Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Hayirlisi olsun canim bukadar bekledin mecburen artik adetin 20.gununu bekliceksin desene
20.gunu muayene ve kan aliyorlar
Adetin 2.gunu gel diyorlar
Anestezi’den randevu al diyorlar bide ekg ve rontgen cektiriyorsun anestezi icin
Sonrada ilaclara baslaniyor ve her 2 gunde bir rutin kan, alttan muayene
Yumurta boyutuna bakiyorlar ilaclari ayarliyorlar
Benim persembe yumurta toplama bugun son ignelerimi yapicam ve yaptiricam cunku kalca igneside verdiler bugun 7. Kez acile gidicem vurdurmaya
Hakkimizda hayirlisi

he birde persembe gunleri sabahtan toplantilari oluyormus ondan 13’de gel demislerdir
Ee benim yumurta toplama var nasil olacak bakalim

Son düzenleme:
Canim inan kulaklarini cinlattim zaten ilaclarda boyle sorun olunca
Ama eczacim tanidik degildi ben simdi gidip yok bana 7 kutu verme bana 5 yeter diyemicem icin mecburen aldim hepsini
Bandirmada zaten ilaclari hemen gidip eczaneden bulamiyorsun illaki depolardan getirttiriyorlar

Merhaba Beni 20, günü çağırdılar acaba tedavi nasıl ilerliyor biraz bahseder misiniz
Zaten sistem belli once giris yaptiriyoruz randevumuz olsada olmasada
Sonra mutlaka idrara sıkışık olmamak gerekiyormus lavabo isleri
Sonra cagiriyorlar muayene
Sonra kanvermeyeve hemsire beklemece
Onlar hocaya sorup ilaclarini ayarlayip hemsire cagirinca nasil kulllanicani napicani anlatiyorlar
Benim persembe toplama idi pazartesi kovid testide oldum. Heyecanla bekliyorum bakalim

Canım insan başına ne gelecek bilemiyor.Ben ilk başta eczacının tavsiyesi üzerine bu şekilde ilaç almıştım.Şimdi ilaçları ücretli alacağım için keşke o zaman fazladan ilaç alsaydın sonrasında lazım olmaz ise başkasına verirdim ya da kendim kullanırdım diyorumBurada da genelde çok sık kullanılmayan ilaçları depodan istiyorlar ellerinde kalmasın diye bu şekilde çalışıyor eczanelerde,inşallah güzel sonuçlarla birbirimizin kulağını çınlatırız

Ne güzel özetlemişsin.

Anesteziye randevu ve EKG röntgen 20, gün mü gönderiyor

Anesteziden randevu al ; EKG röntgen çektir diye 20. Gün mü söylenecek anestezi randevusu nerden alınıyor

Anesteziden randevu al ; EKG röntgen çektir diye 20. Gün mü söylenecek anestezi randevusu nerden alınıyor
Evet canım 20.gün gittiğinde seni anestezi bölümüne yönlendiriyorlar. 3.katta ana binanın
Ekg röntgen ve kan veriyorsun anestezi için
Ve 10 gün sonraya randevu veriyorlar
Anestezi çok yoğun malesef

Canım merhaba.
Öncelikle ben de aynı süreçlere başladım. İlk gittiğinizde sperm randevusu almamız gerekiyor demişsin yoksa 15 haziran. Şimdi rapor istiyorlar önce ya ürolojik muayene ve tahlil vs..o sırada ki spermiyogram randevusu mu yoksa yani rapor için olan. Peki bu rapordan önce sıra geliyor mu yoksa rapor onaylanınca mı sıra geliyor. Tüp bebek rapordan önce muayene veriyor mu kadın için. Ürolojiden muayene sırası almıştım olmaz diyorlar. Tüp bebek üroloji spermiyogram randevusunu biz veriyoruz diyor. Siz ücretli mi yoksa sgk lı mı yaptırıyorsunuz. Yani tüp bebeğe müracaat ettiğiniz ilk tarih ve tedavi tarihi arasındaki zaman ne kadar sürdü? Bilgi verirsen yaşadığın süreçle ilgili çok mutlu olurum.

Yok canım ücretlilere rapor yok, sizin iş daha hızlanır ozaman ben sgk raporlu olarak işlemleri takip ediyorum
Ücretli olduğum halde rapor çıkarmamı istediler. Ve raporu üroloji istiyor orda çarşamba günü heyete giriyormuş. Benim neyime yarayacak rapor anlamadım. İnfertilitede aynı şeyi söyledi.raporsuz tedaviye başlamıyoruz diye. Tek umutlu olduğum kısım infertiliteden 1 hafta içinde tüp bebeğe yönlendirildim. Umarım bir yol bulurum.

Ben denedim ama 28 hazirana kadar ışıl hocanın randevusu dolu imiş temmuz randevusu açılmamış. Ancak 28 haziran günü temmuz randevuları açılacakmış sadece hastanaden yüzyüze sekreterden randevu alabilirmişiz. Telefon ile özel muayene randevusu vermiyorlarmış.

Canım maşallah. Çok mutlu oldum. Geç gördüm kusura bakma yoğunluktan her zaman giremiyorum. Girince de en son kaldığım sayfadan başlayıp okuyorum. Rabbim kolaylıkla sağlıkla zorlanmadan bebeğini kucağına aldırsın. Rabbim bizlere de tez vakitte oldu sevincini yaşatsın inş.
Ben de bugün tüp bebeğe yönlendirildim. Sürecin kısalması adına uğraşacağım. Rabbim hayırlısını versin inş.

Canim şöyle anlatim
Kadin hastaliklari beni tup bebege ilk yonlendirdiginde sekreterin uzak bir tarihe sperm randevusu vermesi gerekiyormus. Ben bunu ürolojiden halledicemi sandigim icin nereden alacagimi tam bilmedigim icin evraklari sormaya gittigimde beni direk postaladilar ve ben ilk gittigim 21 aralik’ti sanirim ozaman alamadim. 9 subatta evraklari teslim ederken bana 15 haziran tarihini verdiler aa senin sperm randevun yokmus diyerek, ve biz seni cagirirsak zaten hemen randevu ayarlanir bu prosedur gibi dendi gercekten oyle oldu 18 mayista aradilar adetimin 19.gunu idi ve 20 mayista baslamis oldu surecim ve 24 mayista spermi vermis olduk.
Kadin hastaliklari beni tup bebege yonlendirirken mutlaka baska yerden sperm testi yaptirin demisti bizde bandirma devlet hastanesinde yaptirigimizla heyetten gectik, üroloji sperm testi devletteki yeterli dedi.
rapor onaylaninca siraya girmis oldugumuzu tahmin ediyorum sonucta evraklari veriyoruz ve biz sizi aricak diyorlar.
Ben sgk’dan faydalaniyorum yasim 35
Cerrahi müdahaleler oldugu icin aşılama olmadi hic direk tup bebege yonlendirildim.
rapor olayini bilmiyorum tam ama uroloji heyet raporsuz islem yapmiyorlar sanirim

Bu arada aşı olayinida sordum
Aşı’dan sonra 2 ay bekliyoruz dedi hemsire hanim
Anladigim kadariyla 2.dozdan 2 ay sonra ancak islemler oluyor. Yaş araliklari acilmaya basladi malum sormak istedim

Bu arada aşı olayinida sordum
Aşı’dan sonra 2 ay bekliyoruz dedi hemsire hanim
Anladigim kadariyla 2.dozdan 2 ay sonra ancak islemler oluyor. Yaş araliklari acilmaya basladi malum sormak istedim
Bende bunu merak ediyodum. Ası sırası gelirse nasıl olcak diye

Anladım canım yani üroloji evraklarını teslim ettikten sonra bizi çağıracaklar ve verilen sperm randevusu bizi çağırmaları öne geçecek.
Benim dışarıdan yaptırdığım testlerim vardı. Ama hakan kılıçarslan bu üroloji heyet raporunu onaylıyormuş. Yeni testle gel. Dışarıdan da yaptırabilirsin dedi.

Evet uroloji disaridan gelen testi onayliyor ama tup bebek illaki bizdede yaptir olsun diyor.

yumurta toplama islemim gerceklesti dinleniyorum.
odalar cok guzel ya sessiz sakin
Ben catlatma ignemi 00:45’te vurmustum 34-36 saat gecmesi gerekiyordu, 11:15 gibi aldilar
Atletin varsa dursun dedi iyi oldu ,
Zaten direk galosu giyip yuruduk 20 mt falandi anestezi uyuttu 20’dk olmadan odadaydim
İyiyim cok sukur azicik agrisi var haliyle
Bakalim eve dönmeyi bekliyoruz

Ayy çok güzel ya. Bana da o günler çabuk gelir mi aceba.
Rabbim pozitif tranfer ve pozitif gebelik sonuçları versin inşallah. Hayırla sağlıkla gelsin..

Teşekkür ederim canım,Amin İnşallah. Hayırlı olsun sayılı günler hızlı geçer bi bakmışsın opu günün gelmiş. Dualarım sizlerle canlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…