Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Öncelikle geçmiş olsun.. :KK71:
Ben de bu hafta için kara kara düşünüyorum.. Perşembe günü önemsiz bir ameliyat olacağım. Gidişata göre 1-2 gün hastanede kalmam gerekecek. Ameliyat sonrası dönemi doktoruma danışacağım.. Bilemiyorum artık nasıl günler bekliyor beni.. Sonrasında sıfırlayıp başa dönmeyi hiç ama hiç istemiyorum.. Neyse, hayırlısı olsun diyeyim.

Annenle ilgili gelişmelere de çok sevindim. Dediğin doğru olabilir, böyle deneyimlerle karşılaşıyoruz. Ben, kendi adıma şöyle yorum yapabiliyorum. Kitapta da dendiği üzere 25 yaş çakraların en ideal devir yaptığı zaman.. Normalde tibet yogası yapmayan ve ileri yaşa gelmiş insanın çakra hızı iyice yavaşlamış ve vücut ritminde bozulmalar başlamış oluyor..
Atıyorum normal hız 10 ken ileri yaşta bu 3 e inmiş oluyor.. (bu birim kısmı tamamen sallamasyon)
Çakra hızı 3 e düşmüş kişi, T.Y. na başladığında hedeflenen 10 a ulaştıkça atladığı basamak fazla oluyor.
Örneğimizde 7 basamak zıplıyor ve ani olumlu gelişmeler yaşamaya başlıyor..
Ama yaşı ilerlememiş insanda bu hız mesela daha 7. O yeniden 10 olduğunda 3 basamak zıplamış oluyor sadece ve bu nedenle de o kadar sivri olumlu etkiler göremeyebiliyor.. Bu satırlar tamamen benim hayal ürünüm.. Aman kimseyi yanıltmayayım..

Önerin ilk bakışta güzel olsa da zaman geçtikçe ikinci topik de aynı tıkanmaya ulaşacaktır, diye düşünüyorum.
Zaten kedicim geçmiş linkleri çok güzel toparlamış, lazım olunca hemen veriyor linki..
Ben de aynı işlemi kendi mesajlarım için yapacağım. O mesajın linkini de bir yere kaydedeceğim, lazım olana link ver gitsin.. :KK34:
Ama tabii biraz zaman alacak.. Çenemin düşüklüğü göz önüne alınırsa.. :KK60:

Çok güzel anlatmışsın. Bende de bunun için etkiler pek anlaşılmıyor diyorum. Anneme de söylüyorum, senin yaşın daha fazla sende daha iyi belli olur etkiler ama yapmıyor.
Son yazdıklarımın linkini de toparlamadım. Tekrar bakarım, bakabilirsem bir ara. Püsküüt sende güzel bilgiler var toplamalısın. :KK34:

İkinci Ayin Sağlığa Yararları
İkinci Ayin'in tiroit bezi, böbreküstü bezleri, böbrekler, sindirim organları ve prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organlar ve bezler üzerinde onarıcı bir etkisi vardır.
Üçüncü Ayinde tiroit bezlerini, böbreküstü bezlerini, böbrekleri, tüm sindirim sistemi organlarını ve prostat rahmini de içine alacak şekilde cinsel organları ve bezleri gençleştirir.
Dördüncü ayin ve beşinci ayininde tiroit bezleri üzerinde olumlu etkisi olduğunu yazıyor. :)

Buda eski paylaşımlarımdan birisi, tiroid bezlerinin konusu geçmişti.

- Ayinleri sırası ile uygulayın. (Ayin yazıldığına bakmayın, dinsel bir uygulama değildir)
- Ayinleri her gün yapın. Kuşkusuz ki, tüm programı uygulamanız için gerekli olan 20 veya 30 dakikayı ayıramayacağınız günler olacaktır. Yine de, onları zaman zaman bir günden daha fazla es geçmeyi alışkanlık haline getirmeyin, yoksa ayinlerin yaşamınıza ve sağlığınıza getirebilecekleri yararları keşfetme olanağınız asla olmayacaktır.
- Eğer hasta, meşgul veya stresli iseniz, hepsini atlamak yerine her ayini yalnızca 3 kez yapmanız çok daha iyi olacaktır. Her ayini 3 kez yapmak beş dakikadan daha az zamanınızı alır. Bunu duş almak yerine yüzünüzü yıkamak gibi düşünün. Hiç kuşkusuz ki, sabah ne kadar aceleniz olursa olsun, daima yüzünüzü yıkamak için yeterli zamanınız vardır.
- Eğer bir günden daha uzun süre ayinleri es geçmişseniz, programınızda birkaç adım geri gitmenizi öneririm. Yapmış olduğunuzdan daha az sayıda tekrar yapın ve bir hafta içinde kendinizi yeniden geliştirin. Asla kaçırdıklarınızı telafi etmek için fazladan tekrar eklemeyi denemeyin. Programa bir aradan sonra yeniden başlıyor ya da henüz başlıyor olsanız da, her ayini 21 tekrara çıkarmak için zamanla, azar azar çalışmanın önemli olduğu gerçeğini ne kadar vurgulasam azdır.
Devamı gelecek. :KK9:

Daha önceki sayfalarda yine sırasıyla uygulamak gerektiğini paylaşmışım.

Son düzenleme:
Çok güzel anlatmışsın. Bende de bunun için etkiler pek anlaşılmıyor diyorum. Anneme de söylüyorum, senin yaşın daha fazla sende daha iyi belli olur etkiler ama yapmıyor.
Son yazdıklarımın linkini de toparlamadım. Tekrar bakarım, bakabilirsem bir ara. Püsküüt sende güzel bilgiler var toplamalısın. :KK34:

Teşekkür ederim.. :KK17:

Keşke ikna olsa annen..

"Güzel" olmasından ziyade aynı sorunun tekrar tekrar sorulmasının engellenmesi için bir an önce halletmeyi düşünüyorum.. Zaten sadece kendi deneyimlerimi içeren mesajlarımı toparlayacağım..

Teknik bilgi için kesinlikle herkesin kitabını alıp okuması şart, diye düşünüyorum..:KK34:

Öncelikle geçmiş olsun.. :KK71:
Ben de bu hafta için kara kara düşünüyorum.. Perşembe günü önemsiz bir ameliyat olacağım. Gidişata göre 1-2 gün hastanede kalmam gerekecek. Ameliyat sonrası dönemi doktoruma danışacağım.. Bilemiyorum artık nasıl günler bekliyor beni.. Sonrasında sıfırlayıp başa dönmeyi hiç ama hiç istemiyorum.. Neyse, hayırlısı olsun diyeyim.

Annenle ilgili gelişmelere de çok sevindim. Dediğin doğru olabilir, böyle deneyimlerle karşılaşıyoruz. Ben, kendi adıma şöyle yorum yapabiliyorum. Kitapta da dendiği üzere 25 yaş çakraların en ideal devir yaptığı zaman.. Normalde tibet yogası yapmayan ve ileri yaşa gelmiş insanın çakra hızı iyice yavaşlamış ve vücut ritminde bozulmalar başlamış oluyor..
Atıyorum normal hız 10 ken ileri yaşta bu 3 e inmiş oluyor.. (bu birim kısmı tamamen sallamasyon)
Çakra hızı 3 e düşmüş kişi, T.Y. na başladığında hedeflenen 10 a ulaştıkça atladığı basamak fazla oluyor.
Örneğimizde 7 basamak zıplıyor ve ani olumlu gelişmeler yaşamaya başlıyor..
Ama yaşı ilerlememiş insanda bu hız mesela daha 7. O yeniden 10 olduğunda 3 basamak zıplamış oluyor sadece ve bu nedenle de o kadar sivri olumlu etkiler göremeyebiliyor.. Bu satırlar tamamen benim hayal ürünüm.. Aman kimseyi yanıltmayayım..

Önerin ilk bakışta güzel olsa da zaman geçtikçe ikinci topik de aynı tıkanmaya ulaşacaktır, diye düşünüyorum.
Zaten kedicim geçmiş linkleri çok güzel toparlamış, lazım olunca hemen veriyor linki..
Ben de aynı işlemi kendi mesajlarım için yapacağım. O mesajın linkini de bir yere kaydedeceğim, lazım olana link ver gitsin.. :KK34:
Ama tabii biraz zaman alacak.. Çenemin düşüklüğü göz önüne alınırsa.. :KK60:

böyle çene düşüklüğüne can kurban ama :KK1:

açıklaman çok net olmuş ama bence de işleyiş böyle ki benim yaşım 25... annem hareket sayısı arttığında ilk 2 gün zorlandığını, akabinde çok rahat yaptığını söylüyor... fakat ben 7 gün boyu da hareketlerde zorlanıyorum...

linkleri kaydetmek mantıklı evet :)

esas sana geçmiş olsun çok, umarım çabuk toparlanırsın hemencecik atlatırsın :KK34:

bu arada kedicim annene burayı okutsan ikna olur mu ki? gerçi okutmuşsundur belki ama :)

açıklaman çok net olmuş ama bence de işleyiş böyle ki benim yaşım 25... annem hareket sayısı arttığında ilk 2 gün zorlandığını, akabinde çok rahat yaptığını söylüyor... fakat ben 7 gün boyu da hareketlerde zorlanıyorum...

esas sana geçmiş olsun çok, umarım çabuk toparlanırsın hemencecik atlatırsın :KK34:

bu arada kedicim annene burayı okutsan ikna olur mu ki? gerçi okutmuşsundur belki ama :)

Anneme anlatıyorum, etkilerini ama hiiiiç banamı diyorsun umurunda değil, yapsam pilatesimi yapardım diyor. :KK9: Sen bunları da yap diyorum, hadi kalk yapalım diyorum. Hiç halim yok diyor. Yap enerjin artacak zaten diyorum ama....:26:

Son düzenleme:

Teşekkür ederim.. :KK71:

Hah benim de aklımdan bu geçmişti.. Okuyanın etkilenmemesi mümkün değil gibi geliyor bana.. Neticede hepimiz bu topik sayesinde başladık yogaya..

Anneme anlatıyorum, etkilerini ama hiiiiç banamı diyorsun umurunda değil, yapsam pilatesimi yapardım diyor. :KK9: Sen bunları da yap diyorum, hadi kalk yapalım diyorum. Hiç halim yok diyor. Yap enerjin artacak zaten diyorum ama....:26:
İlahi!
En üst sınırının bile 10 dakikaya mal olduğunu biliyor değil mi?

yap dedikçe inada bindiriyordur belki ara ver sen ısrarlarına bir süre :)
Güzel yaklaşım! Haklı olabilirsin..

Hatta kedicim sen annene de ki;
"Tamam anne, bir daha bu konuyu açmayacağım. Ben sadece senin iyiliğini istiyorum. Arkadaşlarımın annesi gittikçe daha da sağlıklı olurlarken istiyorum ki benim annem de öyle olsun.. Sağlıklı ve enerjik yaşasın. Ama tabii hayat senin hayatın.."

Yalnız bu konuşmayı yapmadan önce bir parça soğanı gözüne sok.. Hafiften de gözlerin sulanırsa daha etkili olabilir.. :KK60:

Ay ne fenayım sabah sabah! :KK37:

yap dedikçe inada bindiriyordur belki ara ver sen ısrarlarına bir süre :)

Hergün söylemiyorum aslında arada bir, istemeyince fazla ısrarcı olamıyorum zaten :KK1:

Teşekkür ederim.. :KK71:

Hah benim de aklımdan bu geçmişti.. Okuyanın etkilenmemesi mümkün değil gibi geliyor bana.. Neticede hepimiz bu topik sayesinde başladık yogaya..

İlahi!
En üst sınırının bile 10 dakikaya mal olduğunu biliyor değil mi?

Güzel yaklaşım! Haklı olabilirsin..

Hatta kedicim sen annene de ki;
"Tamam anne, bir daha bu konuyu açmayacağım. Ben sadece senin iyiliğini istiyorum. Arkadaşlarımın annesi gittikçe daha da sağlıklı olurlarken istiyorum ki benim annem de öyle olsun.. Sağlıklı ve enerjik yaşasın. Ama tabii hayat senin hayatın.."

Yalnız bu konuşmayı yapmadan önce bir parça soğanı gözüne sok.. Hafiften de gözlerin sulanırsa daha etkili olabilir.. :KK60:

Ay ne fenayım sabah sabah! :KK37:

Eki Görüntüle 693115 Eki Görüntüle 693115 Eki Görüntüle 693115 Eki Görüntüle 693115 Eki Görüntüle 693115
İyi taktik ama kandırabileceğimi zannetmiyorum. 1 defa denemişti hareketleri, zorlandı. İstekli yapsa zorlandığı hareketlerin yerine diğerlerini yaptırırdım ama pek istek yoktu. 1 hafta dene diyorum, kandıramadım. Elbet birgün yapacak. :KK1: Şu an sadece yürüyüş yapıyor. Oda beni yürüyüş için çıkartamıyor dışarıya. :KK1:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar.bende tibet yapıyordum.ancak 5 gündrü yapmadım araverilmemesi gerektiğini biliyorum ama aksilikler çıktı işte.ne güzel 15 tekrara gelmiştim.şimdi tekrar 3 ten mi başlıcam.yoksaistediğim bir sayıdan mesela 9 tekrardan başlayabilirmiyim

o zaman anlaşma yap annecinle ne kaaa yoga o kaaaa yürüyüş :KK53:

:KK1::KK1:

Eki Görüntüle 694235 Eki Görüntüle 694235 Eki Görüntüle 694235 Eki Görüntüle 694235 Eki Görüntüle 694235 Eki Görüntüle 694235

Arkadaşlar hareketleri kaç tekrar yapıyorsunuz?

Mesela çarşamba başladın, 3 tekrar yapıyorsun, yani 3 kere 1. hareket 3 kere 2. hareket gibi. Bir sonraki çarşamba 2 tekrar çoğaltıyorsun. 5 tekrara geçiyorsun. Her hafta 2 tekrar çoğaltıp 21'e geliyorsun. Bir dahada çoğaltmıyorsun.

merhaba arkadaşlar.bende tibet yapıyordum.ancak 5 gündrü yapmadım araverilmemesi gerektiğini biliyorum ama aksilikler çıktı işte.ne güzel 15 tekrara gelmiştim.şimdi tekrar 3 ten mi başlıcam.yoksaistediğim bir sayıdan mesela 9 tekrardan başlayabilirmiyim

Söylediğin gibi 9 tekrardan da başlayabilirsin.

Mesela çarşamba başladın, 3 tekrar yapıyorsun, yani 3 kere 1. hareket 3 kere 2. hareket gibi. Bir sonraki çarşamba 2 tekrar çoğaltıyorsun. 5 tekrara geçiyorsun. Her hafta 2 tekrar çoğaltıp 21'e geliyorsun. Bir dahada çoğaltmıyorsun.

Her hafta devrinde 2 sayı arttırıyoruz 21`e kadar, peki çok teşekkürler.. (;

lesliele yürüyordum bende tibete kardeş, aahh bu hastalık şimdi oturuyorum tatlı yiyorum :KK1:
yürüyüşe başla ben de gelicem :KK1::KK1:

lesliele yürüyordum bende tibete kardeş, aahh bu hastalık şimdi oturuyorum tatlı yiyorum :KK1:
yürüyüşe başla ben de gelicem :KK1::KK1:

Aslında hareketlerden önce yürüyüş yapanlarda oluyormuş, kitaptan okumuştum galiba. Ohhh afiyet olsun. Beni beklersen, yürüyüşü unut. :KK9::KK9::KK9:

eyvahlar olsun :KK52:

ben de bu ara üşeniyorum da yürümeye bir dala tutunayım dedim, olmadı :)

ben de gecen hafta hasta oldum 15.tekrardaydım bende yapamadım bır hafta. ıkı gun 11 yaptım ,13 yaptım daha sonra. haftasonu 15 e geccem tekrar.

X