Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

tatlım aynı sorun bende var ben hamileyim belki sende hamişsindir ama biraz daha bekle istersen

canım benim neden korkuyorsun ki bence korkacak birşey yok sen hemen git eczaneden bir gebelik testi al ve yarın sabah ilk idrarınla yap buradaki arkadaşlardan duyduğum kadarıyla gebelik varsa silik çizgi de olsa çıkıyormuş (adet geciktikten sonra) böyle beklemektense yapta kurtul be güzelim benim gecikmem olsa koştura koştura giderim kan testi yaptırmaya

bende yeni öğrendim ama yazayım;
*sabah yataktan kalkar kalkmaz ölçülüyor. wc gitmeden veya su bile içmeden
*adet döneminden itibaren başlıyorsun
*yumurtlama zamanında ateşin adet günlerine göre yüksek seyrediyor. tahmini 10-12 gün sonra yükseldiğini görürsün.bu günlerde hamile kalma ihtimalin yüksek.
*yumurtlama zamanı bittikten sonra bir sonraki adetine kadar ateşinin genelde yüksek seyretmesi lazım.düşmeye başlarsa büyük ihtimalle gebelik yok, adet olacaksın demekmiş.
umarım doğru yazdım.yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin

ateş çatlamadan önce düşük oluyor ama bazen iyice düşüyor ve ertesi günü birden çıkıyor. yani çatlama olduğunun işareti bu.
düşük olan gün ve yükseldiği günlerde (2 gün) mutlaka ilişki olmalı. sonra ateş yüksek gider ve adetle birlikte tekrar düşer ...ateş ölçme topiğinden çok bilgi bulabilirsiniz geçmişe bakarak...

Son düzenleme:

canımm ateşi her gün sabahh yataktan kalkmadan st 6 ile 8 arası dil altından ölçüceksinn fertilytl friend diye site var oraya üye ol her gün ölçümleri yazıp trakip et

bir şey olmayacak kuzum annesi bebişinin geldiğini daha önce öğrenecek inşallahhhh

ayyy inşallah canım yaaaa şu 1 hafta geçmez şimdi bana güya takmıcaktım düşünmicektimmm dün arkadaşla dr gittik kendisi hamile ne güzel sonra orda başka bi arkadaşı gördüm oda ikizlere hamile amann ne bilim işteee öyle oluncaaa bian önce benimde olsun diyoomm ... aslında kısmette ne zaman sa o zaman gelecek işte ama sabırsızlandımmm

hayırlısı olsun canım inşallah bebişin seninledir bu ay kaçıncı denemen ne kadarlık evlisinn bizim bebişlerimizde tez zamanda gelir inşallahh

cnm inş. hamilesindir seni çok ii anlıyorum ama adetin 10 gün geçsin bekle dediğin gibi erken yapıp hamilelik çıkmayıncada insan çok üzülüyo bekle ayın 10 dan sonra yaparsın eğer adet görmezsen inş.hamilesindir cnm

Slm canım.benim bu konuda deneyimim yok ama okuduklarıma göre çoğul gebelik olasılığı yüksek yani o ilaç birden fazla yumurta geliştirebiliyor bunların birlikte çatlamaları büyük olasılık çoğul gebelik yaratıyormuş onu zaten dr söylüyomuş sanırım 1 veya 2-3 yumurtan gelişmiş gibi. eğer çoğul gebelik istemiyorsan o ayı geçiştirmen gerekir ama birde hiç yumurtalarının gelişmediğini düşünecek olursak çoğul gelişmesi bi nimet bence tabi yine herkesin kendi, düşüncesi.Rabbim gönlüne göre versin.

esilaa
aleyna
aslında beklesemmi beklemessemmi bilmiyorum
her sabah kalktığımda herhalde bu sefer regl oldum diye uyanıyorum ama yok çünkü öyle kasıklarda ara ara gelen sızı değil benim ağrım acayip resmen regl dönemindeymişim gibi özellikle tualete çıkınca kızlar çok oluyor geliyorum oturuyorum uzanıyorum geçiyor bi bakıyorum hiç yokmuş gibi bi bakıyorum sanki aşağıdan şakır şakır geliyor gibi ağrıyor
onun dışında göğüslerimde falan ağrı kesinlikle yokkk yani sadece ağırlaştı gibi tüm vucudumu öyle hissediyorum

ben bekliycem kızlar çünkü yanılmış olabilir belkide şu anda regl olmama çok az zaman kaldı ((
bilemedim ne yapacağımı (((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…