Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

İnşallah bakalım bugun iki embriyoyu laboratuarda bırakıp gelince bi tuhaf oldum. sonra dedim ki hayırlısı o bana gelecelse zaten 5. gğne kalır. Allahım sana emanet dedim geldim.
Aynen öyle canım ben embriyolarımı tam iki ay orada bıraktım şimdi bendeler ve cumartesi gidip gitmedikleri belli olacak umarım yanımda kalırlar kalmazsa da rabbime gene Hamd olsun

Cumartesi muayenem var çok heycanlıyım :21:iğnelerden göbeğim kalçam kevgire döndü :KK33:ama olsun minnak yada:cool: minnaklara değer değil mi :KK71:zaten hiç acımıyomuş kii:super:merak ediyorum şimdi gonal f - lucrin- menogon kullanıyorum sonra ne olacak :110:
Yumurtaların yeterince büyüdüğünde çatlatma iğnesi verecekler 36 saat sonra da yumurtaların toplanacak canım. Dediğin gibi korkacak bir şey yok hiç acımıyor ben anestezi almadan yaptırdım işlemleri çok şükür sıkıntı da duymadım. Hayırlı haberlerini alalım inşallah.

Kimyon çok sevindim canım ya darısı başımıza inşallah ben de doğum kontrol hapını bugün bitirdim adet ne zaman olurum acaba ?? Adet olunca e2 değerime bakacak doktorum ve normal çıkarsa tüp bebek tedavimiz bu hafta başlayacak kısmetse inşallah çok heyecanlıyım tuhaf bi şekilde kalbim çarpıyo düşündükçe sizden de pozitifler geldikçe çok mutlu oluyorum
Amin canim benim rabbim nasip etsin moral cok önemli ❤

Aynen öyle canım ben embriyolarımı tam iki ay orada bıraktım şimdi bendeler ve cumartesi gidip gitmedikleri belli olacak umarım yanımda kalırlar kalmazsa da rabbime gene Hamd olsun

Tup bebek de olamayabilirdik. Herseye vucudumuza sihhat veren Allaha sukur ama gercekten bende anne olmayi cok istiyotum insallah bunsefer olur da rabbim bizim de kucagimizi doldurur Cumartesi herkes icin buyuk gun. Mubarek cuma gunu dua okuycam tum bebek bekleyenlere ve isteyenlere kavustur Allahim bebeklerinindiye.

(12.08.2017 )cumartesi benimde dr suat hazel beyde randevum var :KK17: iğnelerden sonraki ilk muayenem:mapus:yumurta durumunu kontrol edecek sanırım,çok heyecanlıyım,bakalım ne diyecek:110:

Yumurtaların yeterince büyüdüğünde çatlatma iğnesi verecekler 36 saat sonra da yumurtaların toplanacak canım. Dediğin gibi korkacak bir şey yok hiç acımıyor ben anestezi almadan yaptırdım işlemleri çok şükür sıkıntı da duymadım. Hayırlı haberlerini alalım inşallah.
canım benim çok teşekkürederim:KK200:içim rahatladı..yarın dr gidiyorum:KK24:

Sevgili arkadaşlar...
4+2 günlük bir anne adayı olarak merak edenler icin bende yaşadığım sureci sizlerle paylaşayım...
37 yasindayim 5 yillik evliyiz.5 yıldır hic korunmadik.Cocugumuz da olmadi.Herhangi bir gebelik düşük vs yaşamadım.5 yil icinde 1-2 muayene oldum kist,miyom,pco vs herhangi bir sorun yoktu.esimin sperm sayisi dusuktu.Biz de nasil olsa tup bebek yapariz dedik ve surekli erteledik.Acikcasi ben balik etli biri olarak tup bebekte ki igne ve hormonlardan kilo almaktan korkuyordum.
Taaa ki 12 temmuz 2017 adetime kadar son 2 aydir cok kanamalı adet donemi gecirdim ve arastirdigimda bunun menapoz dönemine yaklasma belirtisi olabilecegini ogrendim.14.temmuz adetimin 3.gunu hic arastirma yapmadan kendimi en yakin tup bebek merkezine attim Ve o gun mucizelerimin hikayeside başladı
14 temmuz da tahlillerimiz yapildi.

AMH 1.25 = yumurta rezerv azalma var.Dr "fazla yumurtan olusmayabilir ama onemli olan 1 tane kaliteli"dedi.
SEMEN TESTI= 3 milyon morfoloji 1= Dr "asilana imkansız direkt tup bebek"dedi

ADET 3.GUNU = gonalf 450 250 doz + elevit +antibiyotik

ADET 6.GUNU=Kontrol 3 folikul gelismis 7mm...gonalf 250 doz +elevit devam

ADET 8.GUNU=Kontrol 4 folikul (2 adet 10.5mm/2 adet 11.5 mm) gonalf 250 doz +elevit devam

ADETIN 11.GUNU= Kontrol 5 folikul 2 ad 14 mm/2 ad 14.5 mm /1 ad 15.5
E2 degerine bakıldı 780...gonalf 250 + Orgaluttan (yumurta çatlamasın diye)

ADETIN 12.GUNU= Gonalf 250 +orgalutran
ADETIN 13.GUNU=Orgalutran +Ovitrlle (catlayma ignesi)
ADETIN 14.GUNU=IGNE YOK
ADETIN 15.GUN=YUMURTALAR TOPLANDI
5 adet yumurta toplandi
ADETIN 16.GUNU=DR aradi 5 yumurta da dollenmis ❤
ADETIN 17.GUNU=5 Yumurta gelişimi devam
ADETIN 18.GUNU=TRANSFER GUNU dr 5 yumurtanin 5 i de 3.gun embriyosu oldu dedi.1 adet 8 hucreli A kalite 3 adet 6 hucreli B kalite 1 adet 5 hucreli B kalite

Biz dondurma islemi yapmak istemedik.2 tane en iyiyi transfer ettiler.
Veeeee en bitmez gecmez gunler başladı.

TRANSFER SONRASI

transfer gunu dahil ilk 3 gun cok sancim ve agrim vardi.goguslerim com aciyor ve sisti.Karnim sisti kasiklari.in agrisi bacaklarima vuruyordu.Agrilardan sebep te ilk 3 gun yattim

TRANSFER 3.GUN=sabah Tum agrilarim gitmisti giguslerim yumusamis bel kasik agrisi sizisi hic bisey kalmamisti.Ve ben cok korktum bebeklerim gitti diye düşündüm.
TRANSFER 4.GUN=Bugun de pek agrim sizim yok artik cok yatmiyorum masa topladim ilik suyla ayakta hemen dus aldim.yemek yapmaya yardim ettim.
TRANSFER 5.GUN=iste bugun yine umut doldu icim sag kasigim dan bacagima cekmeler oldu wc de klozete sag bacagimi koyamıyordum.Ara ara batmalar hep sag kasikta ama.goguslerimde yine bisey yok
TRANSFERIN 6.GUNU= Yine pek agri yok sadece gun icinde sag kasikta batmalar var hic bir belirti yok.agir kaldirmak ev temizliği dışında rutin hayat.Ha bugun denize de girdim
TRANSFER 7.GUNU=yine agrisiz sizisiz bir gune uyandim.bugun bir tabure de 1 saat oturdum.kalktigimda sag bacagimdan adim atamıyordum.sag kasigimi tuta tuta eve geldim.
TRANSFERIN 8.GUNU = Yapma diyenlere inat kafam rahat etsin dedim ve gittim kan verdim iyi ki vermisim beta 34 ❤

TRANSFERIN 9.GUNU=yine hafif tempoda ev hayatı.ara ara sag kasik agrisi.

TRANSFERİN 10.GUNU= beta 108.7 ❤ yine bir belirti yok

TRANSFERİN 12.GUNU= Beta 331 ❤ yinr belirti yok resmen dr hamilesin dedi ve 16 ağustos carsamba gunune kese icin randevu verdi.

Sevgili arkadaşlar...
4+2 günlük bir anne adayı olarak merak edenler icin bende yaşadığım sureci sizlerle paylaşayım...
37 yasindayim 5 yillik evliyiz.5 yıldır hic korunmadik.Cocugumuz da olmadi.Herhangi bir gebelik düşük vs yaşamadım.5 yil icinde 1-2 muayene oldum kist,miyom,pco vs herhangi bir sorun yoktu.esimin sperm sayisi dusuktu.Biz de nasil olsa tup bebek yapariz dedik ve surekli erteledik.Acikcasi ben balik etli biri olarak tup bebekte ki igne ve hormonlardan kilo almaktan korkuyordum.
Taaa ki 12 temmuz 2017 adetime kadar son 2 aydir cok kanamalı adet donemi gecirdim ve arastirdigimda bunun menapoz dönemine yaklasma belirtisi olabilecegini ogrendim.14.temmuz adetimin 3.gunu hic arastirma yapmadan kendimi en yakin tup bebek merkezine attim Ve o gun mucizelerimin hikayeside başladı
14 temmuz da tahlillerimiz yapildi.

AMH 1.25 = yumurta rezerv azalma var.Dr "fazla yumurtan olusmayabilir ama onemli olan 1 tane kaliteli"dedi.
SEMEN TESTI= 3 milyon morfoloji 1= Dr "asilana imkansız direkt tup bebek"dedi

ADET 3.GUNU = gonalf 450 250 doz + elevit +antibiyotik

ADET 6.GUNU=Kontrol 3 folikul gelismis 7mm...gonalf 250 doz +elevit devam

ADET 8.GUNU=Kontrol 4 folikul (2 adet 10.5mm/2 adet 11.5 mm) gonalf 250 doz +elevit devam

ADETIN 11.GUNU= Kontrol 5 folikul 2 ad 14 mm/2 ad 14.5 mm /1 ad 15.5
E2 degerine bakıldı 780...gonalf 250 + Orgaluttan (yumurta çatlamasın diye)

ADETIN 12.GUNU= Gonalf 250 +orgalutran
ADETIN 13.GUNU=Orgalutran +Ovitrlle (catlayma ignesi)
ADETIN 14.GUNU=IGNE YOK
ADETIN 15.GUN=YUMURTALAR TOPLANDI
5 adet yumurta toplandi
ADETIN 16.GUNU=DR aradi 5 yumurta da dollenmis ❤
ADETIN 17.GUNU=5 Yumurta gelişimi devam
ADETIN 18.GUNU=TRANSFER GUNU dr 5 yumurtanin 5 i de 3.gun embriyosu oldu dedi.1 adet 8 hucreli A kalite 3 adet 6 hucreli B kalite 1 adet 5 hucreli B kalite

Biz dondurma islemi yapmak istemedik.2 tane en iyiyi transfer ettiler.
Veeeee en bitmez gecmez gunler başladı.
Çok güzel yazmışsın cnm Allah kucagina almayı nasip etsin

canım benim çok teşekkürederim:KK200:içim rahatladı..yarın dr gidiyorum:KK24:
Tatlım ben de Suat Hazer de tedavi görüyorum çikolata kistimden dolayı doğum kontrol hapı kullandırdı dün bitti hapım adet olmayı bekliyorum iğnelere başlamak için ve hem korku hem heyecan yaşım 30 bu arada sen kaç yaşındasın kaç yıllık evlisin ve probleminiz ne :) çok soru sordum dimi

Eda
Aldim sonucumu kızlar transfer 2 agustosta olmuştu 5.gun embriyosu donmuslarla oldu.sonuç 221 sizce bu normal bir değermi??
edanur tebrikler canım daha ne olsun maşallah gayet yüksek sonucun 2 Ağustos transferse bugün daha 10. Gün çok çok iyi ikiz bebişler geliyor galiba bu topiğe :) :) :KK66:

X