Tüp bebeğe başlamak istiyorum

canım merhaba..seninle benzer durumdayım.3 kürtaj düşüğüm var.ikisi 8 haftalık 3. sü 8+5 haftalık.ilk ikisi kalp atışı alınmadı 3. de kalbini duyduk 2 hafta sonra da kalbi ve gelişimi durduğunu amh 0.21 di ekim 2019 da şimdi kaç kim bilir.son kürtaj 4 ocakta oldu adet düzenim bozuldu şuan 10 gündür geçti adet olamıyorum.genetik test yaptırdık 4g5g çıktı bir de benim genimde bir bozukluk(doktor bunu parmağın eğri olması gibi açıklamıştı)her ikiiside düşük sebebi değil demişti.ki 3. de iğne ilaç hepsini kullandım ki belki de kalbini o sebeble duyduk.genetiğe de gönderdik bebekte bişey çıkmadı.ben de denizlideyim ve özel sağlık yunus aydın da tedaviye başlicam.pgt li tüp bebek demişti görüştüğümüzde ve yumurta havuz yöntemi olarak toplancakmış 6 ay gibi bi süreçten bahsetmişti..benim de yumurtam çıkmıyo 1-2 belki hiç yok...çok zor bi süreç başlicak nasip olursa..umarım ellerimiz dolu çıkarız

Tamam cnm tesekkür ederm

Bu surecte birbirimize destek olalim o zaman olur mu ben manisadan gelip gidicem denizli deki bu doktorun adini duydum. Pamukkale uni hastanesinde veysel FENKCI ye gidiyordum ama böyle bir kalabalik olamaz aşırı yoğun zaten sigorta sürem de 5 yili doldurmadi zor bir surec dedim ozel de olsun. Henuz dr ile görüşmedim. Sürecin zor olacagini biliyorum. Tam herşey oluyor diyorsun pat 8 haftalikken kaybetmek bu da çok acı. Senin adina çok üzüldüm rabbim en kisa zamanda sana bana guzel haberler aldirsin insallah

3 kere bu sureci yasamak Allah size güc kuvvet versin sabrıniz sonu saglikli sihhatli bir evlat olsun. Maddi manevi çok zor olan bu surecte birbirimize dua edelim destek olalim. İnsan konusmaya dertlesmeye bilgi almaya bilgi vermeye çok ihtiyac duyuyor

Daha önceki tup bebek denemeleri de yunus beyde mi yapildi. Nasıl memnun musunuz yunus beyden tutumu tavri nasil ben gitmek için adet olmayi bekliyorum direkt gidip durumu anlatinca tup bebek için calismalara baslayabilir miyiz yoksa onceden bir gitmem gerekir mi. Rahim filmi amh diger tum testleri zaten corona oncesi oldum tekrar ayni şeyleri yasamak istemiyorum. Haziran adetim de gideyim diyordum

Amin amin kardeşim.cok zor gerçekten Allah im kimseyi çocuk sahibi olamamakla sinamasin sınavların belkide en zoru. Rabbim sizede tez zamanda bir evlat versin insAllah. Kucaklarimiz tez zamanda doldursun rabbim inşallah..

amin canım inşallah isteyen bütün herkese ve bize de versin
tüp bebek yaptırmadım canım üçüde kendiliğinde oldu..sadece 3.de yumurta geliştirici iğne falan kullandım aşılama için başlanmıştı ayşe seçil de ama kendiliğinden oldu
adetle gitmen daha iyi olur bence 2. veya 3.gününde.çünkü biz bi kere görüşmeye gittik vajinal baktı konuştu acele etmek lazm dedi süreçten bahsetti..ilk defe gittim bende.zönk diye erken menepoza girceksin demesi dışında güler yüzlü bi dr nasıl olcak ben de bilmiyorum

Size birşey danışmak istiyorum denizli özel saglik hastanesinde yunus beye gidiyoruz demiştiniz muayene ucretleri hakkinda bir bilgi verebilir misiniz. Telefonla istediginiz zaman randevu alabiliyor muyuz. Hastane ile ilgili olumsuz şeyler okuyorum ama tup bebek bölümü farklidir sanirim birde sgk ile anlasmasi var mi bizim simdi sigorta suremiz 5 yil dolmadi devlet hic yardim etmeyecek tum masraf bizde ama ilaclar konusunda ilaclar i alabilir miyiz acaba onu da merak ettim bilenler yardimci olabilir mi.
Bütçe olarak 10 bini gozden cikarin yazmislar mesela 1. Basariz olunca tekrar denemek istersek bir 10 bin daha mi veriyoruz. Yeni av almistik bu surecleri bilmeden. Birikim yapmamiz lazim o yuzden soruyorum

canım muayene ücreti pahalı 225 tl hastane iyi gibi ama bilemem tabi ne kadar.telefonla hiç aramadık benim arkadaşm yardımcı oluyo bize.bi de pgtli olcak bizim nasipse baya bi pahalıya gelcek bi 15 bin falan belki daha fazla çünkü biz olursa embriyo da dondurmak istiyoruz sgk ilaçları karşılamıyo sanırım aşılamaya başladığımızda karşılamıyodu.bi de bebek istemi olduğu özel sigorta da karşılamıyo yani bizimki karşılamıyo belki başkası karşılıyodur

Anladim canim cok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Bu mübarek gunlerin hatrina rabbim bizlere saglikli evlatlar nasip eder inşallah. Hemen gitmek başlamak istiyorum artik. Bir sonraki adetim bayrama gelmese cok iyi olacakti. Taaa haziran sonu baya uzak geliyor. Bakalim bana neler diyecek havuz yontemimi pgt mi. Bi gideyim yazarim buraya mutlaka.

Amin canım isteyen bütün herkese ve bize de versin inşallah aynen ben de hemen başlasın istiyorum ne olacaksa olsun

Hayatguzeldir canım yunus aydın tedavilere başlamış.naptın gidebildin mi
Takip ediyorum instegramdan gördüm sevindim. Gitmedim henüz adet olmayi bekliyorum. Şimdi gitsem de adetli olunca gel diyecektir. Hep tedaviler adetle basliyor diye okudum. Adetimde bayram zamanina denk geliyor sokaka cikma yasagi vs olacakmis yine gidemicem sonraki adete kalacak gibi nerden baksam 40 45 gun sonra falan gidicem. Sen gidip surece baslarsan yaz olur mu yumurta toplama operasyonlarına başlamışlar fotograf paylasilmis. Hemen başlamak da istiyorum ama beklicem mecbur.

aynen canım başlamış..benim de adet düzenim bozuldu buhün 49. gün ilaç içtim inşallah hemen gelir.sen manisadan gelcektin demi..ben başlarsam yazarım sana

Önemli birşey diyecegim. Amh acaba troidden mi böyle düşük cıktı. Çünkü yumurtlamayı engelliyor. Bence saglikli glutensizbeslenip spor yapın stresi azaltin benim troidim normale dönmüştü ha bir de eksik olan kan degerlerim icin takviye alıyordum

Şöyle söyleyim o zaman o kadar saglikli beslenirdim ki ben ve surekli spor yapardim eşimle surekli yururuz evde spor yapariz asonsor kullanmayiz hareketliyiz cisp kola hayatimdan cikali belki 10 15 yil olmustur. Ergenlikte hafif kilom vardi ve adetlerim 3 ayda gelirdi dr lar dogum kontrol hapi verir gecerdi asla duzelme olmadi uni ye basladim baska bir dr gittim adetlerim hala duzensizdi ve polikistiksin dediler yine dogum kontrol ilaci bu boyle devam etti ilaci birakinca yine duzensizlesti sonra bi gun bir dr denk geldim kizkardesleri de boyleymisbana glifor verdi seker ilaci bu aslinda kullandim kiloma dikkat ettim 6 ay kullandim ilaci ve 8 yildir adetlerim duzenli. Tup bebek icin gittigim dr bana insulin direncin var dedi. Ailemde seker var yani genler cekiyor. Anneminde 2 sene kendileri istememis 2 sene de cocugu olmamid baya hap ilac kullandim der ve dusunun ben 4.800 gr dogmusum. Insulin direnvi hashimota ne ararsan var birde yumurta rezervim dusuk yani ne bileyim anne karninda kodlanmis sanki hastaliklar bana. Hashimota su an kontol altinda ilac kullanmiyorum hormanalr normal seviyede bazi donemler artiyor gebelige engel ama biliyorum.
Rabbimyardim eder insallah.
Ama haklisiniz kilo saglikli beslenme hareket onemli. Tesekkur ederim

Bende de var polikistik. Şuan hicbir problrm olmamasına rağmen var.
Ama rezervim iyi. Gerçekten güzel besleniyorum. Bence hasimatoyu yenmek icin
Akdeniz usulü dengeli beslenmeli
Spor yapmali
Takviye almali
Çunku polikistilte genelde yumurta bollugu var.
Demekki senin hasimato vs baskılıyor . Olur mu olur
Benim annemin3 sene olmamis
Bizde esimle temmuz gibi tüp yaptircaz insallah

Sonraki drlar ne dese begenirsin olur mu ya sende polistik over falan yok dediler bu da seyden sonra oluyor ben gliforu kullandim duzene girdi falan sene de bir gidip baktiriyordum varmi kist olusumu diye dr bana yok yok sende polistik over gecmisi anlattim yok yok dedi anlamadim. Demekki iyilesmis Ben de haziranda gidicem rezerv az oldugu icin havuz yontemi diye birsey varmis birden fazla yumurta toplama islemi yapiliyormus sanirim dr bana da bunu oneririr cunku sol hic uretmiyor sag da ise 3 ve ya 4 oluyor. Surecim baya cetin gececek. Sonuclar guzel olur insallah. Buradan haberlesiriz birbirimze destek olalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…