Umursamaz nasıl olunur?

Teşekkür ederim, haklısınız. Söylediklerim nasıl unutulur telafi edilir onu bilmiyorum
Diğer tüm konularda haklısınız ama hakaret, küfür ederseniz haklı iken haksız duruma düşersiniz, daha önemlisi sevgi saygı da kalmaz. Şimdiye söylediklerinizi boşverin bundan sonra söylemeyin, bir ona kadar sayın. Ha çok mu delirdiniz "delirdim" diye bağırın, ama adama ve adamın soyuna sülalesine hakaret küfür etmeyin.

Diğer tüm konularda haklısınız ama hakaret, küfür ederseniz haklı iken haksız duruma düşersiniz, daha önemlisi sevgi saygı da kalmaz. Şimdiye söylediklerinizi boşverin bundan sonra söylemeyin, bir ona kadar sayın. Ha çok mu delirdiniz "delirdim" diye bağırın, ama adama ve adamın soyuna sülalesine hakaret küfür etmeyin.
Teşekkür ederim, haklısınız, kendime de yakıştıramıyorum ağzımdan çıkan sözleri, tam da dediğiniz gibi oluyor haklıyken haksız oluyorum

Eşiniz çok kadınlı evde mi yaşamış?
Ben genelde bunu gördüm.
Benim eşim yengeleri kaynanam vs aynı evde yıllarca kalmış bekarken.
O yüzden benim beklemediğim kadın çenesi vardi hala var ama torpuledim.
Birşey yapar sonra söylenirdi ben söyleyim ben böyle becerikliyim vs.
Bayağı azalttı ama dediğim gibi aile yapisindan kaynakli.
Sizde bu kadar yapıyorum deyin geçin.

Eşiniz çok kadınlı evde mi yaşamış?
Ben genelde bunu gördüm.
Benim eşim yengeleri kaynanam vs aynı evde yıllarca kalmış bekarken.
O yüzden benim beklemediğim kadın çenesi vardi hala var ama torpuledim.
Birşey yapar sonra söylenirdi ben söyleyim ben böyle becerikliyim vs.
Bayağı azalttı ama dediğim gibi aile yapisindan kaynakli.
Sizde bu kadar yapıyorum deyin geçin.
Uzun bir süre evet kız kardeşler ablalar beraberlermiş hiç bu açıdan düşünmemiştim, teşekkür ederim, açıklama yapmayacağım artık saçma sapan açıklama yapıp duruyordum, nedense sadece eşime karşı böyleyim normalde biri birşey desin hiç kendimi yormam cevabını verir geçerim

Uzun bir süre evet kız kardeşler ablalar beraberlermiş hiç bu açıdan düşünmemiştim, teşekkür ederim, açıklama yapmayacağım artık saçma sapan açıklama yapıp duruyordum, nedense sadece eşime karşı böyleyim normalde biri birşey desin hiç kendimi yormam cevabını verir geçerim
Maalesef bunlar eleştiren ailelerde buyumusler.
O onu yapmış bu bunu yapmış.
Benim beklemediğim kadar yorumu vardı her konuda.
Benim ailede bir erkek var o da babam.
Ve babam karışmaz yorum yapmaz.
Bana çok tuhaf gelmisti.
Bazen köyden birşeyler getirir onları atıklar koyar dolaba.
Bendede öyle hemen hevesli olsun duzeltsin yerleştirdim ister ama ben daha salasim ona gore.
Ben artık ne biliyorsan yap ve yorum yapma derim.
Çünkü evde kadınlar aşırı aktif çalışır hem tarlada hem köyde.

Merhabalar, fikirlerinize ihtiyacım var.
Ben 33 eşim 35 yaşında, 6 aydır evliyiz, Eşimle üniversiteden tanışıyoruz, evlenmeden önce 2 sene görüştük. ikimizde çalışıyoruz çok şükür, benim mesai saatlerim eşimden daha az.Eşimle çok şiddetli kavgalarımız oluyor.Bir kaç tane örnek vereceğim.

Ev işleri konusunda benim tembel olduğumu iddia ediyor ona göre daha az çalıştığım için çoğu işi ben yapmalıyım, yapmadığım için hatalıyım o denk geldikçe yapmalı eve yardımcı hanım çağırmak gereksiz.Açıkçası zoruma gidiyor düzenli derli toplu biriyim canım istemiyorsa evi toplamam süpürmem ama evimi de pislik götürmez yardımcı hanımı çağırırım halleder, bunu hep dile getirirdim çok ev işi yapmam diye hata mı ettim.

Haftada bir kaç kez kendim mutlaka anne babasına gitmeliyim çünkü öğle aramda iş çıkışı vs kendi anneme uğruyorum.Bu konuda en başta annenlere çok gitmem dediğim için sürekli yüzüme vuruluyor.Beş kere de gitsem sen zaten gitmezsin oluyor.Akşamları kim aileme gidelim dese kalkıp gidiyoruZ zaten. En başta aptallık edip kendin gitme beraber gidelim dedim hatalıyım.Özür diledim bu konuda.
Ama o söylemeden ben sık sık onun ailesine gidelim demediğim için de hatalıyım ona göre.

Uzun yıllardır görüştüğü arkadaş grubu var hepsiyle tanıştım gidip geliyoruz keza akrabalarıyla da öyle Benim akrabalarıma da gidip geliyoruz, eşli görüştüğüm pek arkadaşım yok.Ben üst üste bi yerlere gitmek istemem dediğim için sorun çıkaran oluyorum.

Benim de en büyük hatam herhangi bir tartışmayı bitiremiyorum susmuyorum ve sinirliyken ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor.Bu konuda çok çok suçluyum.Söylediğim sözler kendine ve ailesine gidiyor hatalıyım.

Çözelim dediğimde tartışma çıkıyor çözemiyoruz nasıl çözülecek sanki diyor.Sen kendini düzeltmeden olmaz çünkü sen hatalısın diyor.Ben de susmuyorum.Gerçekten çıldıracağım mutlaka hatalı olduğum yerler var ama hangi hata tek taraflı olabilir ki.

Açıkçası çok yoruldum, eşimi seviyorum fazla doğrucu Davut olmak iyi değilmiş bunu anladım, nasıl politik olunur nasıl umursamaz olunur, eşimize karşı da hep kontrollü mü olacağız, söylenen sözler unutulur mu edilen kavgalar unutulur mu, kavga ettiğimizde tüm gün o konunun içinde boğuluyorum, gerçekten nasıl umursamaz olunuyor fikirlerinize ihtiyacım var
Birbirinize uyumlu degilsiniz ki ? Terapi alın bence ikinizde yüksek perdelerdesiniz evlilik denge ister.

Sanırım haklıyken haksız oluyorsunuz ve eşiniz bunu güzel kullanıyor. Eşimi bıraksam hergün annesine giderdi mesela ilk zamanlarda yavaş yavaş kesildi. Ama sen git diyorum her seferinde. Beraber gitmek zorunda değilsiniz, işim var evde sen git diyin. Evi işi yapmıyorum ya sen gidince yapıcam diyin. Ben öyle dedim valla. Gerçi gelince yapmadığımı anlıyordu ama hiç dillendirmedi. Şuanda çatışmak çok normal. Ama sözlerinize dikkat edin o en tehlikelisi. Ayrıca erkeklerin her dediğini yapsaydık oooo.

X