Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Altınlarınıza kadar istemişler ama ya sizden hiç çekinen yok al derse görümceniz alamayız canım borç boğazımıza kadar çöktü bize biraz para verin diyin şakayla karışık ama sizde de suç var. Canım bi de sen al hep biz hep biz olmaz dein kahkahayı patlatıverin. Eşinize söyleyin her onlara harcamada lüks birşey alacağınızı öyle yapın ne diyim.

Artık yapmayacağım giglesciğim. Haberdar ederim sizi bu konuyu çözücem merak etmeyin.

Vermedim ki altınlarımı kuzum. Takı takılmışsa annenler ödesin bizene dedim. Arkadaş olur tanıdık olur tamamda kaynanamın abisi taktıysa kardeşine takmıştır ben neden veriyim ? Diş geçiremedikleeinden eşime yükleniyorlar evlendin değiştin bizimle ilgilenmiyorsun diye.

98 liyim ben küçüğüm canım benim. Yeni yeni öğreniyorum. İlk konularımı bilsen dersinki ordan buraya gelmişsin dikkatli davran
Üç yaş varmış aramızda daha iyi anladım sizi küçük buldular elinde oynat Allah oynat. Önce sen ve senin ailen kanarya elin boş gitme ailenin evine bi daha

Çok doğru yapmışsın canım benim inşallah sende bu sabır varken hepsini yola getirirsin inanıyorum. Bu arada eşin kötü biri değil ailesi vicdanını kullanmayı çok iyi biliyor.

Artık yapmayacağım giglesciğim. Haberdar ederim sizi bu konuyu çözücem merak etmeyin.
Kendi annenize de eliniz boş gitmeyin tabi ki
Bunca zaman eliniz boş gitmeniz hata olmuş
İlla çok pahalı nir şey almak şart değil
Giderken bi tatlı alır gidersiniz
Zaten aileniz de pahalı bir şey beklemiyordur
Hatta belki bi şey de beklemiyordur
Ama insan mutlu oluyor yine de

Bu tavsiyeyi eminim daha önce de vermişimdir
Pek işe yarıyor gibi gelmiyor gerçi ama tekrar edeceğim
Bazı durumda uyumlu olun, kendi ailenize olduğunuz gibi olun eş ailesine karşı
Bazı durumda da sınırlarınızı çizin, aksi iddia edilemesin
Böylece göze batmazsınız işte
Sınır çizdiğinizde de sınırlarınıza saygı duyulur

Belki araba işi çok zorluyorsa modelini de düşürebilirsiniz
Ya da krediyi yapılandırın
Daha uzun vadeli ama daha makul bi ödeme planınız olur

Ben yine değisik bir noktaya takildım. 2-3 kisi icin yapılan yemek nasıl 4-5 kisiye yetiyor? Yani zar zor yeter de ikinci bir tabak isteseler cıkmaz. Mesela her yemek de mercimek tarzı olmaz köfte olur dolma olur yetmez ki o zaman... ya da o tarz yapın :)

Çok doğru yapmışsın canım benim inşallah sende bu sabır varken hepsini yola getirirsin inanıyorum. Bu arada eşin kötü biri değil ailesi vicdanını kullanmayı çok iyi biliyor.
Onada çok kızıyorum eleştiriyorum. Belkide karına bizi ezdirme diyorlardır belkide kötü evlatmış muamelesi yapıyorlardır o zaman bende kötü koca muamelesi yapıp vicdanıyla oynayayım ? İnanın aslında kendimi ezdirmiyorum sadece fedakarım. Engel olamıyorum kendime harcanan para bendende gidiyor aynı zamanda aynı evdeyiz.

Yetmiyor zaten az az koyuyorum 2. Tabak yetmiyor :)) erkek kafası işte anlamıyor.

Canım benim,
Anneye neyin eksik denir mi?
Sen taşıyacaksın.
Varsa eksiği,yoksa sevdiği.
Ben yıllarca böyle yaşadım,çok şükür
Konuşma yap da dediğim gibi dır dır gözüyle bakıyor emrivaki vapıyor bence senin adam.
Sen inat değil ama anneciğine giderken elin boş gitme,haftada 2 gün kocayla başbaşa yemek ye dışarıda.
Bunlar güzel şeyler.

Sağolun teşekkür ederim zahmet edip yorum yazıyorsunuz mahçup oluyorum. Bakıcam önüme neler yapabilirim. Eşimin ailesinede yapıcıyım mesela geçen annesi işe gitmemiş yemek yapmış pat diye kapının önünde yemeğe çağırdı inanın gıkımı çıkarmadım annemde olsa aynısını yapardım. Kına konusunda da eşimi annen tek kalırsa yoldaş için giderim ama tanımam etmem dedim. Kardeşiyle de gezdik götürdük yiğenine hediye aldık. Ben ses çıkarmadıkça mı oldu eşimin ailesinin baskısı mıdır karakteri midir bilmiyorum. Tek bildiğim canım annemle babama boş gitmeyeceğim.

Bence kendi ailenize yapmadığınız için gözünüze bu kadar batıyor
Kendi ailenize de yapın
İçiniz rahat olsun en azından

Düzelir tabii ki. Iki ayrı aileden iki ayrı insan bir araya geliyor, 30 yıllık düzen bir günde değişmez. Zamana bırak biraz. Üzerine gitme.
Ilişki danışmanları diyorlar ki sorunun üzerine gitmek yerine evliliginizdeki güzelliklere odaklanın, sorunlar bu şekilde zaman içinde çözülür.
Siz de öyle yapın, biraz misilleme yaparak ama aynı zamanda huzurunu bozmadan bu sorunu çözersin.
"Evliliğimi düşünüyorum" gibi bir cümle ağır gelebilir. Hangi manada söyledin bilmiyorum ama ucu çok farklı yerlere çekilebilir. Durduk yere ağzınızın tadı bozulmasın.

Kesinlikle öyle canım. Kendimi bildim bileli ya hamburger alır gideriz ya pasta ya kokoreç yani hep gideriz darlandım artık istemiyorum kabul etmiyorum. Yorgunum diyede gitmiyorum çünkü eşimde gelmez sürekli aileme para harcadığımda laf yapar ben neden susayım ki ? Şuan istesede yapamaz. Sağolun siz bir abla gibisiniz. Ben küçüğüm bilemedim annem alma kızım istemiyorum bişey siz gelin yeter dedi kaynanamla görümcemde çocuk birşey almıyor diye söyleniyor.

Bence kendi ailenize yapmadığınız için gözünüze bu kadar batıyor
Kendi ailenize de yapın
İçiniz rahat olsun en azından
Bekarken hep yapardım anneme bişeyler alır babama eve hep alırdım. Annem hep söyler kızım çok aldı sağolsun der bende severim verici olmayı lakin ev ekonomisini düşündüm inanın. Yapacağım artık.

Sen sağol canım benim.
Sen sor ki biz de dilimizin döndüğünce yardım edelim.
Dediğim gibi büyüklere yemek,tatlı ısmarlamakla fakirleşilmez.
Konu suistimal.
Hadi sen düşünemedin,annene elin boş gittin,kocan da demedi mi "ya benim anneme şu aldığımız kokoreç güzeldi,seninkiler de tadına baksın" diye.
Çok kızdım inan şimdi.
Adam alışmış kendi tarafına akmaya,seni ve anneni babanı takan yok.
İlla ki ihtiyaçtan yemek ısmarlanmaz.
Beraber yemek,içmenin keyfi başkadır.

Amma bence şu başbaşa yemek işini çöz.
Adamı kendine alıştır,senin bence en büyük derdin bu.

Öfkemden sanırım çok sinirliyim bu sorumsuz düşüncesiz hallerine tahmin edemezsiniz. Ufaktan sadece bu durumun hoşuma gitmediğini söyler misillimeyle kaparım konuyu. İlişki danışmanları eleştirmeyinde diyorlar o kavga öfke anında mümkün olmuyor

Demedi Lalecim biliyor musun? Babam 2 kere kebap ısmarladı da bi kere de biz alalım demedi. Bende inan o yüzden kızgınım o kadar çok şey söylemek istiyorum ki. O kadardoğru ki kendi tarafına akmaya alışmış cümlesi benim hatamdan bu. Şu saatten sonra varsa yoksa ailemin istekleri olucak benim için.
Birlikte yemek işini çözmüştüm yani kaynanama en son 3 hafta önce gittik. Görümcemlerle de 6 aydır bu mevzu yapılmadı ama durmuyor adam rahat kuduruyor alamayınca. O kadar üzgünüm ki bu üzgünlükle keşke evlenmeseydin de ailenin dibinde kalsaydın demek istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…