Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

adayadayı sağol canım uyku tutmuyor bütün hazırlıklarımı yaptım bekliyorum hadi yarını atlattık 14 gün nasıl geçecek yalnız bırakmazsınız herhalde

patuli ben başka başlıkta tüp bebek uygulamasında sigara ile ilgili bir sotu sormuştum,sanada sorayım.malesef sigara kullanıyorum ve Allah izin verirse bu ayın 29 unda tedaviye başlayacağız.ben transferden sonra sigara içmeyi bırakacam şu anda bunu malesef başaramıyorum ama o zaman psikolojik etkisi olacağını düşünüyorum.sormak istediğim şu anda sigara içtiğim için tutmaz mı?
eğer hiç bir şekilde tutmaz diyorsan hiç tedaviye başlamayalım.

Egecansigarayı bırakmak hiç zor değil 45 dk da özel bir yöntemle bırakabiliyorsun ben denedim ve oldu mucize birşey sadece 200 ytl ye mal oluyor günde 2,5 paket içen biri olarak bunu söylüyorum hemde adresini istersen veririm ama netten de araştırabilirsin.Neosante diye bir yer tedavide biorezonans mutlaka herkese tavsye ederim.

selam ben bi soru sormak istiyorum ben 11 ağustosta aşılama yaptırdım yani cumartesi günü doktorum "eşinle pazartesi birde çarşamba birlikte ol sonrada adet gününe kadar olma" dedi 15 gün sonrada test yaptırmamı söyledi ama benim hala ara ara 2 gündür rahmimde sancı oluyor hafif bir ağrı bu normalmi? birde doktorum salı günü içmeye başlamam için bir hap verdi. ben çok heyecanlıyın testi 15 gün sonra değilde 12 13 gün sonra yapsam mı acaba diyorum sonuç alamazsamda çok kötü olucam off kafam karışık biraz?:teselli:

gamzecim antalyanını neresindesin ve doktorun kim?bende aşılama oldum ama sonuç negatif.aynı benim doktorumun söylediği gibi seninkilerde.belki aynı doktordur benim ki bucakta doktorum.benim aşılma tutmadı.sol tüp kapalı,sağda daralma var.yumurtlma ve hormon bozuklıuğu da var.zaten çok şansım yoktu ama yinede oldum.laparoskopi olucam gelcek ay.

Selamlar patulii bende tup bebek tedavisine baslayacagim cok yakinda,sorum;yumurta toplama islemini narkozsuz yapacaklarini soylediler ve ben cok korkuyorum,cok can yakarmi bu islem,bazi arkadaslar yaptirdilar ama hep narkozlu oldu onlarinki,benim buradaki doktor kabul etmedi narkozu,simdiden icimi bir korku sardi,madem bu kadar acisiz bir islemdide neden diger arkadaslara narkoz uyguladilar?lutfen beni bilgilendirirmisin.simdiden tesekkurler.
:çok üzgünüm:

arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim.ben önce klomen adlı ilacı kullandım fakat bir işe yaramamış rahimim inceymiş heralde doktorun amacı biraz kalınlaştırmaktı ama olmadı.bugün doktora gittim bana yeni ilac verdi adı cyclo-progynova bu ilac ne işe yarıyor acaba bilen birisi yardımcı olsun lütfen.peki bu ilac işe yaramazsa daha sonraki aşama nedir?:a015:

merhaba canım sanırım kullandığın ilaç adet düzenleyicisi a.s

merhaba arkadaşım yardımın için teşekkür ederiz.

Patuli,
Benim eşimde varikosel çıktı. Ben de Pko var. Ama ben bu tedavi şekline başlayalı yaklaşık 15 kilo verdim. Benim açımdan bir problem yaşanmadı. Aşılama denedik önce eşimin spermi bu sefer daha az çıktı vr direkt mikroenjeksiyon dediler. Onu yaptırdık. Sonucunu bekliyoruz. OPU da 12 yumurta toplandı. 9'u birinci kalite dendi. Eşimden sperm alındı sonuç 25 milyon dendi ve doktorum umduğumuzdan da fazla çıktı dedi. 9 yumurtadan 6'sı döllendi. Kaliteleri güzel dendi ve OPU'dan sonra transfer işlemi için 2.ci günün sonunda çağrıldık. 4 embriyo rahme yerleştirildi. YAŞIM 28 BU ARADA PATULİ. TRasfer sonrası kullanmam için crinone vajinal jel ve estrodil, bebek asprini, vitamin verdiler. Trnsfer sonrası bu ilaçları kullanmaya başlayalı regli ağrısı gibi ağrılarım oluyor, yaklaşık 10 gündür, sürekli ağlıyorumş sinirlilik hali ve bir de vajina da kaşıntı başladı patuli .Yeni öğrendim crinone adlı ilaç yapıyormuş bunları .Doğru mu? Şans olarak %55 dediler. Ama ben çok umutsuzum Patuli. Beni biraz aydınlatırsan sevinirim.

neşe'cim teşekkür ederim sana.yanlız benim anlamadığım konu bu ilac adet düzenleyicisiyse eğer ben zaten hamile kalamam o zaman değil mi?benim rahimim inceymiş o yüzden verdi sanıyordum bende.peki bununla bir alakası olabilir mi?görüşürüz canım yardımların için teşekkürler...:teytey:

Sevgili Patulii ve daha önce aşılama yaptıran arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Lütfen beni bilgilendirirmisiniz? Benim 5 Eylül'de aşılamam yapıldı. Karnımda şişkinlik, kasıklarımda ağrı var. Bir de normalden fazla idrara çıkıyorum ve yanma oluyor. Bunlar normal mi sizce? Gebelik belirtileri olması için daha çok erken ama yine de benim kafam karışıyor. Psikolojik mi acaba?

Chilek, belirtiler için henüz erken bildiğim kadarıyla. Tutunmasını sağlayıcı hormanlar veriyorlar biliyorsun. Özellikle vajinal yolla verilen progestoron hormonu da bu belirtileri yapıyor olabilir. Hayırlısıyla inşallah tutar.

merhaba arkadaşlar ben de foruma yeni katıldım.

benimle aynı sorun ve heyecanları, korkuları paylaşan insanlarla karşılaşmak harika

açıkçası forumu gezdikten sonra heyecanım azaldı.

ben de 3 yıldır evliyim. ancak 1 yıldır çocuk istedik ama nasip olmadı.

yarın aşılama için doktora gideceğim. Start verdik :)

bugün adet3. günü hayırlısı olsun

Tüm arkadaşlara sabır ve hayırlı sonuçlar diliyorum

Merhaba Arkadaşlar;

Ben PCOS hastasıyım. Yeni gelişmelere göre pcos lu hastaların üzerinde başarı ile denenen bir yöntem varmış. IVM (İlaçsız tüp bebek). Bu ne kadar dogrudur? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

aranızda eşinde sperm morfolojisi bozuk olan var mı beni de alın aranıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…