Tüp bebek ve aşılama hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaşlar..

merhaba arkadaşlar

ankarada tedavi olan var mı acaba

Ben ankarada tedavi olmadım ama şu var ki gürgen tıp merkezi diye bir yer buldum internette. Son sistem açlışılıyormuş. Bende onu araştırıyorum. İstersen sende internetten bir araştır.

ner01972 teşekkür ederim ilgin için

Ben de Hacettepe de tedavi görüyorum, önümüzdeki ay aşılama olacak :)

Allah hepimizin yüzümüzü güldürsün inşallah

AMİN benim tüplerden biri tıkalı ve pcos var. herhalde bende aşılama olmaz direkt tüp bebek öneriyorlar zaten. İnşallah isteyen herkesin saglıklı ve hayırlı bebekleri olur canım.

ikinci tup asilamayi bugun yaptik.eve gelince kasiklarimda bir agri oldu .siddetli degil ama ara sira gelip geciyor.ve cok az kahverengi sumuk gibi bir sey geldi.cok azdi.sizce neden olabilir.tesekkurler

merhaba arkadaslar 2 kere tüp bebek denedik tutmadi simdi asilama yapdik 5 gün oldu....aslinda gelcek ay yine yapcakdik tüp bebek dr. bir hap verdi 5 gün icdim güzel bir yumurta oldu asilama yapdi hayirlisi bakalim

Merhaba Patulli, Ben 2,5 Yillik Evliyim 1 Yildirda Bebek Istiyoruz Ama Olmadi Hala :KK43: Doktora Gittim Ve Ultrasonla Muayene Etti Normal Göründüğünü Söyledi Tahlil Filan Istemedi Yaklaşik 2 Yil önce Sivilcelerimden Dolayi Tahlil Yaptirmiştim Onlarda Normal çikmişti Ayni Doktorum Bakmişti O Yüzden Gerek Yok Yeniden Yapmaya Dedi. Ben Merakimdan Kanal Filmi çektirdim (sigortada) Doktorumun Dediğine Göre Filmi Eline Alir Almaz Bu Film Yanliş çekilmiş Buna Göre Uterusun Yanmi Ne öyle Birşey Dedi Yani Hamile Kalsan Bile Düşük Olur Dedi Ama Tüp Bebek Merkezine Gitsen Bunu Kabul Etmezler Yeniden Isterler Dedi Vajinal Ultrasonla Bakti Ben Filmdeki Gibi Görmüyorum Dedi Anlamadim Ultrasonla Anlaşiliyormu? Sende Herşey Normal Dedi Kisacasi. Eşimde Varikosel Var Spermiogram Sonucu 17 Milyon 2 Doktor Ameliyat Dedi 1 Doktorda Gerek Yok Sonuç çok Kötü Diil Dedi Antioksidan Içerikli Geniş Bir Vitamin Verdi Olmazsa Tüp Bebek Yaptirin Dedi.banada Doktorum 4 Ay Klomen Ve Cyclo Prognova Kullan Olmazsa Aşilama Dedi 1. Ay Geçti Maalesef Birşey Yok... Acele Ettiğimin Farkindayim Ama Bende Bir Bebişim Olsun Istiyorum Artik Sizce Ne Yapmaliyim Ve Sizin Buradada şubeniz Var Gerekirse Bana Yardimci Olabilirmisiniz? çok Soru Sordum :KK43: Canim çok Sikiliyorrr Ayrica Arkadaşlara Katiliyorum Sizin Gibi Tecrübeli Işi Bilen Birine Ihtiyacimiz Vardi...

gulseren4434 soruyu bana sormadın ama bende bi sağlık personeliyim ve ben bebek olsun diye uğraşıyorum o yüzden bu konularda hayli tecrübeliyim. bana sorarsan hsg yani rahim filmini yeniden çektir çünkü bazen film hataları olabiliyor. eşinin sperm sayısının düşüklüğü çok anlamlı değil ama morfoloji ve hareketlilik de çok önemli yani sayı dışında bir problem yoksa o açıdan sorun olmaz. yani hsg de tüpler açık çıkar ve eşinin de morfolojik ve hareketlilik açısından sorun yoksa aşılama yaptırmanı tavsiye ederim.inşallah kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın. hepimize bol şans...

Teşekkür Ederim Egemavisi, Doktorum Dediki Rahim Filmi çektirmek çokta Iyi Birşey Değildir Yani Zarari Varmiş Sanirim O Yüzden Ben Istemem Ama Tüp Bebek Merkezine Yolladiğimda Onlar Zaten Isterler Dedi. Eşimin Değerleri Için Kötü Diil Dedi Doktorlar Biz Tekrar Bi Spermiogram Yaptirmak Istiyoruz. Yaklaşik 5 Ay Oldu Yaptirali... Ya Ben Sabirsizlaniyorum Klomen Falanda Kullanmak Istemiyorum Onlarla Olmuycakmiş Gibi Geliyor. Bide Birşey Sorucam :) Ikiz Filan Nasil Oluyor Onun Için Ayri Birşeymi Yapiyorlar? Diliyorum En Kisa Zamanda Sende Bebişlerini Kucağina Alir Doyasiya Koklarsin...

Arkadaşlar Bana Istanbul Anadolu Yakasinda Iyi Bir Tüp Merkezi Adi Verirmisiniz?

bana yardımcı olabilirsiniz 3 kez aşılama sonuç negatif benim fsh değerim %17 eşimin ileri hareketli sperm sayısı yetersiz aralıkta tüp bebek denenicek symrna da yapılıcak işlemiiz fakat tüp bebektede bir sürü yöntem var bize hangisinin uygun olduğuna nasıl karar verilecek bilgi verirmisiniz.

banada yardımcı olursan çok sevinirim canım ya....eşimin sperm hareketliliği az sperm sayısıda düşük varikosel ameliyatı oldu şubat ayında.geçen ay spermiogramda düzelme çok az çıktı.bizde ilk aşılamamızı geçen ay denedik.maalesef sonuç negatif.şimdi ikinci aşılamama start verdim ara vermeden.bu ay yani önümüzdeki hafta ikinci aşılamamda yapılacak.çok korkuyorum inşallah bu sefer tutar.acıbadem in en iyi doktorlarından birisi bulunduğum şehirdeki özel bir hastaneye geldi başhekim olarak.onagidiyorum doktorum çok iyi ama çok korkuyorum.bana doğal olarak önerebileceğin birşeyler varmı cnm.tşk ler...

sadece şunu merak ediyorum tbt kullanılan ilaçların kanser riskini artırdığı doğrumu bizim kadın doğum doktoru ben neden yapmıyorum kendinle fazla oynatma dedi kafamda soru işareti kaldı

slm saolun sorulara cevaplarınız için sorum şu bende kan pıhtılaşma problemi var kleksan diye ilaç kullanıyorum şuan evet illk aşılalmam başarısız oldu kleksanı puregon ile başlandı sonra ollmadı sebebi az yumurta oluştu dediler bilmiyorum sonramı kleksana devam ikinci aşılamam aralıklta ve anlamadım şu agörümcemde de aynı problem var hamile ve kleksanı kortizonla kullanılyor ban ayanlı ş tedavi mi?uyguluyorlar kafama takıldı yardımcı olurmusunuz

yumurta çatlatıldığı günden beri benim kasıklarım ve belim çok ağrıyor 1aydır geçmedi

Teşekkür Ederim Egemavisi, Doktorum Dediki Rahim Filmi çektirmek çokta Iyi Birşey Değildir Yani Zarari Varmiş Sanirim O Yüzden Ben Istemem Ama Tüp Bebek Merkezine Yolladiğimda Onlar Zaten Isterler Dedi. Eşimin Değerleri Için Kötü Diil Dedi Doktorlar Biz Tekrar Bi Spermiogram Yaptirmak Istiyoruz. Yaklaşik 5 Ay Oldu Yaptirali... Ya Ben Sabirsizlaniyorum Klomen Falanda Kullanmak Istemiyorum Onlarla Olmuycakmiş Gibi Geliyor. Bide Birşey Sorucam :) Ikiz Filan Nasil Oluyor Onun Için Ayri Birşeymi Yapiyorlar? Diliyorum En Kisa Zamanda Sende Bebişlerini Kucağina Alir Doyasiya Koklarsin...

sevgili gülseren sana tavsiyem öncelikle kendine iyi bir merkez bul, hsg çekmeleri gerekiyorsa zaten onlar yapar. eşinin de tahlilini tekrarlatması faydalı olur. klomen le de gebe kalan pek çok insan var, buda küçümsenmeyecek bir tedavi yöntemi. ikiz içinde ayrı birşey yapılmıyor. aşılama ya da takipte birden fazla yumurtan gelişir ve onlar da döllenir ve de tutunursa çoğul gebelik oluşur. tez zamanda bebişlerine kavuşman dileğiyle...

arkadas1m bize tüp bebek tedisinden önce hiç bir test yap1lmad1.spermiyografi hariç.baska yap1lmas1 gereken testler varm1.lütfen yard1mc1 olursan sevininim.ikinci gidi_imizde daha bilinçli olmak istiyorum.ne gibi testler gerekiyor.simdiden tesekkürler.a.s.

bu arada bursada hangi hastanede görevlisiniz.bende gögüs hastanesinde memurum.a.s.

X