Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

2 yıl önce bu hareketleri bir süre yapıp bırakmıştım.O dönem belimde geçmeyen ağrılarımı geçirmişti daha sonrada hiç bel ağrısı yaşamadım.Ama sonra tembellik edip bıraktım.Şimdi yaklaşık 4 aydır yine yapmaya başladım.En belirgin etkisi şuan saçlarımdaki matlık gitti ve parlamaya başladı.Yine gözlerimde parlaklık oluştu ilk yaptığımda da bu etkilerini görmüştüm.Şimdilik gördüğüm etkiler bunlar ilerleyen zamanlarda daha çok faydası olur inşallah

2 yıl önce bu hareketleri bir süre yapıp bırakmıştım.O dönem belimde geçmeyen ağrılarımı geçirmişti daha sonrada hiç bel ağrısı yaşamadım.Ama sonra tembellik edip bıraktım.Şimdi yaklaşık 4 aydır yine yapmaya başladım.En belirgin etkisi şuan saçlarımdaki matlık gitti ve parlamaya başladı.Yine gözlerimde parlaklık oluştu ilk yaptığımda da bu etkilerini görmüştüm.Şimdilik gördüğüm etkiler bunlar ilerleyen zamanlarda daha çok faydası olur inşallah

Hoşgeldin. İlerleyen zamanlardaki etkilerini de paylaşırsan seviniriz. Teşekkürler. :)

Hoşgeldin. İlerleyen zamanlardaki etkilerini de paylaşırsan seviniriz. Teşekkürler. :)

Teşekkür ederim,hoş bulduk:)Fırsat buldukça gelişmeleri paylaşmayı isterim.İnsan hem burada yazılanları okudukça hem de kendi deneyimlerini paylaştıkça daha çok motive oluyor.Daha çok arkadaşın bu hareketlerle tanışması ve paylaşması dileğiyle

:KK71: Namaste,

Kızlar size bahsetmemiştim. Geçen hafta Perşembe günü daha önceden planlanmış, önemsiz bir ameliyata girdim. Başarılı geçti.
Ancak dinlenme süresi devam ediyor doğal olarak.. Ev içinde odadan odaya yürümek dışında bütün aktiviteler yasak.
Dünkü ev yürüyüşüm sırasında bir yandan da 2.kitabı okuyordum.. 25. sayfada şöyle bir yazıyla karşılaştım:

Yeniden gençlik, canlılık ve sağlık kazanmanın en hızlı yolu, bu enerji girdaplarının normal dönüş hızlarına ulaşmasıdır. Bunu başarmak için kullanılan beş basit uygulama vardır. Bu uygulamalardan herhangi bir tanesi tek başına da yararlıdır ama en iyi sonuçları elde etmek için beşinin bir arada çalışması gerekir.

Bu cümleyi okuyunca nasıl sevindim anlatamam.. Hemen 1.hareketi uyguladım. Başım dönerse bırakırım, diye başladım. Dönmedi ve 21 kere yapabildim.

Bu dönemi bitirene kadar en azından 1.hareketi bıraktığım yerden devam ettiriyor olacağım. Ve yukarıdaki yazı beni çok rahatlattı.

Kızlar size bahsetmemiştim. Geçen hafta Perşembe günü daha önceden planlanmış, önemsiz bir ameliyata girdim. Başarılı geçti.
Ancak dinlenme süresi devam ediyor doğal olarak.. Ev içinde odadan odaya yürümek dışında bütün aktiviteler yasak.
Dünkü ev yürüyüşüm sırasında bir yandan da 2.kitabı okuyordum.. 25. sayfada şöyle bir yazıyla karşılaştım:

Yeniden gençlik, canlılık ve sağlık kazanmanın en hızlı yolu, bu enerji girdaplarının normal dönüş hızlarına ulaşmasıdır. Bunu başarmak için kullanılan beş basit uygulama vardır. Bu uygulamalardan herhangi bir tanesi tek başına da yararlıdır ama en iyi sonuçları elde etmek için beşinin bir arada çalışması gerekir.

Bu cümleyi okuyunca nasıl sevindim anlatamam.. Hemen 1.hareketi uyguladım. Başım dönerse bırakırım, diye başladım. Dönmedi ve 21 kere yapabildim.

Bu dönemi bitirene kadar en azından 1.hareketi bıraktığım yerden devam ettiriyor olacağım. Ve yukarıdaki yazı beni çok rahatlattı.

Geçmiş olsun. :KK16:
$gemiolsun20ip1.jpg

Evet yazdığın gibi, hareketlerden sadece 1 tanesi bile yapsan yararı olur.

Son düzenleme:
Ben hareketleri yapıp yarım saat kadar yatıyorum, sonra kalkıyorum. Birkaç haftadır böyle yapıyorum artık. :KK1:

Kızlar 1. sayfadaki fotoların hiçbiri bende görünmüyor sizde görünüyor mu ?

biliyorum inanmayacaksınız :KK43: ama inanın 169 sayfa da olan butun yorumları tek tek okudum.
2 gün oldu tibet hareketlerıne başladım .
anlayacagınız daha çok yeniyim .......
umarım kendımle ılgılı şikayetçi oldugum şeyler düzelir ...........çok ıstıyorum

geçmiş olsun canım...:KK71:

geçmiş olsun püsküüt :) inşallah hemen bu süreyi de atlatırsın :)

hareketin birinin bile etkili olması süper değil mi...

ben de bu akşam aramıza bir nefer daha kattım :21:
beni görünce saçların çok uzamış cildin parlıyor belin incelmiş ne yapıyorsun sen kendine böyle dedi :KK12:
arkadaşımın annesini hareketlerin kolaylığı ile iyice tavladım, bugün beraber yaptık hareketleri...
sonra netten faydalarını da okuyunca tamamdır dedi...
akabinde annemi ve toparlanmış fiziğini görünce 'yok yok kesin tamamdır devam edicem ben buna' dedi :KK1:

beni görünce saçların çok uzamış cildin parlıyor belin incelmiş ne yapıyorsun sen kendine böyle dedi :KK12:
arkadaşımın annesini hareketlerin kolaylığı ile iyice tavladım, bugün beraber yaptık hareketleri...
akabinde annemi ve toparlanmış fiziğini görünce 'yok yok kesin tamamdır devam edicem ben buna' dedi :KK1:

Harikasın! :KK9:

Tibet egzersizlerini yapmak ve başkalarını da yapmaya ikna etmek herhalde kendimize ve başkalarına yapabileceğimiz en büyük iyilik..

Ben şimdilik eşimi ikna edebildim. O da şaka bir yana bu Perşembe 19 tekrara geçiyor.. :nazar:

Kardeşimle çok uğraştım.. Aslında o da çok uğraştı.. :KK1: Her iki kitabı aldı, mat aldı.. Başladı... 3 gün yaptı bıraktı. Şimdi arada telefonda soruyorum.. "Hiç sorma" diyor.. Şu anda yapmıyor evet ama sesindeki o pişmanlık tınısı bile benim için yeterli.. Bir gün bir şekilde başlayacağına inanıyorum onun da.. :KK31:

öncelikle herkese merhaba ben yeni üye oldum ve bu başlıkta oldukça ilgimi çekti. hareketlerin nasıl yapılacağını okudum ve resimlerini aldım fakat uygulamalı bir videosu falan yok mu acaba yardımcı olursanız çok sevinirim. ayrıca bu hareketleri yapıpta gerçekten ne gibi faydalar görüyorsunuz??tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlarsa benim içinde bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum :))

öncelikle herkese merhaba ben yeni üye oldum ve bu başlıkta oldukça ilgimi çekti. hareketlerin nasıl yapılacağını okudum ve resimlerini aldım fakat uygulamalı bir videosu falan yok mu acaba yardımcı olursanız çok sevinirim. ayrıca bu hareketleri yapıpta gerçekten ne gibi faydalar görüyorsunuz??tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlarsa benim içinde bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum :))

videomuz bu:
Five Tibetan Exercises - tibetanlife.com - YouTube

ben bu video ile başlamıştım...

faydaları saymakla bitmez diyeyim ben sana özetle, saç uzatması mı dersin ağrıları azaltıp kesmesi mi dersin, ciltte düzelmeler vs vs bir çok sitede ayrıntılı anlatım var zaten...
emin ol araştırdıkça yapmak isteyeceksin zaten haydeee parmaklara kuvvet :KK9:
şöyle ki kendi vucüduna göre hiç görülmeyen faydalarını bile spesifik olarak görebilirsin...
3hareket nasılsa başlamakta fayda var derim ben :KK34:
daha tecrübeli arkadaşlar da seni yönlendirirler zaten...

Tibet egzersizlerini yapmak ve başkalarını da yapmaya ikna etmek herhalde kendimize ve başkalarına yapabileceğimiz en büyük iyilik..

Ben şimdilik eşimi ikna edebildim. O da şaka bir yana bu Perşembe 19 tekrara geçiyor.. :nazar:

Kardeşimle çok uğraştım.. Aslında o da çok uğraştı.. :KK1: Her iki kitabı aldı, mat aldı.. Başladı... 3 gün yaptı bıraktı. Şimdi arada telefonda soruyorum.. "Hiç sorma" diyor.. Şu anda yapmıyor evet ama sesindeki o pişmanlık tınısı bile benim için yeterli.. Bir gün bir şekilde başlayacağına inanıyorum onun da.. :KK31:

süppeerr başlayacak demek :)

ben nişanlımı kandıramıyorum ya :KK1:
gerçi farklı egzersizlere başladı ama buna inanmıyor henüz bakalım...
belki evlenince :KK16:

Kızlar 1. sayfadaki fotoların hiçbiri bende görünmüyor sizde görünüyor mu ?

Bende de görünmüyor. Ama googleda yazarsan, bu fotoların olduğu birçok kaynak var. Birde videolar paylaşmıştık. Tekrar paylaşıyorum.

biliyorum inanmayacaksınız :KK43: ama inanın 169 sayfa da olan butun yorumları tek tek okudum.
2 gün oldu tibet hareketlerıne başladım .
anlayacagınız daha çok yeniyim .......
umarım kendımle ılgılı şikayetçi oldugum şeyler düzelir ...........çok ıstıyorum

Okudukça daha çok yapma isteği olmuştur. İnşallah iyi gelecek.

Annenle aynı yaşta gösterirsiniz artık. :KK9:

Kararlı başlamış aslında, belki zamanı değildir onun için. Hazır olduğu zaman başlar inşallah.

[video=youtube_share;RtXwMAIbLWo]http://youtu.be/RtXwMAIbLWo[/video]

süppeerr başlayacak demek :)

ben nişanlımı kandıramıyorum ya :KK1:
gerçi farklı egzersizlere başladı ama buna inanmıyor henüz bakalım...
belki evlenince :KK16:

İnandırmak için, etkilerini gözleriyle görmesi gerekiyordur belki.

gerçekten etkili mi kızlar?

Evet etkili, konuyu biraz okuyabilirsen belki daha iyi anlayabilirsin. :KK34:

Annenle aynı yaşta gösterirsiniz artık. :KK9:

İnandırmak için, etkilerini gözleriyle görmesi gerekiyordur belki.

naptınnn annemle aynı yaşta göstereyim tabi kıyamadım ona ama benim psikolojim nolucaakk :KK52::KK52:
vallah kadın 15 tekrarda ben tekledim azıcık, bu gidişle dediğin gibi olacak :KK9:

ona göre mevzu itikat, ben de diyorum itikat olsa ne sonuçta etki olumlu mu; olumlu...
reikiye de merak sardım, refleksoloji ile ağrılarını geçirebiliyorum vs...
benim yapabildiğime ya da olumlu etki görebileceğime inanıyor fakat bunun sadece bana özel olduğunu düşünüyor :KK9:
ya da uyuşuk ama bana bahane olarak bunu sunuyor tam ayırt edemedim kim kimi kandırıyor :KK1::KK1::KK19:

Kızlar ameliyat sonrası dönemim nedeniyle sadece 1.hareketi yapmaya başladım biliyorsunuz. İdrar koyuluk etkisi ne zamandır yoktu. Dün aniden koyulaşma başladı..

Bu iş beni çok büyülüyor.. Benim yerime de yapın olur mu?

Bugün tam bir hafta oldu tibetimden ayrılalı.. :KK14:

Ya ne dicem? Sabah eşim yaparken izliyorum.. Bunun da bir etkisi olmaz mı acaba? :KK60:

Verdiğim sözü tutmak için çalışmalarıma devam ediyorum.. Geçmiş mesajlarımı toparlıyorum. Nurtopu gibi bir mesaj yazmama sayılı gün kaldı.. :KK31:

Kızlar ameliyat sonrası dönemim nedeniyle sadece 1.hareketi yapmaya başladım biliyorsunuz. İdrar koyuluk etkisi ne zamandır yoktu. Dün aniden koyulaşma başladı..

Bu iş beni çok büyülüyor.. Benim yerime de yapın olur mu?

Bugün tam bir hafta oldu tibetimden ayrılalı.. :KK14:

Ya ne dicem? Sabah eşim yaparken izliyorum.. Bunun da bir etkisi olmaz mı acaba? :KK60:

Verdiğim sözü tutmak için çalışmalarıma devam ediyorum.. Geçmiş mesajlarımı toparlıyorum. Nurtopu gibi bir mesaj yazmama sayılı gün kaldı.. :KK31:

harikaaaaa ! tek hareket bile faydalı ya...

olur olur izlemeye devam :KK1:

msjı beklemedeyiz tabi ama kendini zorlama da :)

X