Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Arkadaşlar ben şimdi doktordan çıktım bu ay da tüp bebeğe başlamıyoruz doğum kontrol hapına devam dedi çünkü yumurtalarım düzgün ve homojen değilmiş ve kistim var dermotik kist ya da çikolata kistiymiş çok üzgünüm adetim de sökülmedi leke leke bi tuhaf :KK43: Herşerde vardır bi hayır mevlam hepimizin yardımcısı olsun amin
Bazı çikolata kisti olanlarda önce leke leke gelir sonra kanama başlar . Ama iki üç gün en fazla lekelenme olur.soğan kuru denedin mi hiç

Çikolata kistin kaç santim ? Kaç yumurta toplandı ? 5.güne kaç tane gitti bir de başka problem var miydi ? Senin adına çok sevindim darısı başıma ben de de aynı dert varda
Kac cm oldugunu hatirlamiyorum. 7 yumurta toplandi ertesi gun aradiklarinda sadece 2 tanesinin uygun oldugunu soylediler ve neyseki 2side dollendi ve 5.gun ikisinide yerlestirdiler. 1 tanesi 1.kalite digeri orta kalitede dediler

Gözü
Adetin 2.gunu gittigimde doktor bana bi dahaki ay tedaviye baslayalim, uzun protokol uygulayalim dogum kontrol hapi kullan bu ay dedi cikolata kistinin olumsuz etkilerini azaltmak icin ama ben bu ay tup bebek tedavisine baslamak icin şartlamistim kendimi ve işten izin almistim, istemiyorum uzun tedaviyi hemen baslayalim dedim ve hemen başladık o gun. Cok sukur bugun test gunumdu ve sonuc 220 cikti.
Gözün aydın canım çok sevindim bana öyle bir tercih bırakmadı doktorum çünkü yumurtalıkların durumu uygun değilmiş bir de hormon testleri yapmadı mı sana tedaviye başlamadan önce ? Direk adetin 2. günü gittin ve başladınız mı tüp bebek tedavisine

İmş
Üzülme cnm vardir bi hayr Rabbim boyle istedi de[/QUOTE mutlaka vardır bi hayır ama yumurtalarımın kötü durumda olması beni üzdü işte engel olamıyorum düzensiz dedi biri büyük biri küçük gibisinden iğne başlayamam dedi baksana daha tedaviye başlamaya uygun değil vücudum ona üzülüyorum :KK43:

Çikolata kistin kaç santim ? Kaç yumurta toplandı ? 5.güne kaç tane gitti bir de başka problem var miydi ? Senin adına çok sevindim darısı başıma ben de de aynı dert varda
Benim ki 2,5 cm canım ben de seninkini merak ettim ve hangi aşamadasınız başladın mı tedaviye

Bazı çikolata kisti olanlarda önce leke leke gelir sonra kanama başlar . Ama iki üç gün en fazla lekelenme olur.soğan kuru denedin mi hiç
Ya bende 1 yıldır çikolata kisti var ama hiç böyle olmuyordu doğum kontrol hapının etkisi heralde ne biliyim soğan kürünü 2 kez denedim geçtiğimiz aylarda canım

Hakkaten çok gitmişsin canım ya ben uzaklardan geliyorum oraya malum maddi olarak tüp bebek ücretini 2 bin civarı artırıyor bu gel gitler 10 temmuzdaydı benim Suat beyle ilk görüşmem daha tedavi başlamadan harcadık 1200 tl gelip gitmeler ve vitamin ilaçları ve tahlillere :) sonu güzel olsun inşallah ben razıyım herşeye Allah'ım hiçbirimizin emeklerini boşa çıkartmasın hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin amiiin ecmain :*
Mutlukaktüüüüüüs. Tatlım naptın ?? Ne durumdasın dün kontrolün vardı ben bugün bursadaydım Suat hocam bu ay da başlatmıyor tedaviyi bana doğum kontrol hapına devam dedi

Insallah canim.Senin de bebegin tutmus.Allah kucagina almayi nasip eder insallah.Seninle ayni durumdayiz insallah benmde olumlu sonuclanir benimde 2dis gebeligim 1kimyasalim var :KK43: senin 2 embriyo mu konuldu canim?Buarada bnm persembe 9.30da yumurta toplanacak catlatma ignesini(ovitrelle) sali gunu gece 11de olacakmisim.herkesin boyle mi oluyor carsamba gunu hicbir ignem yok.Kusura bakma cok soru sordum..
Aynen bende de gece 12 de vur dedi ve Çarşamba idi Cuma yumurta toplamaya gidilmiştim inşallah pozitif olur senin de evet 2 embriyo koydu doktorum ama sanırım 1 tuttu

Mutlukaktüüüüüüs. Tatlım naptın ?? Ne durumdasın dün kontrolün vardı ben bugün bursadaydım Suat hocam bu ay da başlatmıyor tedaviyi bana doğum kontrol hapına devam dedi
Canım benim görmemişim kusura bakma :hamarat:yemek vs malum ev hanımlığı:KK3:gittim dün bir sıkıntı yok dedi çok şükür yarın sabah tekrar çağırdı, sanırım yumurta toplama gününü söyleyecek :KK68:doktorumuzda güvenli ellerdeyiz:KK5: Banada hemen başlamamıştı ne zamana kadar devam canım??

Canım benim görmemişim kusura bakma :hamarat:yemek vs malum ev hanımlığı:KK3:gittim dün bir sıkıntı yok dedi çok şükür yarın sabah tekrar çağırdı, sanırım yumurta toplama gününü söyleyecek :KK68:doktorumuzda güvenli ellerdeyiz:KK5: Banada hemen başlamamıştı ne zamana kadar devam canım??
Ah bi bilsem canım kaç gündür adet bekliyorum olmadı kanama lekelenme oldu tlfla sürekli konuştuk Suat hocamla bugün artık gel dedi bir ay daha kullan bakalım adetin 2. günü gelirsin dedi ben üzüldüm tedavi ertelendi diye değil yumurtalarımın durumu tedaviye başlayamayacak kadar kötü mü diye üzüldüm yoksa acelem yok bu ertelenen 2. ayım ilk görüşmemiz 10 temmuzdu işte yine hormon kan tahlili istedi ya dediğin gibi adam çok tedbirli ya da benim yumurtalıklar kist yüzünden kötü durumda :KK43:

Kaç cm canım ? Soğan kuru ise yaramadı mi ?hapin etkisi olabilir
2,5 cm demişti geçen ay bu ay da dermoid kiste de benziyor dedi kafam çorba soğan kürünü uyguladığım sırAda doktor kontrolünde değildim ki canım bilmiyorum işe yaradı mı :KK43:

2,5 cm demişti geçen ay bu ay da dermoid kiste de benziyor dedi kafam çorba soğan kürünü uyguladığım sırAda doktor kontrolünde değildim ki canım bilmiyorum işe yaradı mı :KK43:
Canım dermoid ve çikolata kisti çok farklı şeyler ama doktorun ayırt edebilmesi lazim

Kizlar merhaba topigi acan arkadasimiz hamis kalmis masallah bu topigin banada hepimizede hayirli gelmesini dileyerek katiliyorum araniza.
Bende adet olmak icin ilac kullaniyorum suan pkoluyum 7-8 aydir adet olmadim malesef:KK43: adet olur olmaz baslayacagim ignelere 3 yildir ewliyim we yurt disinda yasiyorum sizin guzel haberlerinizi okumak beni cok mutlu etti ilk denemem tup bebekte we hic hamilelik yasamadim bu surecte insallah yasadiklarimi elimden geldigince paylasacagim sizinle

Ya dün gece felaket bir kaşık ağrısı ilk defa oldu neden bilmiyorum normalde hiç endişelenmem ama. Beni korkuttu normal mi acaba ya

X