Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Hosbulduk :)) bekledim bekeldim sizlerden cevap gelmeyince ve asabiyet durumu daha da kötü olunca biraktim tibet yogasini :KK43: Bence birazda inanmak lazim.ben baslarken cok inanmistim bircok seyimi düzene sokacagindan ama sinir durumu baslayinca umudumu kaybettim,zaten sonrada biraktim.Suan evde zumba yapiyorum wee cd si ile.hem egleniyorum hem ögreniyorum hemde spor apmis oluyorum.tiebet devam eden arkadaslarima Allah güc kuvvet versin,insallah devam edersiniz.

Hosbulduk :)) bekledim bekeldim sizlerden cevap gelmeyince ve asabiyet durumu daha da kötü olunca biraktim tibet yogasini :KK43: Bence birazda inanmak lazim.ben baslarken cok inanmistim bircok seyimi düzene sokacagindan ama sinir durumu baslayinca umudumu kaybettim,zaten sonrada biraktim.Suan evde zumba yapiyorum wee cd si ile.hem egleniyorum hem ögreniyorum hemde spor apmis oluyorum.tiebet devam eden arkadaslarima Allah güc kuvvet versin,insallah devam edersiniz.

Kusura bakma cevap veremedim hemen, püsküüt'ün önerileri vardı, konuya uğrayamadı galiba, :KK9::KK9::KK9: bende püsküüt'ten bekliyordum. :KK1:
Bence tekrar başlamalısın, sadece spor olarak düşünme. Sağlığın için birçok yararı olacağını düşünerek yap. 21 tekrar yapmasanda daha az tekrar yap, yapabileceğin kadar. Ek olarakta diğer sporunu yapabilirsin. Konuyu okursan, hem hareketlerle ilgili daha iyi bilgin olur, hemde yararlarını görünce daha istekli yaparsın.

Son düzenleme:
4 ay yaptım 2 haftadır yapmıyorum pek bi faydasını göremedim halbuki çok istekli başlamıştım neden böyle oldu ki:KK43:(

umutsuz olmayın arkadaşlar...
mucize bekliyorsunuz sanki, halbuki ilk olumsuz filiz yıkıyor işte herşeyi bir anlasanız...

giremedim ne zamandır gerek yoğunluktan gerekse ülkemdeki son olaylardan...
herkes iyidir umarım :)

o iletiyi yazdıktan sonraki 2 gunde yapamadım..yani oldu 4 gun..madem yapıcam hakkıyla yapayım dedimm başa döndüm..3. tekrardayımm..:KK24::KK24::KK24: gel 21 gel 21 bitsin bu hasreeetttttt :KK24::KK24::KK24:

Gelir merak etme. $12.gif $12.gif $12.gif $12.gif $12.gif $12.gif

mucize bekliyorsunuz sanki, halbuki ilk olumsuz filiz yıkıyor işte herşeyi bir anlasanız...

Bende pek uğrayamıyorum bu aralar. Ben o mucizeyi inşallah ilerisi için bekliyorum. Bırakmayı düşünmüyorum. Kim bilir farketmediğimiz neler oluyor.
Geçen hafta bir film izliyordum, hemen hareketlerin hormonlara etkisi geldi aklıma. Şu an ve ilerleyen yaşlarda daha dinç ve sağlıklı olmak için hareketleri her zaman yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Şöyle diyordu filmde, :KK1:
BÜYÜMEYİ VE YAŞLANMAYI KONTROL EDEN BÜTÜN HORMONLAR BEYİNDEDİR. VE HİPOFİZ BEZİ DE BUNLARIN PATRONUDUR.

Bende pek uğrayamıyorum bu aralar. Ben o mucizeyi inşallah ilerisi için bekliyorum. Bırakmayı düşünmüyorum. Kim bilir farketmediğimiz neler oluyor.
Geçen hafta bir film izliyordum, hemen hareketlerin hormonlara etkisi geldi aklıma. Şu an ve ilerleyen yaşlarda daha dinç ve sağlıklı olmak için hareketleri her zaman yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

BÜYÜMEYİ VE YAŞLANMAYI KONTROL EDEN BÜTÜN HORMONLAR BEYİNDEDİR. VE HİPOFİZ BEZİ DE BUNLARIN PATRONUDUR.

bi hafta atladığımda bile hemen esnekliğimi kaybediyorum ben misal...
zaten geleceğe yatırım biraz da, şimdi neye ihtiyacımız var ki genciz güzeliz huh :KK14::KK1:

Merhaba arkadaşlar,

Haber veremedim bir türlü.. Raporlu dönemim bitti ve başladım yeniden.. 3 tekrarla başladım, bu hafta 5 e geçeceğim.
40 gün aradan sonra yeniden başlayınca enerji konusundaki etkiden bir kere daha emin oldum.
Bu arada eşim de uzun bir süredir 21 tekrarını aksatmadan yapıyor. Daha önce enerji ve rüya görme şeklinde iki olumlu etki yaşamıştı, hatırlarsınız.
İki tane nurtopu gibi etkimiz daha var.
Eşimin yeme düzeni de standarttır. Kilosu da. 81-83 arasında oynar..
Aynı şekilde yemeye devam ettiği halde ve başka da hiçbir spor yapmadığı halde artık 78-80 aralığında kilosu. Sardırdığı için bi'sabah tartılıyor bi'de akşam.. :KK60: O yüzden ben de böyle saçma aralıklar arasında veriyorum kilosunu..
Annesi ve ablası şeker hastası. Eşim de en son baktırdığında risk sınırına yakın çıkmıştı. Şeker hastalarında görülen; uzun süreli aç kalmalarda dildeki uyuşma etkisini o da yaşıyordu. Artık aynı şekilde uzun aralıkta aç da kalsa dilindeki uyuşmanın olmadığını söylüyor.
Şekerini ölçtür dedim ama bekliyoruz işte bir gün inşallah ölçtürecek..
Yani işte böyle herşeyi yarına atan bir adamın 1 gün bile ara vermeden bu yogaya sardırmasını hayretle izlemekteyim, bunu da yeri gelmişken söylemekte fayda var.. :KK34:

selam kızlar :130:
biz de bu sabah annemle başladık. itiraf etmeliyim zorlandım biraz.
siz ne kadar yaptıktan sonra etkisini görmeye başladınız?
Sabır.. sabır.. Ya sabır..
Bu şarkıyı annene ve sana gönderiyorum.. :KK24:

arkadaşım :

sanmakı yazmıyorum tibetı bıraktım........hergun yazan çizen varmı dıye bu sayfayı takıp edıyorum.
beni hatırladınmı bılmıyorum............şuan 13 deyım.........yanı 4 hafta sonra 21 i yapacak duruma gelıcem.
belkı vaktını alıyorum ama kendımle ılgılı olanları olmayanları paylaşmak istıyorum :KK43:
sinirim geçer dıye dusunmustum ama gergınlık ve tahammülsüzlük devam edıyor :KK43:
sabahları zınk dıye uyanırım dıye dusunuyordum ama hala yataga yapışıyorum :KK43:
adetım ilkinde çok güzel geçti bakalım ikinciside oyle olacaksa bunu tibete bağlicam. bu konuda şuan yorum yapamam.
bunlar olumsuz durumlar.
geleyım olumlu durumlara:
*artık üşengeç olmadıgımı farkettım ......su içmeye bıle ayaga kalkmazdım.şimdi hop dıye kalkıyorum. :)
*kilo verdım ........karın bölgem (göbek) yan yattıgım zaman sarkardı :)..........şimdi sarkmıyor....daha fit :)
*boyun fıtıgından şüphelenen doktorlarım bu bölgede düzelme gördü...........hatta geçti gitti

ne dersin bu tabloya ?
yani olumsuz olan o ıkı şey için başlamıştım zaten tibete ..........
sence ?
Öncelikle bu aralar takip edemedim burayı, cevabımın gecikme sebebi budur..
Daha 13 tekrarda olmana rağmen olumlu etkiler güzel göründü bana.. :nazar:
Olumsuz olanlar için de belki zamanla yoluna girer, diye düşünerek devam etmeni öneriyorum.
Ancak senden sonra bir arkadaş daha bahsetmiş (ayname) onda da asabiyet durumu oluşmuş..
Ben bu tepkiye şahsen şaşırıyorum.. Çünkü bırak bütün etkileri bir tarafa, yoganın dinamiğinde konsantrasyon vardır.. Doğru nefes vardır.. Sırf bu ikisi bile ruhsal gevşemenin temelini sağlamamıza yardımcı olacaktır.
Doğru nefes alma konusunda nasılsın peki? Acaba onda mı bir aksama var?

Biz ne desek boş, sana neyin iyi geldiğini düşünüyorsan onu yap..
İyi eğlenceler.. :KK34:

ben ikinci haftadayım daha hiçbir fayda göremedim :KK43:
Yukarıda bir şarkı armağan etmiştim.. Sanırım henüz çalmaya devam ediyor olmalı.. :KK34:

4 ay yaptım 2 haftadır yapmıyorum pek bi faydasını göremedim halbuki çok istekli başlamıştım neden böyle oldu ki:KK43:(
Çok da güzel bir zaman geçmiş başlayalı..
Şarkıya devam mı etsem acaba, bilemedim.. :KK24:

Ayakta alkış!
:KK9: :KK9:

İyi demek adetten olsa da iyiyim demeyeceğim, var mı itirazı olan? :KK33:

Deminki mesajda ayağa kalkmış ve alkışlamaya başlamıştım.. iyi ki oturmamışım! :KK52: :KK9: :KK9:

bi hafta atladığımda bile hemen esnekliğimi kaybediyorum ben misal...
zaten geleceğe yatırım biraz da, şimdi neye ihtiyacımız var ki genciz güzeliz huh :KK14::KK1:
Ah sorma sorma! Bu 40 gün yogadan uzak kalmak nasıl demoralize etti beni, bilemezsin.. Geçen hafta başladığım gün kalktı o psikolojik baskı..
Ara verip yeniden başlayınca değişik şeyler olacak mı, merakla bekliyorum şimdi.. :KK55:

sözlerin umut oldu sevgili Püsküüüt :KK55:
ama ben nefes konusunda sıkıntı yaşıyorum galiba ya. yani öyle ağızdan al burundan ver kaçırıyorum o sırayı.

ama ben nefes konusunda sıkıntı yaşıyorum galiba ya. yani öyle ağızdan al burundan ver kaçırıyorum o sırayı.

burdan bizim kızların yazdığı bir şeydi yine sanırım;
zor olan yerde nefes verip kolay olan yerde alıyorsun.
kendini salsan zaten olacak olan bu, nefesine dikkat halinde kalman belki randıman almanı engelliyordur...
nefes alırken iyilik ve güzellikleri içimize alıyoruzzzzz
verirken tüm kötülükleri bırakıyoruzzzzz

yoga sende kafa mı yaptı demeyin :KK1:

çoooook uzun yıllardır geçmişte yaşadığım bir kaç olayla ilgili psikoloğa gitmeyi erteliyordum...
yoga ile kendime özen göstermeye başladım, psikoloğa gitme adımım da benim için en önemlilerindendi...
artık daha mutluyum, çakralarımı enerji yollarımı tıkayan geçmişe dair yaralarımı çözümleyerek açıyoruz psikoloğumla.

tibet yogası psikoloğumun da desteklediği bir şeydi zaten...
hayatında sorun olanları geç herkesin yapması gerektiğini savunan biri...

bana bir çok şeyi zaten kendi kendime çözümlediğimi söyledi.
normal bir insanın bu kadarını yapamayacağını, geri kalanını ise ona bırakmam gerektiğini ve yoga ile desteğe devam etmemi.
bunların sebebi her hangi bir spor olabilir miydi, belki, ama yoga kadar içe dönük başka bir dal olduğunu sanmıyorum...
ve ben tüm bu gelişmelerimi bir kişiye ve tibete bağlıyorum...

madden fayda görmediğini savunan insanlar belki de bu farkındalığa ulaşamamış kişiler bana göre...
ha illa madden fayda istiyorsanız da göğüslerimde dolgunluk devam etmekte hatta göğüs şeklim dahi değişti diyebilirim.
onca yememe rağmen kilo almıyorum. annemse iyice incelmiş durumda.
artık olumluyum, kendime söz geçirebiliyorum.
bu ve benzeri sebeplerden dolayı yoga sigara bağımlılığı gibi bir şey oldu sanıyorum bende.
hayatımın yönü değişti, bunun başta nişanlım olmak üzere de herkes farkında...

kendinize değer verin, önemseyin, yoga olmasa da spor yapın, bol su için ve bir probleminiz olduğunu düşünüyorsanız da profosyonel bir yardım almaktan asla çekinmeyin...

kendini salsan zaten olacak olan bu, nefesine dikkat halinde kalman belki randıman almanı engelliyordur...

çoooook uzun yıllardır geçmişte yaşadığım bir kaç olayla ilgili psikoloğa gitmeyi erteliyordum...
yoga ile kendime özen göstermeye başladım, psikoloğa gitme adımım da benim için en önemlilerindendi...
artık daha mutluyum, çakralarımı enerji yollarımı tıkayan geçmişe dair yaralarımı çözümleyerek açıyoruz psikoloğumla.

normal bir insanın bu kadarını yapamayacağını, geri kalanını ise ona bırakmam gerektiğini ve yoga ile desteğe devam etmemi.
bunların sebebi her hangi bir spor olabilir miydi, belki, ama yoga kadar içe dönük başka bir dal olduğunu sanmıyorum...

madden fayda görmediğini savunan insanlar belki de bu farkındalığa ulaşamamış kişiler bana göre...
ha illa madden fayda istiyorsanız da göğüslerimde dolgunluk devam etmekte hatta göğüs şeklim dahi değişti diyebilirim.
bu ve benzeri sebeplerden dolayı yoga sigara bağımlılığı gibi bir şey oldu sanıyorum bende.

kendinize değer verin, önemseyin, yoga olmasa da spor yapın, bol su için ve bir probleminiz olduğunu düşünüyorsanız da profosyonel bir yardım almaktan asla çekinmeyin...

teşekkür ederim :130:

Merhaba arkadaşlar,

Haber veremedim bir türlü.. Raporlu dönemim bitti ve başladım yeniden.. 3 tekrarla başladım, bu hafta 5 e geçeceğim.
40 gün aradan sonra yeniden başlayınca enerji konusundaki etkiden bir kere daha emin oldum.
Bu arada eşim de uzun bir süredir 21 tekrarını aksatmadan yapıyor. Daha önce enerji ve rüya görme şeklinde iki olumlu etki yaşamıştı, hatırlarsınız.
İki tane nurtopu gibi etkimiz daha var.
Eşimin yeme düzeni de standarttır. Kilosu da. 81-83 arasında oynar..
Aynı şekilde yemeye devam ettiği halde ve başka da hiçbir spor yapmadığı halde artık 78-80 aralığında kilosu. Sardırdığı için bi'sabah tartılıyor bi'de akşam.. :KK60: O yüzden ben de böyle saçma aralıklar arasında veriyorum kilosunu..
Annesi ve ablası şeker hastası. Eşim de en son baktırdığında risk sınırına yakın çıkmıştı. Şeker hastalarında görülen; uzun süreli aç kalmalarda dildeki uyuşma etkisini o da yaşıyordu. Artık aynı şekilde uzun aralıkta aç da kalsa dilindeki uyuşmanın olmadığını söylüyor.
Şekerini ölçtür dedim ama bekliyoruz işte bir gün inşallah ölçtürecek..
Yani işte böyle herşeyi yarına atan bir adamın 1 gün bile ara vermeden bu yogaya sardırmasını hayretle izlemekteyim, bunu da yeri gelmişken söylemekte fayda var.. :KK34:

Hoşgeldin. :KK16::KK16::KK16: Sen olmayınca konu eksik kalıyor. Güzel etkileri de bizimle paylaştığın için teşekkürler, gerçekten iyi geliyor. Eşinin annesi ve ablası da başlasın o zaman hareketlere. :KK9:

Ayakta alkış!
:KK9: :KK9:

İyi demek adetten olsa da iyiyim demeyeceğim, var mı itirazı olan? :KK33:

Deminki mesajda ayağa kalkmış ve alkışlamaya başlamıştım.. iyi ki oturmamışım! :KK52: :KK9: :KK9:

Ah sorma sorma! Bu 40 gün yogadan uzak kalmak nasıl demoralize etti beni, bilemezsin.. Geçen hafta başladığım gün kalktı o psikolojik baskı..
Ara verip yeniden başlayınca değişik şeyler olacak mı, merakla bekliyorum şimdi.. :KK55:

Teşekkür ederim. :KK1: Bu arada baştan başlayınca olacak etkileri bende merak ediyorum.

Çoook teşekkürler. Unuttuğum bazı ayrıntıları hatırlatıyorsun hep. Sakın konuyu bırakma.

Belki yazım hatasıdır..
Ağızdan değil burundan alıyoruz nefesi.. :KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-110.html#post28622257

Sana önerim; örneğin Tv izlerken, bilgisayar karşısındayken veya hiçbir şey yapmazken bu nefes alma biçimini oturtmaya çalış.. Haraketler esnasında yaptığında alışkanlık kazanmadığın için aksama yaşıyor olabilirsin..

Bayıldım bu mesaja! :KK9: :KK9: :KK9:

Bakış açına kırk bin kere maşallah! :nazar:

Ben seviyorum böyle insanları ya.. Umut dolu, pozitif enerjili.. Kendini klonlatsana sen.. :KK34:

Hoşgeldin. :KK16::KK16::KK16: Sen olmayınca konu eksik kalıyor. Güzel etkileri de bizimle paylaştığın için teşekkürler, gerçekten iyi geliyor. Eşinin annesi ve ablası da başlasın o zaman hareketlere. :KK9:

Teşekkür ederim. :KK1: Bu arada baştan başlayınca olacak etkileri bende merak ediyorum.

Çoook teşekkürler. Unuttuğum bazı ayrıntıları hatırlatıyorsun hep. Sakın konuyu bırakma.

Teşekkürler kedicim.. Hepimiz bir olduğumuzda topik renkleniyor asıl.. Özellikle de istikrarlı olarak devam eden sayısı arttıkça..

Eşimin annesi de ablası da bu disiplini gösteremezler.. Kendilerinden ziyade öncelikle başkalarını, onların ihtiyaçlarını düşünen insanlar çünkü.. Sanırım gerek spor olsun gerek bakış açısı olsun, kendimize yatırım olan her şey için öncelikle kendimizle barışık olmamız, kendimizi dinlememiz, bizi üzen şeylerden olabildiğince uzak durmayı başarmamız gerekiyor..

Önce mesajları cevaplayayım sonra da güzel haberi vereyim, dedim..

Kırk yılda bir eşimi çekiştirdim.. Üye midir nedir buraya bilemiyorum.. Dün akşam evde müjdeyi verdi.. Şekerini ölçtürmüş.

Tibet yogası öncesi 120 lerde seyreden açlık şekeri, an itibariyle 94!

Tıbben de kanıtlanmış oldu bu etki.. :nazar:

Diyor ki.. "Ben hayatta bırakmam bu yogayı" :KK9:

Önce mesajları cevaplayayım sonra da güzel haberi vereyim, dedim..

Kırk yılda bir eşimi çekiştirdim.. Üye midir nedir buraya bilemiyorum.. Dün akşam evde müjdeyi verdi.. Şekerini ölçtürmüş.

Tibet yogası öncesi 120 lerde seyreden açlık şekeri, an itibariyle 94!

Tıbben de kanıtlanmış oldu bu etki.. :nazar:

Diyor ki.. "Ben hayatta bırakmam bu yogayı" :KK9:

Oooo süper benim bu etkiyi yaptırmak istediğim kişilere söylemem lazım. :KK1::KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
X