Umudumuz 2012

Bu patavatsız insanların lafları yokmu Zaten bizi strese sokanlarda onlar Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Sen boşver o torba ağızları canım. O ne saçma bi söz öyle rahim bebek tutmuyor! Hiç düşük yapmasaydın bu seferde bebeğin olmuyor kısırsın diyeceklerdi Bebeğin oluyor ama bazı sağlık sebeplerinden düşüyorya bu bahaneyi bulmuşlar, bebek rahim tutmuyormuş Çok kızdım çokk

inan ben çok sabırlı insanım....

zorluklara karşı yeterince karşı koyabilirim...

2 düşük yaşadım ama inan bi saniye olsun niye ben diye isyan etmedim...

ama milletin söylediği laflar canımı yakıyor...

hala daha RABBİME YALVARIYORUM HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE ONU NASİP ETSİN....

bebek isteyen tüm kardeşlerime hayırlı evlatlar bahşetsin RABBİm (AMİN(

Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim...

Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.

O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.

Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi yaratıcılığın sınırlarını
zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.

Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar
kendimden geçmeyecektim.

Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.

Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.

Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.

Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

Büyüdüğünde arkadaşlarınla birlikte partilerde Süper Anne olarak eğlenmeyi hayal edemeyecektim.

Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.

Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.

Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.

Annesinden zorla ayırdılar diye 'Uçan Fil Dumbo!' çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.

Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.

Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.

Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.

38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.

Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı
yapmayacaktım.

Sen olmasaydın eğer yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.

Sen olmasaydın eğer ben asla 'anne' olmayacaktım.

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış... Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!

hemşeri çıktık diyosun :)
neresinden trabzonun...

trabzon merkezde doğmuş benim eşim aslen yomralılar ama ben daha hiç gitmedim.bide eşimin askere ne zaman gideceği belli değil ondan karar verdik çocuğa bu sene okulu biterse gidecek kısa dönem olacağı için fazla sorun yapmadım açıkcası canım

Ne kadar güzel canım maşallah
Sadece hayırlı neyse onu nasib etsin deme canım en ince ayrıntısına kadar iste! Hayırlısı bi anönce sağlıcakla hamile kalmam olsun diye yalvar, eli ayağı düzgün salih, saliha evlad olsun, vatanına milletine hayırlı bir evlad olsun, sana layık kul, peygamberimize layık ümmet olsun, bizden gelecek nesil için örnek olsun, zeki olsun, güzel olsun, yakışıklı olsun, evimizin neşesi olsun, acısını gösterme hayırlısı ile önce isteyenlere sonrada bana nasib et Ya Rabbi amiiinn

İşte benim içimden gelenler, daha secdenin başında olsam bundan daha uzun olurdu herhalde :)

hmmm anladım canım geçekten trabzon çok güzel bi yer...
özellikle merkez.... gidersiniz inşallah eşinle ve de bebişinle :)
kısa dönemse sorun yok hayırlısı

ayy canım çok duygulandım

bende çok dua ediyorum namazlardan sonra...
ama en güzeli meryem suresi...
bu sürenin fazileti hakikaten çok büyük...

ve ettiğin bütün dualara canı gönülden AMİİİİİNNN diyorum...
;Rabbim dualarımızı kabul etsin İnşallah..

Çoook güzeeeeell!!

Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış...

gerçekten çok duygu yüklü sen kaç aydır uğraşıyorsun canım çocuk için

1.5 yıllık evliyim canım ben... evliliğim ilk aylarında gebe kalmıştım ama erken düşük yani kimyasal oldu... sonra ara verdik biz baya bi.... sonra tekrar başladık 4. ayımda geçen kasımda hamile kaldım bu da 6 haftalıkken gitti ....
benim hikayem bu...
kavuşamadım meleğime

Amiin canım inşallah
Ben meryem suresini özellikle açıpta okumadım, eşim meryem suresini okuması zor demişti bana, hemde 41 gece sen okuyamassın hiç başlamada yarım kalmasın dedi, bende kendime güvenemedim açıkcası o yüzden başlamadım okumaya :44::44:

canım üzülme olur bak sonuçta gebe kalmışsın hiç üzülme bence olur allahım hayırlısını nasip etsin

bu benim ikinci okuyuşum.....
her gece yatsı namazlarından sonra okuyorum...
kuranı yavaş okuduğum için türkçesinden okuyorum çünkü yanlış olmasından korktum...
sonuçta 1 kelime bile önemli...
zaten önemli olan da niyet...
namaz kılıyosan zaten kuran okumaya ayıracağın en fazla yarım saat...
adet olduğun zaman okutacak biri yoksa temizlenince devam edersin...

canım üzülme olur bak sonuçta gebe kalmışsın hiç üzülme bence olur allahım hayırlısını nasip etsin

hayırlısı olsun diyorum napalım..... olanla ölmüşe çare yok....
sabredicez...
İNŞALLAH BİRGÜN BİZDE ANNE OLURUZ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…