Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

tabi ki karşılaşma ihtimali var..biz rutin 36-38 saat sonra yapıyoruz ve ardında 2-3 kere 2 günde 1 cinsel beraberlik öneriyoruz...

patuliiiiiiiiiiiii sen nerdesinnnnnnnnnnnnn bakayım merakettim seni

şans %10-15 aşılamada arttırıcı bir yöntem yok..:1yes2:

çok yoğundum haklısın..çok özledim sizi..ne zaman pc başına otursam hep kalkmak zorunda kaldım..evde de erkek kardeşim pc mi ele geçirdi... ne yapayım ?:çok üzgünüm:

o yüzden giremedim ne zamandır....

canım bnm klyamam sana
sen kendini çok fazla yorma öle bitanecik patulimmmmmmmmmmmmmm

merhaba arkadaşlar,
ben şans eseri forumu farkettim.Çok güzel bi forum..bende 1,5 yıldır korunmuyorum ve çocuk istiyorum.En son 4 ay once bıyokımyasal düşük yaptım.geçen ay doktorum tum hormon tahlıllerımı yaptırdı,hepsı normal,eşimin sperm tahlılıde normal,şimdi rahım fılmı çekilecek..rahım fılmı nasıl çekılıyor lutfen yaptıranlar yazsın..acılı ve ağrılı bır işlemmi

seni korkutmuş gibi olmayayım ama ağrılı bir işlem.bunu şunun için yazıyorum genel yada lokal anestezi altında yapılıyormuş.Ben bunu bilmediğim için anestesiz oldu ve çok canım yandı.Gerçi formda bazı arkadaşlar ağrı olmadı diyorlar ama benim canım çok yandı gerçekten abartmıyorum.anestezi altında yaptırırsan korkacak birşey yok.

Egecan teşekkur ederım cevap verdiğin için,
Banada çok ağrılı olmadığını ve anesteziye gerek olmadığını soylemişlerdi.Ben bu konuyu doktorumla tekrar konusayım..Hayırlısıyla bı atlatsam sunu..umarım çok ağrılı geçmez

patulii,
bu arada ben bir şey sormak istiyorum sana,hormon testleri sperm testleri normal çıktığında aşılama ya geçmeden önce yumurtalar ilaç yada iğneyle geliştirildikten sonra çatlatma iğnesiyle çatlatılıyor ve doktorlar bu zamanda normal yolla ilişki öneriyor.İlaçlar sayesinde birden fazla yumurta oluştuğunda ve normal yolla beraber olduğundada çoğul gebelik şansı ne kadar bunu merak edıyorum.Bilgisi olan varsa yazsın lütfen arkadaşlar

HSG (RAHİM FİLMİ) bir çok hastamız ağrılı olduğunu söyler. Hastalar genel anestezi altında da yaptırabilir bu filmi..herkesin ağrı eşiği farklıdır. Bazı hastalar hiç ağrı duymadığını çok rahat olduğunu söyler..

Klomen tarzı haplarla büyütülen yumurtaların gelişimleri zaten ultrason ile takip edilir. Burada amaç en fazla 2-3 yumurta elde etmektir. Zaten fazlası gelişirse doktorunuz tedaviyi iptal eder. bir sonra ki ay daha düşük doz ile tedaviye başlanır.(örneğin 2 haptan günde 1 hapa düşer)

Merka etmeyin herşeyin bir çözümü var..:1yes2:

patulim bnm hg canım bnm ........:çiçek: :çiçek: çok seviyom bn seni canım bnm oh iyki geldin bilgili hemşiremiz bizim................................

Patulii Marhaba Canim Bende Beş Aydir Yumurta Takibine Gidiyorum Son Iki Ay Puregon Iğne Yapiyorum Klomen Kullandiktan Sonra çatlatamasina Yakin Da çatlatici Iğne Oluyorum Her şey Normal Gözleniyor Ama Gebelik Oluşmuyor Sperm Sayimi 150 Milyon 1 Cc De
Hsg çekildi Tüplerin Ikiside Açik 1 Defa Denendikten Sonra Tüp Bebek Merkezine Gönderirim Dedi Doktorum Yumurta Gelişiyor çatliyor 21. Gün Progesteron 30.1 Tahlil Sonucu Bu Arada Aşilama Hiç Yapilmadi .bu Aşamada önerin Ne Olabilir Bilgilerinden Faydalanmak Istiyorum .aydinlat Ne Olur Daha önce 2 Ay Klomen Tedavisi Ile Gebe Kaldim 8 Aylik Ken Suyumun Erken Gelmesi Nedeniyle Normal Doğum Yaptim Bebeğim 15 Gün Yaşadi Böbrek Yetmezliği Teşhisi Kondu. Daha önce Bebek Sahibi Oldum Tüp Bebek Konusu Korkutuyor Normal Yolla Gebe Kalabilirmiyim Ben

patulii,çok teşekkurler cevabın için peki bu haplarla buyutulup elde edılen 2-3 yumurtadada çoğul gebelik riski varmı acaba,bırde mesela ultrason takıbınde ve hormon testlerınde yumurta gelişimin normal gözküküyorsa ama gebelık elde edemıyorsan genede doktorlar bu hap yada iğneyle buyutmeyı ve çatlatmayı denıyorlarmı,zaten yumurta gelişimi normalse o zaman bırde klomen tedavısı uygulanırsa zaten yumurtanın fazla buyume ve tedavının ıptal edılme olasılığı fazla olmazmı?Teşekkurler

ben nisanın 20sinde aşılama yaptırdım.doktorum sonradan gelen yumurtaları desteklemek için 2 güne bi 2 kere ilişki önerdi.2 gündü çok ağrım var neden ağrım oluyo aşılama tutmadımı acaba cevebını bekliyorum canım öptümmmm.:1yes2:

selam patulli oncelikle tesekkurler bizi aydinlattigin icin.benim bir sorum olacakti cevaplarsan sevinirim ben onumuzdeki ay asilama yaptiricam doktorum adetin 3. gunu baslamak uzere bir igne verdi 7 gunluk fakat bu catlatma ignesi degil sanirim yumurtaliklari uyarmak icin,ama herkese igne vermiyorlarmis kimi hap kullaniyormus bunun icin,benim sormak istedigim bu igneyi gobekten vurdukleri dogrumu?cok aci veren bir ignemi?"bunu gobektense diye sordum"sevgiler canim:1shok: :1shok:

mehay merhaba canım.bildiğim kadarıyla ben cevaplayayım.patulide sanırım sana cevap verecektir.en azından için rahatlar biraz.aşılama iğneleri canı yakmıyo.çünkü çok ince bi uçları var.iğneler ya göbekten yada koldan olabiliyo.senin kullanacağın iğnenin adını yazarsan patuli ona cevap verir.aşılama çok kolay bir işlem o yüzden hiç korkma derim ben sana.inşallah hayırlı haberler alırsın sewgiler:))

canim ilacin adi fostimon 75 UI ama ben fransada yasadigim icin turkiyede bu lac kullaniliyormu bilmiyorum:1shok: :1shok: :bbo: :bbo:

ennurcum bu arada sanada cok tesekkur ederim canim

Merhaba ;
Ben ankaradan yazıyorum size.Ablam ve eniştem tüp bebek tedavisi oldular ve şu an ablam 1 aylık hamile.Yumurta toplama işleminden sonra ablam su toplamaya başladı doktor yerleştirme işleminden önce 2lt su çekti ancak yerleştirmeden sonra ablam tekrar su toplamaya başladı.Bunun sebebi nedir?Şu an karnı gün geçtikçe şişiyor doktoru ise nefes alamayacak düzeye gelirsen gel diyor?Tekra su çektirmek şu an için tehlikeli olabilir mi?Yardımcı olursanız çok sevinirim Hatta müsait olursanız aşağıdaki mail adresime mail atabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
patulii merhaba, ben de aşılama yaptırmayı düşünüyorum.drum normal yoldan da olabilir dedi ama ben aşılama istedim.artık beklemeye tahammülüm yok çünkü.ama ben hiç rahim filmi çektirmedim.internetten okuduğuma göre bu mutlaka gerekliymiş, bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim, şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…