Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Banusah nasılsın canım aklım sende her şey yolunda mı

Bir hüsran ile sonuçlanan tedavi diye başlasam iyi olacak birkaç defa yazdıklarımı okuyan arkadaşlarım vardır tüp bebek transfer edildi sonucu bekliyorum diye hatırlatayım kendimi.. olmadı...koskoca bir negatif btcg tahlil kağıdı ile eşimle hastanin kapısında kalakaldık Nasıl bişey bilmiyomusunuz,5 dk önce aklınızdan bebek ile milyonlarca şey geçerken o tahlil kağıdını gördüğünüzdeki yıkım hüsran tarif edemiyorum bile.. 24 Ağustos da transferim oldu 2 tane en iyi kaliteli 5. Gün embriyosuyla.. dr ağır iş görme yarından itibaren günlük hayatında duş,iş vs yapabilir gidebilirsin dedi.. ilk 2 gün bebişler benleydi bunu hissettim ama normal hayatıma bir gün sonunda dönünce bişeyler ters gidiyordu anladım.. yinede dinlenerek arada uzanarak yemeğimi işimi yaptım ama kesinlikle ağır yük hoplayıp zıplayıp bişeyler yapmadım.. Ve test günü.. hayal kırıklığına uğradım.. Tüp bebek tedavisinde kime sorduysam 3 gün hep yattık çiş hariç kalkmadık dedi tüp bebek yapan arkadaşlar..kendime çok kızıyorum kendimi çok suçluyor ve harap ediyorum geceleri uykusuz sabahları ölü gibi işe gidiyorum.. Ama dr. bana 3 gün boyunca yat hiç kalkma vs dememişti.. Bilmemmi gerekir di diyerek yine kendimi suçluyorum..

Hiç üzülme canım bazen bazı şeyler ters gidebiliyor bu dünyada rıskları yokmuş benim düşük tehditim oldu doktor düşükle sonuçlanır dedi ama tutundu vaktini bekliyor buna İnan benim de doktorum ilk günden itibaren kalk ve bütün işlerine dön ağır kaldırma dedi bu senin suçun değil rabbim sana en kısa sürede hayırlı ve sağlıklı bir bebek nasip etsin

Aminnn bitanem çok teşekkürederimm..Sende hayırlısıyla bebeğini kucağına al inşallah..

:'( transfer sonrası yatmak mı gerekiyor acaba şimdi yani tutan arkadaşlar siz yattınız mı bi anlatın

Benim bildiğim harekette lazım kan dolaşımı olması için rahimde ama tabi abartmadan

GEÇMİŞ OLSUN ..
yine de bi tüp bebek doktoru ile görüşmenizde fayda var
yönlendirmeler yapacaktır
kan pıhtılaşması , kromozom tahlili vs yaptırsanız fena olmaz hamile kalıp düşük oluyorsa farklı bir anomali söz konusu olabilir

Selam kizlar bugun gonal-fe basladim ilk defa kullaniyorum kqc gundur korku wardi ama zor olmadi kalem seklinde kullandigim Allah emeklerimizi bosa cikarmasin hicbirimizin insallah bu surecte nasil beslenmeleyim
Ozellikle tuketmem gereken seyler war mi

Canım üzülme lütfen ve kendini suclama olacağı varsa oluyor olmayacaksa da olmuyor iste. Ben de ağustos başında aynı dediğin gibi çöktüm eşimle kendimize gelemedik günlerce ağladık ama kısmetten öte yol yok

Kızlar bugün dondurulmuş embriyo transferi için muayene olmaya gittim bir önceki tedavi temmuz ayında olduğu için arası yakın kist olabilir dediler baktılar ufak bir kist varmış nitekim ama kan değerleri normaldi çok şükür uzun protokolle iğneye başlayacağım ayın 20'sinde ekimde de inşallah transfer olacak hayırlısı inşallah heyecanlıyım yine

Çok sağol canım işte insanın elinde olmuyor ... Toparlamaya çalışıp kendimizi,tekrar baştan başlamalıyız..Vardır Rabbimin bir bildiği kaderden ötesi yok, Rabbim ol dediği zaman olacak...

Merhaba bende temmuz ayı yumurta toplama işlemi oldum ohss olmuştım o yüzden doktorum 2 adet dönemi geçirip o şekilde transfer olacak dedi bugün ikinci adet dönemi ilk günüm yarın kontrolün çar umarım herşey yolundadır çe yavrularıma kavuşurum 2 döndürülmüş embriyo var

Herkese merhaba benim tedavim dun itibari ile basladi beni neler bekliyor nolur yazin. Hergun aksam 7 de puregon igne oluyorum 5 gun boyunca yapcakmisim 6. Gun kontrol varmis ama sonrasini bilmiyorum surec nasil gidiccek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…