Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Elzem durumlar istisna ama Rabbimin en sevmediği sünnet diye okudum ve duydum kaçınılmazsa tabi ki gerekli ama yarın Rabbimin huzurunda tüm yolları denedim diyebilmeliyim Anneannenizi dinleyin büyükler küçükleri kötü yola sevketmez sizinle bilinç tartışmam ve eğitimimi evlilik yaşamış ama toy biri olduğunuz şu halinizden belli ben belki halledebilirim belki sizin gibi sırtımı dönüp kaçacak bi insan değilim belki benim eşim sizinkinden çok iyi sadece aileye aşırı bağlı belki çok seviyorum ve belki yabana atılamayacak silip atılamayacak değerde özellikleri var neye göre değerlendiriyorsunuz bana hakaret vari konuşmayı nasıl kendinize had görüyorsunuz üslubunuza dikkat edin
Bu yorumları yapan , kamuda müdür ve ayrıca işine gelmeyince beddua eden biri . Nereden baksan kara mizah

Kendinin de iki arada bir derede kaldığına eminim, toksik aileler bir kurban seçip onu kurtarıcı ilan ediyorlar, ailenin her yükünü sırtına bindir nasıl olsa yapar diye, umarım eşinizde bu farkındalık oluşur bunun için psikolojiyle ilgilenmesi yardım alması veya okkalı bir kazık yemesi lazım, bol şans
Teşekkürler 🥺

Görümce deli olabilir, manyak olabilir, kötü olabilir ama size ne? Ne yapabilirsiniz bu konuda? Kadın istediğini yapar ve sizin hiçbir söz hakkınız yok, ister ağlayın ister bayılın. Kadının keyfinin kahyası değilsiniz. Siz kendinizden, eşinizden ve cocugunuzdan sorumlusunuz. Görümceye hiçbir şey yapamazsınız, sadece eşiniz üstünde söz hakkınız var. Elinizden geliyorsa eşinize söz geçirin. Elinizden gelmiyorsa geçmiş olsun gorumce istediğini yapar sizlik bir şey yok.

Şu bi gerçek en az eşim kadar görümcemin de problemli olduğunu abisine eşi gibi davrandığını kimse farketmiyor çok garip belki eksik anlattım belki tanımadığınız için. eşimin sorununu bildiğim için çözüm arıyorum eşim hiç tanımadığı insanlara da üzülen değişik yapıda biri ki ailesine bunu yapması çok normal!! ben kendilerine göre normal gelen bu durumdan şikayetçiyim düzeltmeye çalıştığım o görümcemin sütten çıkmış ak kaşık olarak görülmesine de anlam veremiyorum tamam kocam sorunlu peki bu sorunu kullanan sorunlu olmuyor mu hiçbir şeyi dört duvar içinde yaşamayı bilmeyen görümcem gözünüzde nasıl normal bi profil çiziyor anlayamıyorum
Eşiniz dışında herkesten bişeyler bekliyorsunuz. İstiyorsunuz ki adama çocuk gibi git evine diye azarlasınlar. Siz yapamıyorsunuz o işi çünkü adama dişiniz geçmiyor ona buna ihale veriyorsunuz. Kendiniz uğraşsanız adam size çatt çekecek resti orda kalacaksınız. Aslında farkındasınız kolayca gözden çıkarılacak konumda olduğunuzun. Sizinle eşiniz evlendi, siz o adamla yuva kurdunuz, sizin kurduğunuz yuvayı kimse korumak zorunda değil, herkes eşiniz değil aman canınız sıkılmasın diye kendi derdini işini bırakıp elsiz ayaksız koşacak.

Artık bi fikrim var anlayışlı yorum yapana teşekkür ederim kırdıklarım olduysa hakkınızı helal edin ama beni de daha kötü buhrana sürüklediğinizi de bilin özgrfe ve menekşe bahçesi en son tıparladığınız için ekstra teşekkür ederim

LANET OLSUN AYNI ŞEYİ YAZIP DURMAYIN EŞIM SORUNLU BUNUN İÇİN ÇÖZÜM ARIYORUM LÜTFEN Bİ KENARDA DURUN DA TECRÜBE ETMİŞLER KONUŞSUN OLUR MU
Çoğumuz evli barklı kadınlarız. Eş ailesi bi sizde mi var sanıyorsunuz ki?

Yanımda olduğunuz hangi cümle birde çocuk mu yaptın niye görümcene eşini anlattın boşa sorun senin kocan anlamıyorsun üslup namustur belki hassas bi insanım ve son yardım çığlığım burası belki o sert dediğiniz cümle aşırı psikolojimi bozacak bambaşka bişey yapacağım belki düzelmez diye boşanmak yapacaklarım arasında en masumu kalacak belki intihara teşebbüs edeceğim bu kadar zorba yorum yapmak ne kazandırıyor yaşamadan benim ayakkabılarımla benim yolumda yürümeden bu kadar kırıcı kaba olamazsınız yaşamadan sert bi yorum yapamazsınız ki siz sertleşince ben sert cevap verdim diye beni de suçlayamazsınız herşey bu kadar basit gibi davranırsanız başınıza gelsin öyle konuşalım demek yanlış değil çünkü aynı duyarsızlıkla yorum yapan sizsiniz en başından beri olabilecek en naif şekilde cevap verdim artık suçlayıp yaftalayıp resmen hakettin yorumuna baş kaldırmak en doğal hakkım kötüsünüz hemde çok kötüsünüz insan büyük konuştuğunu yaşamadan ölmez o zaman büyük konuşmadan aynı naiflikle cevap verilseydi o cevap orada olmazdı yaşadığım herşeye rağmen ben nezaketi bırakmayıp sonunda patladıysam biraz da o yorumu yapana bakmak lazım
Siz ne tuhaf bir insansiniz yahu yaptığım yorum belli boşanmaktan korktuğun için bu hayatı yaşıyorsun. Kendi kafanda bir hapishanenin içine girmişsin ozguvensizligin , korkuların , geleneksel bakış acinla başkalarına saldiriyorsun . Benim yorumlarıma bir cevabın var mı ? Yok. Neden çünkü oralara deginmeyecegiz . Oralar cıssss. Gerçekler konuşulmayacak senin masumlugun ve görümcenin kötü kalbi konusulacak.

Eşiniz dışında herkesten bişeyler bekliyorsunuz. İstiyorsunuz ki adama çocuk gibi git evine diye azarlasınlar. Siz yapamıyorsunuz o işi çünkü adama dişiniz geçmiyor ona buna ihale veriyorsunuz. Kendiniz uğraşsanız adam size çatt çekecek resti orda kalacaksınız. Aslında farkındasınız kolayca gözden çıkarılacak konumda olduğunuzun. Sizinle eşiniz evlendi, siz o adamla yuva kurdunuz, sizin kurduğunuz yuvayı kimse korumak zorunda değil, herkes eşiniz değil aman canınız sıkılmasın diye kendi derdini işini bırakıp elsiz ayaksız koşacak.
Eşim yapabilse böyle bi konu açılmazdı

Artık bi fikrim var anlayışlı yorum yapana teşekkür ederim kırdıklarım olduysa hakkınızı helal edin ama beni de daha kötü buhrana sürüklediğinizi de bilin özgrfe ve menekşe bahçesi en son tıparladığınız için ekstra teşekkür ederim
Şimdi burda agresif yorumlar yapılıyor diye sakın buhrana falan girme, ben diğer yorumları okumadım ama çok büyük bir platform ve çok başka insanlar görüşler var, bazı konular var ki işin içinde olmayan anlayamaz, biraz mesafe koy eşinin ailesine az kafanı dinle, bugün çözmek zorunda değilsin bu konuyu

Şimdi burda agresif yorumlar yapılıyor diye sakın buhrana falan girme, ben diğer yorumları okumadım ama çok büyük bir platform ve çok başka insanlar görüşler var, bazı konular var ki işin içinde olmayan anlayamaz, biraz mesafe koy eşinin ailesine az kafanı dinle, bugün çözmek zorunda değilsin bu konuyu
Sizi tanımayı o kadar isterdim ki haklısınız çok agresif hınç almaya çalışır gibi

Siz ne tuhaf bir insansiniz yahu yaptığım yorum belli boşanmaktan korktuğun için bu hayatı yaşıyorsun. Kendi kafanda bir hapishanenin içine girmişsin ozguvensizligin , korkuların , geleneksel bakış acinla başkalarına saldiriyorsun . Benim yorumlarıma bir cevabın var mı ? Yok. Neden çünkü oralara deginmeyecegiz . Oralar cıssss. Gerçekler konuşulmayacak senin masumlugun ve görümcenin kötü kalbi konusulacak.
Konu sahibi premses, görümcesi de kötü cadı olacaktı, biz de eşiyle görümcenin evine arasını bozacak büyü tarifi verecektik 🤣 olmadı ama gerçekleri duymak konu sahibinin işine gelmedi.

Konu sahibi premses, görümcesi de kötü cadı olacaktı, biz de eşiyle görümcenin evine arasını bozacak büyü tarifi verecektik 🤣 olmadı ama gerçekleri duymak konu sahibinin işine gelmedi.
Ahahah çok doğru kocama eniştesi için ağlamama büyüsü 🤣

Yanımda olduğunuz hangi cümle birde çocuk mu yaptın niye görümcene eşini anlattın boşa sorun senin kocan anlamıyorsun üslup namustur belki hassas bi insanım ve son yardım çığlığım burası belki o sert dediğiniz cümle aşırı psikolojimi bozacak bambaşka bişey yapacağım belki düzelmez diye boşanmak yapacaklarım arasında en masumu kalacak belki intihara teşebbüs edeceğim bu kadar zorba yorum yapmak ne kazandırıyor yaşamadan benim ayakkabılarımla benim yolumda yürümeden bu kadar kırıcı kaba olamazsınız yaşamadan sert bi yorum yapamazsınız ki siz sertleşince ben sert cevap verdim diye beni de suçlayamazsınız herşey bu kadar basit gibi davranırsanız başınıza gelsin öyle konuşalım demek yanlış değil çünkü aynı duyarsızlıkla yorum yapan sizsiniz en başından beri olabilecek en naif şekilde cevap verdim artık suçlayıp yaftalayıp resmen hakettin yorumuna baş kaldırmak en doğal hakkım kötüsünüz hemde çok kötüsünüz insan büyük konuştuğunu yaşamadan ölmez o zaman büyük konuşmadan aynı naiflikle cevap verilseydi o cevap orada olmazdı yaşadığım herşeye rağmen ben nezaketi bırakmayıp sonunda patladıysam biraz da o yorumu yapana bakmak lazım

Konu başlığını o kadar net yazmışsın ki…
Yorumların çoğu zaten görümcende suç yok yorumu haklı olarak… Tepki değil.
İnsanlar diyor ki görümcenin yaptığı bir şey yokken bu başlık nedir bu öfke nedir?

Tüm sorunların kaynağı adli vakalık eşin maalesef işe bunu kabul ederek başlayabilirsin…

İsteyince neler yapıyor o eşiniz maşallah harikalar yaratıyor. Kabullenseniz iyi olur eşiniz yapmak istemiyor. Size özel bir tavır bu.
Belki aldatıyordur değil mi böyle yapınca mutlu oldunuz mu Yarın Rabbim boşanmaya niye teşvik ettin derse ne dersiniz çözüm arayan kuluma niye bunu tavsiye ettin derse Eşimi tanımadan bu kadar sert yorum neden ki ya da beni boşansam mutlu mu olacaksınız sizin kadar aklım yok mu 100 kere boşanmak son ihtimal dedim ben çözüm arıyorum son değil son karar da ben ne yapacağımı bilirim sessizce yol alın lütfen daha da çirkinleşmeden

Haha haha bak gelmiş grubun komiği sadece orada yazandan mı karar verdin daha detay varmı görümcen hakkında niye öyle düşünüyorsun dedin mi bana göre kötü ne çektiğimi ben bilirim sana göre bişey olması mümkün değil tanımıyorsun orada yazan konu nun altında ki soruda ben eşimi diye başlıyor ben eşimi bu durumdan dış meselelerin sorun olmasından nasıl kurtarırım soru bu işte bu yüzden bu ülke ilerlemiyor okuduğunu bi anlasan

Evli barklı ama aynı sorunu yaşamış olanlar ya ne meraklısınız kavga çıkarmaya gidin kendi mutsuzluğunuzu başkasına aktarın bende zaten sıkıntı var
Hanımefendi Türkiye'de yaşıyoz ya. Kaç tanemizin çok tatlış akmayan kokmayan eş ailesi vardır ki?

Haha haha bak gelmiş grubun komiği sadece orada yazandan mı karar verdin daha detay varmı görümcen hakkında niye öyle düşünüyorsun dedin mi bana göre kötü ne çektiğimi ben bilirim sana göre bişey olması mümkün değil tanımıyorsun orada yazan konu nun altında ki soruda ben eşimi diye başlıyor ben eşimi bu durumdan dış meselelerin sorun olmasından nasıl kurtarırım soru bu işte bu yüzden bu ülke ilerlemiyor okuduğunu bi anlasan
Okuduğumuzu gayet iyi anladık. Eşiniz görümcenin tüm sorunlarıyla ilgilenirken sizin sorunlarınızı dinlemiyor bile. Bu durumda suçlu olan eşiniz, görümceniz değil. Siz sorununuzu anlayamazsanız çözemezsiniz de. Bu zamana kadar hayat tecrübem bu adamların değiştiklerini hiç görmedim. Ya boşanmayı göze alıp eşinize rest çekeceksiniz ya da bu durumu kabulleneceksiniz. Başka bir yol göremedim ben.

X