Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Elinize sağlık. Geçici süre aslında asıl evlerine gidicekler çok sıkıntılı aynı apartman. Nasıl yapıyor biliyor musunuz mesela evde yemek yaptım yemek hazır sofra kuruyorum eve gelirken babasını görüyor evde tek işten gelmiş annesi mesaide yemeği yok diye baba gel diyor banada gelince “babamın yemeği yokmuş bende napıyım çağırdım” diyor. Çağırdığında yardım ettirme işini çoğaltacağım.

Teşekkür ederim

Tamam bu güzel bi şey elbette babasını bırakmasın. Ama sizi de bırakmasın. Babasını cağirdıysa etrafında dört dönsün.

Dur hayatim salata bende demesi lazim. Sofrayi kaldirma kurma işlerinde evde fır dönmesi lazim

Bunlari yapmıyorsa konusun. Yaptırın.

Sen yapmazsan ben hic yapmam. Babanla karşılıklı otururum ahdim olsun diye yemin verin ve yapmayın.

Bu şekilde olursa hicbir kadın yapacağı 2 kaşık yemegin lafını etmez zaten. Kadınlarımız yine merhamette erkeklerden bin kere üstündür.

Babası gittikten sonra yapıyor beyfendi bakın iyi yere değindiniz sağolun:)

Gelmeni istiyor demek ki
Bazen o konuda denkliğe ben de bakıyorum aslında
Biri düğüne çocuğuyla geldiyse ben de gitmenin daha uygun olduğunu düşünüyorum
Tek geldiyse kayınvalidem veya annem gitsin kafasındayım
Zaten herkesi öyle aklında tutmazsın
Ya akrabadır ya yakındır
Yakınlık göstergesi gibi düşün yani
Çok abartmazdım yani takılacak kadar

Telefon konusuna gelince
Düğünde olmuş sanırım olay
E düğünde zaten müzik sesinden kimse kimseye iki laf edip de duyamıyor
Sürekli telefona bakan biri rahatsız edici olur gerçekten
Etrafı izliyorsun zaten genelde
Sürekli de gitmiyormuşsun
O yüzden ortama uygub davranırdım
Baş başaylen sizi uyarmış olması daha uygun ayrıca
Biri yanınızdayken olsa asıl ayıp olurdu
Ben ilk ev ortamı sanmıştım

Kanaryacım kv ye ve görümcene olan mesafeni korumaya devam et derim. Birikim konusunda ise ben ya kadında birikmesi ya da ortak hesapta birikmesi taraftarıyım. Senin eşinde ailesine hayır diyemeyen biri. Sanki sende paranın toplanması daha mı mantıklı?

Merhaba eski problemlerinizi bilmiyorum. Şuan yazdıklarınız üzerine yorum yapacağım. Ben evliliğinizle ilgili bir sorun göremedim. Büyütülecek hiçbir şey yok. Bizde eşimle aynı karta atıyoruz maaşları hatta ben evden çıkmıyorum hamilelik sebebiyle izindeyim, eşimde şuan tüm kartlar. Ki ben eşimden daha çok maaş alıyor olabilirim ama illa bende dursun kartlar demem. Kayınvalide konusunda geçmişinizi bilmiyorum dediğim gibi ama şuan yazdıklarınız idare edilebilir konular. Bende kaynanamlara gittiğimde (uzakta yaşıyorlar tabi) gittikleri yere götürüyorlar mesela ben de zaten az görüştüğüm için uzaklık dolayısı ile gidiyorum ses etmiyorum. Sizin biraz daha zor olabilir illa ki altlı üstü oturmak. Toleransını kaybetme derim eşinle huzuruna geçimine bak gerisi önemsiz.

Bana banka karti vermekte sacma geliyor, genelde kadinlar veriyor ama ben esimdende boyle birsey istemezdim herhalde. Ortak bir hesapta sacma geliyor bana dogrusu eger 2 kiside calisiyorsa..giderler gitsin herkeste biraz para olsun. Eger eslerden biri savurgansa belli bir butce ayirmak dogru olabilir

Anladım çok teşekkür ederim

Teşekkür ederim önceleri çok toleransımı kaybettiğim için idareli kullanmak istiyorum. Peki para eşinizde olunca siz nasıl alışveriş yapıyorsunuz harcıyorsunuz hesabınızda hiç para olmayınca. Bizimde aynen böyle.

Bende uzakta oturduğum için götürdükleri yere giderim hatta şuraya ziyarete gidin derler gideriz ama ben bunu 6-7ayda bir kere yaşarım burdaki sorun sürekli hayatlarının içinde olmaları bence huzur bu şekilde olmaz. iki insanda mutluysa huzurdan bahsederiz sürekli yönlendirileceksem başımda büyükle annemin yanında otururdum .

Eşim çok düzenli biri tüm faturaları herşeyi tutar yazar dosyası vardır öder geçirmeden o yüzden o kordine ediyor.

Ben şuan hamilelik dolayısı ile izindeyim ve riskli bir gebelik yaşadığım için de hareket etmiyor markete filan gidemiyorum. Alışverişi internet üstünden yapıyorum. Kartların fotoğrafı bilgileri bende var zaten. Oradan hallediyorum.

Hepsi aynı işte bunlarin. Biz farklı şehirlerde yaşıyoruz ona rağmen bana aynısını yapıyor..ha artık yapamiyor ama ne uğraştı yapmak icin. Beni 18 yaşında susturulmuş, ne derse yapacak gelin zannedip komşunun nişanına, onun gününe bilmem nesine elimden tutup götüreceğini zannetti. Böyle şeyler yapmama rağmen herkesle beni tanıştırmak istiyordu. Şu seni görmek istiyor gelmek istiyor musun diyordu. Kadın beni tanımıyor bile adım gibi eminim, ve yine adım gibi eminim öyle bı isteği falan yok ama.ortalarda gelinim.diye dolanacak.

Bende tabii ki gitmiyordum, o beni niye görmek istesin anne diyordum

Bizimde böyle karttan harcarım internetten söylerim kart borcum mesela 500 se eşim hesap kitap yapınca atar. Beğendiğim bişey olunca ya da ihtiyaç gider alırız. Sanırım gereksiz problem yaptım.

Bu cümleyi söyleyebilcek kadar güçlü olmalıyım. İnanın sayamadım sürekli bi düğün nikah nişan kına. Akrabayı anlarımda banane kınadan nişandan. Hastadır annesi gelemez gideriz anlarımda banane yani. Eşimle sıkıntı yok sürekli beynine “ geliceksiniz tabi size geldi para taktı sizde geliceksiniz” diye yükleniyorlar o da gitmemiz gerekiyor diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…