Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Estrofem ve Progestan
Transfer sonrasıda 10 gun boyunca ignede varmıydı. Herkese aynı ilaclarimı veriyolar diye merak ettim. Bende bunları kullandım, 2. Tedavide yine aynı ilaclar olcakmıs.
Diger gruplara bakıyorum bunlara ek olarak daha bi kac cesit ilac kullananlar var.

Canım herkesin hormon,jinekolojik muayanesi ve rahim durumuna göre ilaç veriyorlar.Sakin başkaları ile kıyas yapıp demoralize etme kendini,bana opu öncesi hiç fitil vermemislerdi ama bir başka bayana vermislerdi.Tup bebek kişiye özel bir tedavi hepimizin ortak tek noktası bebişlerimizin olmaması,inşallah hepimiz hamile kaldığınızda tek ortak noktamız hamile olmamiz olacaktır.Geçen gün gidip aile hekimene kan değerlerim baktırmak istediğimi söyledim tüp bebek tedavisine başlamadan değerlerim düşük ise ilaç ve iğnelerimi kullanayım diye,iyi ki gitmişim demirim yine düşmüş,1yildir folik asit kullanmama rağmen folat değerin yine sınırlar daEşime diyorum bu kadar folik asit takviyesi almama rağmen çocuğum olsa içimden folik asit canavarı çıkardı

Transferden sonra progestan iyne kullandım 10 gün. Benim ilk tüpbebek tedavim olduğu için bilemiyorum, ama qaliba özel hastaneler farklı ilaclarda yazıyormuş. Hatta her kese koraspirin yazıyolarmış kan pıtlaşması olasa olmasada.

Merhaba sevgili arkadaşlarım bu gün bebeğimin kese randevusu vardı ve o minicik mucizemi gördük Allah’ıma şükürler olsun, yıllar sonra Rabbim bize bu mutluluğu yaşatdı. Ultrasonda Her şey normal gözükdü kese ve kese içinde beyaz bi ışık. Doktor o ışık bebeyin dedi. Sevinç göz yaşımı utamadım. Rabbime hamdolsun, çox şükür min şükür.bir hafta sonra kalp atışı için randevu verdiler, ilaçlara devam dediler. Bilyorum da yolumuz çok uzun ama Anne duyğusu şimdiden tüm ruhumu sardı. İnşallah benim yaşadığım mutluluğu Rabbim sizleredr yaşatsın, duallar okundukça çoğalır ben hep kendimle beraber sizlerede dua ediyorum, inanıyorum hepiniz mutluluk haberini bizlerle paylaşıcaksınız

Iste ilki dusuk olunca o ilaclar ise yaramamista, sanki dahs fazla ilac kullansam dusmezmis gibi bi his. Dusecegi varsa ne yaparsan yap duser dediler ama kabullenmek zor.

Ozellerin tedavi sekli farkli belkide.ne mutlu bebegide gormussun bugun.sorunsuz bi sekilde devam eder insallah

Maşallah canım çok sevindim.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Canım benim seni öyle iyi anlıyorum ki, inan bu soruların hiç ardı arkası gelmeyecek.Benim doğal yollardan da ,tüp bebekte de sağlıklı embriyolarım olmuyor.İnan tedavide ilaçlar o kadar çok olumsuz etkiledi ki ,birde yumurtalıklar çok uyarıldığı için 4,5 ay sonra transferim ancak gerçekleşebildi.2,5 ay regli olamadım ilaç kullanmadan kimbilir kaç ay sonra regli olacaktım.Acaba çok mu ilaç verdiler diye düşünmedim değil,aklımızda hep deli sorular.Bir bayanla sohbet etmiştim yaşı daha 33 ilaç ve iğne tedavisine ne özelde ne üniversitede hormonları hiç cevap vermemiş.Açıkcası çocuk nasip işi ,Allah nasip ettikten sonra doğal yollardan da hamile kalınır,herhangi bir sağlık kurumundan da pozitif sonuç alınır.Ama hep aklımızda deli sorular olacak .Yaşadığımkayıplardan sonra çocuğumu kucağıma almadan inanansım gelmiyor.Allah hepimizin yüreğine ferahlık versin ve şeytanın vesfesinden korusun

mthfr A1298C heterizgot
pai 4g / 5g heterizgot canım
Merhaba benim de bu ikisi heterozigot çıktı diğerleri normal 2 yıldır bebiş istiyorum bir kaybım var 8 haftalık kalbi durdu o yüzden yaptırmıştım testleri... Sizin düşük olmuş muydu daha önce? Gebeymişsiniz hayırlı olsun Problem oldu mu kan sulandırıcı mı kullandınız ne kadar süre kullandınız? Bilgi verirseniz çok çok sevinirim

tabiki canım birbirimize yardımcı olalım diye açtım ben bu konuyu.
benim ilk gebelikte kese şekli düzgün değildi büyümüyordu sonra büyüdü büzüştü 9 haftaya kadar bekledik hala düzelme ilerleme kalp atışı yoktu negatif fka diye kürtajla aldılar. 9 ay sonra tekrar klomen ile hamile kaldım.
ikinci gebelikte beta hcg yapıldı 2 günde bir en başta sağlıklı arttı sonra yavaşladı artış ve düşük olacak dedi doktor 5 /6 haftalıktı kendiliğinden düştü.
ardından 4 tane aşılama yapıldı hepsi negatifti.
2 yıl sonra tekrar hamile kalabildim ancak bu sefer kendiliğinden oldu adetim geçtiğim tarihten 6. günü oksapar iğne vurmaya başladım ecoprin de kullanıyorum. Şu an hala kullanıyorum inşallah bu sefer sağlıkla kucağımıza alırız.

Arkadaşlar nasılsınız?
O OLQA sen nasılsın nasıl geçiyor günler?
Ben bugun sabah geldim. Persembe gunu yumurta toplama islemim olacak cok sukur geldik o gunlere
5 kutu gonal yazmisti 6.kutuyu yazinca biraz sorun oldu odeme yapmak zorunda kaldim 350 lira kadar. Cetrotide ilacindan 7 kutu yazdilardi aldim ama 5 kutu kullanmis olacagim. ( buzdolabi ilaci oldugu icin iadeside olmuyor maalesef)
Kalca ignesi 5 kutu kullandim 2 kutu daha verdi son 2 gun ignelerimle yani
Carsamba igneleri kullanmayip persembe sabah gelirsin dediler hakkimizda hayirlisi
Yumurtalarim baya buyudu, hatta sag tarafta yumurta gorunmemisti normalde bugun 2 tane yumurta gorduler.
kovid testide yaptilar cok sukur negatif cok cabuk cikti sonuc 4,5 saat kadar, ilk kez test oldum biraz korkmustuk ama kolay oldu

Ahh canım hadi hayırlısı olsun.İnşallah yumurta hasarın bol olurDaha önce yazmıştım ilaç lazım oldukça alın yoksa elinizde kalır demişti eczacımız bende cetrotide 5 tane kullandım 2 tanesini boşuna almamış oldum.Gerçi o dönemde alsaydın belki daha iyi olurdu şimdi ücretli olduğum için ilaçlarının hepsini ücretli alacağım.Ovitrelle iğne vermişlerdi ama onu kullanmadık yerina gonapeptyl vermişlerdi.Belki bu sefer lazım olursa onu kullanırım.Gonapeptyl 2 tanesi kullanmıştım kalanları hastaneye bırakmıştım.inşallah bol yumurta ve sağlıklı embriyoların oluşurEn zor kısmı zaten opu ,sonrası çok rahat geçiyor.Ben bir kaç kez PCR testi yaptırdım ama en zorunu üniv.yaşadım.Numune alanın eli hiç hafif değildi Dualarımız seninle

Arkadaşlar nasılsınız?
O OLQA sen nasılsın nasıl geçiyor günler?
Çok şükür iyi sayılırım, mide bulantım var dünden bura, bir gün iyi oluyorum bir gün çok halsiz. Bazende adet ağrılarım oluyor. Böyle deyişik modlarda. Perşenbe kalp atışı için randevu var, hayırlısıyla onu bekliyoruz. Sen nasılsın? Geçdimi migren ağrıların

Bu şikayetleriniz gelecek güzel günlerin kefareti olur inşallah...Benim ayaklarım 1 gün gidiyor 2 gün geliyor.Belli olmuyor bu sabah yine rahatsızım öğleden sonra toparlandım ,şimdi biraz yürüyüş için dışarı çıktım canım,bu günümüze şükürİnşallah Perşembe günü güzel haberlerle tekrar yazışırız.

İnşallah migren ağrıların biran önce biter canım. Gerçekten de sağlık kadar bu hayatda önemli bişey yok. Çok dikkat et kendine. Saat 16:00 fitil koyarken kendime,çok ağrım oldu hala geçmiyo. Her şeyden korkar oldum.hamile kalmakla iş bitmiyo malesef hep bi tedirginlik. İnşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürür

Amin canım,bu günlerde gelip geçecek

Merhaba arkadaşlar bugün tüp bebekte ilk randevum vardı gittim eşimin sperm testi yapılmıştı onunla ilgili sperm dondurmaya gerek yok gelirken dışarıda yaptırdığın sperm testlerini de getir dediler {aslında daha önce götürmüştüm )muayene bile yapmadılar direk adetin 20. Günü gel dediler 24 hazirana geliyor perşembe, anlamadığım konu ztn tlfda bana 20. Günü gel deseler giderdim boşuna randevu resmen. Şimdi ne olacak bilmiyorum randevu da vermedi direk gelcen dedi perşembeye geliyorsa 1 de gel dedi bu dan sonra nasıl ilerleyecek acaba

Merhaba Beni 20, günü çağırdılar acaba tedavi nasıl ilerliyor biraz bahseder misiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…