Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Çocuk kendine yapılır birini baba yapmak için değil ben onu çok istedim çok bekledim çok hayalini kurdum eşim olmadan yola devam ederim ama kızım için pişman değilim yukarıda okusaydınız yeni bebeğini kaybetmiş kardeşi için böyle bi cümle çok duygusal gelmişti o an için demiştim evladı olmayanın yanında evlat sevilmez gibi bi düstur gibi gelmişti ikinci cümlesinde çok geçti ben bebek bekliyordum
Çocuk kendine falan yapılmaz aşırı bencilce bir düşünce, çocuk sağlıklı anne baba ve bir yuva varsa yapılır, ben bu yüzden yumurtalık rezervlerimin bitme noktasına doğru gittiğini bile bile erteledim sonra da çocuğum zor şartlarda oldu ( zor hamile kaldım) ama asla pişman değilim, evim , eşim, işim tam da istediğim gibi, şimdi bebeğime huzurlu bir yuva sunabildim ve sağlıklı birer anne baba ilişkisi, maalesef çocuk sadece anne ya da baba istiyor diye yapılmaz, yapılmamalı...

İlk yazdığımı okudunuz mu nasıl düzeltebilirim diyorum yani daha ilk başta sorun gördüğüm için buraya başlık açtım artı görümcem bana göre hala masum değil bana göre buradakilerin aksine en az eşim kadar sorunlu bunu başka bi arkadaşa yazdım okuyupta mı yorum yapsak acaba

Okudum aradaki bazı mesajlarınızı ama görümceye yardırırken konu eşinize geldi mi boşanmak din günah yasak harama geliyor konu sizde. Eşinize laf söylediğiniz bir mesaja gelmedim
Boşanmak size göre günahsa evlenirken ince eleyip sık dokuyacaktınız. Eşiniz normal değil takıntıları var bence anksiyete diyorlar sanırım kardeşinin başına kötü şey gelince dağılıyor toplayamıyor fazla fazla endişeleniyor duygularını kontrol edemiyor. Yani aklıma bu geliyor diğer gelen şey daha vahim.
Burada sayfalar dolusu görümceye kin nefret de kussanız interneti kapatınca o kocayla kalan siz oluyorsunuz. Sorun eşiniz farkına varırsanız çözüm de ararsınız. Bence doktora gitmesini sağlayın.

Temennim yaşa ve tecrübe et sonra burada tekrar buluşalım kır papatyası
Kadın sana ne dedi Allah aşkına, sana evliliğinin sorumluluğunu al eşin değişmez ona göre bir karar vermelisin dedi , görümceyi suçlamak kolay olanı sen önce eşine bir bak bu adamda bir gelecek görüyor musun ! Gelmiş burda insanlara beddua ediyorsun gerçekten pes , çalışan işi gücü olan kadınlar da bu haldeyse yazık ki ne yazık...

Kabul etmiyor değilim bence topu sorunlu hatta en sorunlusu eşim yukardaki bi arkadaşın dediği gibi ailede var olma şekli bu baba gibi davranıyor yuvayı yıkmak en kolay çözüm benim derdim başta eşimi ve ailesinin bu durumunu nasıl düzeltirim nasıl bunun makul bi hareket olmadığını gösteririm onlar yüzünden sorun yaşadığımı gösteriyorum hatta anlatmayın ne olur çok üzülüyor demişliğim bile var ailesine ama azalmıyor artarak devam ediyor o zaten dalmaya hazır daha da içine çekiyorlar bunyönünü de takdirle anlatıyorlar ne olur sorunu empati yaparak irdeleyip yazın empati yapamıyorsanız mevcut yazıyla empati yapabilecek soruları sorun kestirip atmayın boşan ya alış ya boşan bunlar en sonki seçenekler her boşanmada gök titrer rabbimin en sevmediği şey birine bunu tavsiye etmeden bi düşünün laf olsun diye boşan demek çok kolay
Nedense gök bir tek Kadın mutsuz olup boşanmak istediğinde titriyor, Allah aşkına geçin bunları kendinizi kandırmayın..

Nedense gök bir tek Kadın mutsuz olup boşanmak istediğinde titriyor, Allah aşkına geçin bunları kendinizi kandırmayın..

Öyle deme görümcenin dedikodusunu yapmak kul hakkına girmiyor ama işin sonu eşine dokununca birden günah olmaz:)
Görümceyi yerden yere vursak bizden iyisi olmazdı o zaman günah münah denmezdi:)

Şu bi gerçek en az eşim kadar görümcemin de problemli olduğunu abisine eşi gibi davrandığını kimse farketmiyor çok garip belki eksik anlattım belki tanımadığınız için. eşimin sorununu bildiğim için çözüm arıyorum eşim hiç tanımadığı insanlara da üzülen değişik yapıda biri ki ailesine bunu yapması çok normal!! ben kendilerine göre normal gelen bu durumdan şikayetçiyim düzeltmeye çalıştığım o görümcemin sütten çıkmış ak kaşık olarak görülmesine de anlam veremiyorum tamam kocam sorunlu peki bu sorunu kullanan sorunlu olmuyor mu hiçbir şeyi dört duvar içinde yaşamayı bilmeyen görümcem gözünüzde nasıl normal bi profil çiziyor anlayamıyorum
Görümcen haklı demiyoruz senin kocan millete bakın ben e..ş...ğ..m bana semer vurun diye bas bas bağırıyor, görümcenle veya eşinin ailesi ile halledebileceğin bir sorun değil bu , bu adam ya tedavi olacak ki hiç düzeleceğini sanmıyorum ya da boşanacaksın, boşanmak bazen hayat kurtarır , bu adamın elinde sen de çocuğun da telef olacaksınız, ömür boyu görünmez bireyler olarak yaşayıp duracaksınız , eşin seni sevmiyor sana karşı en ufak bir zaafı yok ki adamın, çocuğuna karşı da ilgisiz, bence eşin sırf evlenmek için evlenmiş yani bir kurban seçmiş kendisine , buna katlanmak zorunda değilsin...

LANET OLSUN AYNI ŞEYİ YAZIP DURMAYIN EŞIM SORUNLU BUNUN İÇİN ÇÖZÜM ARIYORUM LÜTFEN Bİ KENARDA DURUN DA TECRÜBE ETMİŞLER KONUŞSUN OLUR MU
Çözüm ya tedavi olacak ya da boşanıp kurtulacaksın, ama böyle adamlar düzelmiyor maalesef ailemde örneği var bunun bir benzerinin...

Öff ben başını okudum. Konunun sonlarına doğru kocam mikkemel olayına dönmüş. Böyle insanlara ne haliniz varsa görün demek gerekiyor. Burada görümceyi çekiştirip enerjisini atacağı yerde gerçekleri söyledik hay Allah...
Beni çok yanlış anladı ben böylelerinin boşanmasından yana değilim. Kocayla açıp kocayla kapatıyo gözünü. Boşanınca ne olacak sanki? Gözü adamda kalacak, ne yedi, ne içti, nerde gezdi, kimle beraber, 20 lik kız buldu gününü gün ediyor ben burda çocuğuna bakıyom, zart zort.. O kadar çok gördüm ki. Boşanmasınlar. Şu heriflerin tekrar piyasaya atılması tüylerimi diken diken ediyor. Yazık değil mi bi tane masuma tebelleş olacak? Konu sahibi gönüllü, göre göre almış, alsın çeksin.

Elzem durumlar istisna ama Rabbimin en sevmediği sünnet diye okudum ve duydum kaçınılmazsa tabi ki gerekli ama yarın Rabbimin huzurunda tüm yolları denedim diyebilmeliyim Anneannenizi dinleyin büyükler küçükleri kötü yola sevketmez sizinle bilinç tartışmam ve eğitimimi evlilik yaşamış ama toy biri olduğunuz şu halinizden belli ben belki halledebilirim belki sizin gibi sırtımı dönüp kaçacak bi insan değilim belki benim eşim sizinkinden çok iyi sadece aileye aşırı bağlı belki çok seviyorum ve belki yabana atılamayacak silip atılamayacak değerde özellikleri var neye göre değerlendiriyorsunuz bana hakaret vari konuşmayı nasıl kendinize had görüyorsunuz üslubunuza dikkat edin
O zaman çekin ne diyelim madem eşiniz o kadar mükemmel, burada asla duymak isteyeceğiniz şeyleri duyamazsınız çünkü burası gerçek ve realist insanların bulunduğu bir ortam , bence siz kısır günlerine katılın orada size babaanne nasihati veren aman kızım ben de çok çektim ne var sanki bunda diyen teyzelerimiz çok olur , burası size göre değil, hayret siz nasıl üniversite okumuşsunuz fikirleriniz 80 lerden hallice ki o zamanlar eğitim alabilmek çok zordu , yazık vallahi ...

Neden zorunuza gitti bende kamuda müdürlük yapıyorum bakın konuyubikmeden yaptığım yoruma nasıl çıkıştınız benim konumda aynı ama boşanmak son çare buradaki üyeler 10 cümlede nasıl hüküm veriyor anlamıyorum konuyu araştıran yok normalde bu sorun dışında nasıl biri diyen yok ailesiyle ilgili takıntı derecesinde problemi var kabul ama başka bişey var mı diyen yok boşa gitsin boşa gitsin ben boşadım kendime değer veriyorum neden tanımadan çocuk yaptın sadece yargılayan sözler ben eminim ki ben kardeşiniz en yakın arkadaşınız olsam yüzüme bakarak söyleyemeyeceğiniz şeyleri buradan sallamak kolay okumuşsunuz yazık ki duyarsızsınız
E eşin seni sevmiyor bu bir sorun değil mi sayın müdire hanım 🥲

Kadın sana ne dedi Allah aşkına, sana evliliğinin sorumluluğunu al eşin değişmez ona göre bir karar vermelisin dedi , görümceyi suçlamak kolay olanı sen önce eşine bir bak bu adamda bir gelecek görüyor musun ! Gelmiş burda insanlara beddua ediyorsun gerçekten pes , çalışan işi gücü olan kadınlar da bu haldeyse yazık ki ne yazık...
Yani tek boşanma önerisi de sunmadim . Sen kendine değer veriyor musun sorun sende dedim . Ama konu sahibine göre eşi mükemmel, masum , kendisi hele çok iyi ve en iyi müslüman ama tabi insanlara beddua edebilir. Diğer herkes onların evliliğinin sorumluluğunu almalı . Birey olamamış karı ve koca birde kız çocuğu yapmışlar . Sürekli insanların kocasıyla arasını bozup dağıtacağıni kimsenin onları anlamadigina inanmış . Konu sahibi kociskopolobundan gayet memnun . Görümce ve annesi olmasa ona göre sorun çözülecek .

Beni çok yanlış anladı ben böylelerinin boşanmasından yana değilim. Kocayla açıp kocayla kapatıyo gözünü. Boşanınca ne olacak sanki? Gözü adamda kalacak, ne yedi, ne içti, nerde gezdi, kimle beraber, 20 lik kız buldu gününü gün ediyor ben burda çocuğuna bakıyom, zart zort.. O kadar çok gördüm ki. Boşanmasınlar. Şu heriflerin tekrar piyasaya atılması tüylerimi diken diken ediyor. Yazık değil mi bi tane masuma tebelleş olacak? Konu sahibi gönüllü, göre göre almış, alsın çeksin.
Ya aynen boşanmasına meraklı değiliz ki. Ruh hastası adamı boşayıp başka bir kadının başını yakmasını kim ister. Sadece dedik sorun görümce değil. Şimdi kocasına hepten düşkün oldu. Elleşmeyin kocamı modunda. Böyle de etkimiz var, çiftleri daha da bağlıyoruz. Neymiş boşan diyormuşuz. Hakkımız yeniyor çok alınıyorum.

Dedi başka bi sorunlu biz zaten doktora gidiyorduk ben başka bi doktordan fikir aldım adam bi teşhis koydu eşim görmeden nasıl teşhis koyar diye çıkıştı akşamına da hasta olmasını kaldıramadım üzüldüm haksız yere senden çıkardım özür dilerim dedi pişmanlığını dile getirdi buna ne diyeceksin bu kadar kişi aynı şeyi yazmıyor gerçekten okuyup empati yapabilen mantıklı cümlelerle sözünü destekleyen bi kaç kişi var geçmiş yorumlara bakmayıp aynı soruyu soran da bir sürü kocamdaki sorunu görmediğimi iddia eden insanlar büyük punto bunun için
Hah yavaş yavaş eşi mükemmel bir eş olmaya başladı 😅

Bu adam sevgisini o kadar yüksek yaşıyor ki sevilseydiniz emin olun ki anlardınız. Çünkü adam sevince insanın gözüne gözüne sokuyor. Ama gördüğüm kadarıyla sizin gözünüze giren bir sevgi yok, eşinizin kardeş sevgisi dışında
Boleyn Cok haklı.
Bebegınız dogdu mu konu sahibi?

Yanımda olduğunuz hangi cümle birde çocuk mu yaptın niye görümcene eşini anlattın boşa sorun senin kocan anlamıyorsun üslup namustur belki hassas bi insanım ve son yardım çığlığım burası belki o sert dediğiniz cümle aşırı psikolojimi bozacak bambaşka bişey yapacağım belki düzelmez diye boşanmak yapacaklarım arasında en masumu kalacak belki intihara teşebbüs edeceğim bu kadar zorba yorum yapmak ne kazandırıyor yaşamadan benim ayakkabılarımla benim yolumda yürümeden bu kadar kırıcı kaba olamazsınız yaşamadan sert bi yorum yapamazsınız ki siz sertleşince ben sert cevap verdim diye beni de suçlayamazsınız herşey bu kadar basit gibi davranırsanız başınıza gelsin öyle konuşalım demek yanlış değil çünkü aynı duyarsızlıkla yorum yapan sizsiniz en başından beri olabilecek en naif şekilde cevap verdim artık suçlayıp yaftalayıp resmen hakettin yorumuna baş kaldırmak en doğal hakkım kötüsünüz hemde çok kötüsünüz insan büyük konuştuğunu yaşamadan ölmez o zaman büyük konuşmadan aynı naiflikle cevap verilseydi o cevap orada olmazdı yaşadığım herşeye rağmen ben nezaketi bırakmayıp sonunda patladıysam biraz da o yorumu yapana bakmak lazım
İnsanlar size doğruları haykırıyor ama siz görümcenizi yermekten gerçeğe odaklanamıyorsunuz, insanlara saldırmayın kimse size küfür etmedi, kendinize gelmeniz için sizi silkerek sertçe uyarıyoruz sadece ...

Sen bi dene eşin ailesi ile konuş her derdinizde aramayın de, eşin seni boşar ardına bile bakmaz. Anlamadığın şey şu, bu kadar ailesine bağımlı bir insan düzelmez, değişmez. Çooook ciddi bir kazık yiyecek ancak öyle. Bunu beklemen lazım, eşinin kaldıramayacağı kadar ağır bir darbe vurmalarını bekle dur. Çözümü olsa böyle erkeklerin buradaki çoğu kadın boşanmazdı. Konuları aç konu, yüzde 70 boşanma bu aileci erkeklerden dolayı.
Dene bakalın ailesi ile konuş neler olacak, boşanıyorum diye konu açacağını buradaki diğer kadınların hepsi biliyor. Şansa kaldı işin ya da gökten bir taş gelip tam eşinin kafasına düşecek, eşin değişecek. Bu aile bağımlılığı böyle lanet bir şey. Senin eşinin durumu çok vahim durumda. Sadece görümce, anne, baba değil kardeşinin eşi için bile ağlamış bedelliye gidiyor diye. Baştan kayıp senin eşin bunu anlaman gerek.

X