece çocukken çok ufakken banyo sırasında duyduğum maruz kaldığım bir cümle. Ben bunları gördükçe kendimde de gelişme görüyorum. Ferahlamış hissediyorum. İçimizdeki zehirli sarmaşıklardan arınmamız gerekiyor. Çok uzun yazdım umarım vaktinizi almamışımdır. Sadece tek bir kadının bile bu saçma hurafelerden saçma baskılardan etkilenip hayatı zindan olsun istemiyorum. Biz çok değerliyiz. İnanıyorum ki başaracağız. Bunu en çok kendimiz, kendi sağlığımız ve kendi zevkimiz için istememiz lazım. Bunları yapmaya çalışıyorum ben...

Merhaba ben de 4 yıllık evliyim cozemedik, özelden yazar mısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…