Tüylerden Kurtulmak icin Zırnık Kullanan Var mı?

selincim sen en hassas yerlerden birinde denedin ya oyle oldu demissin ya esek cisi diye bulursan onunla dene bence ama bacakda dene bende bulsam denerim ama bulamadim iste yarana bence merhem kullan birde ustune falan birsey degmesin suyada cok sokma savana kadar umarim birgun bizde istedigimiz kiyafetleri rahatlikla giyeriz cok gec olmadan

peki her bolgeye uygulayabiliyormuyuz? ben gobek bolgemde denemek istiyorum uygunmudur bu bolge icinde simdiden tesekkurler

bende burda duydum hemen alıp denedim gerçekten çok pratik bir iki günde yine çıktılar ama çok yumuşak artık tüyler eskiye göre hele ki jilet kulananlar mutlaka denemeli çok rahat .bende kutuda gül kokulu olandan aldım 4 lira kiloluk vardı onunda kilosu 5 lira dedi bidakine açık kiloluk alırım inşallah ailecek kullanırız.delikafadulden

başka bir sayfada dolunay da tüyleri kökünden alıp kendi idrarımızı sürdüğümüz takdirde tüylerin azaldığını okumuştum.. Aslında her ne kadar iğrenç gelsede denemeye karar vermiştim fakat tüyleri kökünden alma konusunda bi sıkıntı yaşadığım için bir türlü nasip olmadı yapmak.. kolumu ve koltuk altımı 3 aydır kökünden alıyorum karınca yumurtası yağı sürdüm 2 ay ara ile aldım ancak çıktılar çünkü en son 4gün önce dolunaydı o zaman aldım idrar sürcektim süremedim aynı görevi görür diyerekten limon sürdüm. Çok fena yandı ama biraz sabrettim,ertesi gün tekrar limon sürdüm ve karınca yumurtası yağı sürdüm. Bugünde arkadaşım hamam otundan bahsetti yolda yürürken konusu açıldı tamda aktarın önünden geçiyorduk gittim aldım. Gül kokulu olandan sonra birde ben araştırıym dedim burda yazılanların hepsini okudum. Kanaatimce kökünden alıp sürmek işe yarayacaktır. Bir daha ki dolunayda bunu denicem imş. sonuç alırım.

ben bundan 2 yıl önce falan merkep sidiği ile zırnığı karışırıtp tüylere sürünce bi daha çıkmadığını okumuştum.tabi hemen denemeye karar verdik ilk önce köyden istettik ama elimize geç ulaştığı için beklemiş çişti sanırım:)onu zırnıkla karıştırıp sürdük bi fark göremedik. ama ben pes etmedim bu kez tazesini bulduk:)hemen akşamına kullanmam lazımdı da alınacak yerim yoktu:)ben de göbeğimin bi bölümünde bacağımın çıkan kısımlarında bi de belimin küçük bi bölümünde denedim aradan bir ay geçti iki ay geçti çıkacaklar heralde diye bekliyorum ama yokk:)artk çıkmayacaklarını anladığımda 4 ay falan olmuştu.şu an belimde avuç içi kadar büyüklüğünde tüysüz bi boşluk var göbeğimin alt kısmı temiz ve alt bacaklarımda büyük büyük boşluklar var çünkü hepsini almamıştım alıp zırnıkla çiş sürdüğüm yerler de çıkmadı.hatta geçen ağdacıya gittim ne kullandın bacaklarına buralarda niye tüy yok ki dedi. şimdi tekrar eşek çişinin peşine düşücem:) çünkü epilasyonla öyle bir sene iki sene uğraşamam. tekrar uyguladıktan sonra sonuçları yazarım

eşşek sidiği bulmak gerçekten zor olabilir.. hele ki büyük şehirde imkansız gibi birşey.. ben kendi idrarımızında işe yaradığını okumuştum eşşek idrarı yerine kendi idrarımızı denemekte fayda var diye düşünüyorum. bir de bu hamam otunu su ile karıştırıyoruz ya hani.. onun yerine idrarla karıştırsak sanki dahada iyi olcakmış gibi bi hisse kapıldım.. ne dersiniz?

:1shok: çiş mii???ben hiç inanmıorum yaa faydalı bişi olsaydı vücudumuzda kalması gerekirdi..ben katılmyorum yaa

sağlıklı bir insanın çişi bir çok şeye faydalı bir araştır istersen. ıleride mezun olduğumda doktor olarak bu konuda size daha ayrıntılı bilgi verebilirim inşallah:) ama şimdilik bende duyduğum kadarıyla söylüyorum sarılık hastalığında idrar ile tedaviler oluyormuş. ılk duyduğumda midem fiziksel olarak değişik tepkiler verdi burada zikretmek istemiyorum fakat idrarı tedavi niyeti ile içip iyileşenler varmış.. Ama dediğim gibi benimkilerde duyumlardan ibaret. Sadece şunu emin olarak söylüyorum sağlıklı bir insanın idrarında mikrop barınmaz, idrar ile dışkı çok farklıdır. ıdrar oldukça sterildir bu konuda. Sadece necs olduğu için benim tereddütlerim oldu yani Allahn bir damlasında bile bize azap olduğunu söylediği birşey sonuçta.. Ama Arif Pamuk Hocanın kitabında yer alan bir tarif tüylerden kurtulmak için idrarı vücudumuza sürmemiz gerektiğini söylüyorsa tedavi niyetli, kısa süre sürüp sonra temizlenmek mantıksız gelmedi bana...

bu arada ben kullandım daha demin zırnık denen pis kokulu şeyi.. Birde gül kokulu yazıyrdu üstünde dedim iyiki gül kokuluymuş normali olsa ben evi terk edip giderdim koku çıkana kadar. Hakikaten iğrenç ötesi... birde su ile karıştırınca duman çıkıyo reaksiyona giriyo. Tavsiyem evde kimse yokken banyonun kapısı açık bi şekilde yapın. Hele banyonuz küçük ise kesinlikle havalandırmasını iyi yapmanız gerekiyor. Kokuya sabretmek mühim değil, maruz kalmak zarar verebilir diye düşünüyorum.

pesss doğrusu !
artık bir tıp öğrenciside böyle inanıyor ve uygulayabiliyorsa diyecek söz bulamıyorum
idrar nasıl steril olur beklediğinde ,heleki eşek idrarı,bu hayvan ya bir hastalık taşıyorsa ,bunun vebalini kim ,nasıl ödeyebilir?
tamam arkadaşlar kıllardan kurtulmak isteği birçok bayanda var ,çoğu insanda doğal yöntemlere çok fazla ilgi duymakta ama "zırnık" "idrar" gibi sağlığı tehdit edici maddelerden uzak durmamız gerekiyor
eğer bir tıp öğrencisi iseniz bana kılların oluşumu hakkında bilgi verebilirmisiniz,kıllar nasıl gelişip büyüyor,kıl kökünde nasıl bir aktivite var,bu oluşumu yok etmek yada kılların büyüyüp beslenmesini engellemek için kılın nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekmezmi,idrarda yada zırnık kimyasalında (üstelik çok zararlı olan bir kimyasal bu kaldıki kesinlikle kıl köklerini tekrar yeniden onarmak için uyarı veren maddelere sahip buna eminim) hangi aktif maddeler kıl oluşumunu engelleyici özelliğe sahip
ileride kendimizi nasıl hekimlere emanet ederiz ,zararlı kimyasalı,idrarı cildinize süren diyen bir hekime???

Bakın ben sağlıklı bir insanın idrarında mikrop olmayacağını söyledim, eşşekten bahsetmedim. Kaldı ki eğer bir insanın idrarında mikrop bulunuyor ise bu bir problemin belirtisidir. ıdrar kültür testi yapılarak bir insanın idrarında mikrop olup olmadığı anlaşılabilir. Eğer idrar yolarlıda iltihaplanma olmuşsa idrarda mikrop bulunabilir.

bir böbrekte yaklaşık olarak bir milyon civarında nefron bulunur. Bu nefronların görevi idrar oluşturmaktır. bir dakika içerinde kalbin pompaladığı kanın dörtte biri böbreklere gider ve bu kanın yüzde biri böbreklerden idrar olarak atılır. ıdrarı oluşturan maddeler metabolzma olayları sonucu çıkan maddelerdir. ıdrarın %97si sudur. Su ne demek biliyorsunuz değil mi? Şimdi kalan %3lük kısmı sorcaksınız onlar mikrop diyeceksiniz hayır efendim değil. Geri kalan kısmını ise çeşitli organik ve inorganik artıklardır. protein metabolizması artığı olan üre gibi. üre, idrarın içinde amonyum karbonat haline geçer ve idrara koku verir. ıdrarda ayrıca ürik asit, keratin, kreatinin, sodyum, klor,glikoz, potasyum gibi maddeler de yer alır. Fakat bunların hiç biri mikrobik değildir. ıdrar vücut sıvımızın dengesini sağlar. Hayatımz için önemi çok büyüktür. Metabolizma atığıdır fakat mikrobik değildir.

ıdrarın normal rengi sarıdır, berraktır ve kendine has bir kokusu vardır. ıdrar asitiktir. ıdrarın bazik reaksiyon vermesi hastalık belirtisidir. ıdrarda kötü koku bulanıklık gözle görülür katı atık parçacıklar hastalık habercisidir.

Kıl kökü meslesine gelince bu konu hakkında size söyleyeceklerim internette dolaşan bilgilerden çok farklı olmayacaktır. Doktor değilim öğrenciyim ve henüz birinci dönemi başarı ile geçmiş bir öğrenciyim demem o ki bir senem bile dolmadı… Zaten bunu da belirttim söylediklerimin sadece duyumlardan ibaret olduğunu ilerde size açıklayıcı bilgi verebileceğimi… Lütfen ithamda bulunmadan önce bir kez düşünün, bu ülkede doktor bulmakta doktor olmakta zor.. Tarzınız beni üzü açıkcası, ben çabalayan bir öğrenciyim HENÜZ ÖĞRENCıYıM doktor değilim böyle bir şey de söylemedim . Üçüncü sınıf dördüncü sınıfta değilim. Henüz birinci senem. Bi konu hakkında söyleyecek sözü olan herkes düşünmeden konuşuyor. Sözlerinizin nereye gideceğini düşünerek konuşmanızı tavsiye ediyorum...

sevgili bitiel,ithamlarım sizi üzmüş olabilir,amacım kimseyi üzmek değil,bu topikleri herkes okuyor ve herkes bir umut beklentisiyle verilen her tarifi denemek istiyor,siz tıp öğrencisi sıfatıyla yazıştığınızdan tepki gösterdim,insan idrarıda eşek idrarıda bence kullanılmamalı,eğer steril olsaydı yada sağlıklı olsaydı neden tuvaletten sonra ellerimizi yıkayp çıkmamız öğretildi..
kaldıki kimse idrarında bir enfeksiyon olduğunu tahlil yapmadan anlayamaz,bu durumda denemelerini tıp öğrencisi sıfatıyla önermek doğru olmaz takdir edersinizki ..
bazen bizi üzen durumlar eğer bizleri sağlıklı olana doğru olana ulaştıracaksa aslında çok fazla üzülmemeliyiz,banada aynı yada benzer tepkiler gelebilir,ben bu tepkileri 40 kez düşünüp öyle cevap verirdim,amacım kimse yanlış birşeyler yapıp üzülmesin diyeydi..
idrarda keratin maddesinin bulunduğunu yazmışsınız,henüz incelemedim ama keratin zaten kılın yapısında olan bir madde ve kılları beslemesi muhtemel.
bu arada uzun süredir kıl oluşumu üzerine araştırma yapıyorum ,neredeyse bilmediğim şey yok gibi
emin olun işe yarar birşey olduğuna inansaydım ,derdimki idrar sağlıksız ama etkili maddeler içeriyor ..
uzun zamandır bu forumda yazışıyorum,bilgilerim dahilince forum yazışamalarına katılıyorum ,burdaki arkadaşlarımın hepsinin hassasiyetini çok iyi anlıyorum ,kolay kolayda gelip bu topiğe idrar şöyle pistir böyledir demedimde ,sadece dikkatimi çeken bir tıp öğrencisi olduğu için yazmak istedim.
kesinlikle amacım şevkinizi kırmak değildi,daha yolun çok başında olduğunuzu yazmışsınız,inanıyrumki eğitiminiz ilerledikçe sizde nekadar yanlış bir yöntemi denemek istediğinizi göreceksiniz.
bilgi sonsuzdur ,bilimin bize şuan sunduklarına ulaşmaksa bir tık kadar yakın artık.
size eğitim yaşamınızda başarılar diliyorum
tekrar söylüyorum ,konunun sonu tartışmaya çıkmasın lütfen ,amacım kimseyi kırmak değildi
sevgilerimle,

Anlıyorum sizide fakat kendi düşünceminde yanlış olduğunu pek düşünmüyorum. Bakın hamam otundaki zararlı maddelere söyleyecek sözüm yok araştırmasını yapmam lazım vücuda ve sağlığımıza ne denli zarar verir ne yapmalıyız bu hususta bilemiyorum fakat sizin anlamadığınız bir şey var ben idrar temiz demiyorum, idrar pis değil de demiyorum sonuçta idrar atıktır. Fakat içerisinde mikrop yok... yani hasta olmayız ortada sağlığı etkileyecek bir durum söz konusu değil ben bunu söylemeye çalışıyorum. Midesi kaldıran yapsın. Eşşek idrarı hakkında yorum bile yapmadım o konuda bir şey diyemem fakat sağlıklı bir insan idrarını geçici zaman için vücuda sürülürse bunda sağlığı etkileyecek bir durumun söz konusu olamayacağını söylüyorum. Yinede tercih meselesidir. ve açık bir kapı bırakıyorum idrar konusunda yeteri kadar bilgim var bunun eğitimini aldım eksiklerim olabilir fakat şimdiki bilgilerim bunun çokta yanlş bir şey olmadığını söylüyor bana. Bakın unutmayın ki yeri geldiği zaman zehir ile tedaviler bile oluyor. Kainatta hiçbirşey boş yere var olmamştr. Her maddenin farklı bir döngüye katkısı olduğunu savunuyrm ben. ınsanlar depremlerde enkaz altlarında kendi idrarlarını içerek hayatta kaldılar bunun canlı şahidiyim ben. Konu tartışmaya açıktır fakat tartışmadaki kastım çirkin bir söyleşi değil, bildiklerimizi kıyaslayarak bilinmeyenleri öğrenme yolunda her türlü tartışmaya sohbete açığım. Dediğim gibi ben bildiklerimden eminim fakat p.tesi günü bunu birde hocalarımla konuşmayı düşünüyorum. Sınav haftasına yaklaştığımız için forumu takip edemeyebilirim fakat yeni birşeyler öğrenirsem müsait olduğum ilk vakitte sizinle paylaşırım..
Sevgiyle kalın...

peki olur,siz hocanızdan bilgi alın bende kendi çapımda araştırayım,hatta bende tıp eğitimi almış yakınımada danışayım idrar için..hep birlikte bilgileniriz detaylıca,amaç hepimize faydalı olmaksa seve seve...
evet zehirde insan için kullanılıyor birçok farklı durumlarda,fakat bilirsinizki önemli olan dozajdır ve bu uygulamalar ehil insanların kontrolünde olmak zorundadır.örnek :kemoterapide kullanılan ajanlar..

tabiki kullanıp kullanmama tercih meselesidir,biz burda ne söylersek söyleyelim,herkes kendi mantığına uyana göre hareket edecek,kimi araştırıp hayır bu bana uymaz kullanmamalıyım diyecek kimide aman ne olacak bi deneyeyim diyecek ..

biz bu araştırmalar sonunda baktıkki idrar bi şekilde kullanılabiliyor(yani cilt üzerine uyuglama yapılmasında bi sakınca yok) ,bende iddia ediyorumki idrarın kıl köklerine bizim istediğimiz şekilde menfi bi faydası yok ...
denenebilir arkadaşlar deriz..

birde arkadaşlar cilt üzerine uygulayacağınız ne olursa olsun uyguladığınız maddelerin hücre içine girebilmesi için bazı aktiviteler gerekiyor,transdermal etki gibi...yani iş bulduğumuz maddeleri bulmakla yetmiyor,ilaç kapsamında olsun,kozmetik kapsamında olsun topikal uygulamalari çin geliştirilmiş tüm krem ,losyon,solüsyon vb için bazı aktivitelere gerek var,çok geniş bir konu ,ben sadece kabaca bilgi vermek istedim,yani bu işler öyle bizlerin gördüğü gibi çok kolay değil.
umarım herkes gerçekten çoğu kadın için cansıkıcı olan kıl mevzusundan sağlıklı ve zahmetsiz birşekilde kurtulur..

arkadaslar merhaba ne durumdasiniz bilmiyorum ama ben zirnigi denemedim daha ama eminim ki bitiriyor dikkat edin azaltiyor demiyorum bitiriyor simdi ben yuzume sogan suyunu deniyorum her aldiktan sonra gozle gorulur olumlu sonuc var tuyler yumusak cikiyor cansizda kokleri var ve de gec cikiyor rahat ettim acikcasi biraz ama bu is sabir isteyen is bakalim ne olacak eger zirnik deneyip olumlu ya da olumsuz sonuc alan arkadaslar var ise ve de bize yazarlarsa cok memnun olurum hepimize kolay gelsin,

ben zırnık kullanmıştım ama kokusu çok berbat ve ellerimde tırnak aralarını mahvetti. birde ufak ufak lekeler yaptı. kullandıktan sonra çok iyi durulaman lazım yoksa cildinde sanki çimento kalmış gibi bir iz bırakıyor. ben şu aralar bioder kullanıyrum tüy azaltıcıymış. etkisini de yavaş yavaş görürü gibiyim.

bu arada epilayon yöntemi olarak sadece bir tanesinin kullanılması çok önemliymiş mesela bir ay jilet diğer ay ağda ondan sonraki ay zırnık vs.. kullanırsanız kıl köklerinde batma olabiliyor. bu nedenle ben her ay sir ağda ve ardından bioder kullanıyorum memnunum

ya arkadaslar artik yazda geldi badimi kotumu giyip rahat rahat sokaga cikmak istiyorum artik ya ne olacak bu durumumuz vallahi billahi moralim cok bozuk bu yuzden zirnik yada baska birsey deneyen varsa yazsin lutfen ya tesekkur ederim iyi aksamlar

arkadaslar merhaba tuy problemi yasayan herkese sabir diliyorum ben biktim artik bunlardan ya beynim allak bullak bir yere giderken ilk once kiyafete degil yuzume bakar oldum yakinda ise basliyacam nasil olacak bilmiyorum insanlarla yuz yuze gelmeye korkuyorum artik lutfen birbirimize yardimci olalim ben simdi yuzume hem sogan suyu hemde limon yapiyorum sogandan dolayi kokleri gelmiyor alirken seyreklesti ama sabir iste birde bu yuzu aldiktan sonrada olusan seyleri limon biraz duzeltiyor ama o kadar degil bunun icinde bana yardimci olsaniz cok sevinrim
sabirlar dilerim

2 aydır sürekli tüyleri alıp alıp zırnıkla çiş sürüyorum.bu yüzden derimi yaktım iz kaldı iki aydır geçmiyor zaten en çok ne kadar geçecek ki bi iz kalacak yani tüyler de öylece duruyor hiç fark göremiyorum eziyet oluyor artk her yerini al zırnıkla bilmemneyi karıştır sür bekle.depresyon tedavisine başladım artk her yerimde tüy var her yerimde..avuç içlerim kaldı oralarda da çıkması yakındır diye düşünüyorum.lazer epilasyon için konuşmaya gittim kol altı bikini bölgesi bacaklar tamam ama göbek göğüs üstü falan olmaz daha kötü olur dediler.zaten tüm vücut tek seansı bin liraya patlarmış.dua edin de öleyim ben.son bir kaç aydır geçirdiğim günlerden hiçbirşey anlamadım. Önceden eşek çişiyle zırnığı karıştırıp sürmüştüm onlar artk çıkmadı fakat artk bulamıyorum da bulsam da bi kez denemiş olmana rağmen çözüm olmayacak gibi geliyor.ben burda tükendim artk gerçekten gücüm yok

seeelinnn lütfen böyle düşünme,herşeyin çözümü var,öleyimde ne demek
hiçbirşey çözümsüz değil,tek derdimiz kıl olsun,çözülmeyecek şey değil inan.
önce kıllanmaya sebep olan rahatsızlık tedavi edilmeli sonra estetik açıdan rahatsız edilen kıllar lazer veya başka kozmetik ürünlerle halledilmeye gidilmeli,bak ne kadar çok alternatifin var,lütfen olumsuz düşüncelere kapılma.
zırnıkla kötü bir tecrübe geçirmişsin,izler kalmış diyorsun,izlerinde tedavisi var,bir dermatoloğa gidip uygun ilaçlarla çok kısa sürede iyleşme sağlayabilirsin.
geçmiş olsun.

teşekkür ederim..zaten bi tedaviye başladım.hem izler için hem hormonal dengesizlik için.6-9 aylık bi tedavi süresince tüyleri lazer veya başka yöntemle al büyük ölçüde azalma görürsün dedi doktorum ama bilmiyorum 2-3 ay içinde tüm dengemin bozulmasına artk çok üzülüyorum.tedaviler de uzun soluklu sonuçta.. Bakalım.tıp ilerliyor

X