Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

*Test *Sonuç *Alt Limit *Üst Limit
LH 5.52**mIU/mL
FOLIKULER FAZ 5.52**mIU/mL 2,4 12,6
MID-CYCLE 5.52**mIU/mL 14 95,6
LUTEAL FAZ 5.52**mIU/mL 1 11,4
MENAPOZAL 5.52**mIU/mL 7,7 58,5
ERKEK 5.52**mIU/mL 1,7 8,6
FSH 14.38**mIU/mL
FOLIKULER FAZ 14.38**mIU/mL 3,5 12,5
MID FOLIKULER FAZ 14.38**mIU/mL 4,7 21,5
LUTEAL FAZ 14.38**mIU/mL 1,7 7,7
POST MENAPOZAL 14.38**mIU/mL 25,8 134,8
GEBELİK 14.38**mIU/mL 0 0,3
ERKEK 14.38**mIU/mL 1,5 12,4
ESTRADİOL 18.81**pg/mL
FOLIKULER FAZ 18.81**pg/mL 24,5 195
PIK 18.81**pg/mL 66,1 411
LUTEAL FAZ 18.81**pg/mL 40 61
POSTMENAPOZAL 18.81**pg/mL 0 39
ERKEK 18.81**pg/mL 13,5 59,5
TESTOSTERON TOTAL 3.53**ng/ml
KADIN 3.53**ng/ml 0,06 0,82
1< Yaş 3.53**ng/ml 0,12 0,21
1-6 Yaş 3.53**ng/ml 0,03 0,32
7-12 Yaş 3.53**ng/ml 0,03 0,68
13-17 Yaş 3.53**ng/ml 0,28 11,1
ERKEK 20-39 YAŞ 3.53**ng/ml 2,8 8
ERKEK 40-49 YAŞ 3.53**ng/ml 2,18 7,2
ERKEK 50-59 YAŞ 3.53**ng/ml 1,98 6,48
ERKEK > 60 YAŞ 3.53**ng/ml 1,98 5,44
SERBEST TESTOSTERON 9,09**pg/mL
ERKEK(20-50 YAS) 9,09**pg/mL 8,9 42,5

PATULİ MRB. BU BENİM EŞİMİN TEST SONUÇLARI. BİLİYORSAN BENİDE AYDINLATIRMISIN. ÇOK MERAK EDİYORUM.

slm ben pko hastasıyım bu ay ilk defa klomen kullandm ve dün ilk iğnemi vurdurdum acaba tutarmıki çk heyecanlıyım bilenler anlatsın lütfen ilk iğnede hamile kalan varmı

meraba arkadaslar.asılama tedavisi gordum bende.puregon igne,dostınex ve cetrodite 0,25 igne kullandım.3 tane yumurtam gelişti.üçüz olma ıhtımali oldugu için asılamam iptal edıldı.adetime 11 gun varken kan geldi doktorum kanda gebelık testi istedi(ilişki yasak demişti)negatif cıktı. ve halada kan gelıyo.az önce tekrar aradım adetin erken olmuş olabılır dıyo.pazaetesi gitcem muayeneye.adetimi düzene sokup sonra hap tedavisiyle yapıcak aşılamayı doktorum.bir hafta sonra tekrar test yaptırmamı istedi.hamıleyken kan gelen oldumu arkdslar?

slm patulii!ben 7 yıllık evliyim ve ikinci tüpbebek tedavisine başladım.şuan tedavinin 4.gününe girdim.lucrin ve gonol_f kullanıyorum birde vitamin.sormak istediğim şu;1)ilk denemede sürekli kan+ultrason takibi vardı.şimdi amerikan hastanesindeyim ve sadece ulturasonla takip ediliyorum.bu senin bilgine göre yeterlimi2)yumurtanın 9. gün veya 12.gün toplanması bi önem arz ediyormu?koordinatöre sordum.kişiye göre değişir önemli değil dedi.bu konuda meslektaşım olarak bana ne söyleyebilirsin?sevgiyle kal.

Patuli mrb. Yaaa ne kadar büyük bir iyilik yapıyosun bir bilsen bizlere. Çok teşekkürler valla. insan kafasına her takılanı doktoruna soramıyo çünkü. Ben de durumumu şoyle özetleyeyim.39 yaşındayım , bebek istiyoruz. ben ve eşimde tetkikler yapıldı sorun olmadığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay adet günüm 1-2 gün gecikince kantahlili yaptırdım. bHCG 10.98 çıktı gebelik pozitif denildi. 1gün sonra yaptırdım 11.9 çıktı .4.gün adet oldum. Ancak baş dönmesi mide bulantısı, beyaz renksiz akıntı gibi belirtileri yoğun yaşadım. Sevgili Patuli bunun anlamı nedır? Hamilelik gerçekleşti mi, bu olay olumlu bir belirti mi, tüplerimin açık olduğunu gösterir mi? Yaşım 39. Aşılama veya tüp bebek için geç kalıyor muyum . FSH 7, E2 38(3.gün değerleri) Hamile kalamamayı stres yapıyorum ayrıca. şimdiden yanıtın için teşekkürlersenağlama

Merhabalar, bana yarın embriyo transferi yapılacak. İşlemden yarım saat önce 1 lt. su içmem gerektiği söylendi. Ancak ben normalde de tuvalete çok sık çıkan biri olarak bu işlemin sonuna kadar dayanıp dayanamayacağım tereddütünü yaşıyorum.İşlemden ne kadar süre sonra tuvalete gidebileceğim. Baştan sona stresli bir işlem herkezin en kısa zamanda bebeğine kavuşmasını diliyorum.:teselli:

patulii slm tatlım ya sana bişey sorucam bizim bi yakınım tüp bebk yapacak ama doktor %30 demiş tutma olayını benim öğrenmek istediim tedavi cok uzunmu sürüyo ilaç kullanıyolar
ya malum bizde kalıyolar tahmını tedavı süresini soracaktım...

merhaba patuli bende hastalandığımın 3.günü aşılama tedavisine başlayacağım benim durumum biraz karışık vajinismusum ben 3,5 yıldan beri her türlü tedavi gördüm ama düzelemedim en sonunda olmayacağına karar verdik ama malum bu durumda çocukda olmuyor doktorunda yönlendirmesiyle aşılamaya başlayacağız ama kis çıktı geçen ay ilaç kullandım 2 cm inmiş bu ayda farklı bir ilaç verdi adetimin 3.günü gidecem kistim 1 cm aşağısına inmişse tedaviye başlayacağım doktorum kesin iner dedi ama kısmet şimdiye kadar herşeye kesin dediler ama olmadı.merak ettiğim konu adetimin 3,gününden sonra bana eler yapacakları ve nekadar zamanda aşılama olacağı(testleri ve rahim filmini çektirdim problem yokmuş) yardımcı olursanız sevinirim

Aşılama için hastalığının 3.günü dr.a gidip muayene oluyosun ve sana yumurtlama iğnesi veriyo.6 gün kullanınca tekrar dr.a gidiyosun yumurtlayıp yumurtlamadığına bakılıyo eğer yumurtaların yeterli olgunluğa erişmişse çatlatma iğnesi yapılıyo 36 saat sonra da aşılama onda ise hiç bi zorluk yok ha muayene olmuşsun ha aşılama .Tüm işlem 3-4 d.k sürüyo tabi aşılamaın olacağı gün eşinin sabahtan sperm vermesi gerek 3-4 saat sonrada aşılama yapılıyo:1hug:

acarboncuk teşekkür ederim cevabına aşılama tedavisine başladım femara başladım sonrada gonal f verdiler şu an bekliyoruz cumartesi tekrardan kontrole gideceğim

Arkadaşlar Bende Yarin Godahene Kullanmaya Başlayacağim Bu Ilaci Kullanarak Hamile Kalma şansim Yüzde Kaç Sizce?

merhaba patulii.ben yeni üyeyim ensonunda sana ulaşabildim.ben önümüzdeki günlerde aşılama yapılacak.aşılam kaçıncı günde yapılıyor.bide aşılamadan sonra yolculuk yapabilirmiyim.teşekkürler

merhaba patulı sizi buldum aranıza yeni katıldım yarın aşılama yaptırıyorum saat 9:00 da pregnly yaptım yarı 14:00 aşılama olacak bu arada ben pco hastasıyım bu 3.denemem 2. de tuttu kimyasal düşük oldu geçen ayda doğal yolla hamile kaldım fakat 5 hafta 4 günlükken düşük yaptım sebep şu anda kan pıhtılaşması bebe aspirini kullanıyorum ne dersin bu sefer olacak mı?

emoşcum aynı sorun bendede var parlodel kullandım aşırı bir mide bulantısı yapıyor bulantı giderici bir ilaçla al.

selda 7979 merhaba canim ben 3.asılamayı yaptırıyorum baya deneyim kazandım adetinin 2.günü kontrole gittm yumutlama durumuna göre enaz 7 ençok 12 gün iğne tedavisi veriyor ultrasyon muayenesinde 18mm ulaştığında (yumurtalar)çatlatma iğnesi yapılıyor 36 saat içinde de aşılama.senin sorunun neydi

Arkadaşlar benim hamilelik tedavisine başlama gelişme ve sonuç bölümüm o kadar uzun ki burda anlatıp fazla kalabalık yapmıyım 27 yaşındayım ve erken menepoza girme tehlim varmış...Bunu nemi yapmış sizce?11 yıldır bir çıkan kaale bile almadıkları küçük kistler adına verdikleri doğum kontrol hapları.Şimdi onlar sayesinde 5 lerde olması gereken fsh değerlerim 15-16 larda ve inmiyor kanamalarım ve günleri azalmaya başladı.Kaç il kaç prof kaç dr gezdim anlatamam.Şimdi kist yok ama çocuğum olmuyor ve 6 ay sonra belki tüp bebek de dahil bu şansımı kaybedebilirim aylarım kaldı yani çünkü yüksek fsh değerlerinde tüp bebek de yapılmıyormuş.Kimisi yapılır kimisi çok riskli dedi.HALA UMUDUM VAR ARTIK MORALMEN BİTİK OLSAMDA.Bu arada yumurtalılarımdan birinde tembellil ve diğerinden daha küçük ve yumurta rezervimde kalitesiz ve düşük..Çare olacağını bilsem yurtdışına bile hemen gidicem ama her dr aynı şeyleri tekrar tekrar anlatıyor anlamı da kalmadı artık.Önümüzdeki hafta gonal f e başlayacağım artık fsh değerinin düşmesini beklemeden her riski göze alarak başlayacağım ama en yüksek dozda başlıyoruz herkesin tersine ve bunların yanındada daha yanında bir sürü jel ve hap tedavisi falan ilaçları aldım öyle onlara bakarak hastalanmamı günlerin geçmesini bekliyorum sizlere sorum şu olacak
TEDAVİYE BAŞLADIKTAN SONRA BU İĞNE KAÇ GÜN YAPILACAK ben yapacakmışım gerçi,eşle ilişkiye kaçıncı gün giriliyor vs.Tedavinin 5-8 gün arasında şehir dışında eşimden ayrı olmak zorunda kalıcam sizce tedaviye her riski göze alıp bir ay ertelemeli miyim?o günler riskli günlere mi girer?

canım aşılamadan sonra yolculuk yapabilirmiyim sakıncası olurmu

arkadaşlar vajinusmus için botoks yapılıyor vajinaya...

merhaba patulii aşılamadan sonra yolculuk yapabilirmiyim lütfen cevap yazarmısın.

deryahakan merhaba bi başka forumda okudum yarın 3. aşılaman olacakmış. hayırlısı olsun canım. Allah yardımcın olsun. İnşallah bu kez olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…