Tiroit ve Haşimato Tiroiti Olanların Zayıflama Deneyimleri

bende haşimatuluym 1 ayda 5 kşlo aldım suan ilaç kullanıyorum kilolar kolay geldi ama gitmiyor bi turlu ne zorluklarla vermiştm halbuki geri aldm hepsini allah hepimize kolaylk versn

geçmiş olsun..İlaç zamanla düzene sokacaktır..

eskiden yediklerime hiç dikkat etmezdm ama hiç kşloda almazdım hastalıktan sonra hemen aldım yine bişey yapmıyorum ama akşamları 7 den sonra bişey yememeye calısıyorum yeşil çay içiyorum kepek ekmek yiyorum artıık kilo almıyorum ama veremiyorumda ilacın faydası olacagını dusunuyorum ilaç kulanmaya başladıktan sonra kilo almam durdu allah yardımcımız olsun

aynen bnde dikkat etmezdim gece bile yiyordum istediğim zaman kg veriyordum bu hastalığın öncesinde..

Gecmis olsun...Hamileliğinizden önce tedaviye başlamanız süper olmus çünkü sonrasında genelde tutmayabiliyor..Değerleriniz başta epey yüksekmis..

herkese geçmiş olsun haşimato ve hipotroid hastası olup zayıflayanlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

herkese geçmiş olsun haşimato ve hipotroid hastası olup zayıflayanlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

merhaba, konuyu gorunce dedim arkadaslarda benden )

ben 2-3 aydir diyetteyim. diyet derken ben ole sunu ye bunu yemelere hayatta gelemem, o yuzden kalori sayma yontemine basladim. buradaki sitedede o bolumu takip ediyorum 1.59 boyundayim basladigimda 61 gibi bir seydim. sitelerde sporlu kalorim 1800 sporsuz 1600 cikiyo.

ben simdi 1200-1300 arasi aliyorum gunluk. hatta gun içerisinde disarida olacaksam yemegimi goturup yiyorum. disaridan bilmedigim seyleri satin almiyorum.
glisemik indekslere çok onem veriyorum ama canim ne istediysede bi tadina bakip esime veriyorum kalanini simdi o kilo almaya basladi baya :)) nete yazarsan gi diye bi suru sey veriyo
kepekli aldim simdi pirinci, makarnayi. bol corba yapiyorum cokta seviyorum guzelde sisiriyo ama tavuk sulu falan ole kati kurallarim yok.

netten 1200 kalorilik bir diyet indirip modifiye ettim kendime gore gunluk protein karbonhidrat alimina ozen gosteriyorum protein çok karbonhidrat az.

mutlaka her ogun yemek yanina yogurt yada bol salata tok tutsun diye, bide yogurt yag yakiyormus.

lesli nin videosuna basladim tek yurumek sIkIcI diye simdide indiriyorum :))

gene sorun olursa beklerim, ha bu arada 50 lik ilac bende kullaniyorum subat ortasi gibi basladim bu sabah 56.6 ciktim. 52-53 arasi sabitlemeye calisicam.

ben hadi hemen bugun gitsin demiyorum kilocuklar, yavas yavas kalici olsun istiyorum. kalan 4.5 kilo içinde 2 ay sure verdim saniri, oncesinde hedefime ulasabilirim.

kolay gelsin...

merhaba arkadaşlar başlığı görünce bende yazayım dedim, bende hipotroidi hastasıyım bende 4 ay önce öğrendim, bende de gebelikten sonra ortaya çıktı, doğumdan 3 ay sonra hızlı bir şekilde kilo almaya başladım, bir haftada tam 5 kilo aldım daha doğum kilolarımı vermemişken, üstüne 8 kilo daha eklendi yani 9 aylık hamileyken bile daha zayıftım, ben el uyuşması nedeniyle dr gittim ve dr bana dediği tiroidini aldırdın mı oldu yok dedim ama dedi hiç çalışmıyor ben şoklarda, pekte umursamadım o aralar bebeğimde biraz rahatsızdı, neyse tedaviye başladık, ben bu arada yediklerime dikkat ediyorum, 2 aydır ekmeği bayağı azalttım, porsiyonlarımı küçüktmeye çalışıyorum aburcuburu kestim ( gerçi arada kaçamak yapıyorum :)) )ve yürüyüş bebğimi bırakıp çıkmadığım için evde yürüyüş yapıyorum lesli ile 3 mille başlamıştım, şidi bir haftadır 5 mil yapıyorum ama hergün yapamıyorum haftada 3-4 gün anca, 2 fincan yeşil çay içiyorum, ve su bol bol su içmeye çalışıyorum 2-2.5 litre ve bu kadar konuşmadan sonra söyliyeyim 2 ayda 7 kilo verdim gerçi bunun 2 kilosu ilacı kullanmaya başlayınca kendiliğinden gitti geri kalanınıda bu anlattıklarım la verdim

yani dikkat etmek ve spor yapmak lazım dr bana söylediği buydu bende elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum inşallah 50 li kilolarıda görüüm tabi sizlerde inşallah istediğiniz kiloya gelirsiniz

geçmis olsun. bende lesli ye yeni basladim haftada 3 mille ne kadar kilo gidiyor biliyor musun, ortalama?

teşekkürler ilginiz için bende leslie ile yürüyüşlere başlayayım madem sizde halsizlik, isteksizlik var mı peki?

kızlar geçmiş olsun bende troidzedelerdenim haşimatoluyum maalesef 2007 den beri levitiron alıyorum şuan 1.5 alıyorum hala tam dengeleyemedik maalesef o kadar değişkenki şimdi hayatıma sporla devam ediyorum her gün yürümeye çalışıyorum bazen 2 saat yürüyorum yavaşta olsa kilo veriyorum çok fazla kilom ama yavaş yavaş gidiyor

geçmis olsun. bende lesli ye yeni basladim haftada 3 mille ne kadar kilo gidiyor biliyor musun, ortalama?

saol canım, artık bununla yaşamasını öğreneceğiz ne yapalım
net olarak bişey söyliyemiyeceğim, ama ben ilk başladığımda 1200gr- 1100gr arası verdim ilk 3 hafta yani toplamda bir ayda 4.5 kg vermişytim sonra 3 hafta dutdr gerçi bende dikkat etmedim yürüyüşte yapamadım şimdi 2 haftadır tekrar dikkat etmeye çalışıyorum geçen hafta 600gr bu haftada 800 gr vermişim ama geçen hafta dediğim gibi 5 mile başladım, bide ben emzirdiğim için daha fazla kalori yakıyorum yani bir spor kadarda onun etkisi var
bide ben burda başka birkaç sayfaya takılıyorum çok sık geremesemde girdiğimde yazamasamada okumak bile faydalı oluyor diyet gurupları kısmında kendine, yada bütün arkadaşlara söylyeyim kendinize uygun guruplar bulup paylaşımlarda bulunursanız , tabi bu sayfad ad yapabiliriz onu, insanınmotivasyonu artıyor, arkadaşlar neler yedşklerşnş yazıyorlar yada işte hangi sporu ne kadar yaptık vs bu sayfada öyle bir hale gelirsr motivasyonunuz eminimki artacaktır

teşekkürler ilginiz için bende leslie ile yürüyüşlere başlayayım madem sizde halsizlik, isteksizlik var mı peki?

bencede kesinlikle başlamalısın, spor bence çok önemli dr da bana söylemişti sopor yapmadan veremezsin versende kısa sürede daha fazlasıyla geri alırsın diye, bide ben yürüüyüş yapmayı seviyorum tabi açık havada acayip sitres atıyorum, ama şimdi bebeğimden dolayı evde yürüyorum buda değişik bir deneyimvede sandığımdan zevkli ve normal yürüyüşe göre daha fazla kalori yakıyorsun çünkü kardio hareketleride yapmış oluyorsun , yani canım şiddetle tavsiye ederimmmm

halsizlik ve isteksizliğe gelince evet bendede zaman zaman oluyor bazen kendimi zorluyorum bazende o gün yapmıyorum, ama spor yapıp işe yaradığını görünce inanki iste geri geliyor, hafiflemek güzel olacak, bide spordan sonra ben kendimi daha dinç hissediyorum, ama yemeği çok az yersen de halsizlik yapar yani çok sıkı diyetler yapmanızı önermem, hepinizie bol azimler ve bol bol kilo kaybı dilerim

Offff halsizlik ve yorgunluktan hep oluyorum ben...

teşekkürler paylaşımlarınız için hastalıktan kaynaklanan bir halsizlik zaten var birde yemek aralarını uzun tutunca fazlasıyla halsizlik oluyor sabırsız da olunca eskiden beri kilo sorunum vardı hep diyet yapardım ve sonucunu alırdım ama şimdi diyet ve yürüyüş yapmak bile yetersiz kalıyor sanırım sabırlı olmak kendini motive etmek işin sırrı burda.

canım geçmişler olsun tekrar bu sölediklerin benimde başıma gelen şeyler için ama halsizlik için yeni bir çözüm bulduk doktorumla magnezyum hapı ile biraz daha toparlandım aslında ben doğal yollardan alıyorum ama yeterli gelmiyor kanaatine vardır ve bir kaç kere kullanmama rağmen etkisi oldu

merhaba.ben selenyum aldım onun yararlı oldugunu söylediler.magnezyumun bi zararı yok degil mi.bende de çok halsizlik var.buna bi çözüm bulmak lazım

Konuyu hortlatayım kızlar.
Ben de Ağustos'ta doğum yaptım. Daha önce ne tiroidim vardı ne de başka bir guatr sorunum.
3 ay önce birden bire tsh Yükseldi ve tiroidin çalışmadığı ortaya çıktı. Hamileyken çok aşırı kilo almıştım. Hayatım boyunca 55 kilo olmayan ben 85 kg ile doğuma girdim. Kilolarımı verdim ama birden bire 10 kg tekrar aldım beslenmeme dikkat edip emzirmeme ve spor yapmama rağmen.
Dra gidince başimato dedi ve nedeni bilinmiyor
Bu 10 kg fazlayı aç kalsan bile veremeSin hormonu çalıştırmadan dedi
Geçip geçmeyeceği de belirsiz.
Sizin nasıl ortaya çıktı acaba?
Benim gibi aniden ortaya çıkan var mı
Bu arada guatrım yok sadece hormon çalışmıyormuş

Canım bir anda çıkmıyor aslında .. Vücudumuzda yavaş yavaş beliriyor ama biz farketmiyoruz bence... Hastalığı'n belirtilerini öğrendikten sonra neden umursamamışım dedim.. Çünkü bende varmış Hipotroidi.. Halsizlikler, Kabızlık, yorgunluk, uykuya doymama, uykuda dinlememek vb. Bende ilk hamileliğimde kontrollerde fark ettim.. Ozaman geçici bişey zannedip sadece ilacı içtim okadar.. Doğumdan sonra bıraktım Vücudumun dengesi bozuldu sonra tekrar başladım kafama göre.. Ara ara tahlil yaptırdım tekrar hamile kaldım dahiliyecilerin bilgisizce telkinleriyle devam ettim ilaca.. 1 ay önce endokrinolojiye gidip Detaylı tetkik yaptırdım.. Haşimatoymuşum.. Neyse uzatmayım aynı senin gibi kilo vermeye çalışıyorum.. Insülin direncimde çıktı... Şeker hastası adayıymışım... Doktor acil kilo ver dedi.. Bu sefer daha azimliyim inş.

Canım benim hamileyken bir terslik yoktu doğumdan sonra4. Ayda Hipertiroid çıktı ilaç vermedi, sonra da hiprtiroid çevirdi, ben de endokrinoloğa gideceğim ama randevu bulamıyorum bu aralar. Yeşil hasta listesine ekledi Dr beni ve levotiron 50 lik verdi dahiliyeci
4 gündür ilacı kullanıyorum ve çok uyku yapıyor bende anlamadım gitti
Sen aç kilo vereceksin ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…