Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

slm arkadaslar. uc gundur hastaydım hareketlerı yapamadım. sımdı 15.tekrardaydım. yenıden 3 ten mı baslamak gerekıyor?

bu hareket ne işe yarıyormuş ki peki?

Saban duruşu:

Bu yoga duruşu, ileri ve orta seviyedeki yogiler için daha faydalıdır. Saban duruşunun faydaları şunlardır:

Gerilim ve stresi giderir
Metabolik hızı düzenler
Vücuttaki hormon düzeylerini kontroledentiroidi harekete geçirir
Karın kaslarını harekete geçirir.

Hormonların kontrol altına alınması, cilt durumunda büyük bir değişikliğe yol açabilir.Eğeryogaya yeni başladıysanız, bu duruşu uygulamadan önce bir yoga uzmanına danışın.
Alıntıdır. (hemensaglik)

kızlar bişi sormak istiyorum yardım eder misiniz ben 7. tekrar haftasında 3 gün yapamadım ama ard aarda bırakma değil bi gün yaptım bi gün yapmadım bugün 9. tekrar günüm 3 ten mi başlayayım yoksa devam mı edeyim

Son düzenleme:
kızlar bişi sormak istiyorum yardım eder misiniz ben 7. tekrar haftasında 3 gün yapamadım ama ard aarda bırakma değil bi gün yaptım bi gün yapmadım bugün 9. tekrar günüm 3 ten mi başlayayım yoksa devam mı edeyim

3'ten başlamak istemiyorsan eğer, 5 veya 7 tekrardan başlayabilirsin. 7 tekrarda aksatmışsın çünkü. 3'ten veya 7'den 2 tekrar az olarak, yani 5'ten başlaman daha sağlıklı olur. :KK34: Anlatabilmişimdir umarım. :KK9:

3'ten başlamak istemiyorsan eğer, 5 veya 7 tekrardan başlayabilirsin. 7 tekrarda aksatmışsın çünkü. 3'ten veya 7'den 2 tekrar az olarak, yani 5'ten başlaman daha sağlıklı olur. :KK34: Anlatabilmişimdir umarım. :KK9:

anladım canım çok yardımcı oldun 5 ten başlıyorum çok teşekkür ederim
:KK16:

yemek yemek benim hobim :KK1:

yaşam tarzım, bir aşk sanki hihhihihhih:KK8:

Hele ben hele ben!
Bir köpeklerim bir yemek..
Başka aşk tanımadım hayatta, tanıdım sandım sadece.. :KK60:

Şu diyet sürecinde de yemek aşkımı çok özledim.. Bol bol hayal kuruyorum.. Bu aralar da çikolatalı sufle hayalim var.. Şöyle kaşığı daldırırsın da blooppp diye içinden sos akmaz mı? Alllaaaaahhhhhh!

Ay çok fenayım ben.. Şu kalan 4 kilomu versem de aşkıma kavuşsam artık.. :KK16:

9. Tekrar haftamın ilk günündeyim bugün... 5. Hareket dışında beni zorlayan bir hareket yok şu ana kadar... 5. Harekette bacakları yere değdirmemeye çalışarak yapıldığından olsa gerek yoruluyorum ama yılmak yok yola devam...

şu anada kadar pek fazla olumlu etki göremesemde inancım devam etmekte...

Normalde 6,45 de sürünerek yataktan kalkan alarmı 3-4 kere erteleyen ben artık saat 6:00 da alam çalmadan uyanıyorum ve hiç zorlanmadan yataktan kalkıyorum...

Derdin ne o saatte neden kalkıyorsun diyebilirsiniz tercih meselesi vucudum güne erken uyansın ve yağ yakmaya erken başlasın diye aldığım bir karar.. Kalkıp 2 kupa su içiyir, biraz tv izliyor, nette dolanıyor ve sonrasında tibet egzersizlerimi yapıp kahvaltı hazırlanma ve işe gidiş .. Alıştım bu düzene ve daha enerjik hissediyorum kendimi...

Sevilce kısmı sanırım bendede başladı.. Yağlı bir cildim olsada çok sık sivilcem olmaz refli dönemlerinde bile nadir çıkar ama sanırım bi kaç tane yakaladım inş. Tibet etkisidir ve toksin atıyorumdur...

özellikle istediğim ve beklediğim saçlarımdaki yağlanmanın azalması dileği... Hala beklemedeyim... Ara ara yağlanmayı geciktirici ürünler araştırıyorum .. Inş. Gerek kalmadan tibet buna çözüm bulur ve bende rahatlarım...

Sık sık saçlarıma kına yakıyorum çıkan beyazları görmemek için ve ara ara da kontrol ediyorum diplerden yeniden siyah çıkmaya başlayacakmı diye ... Ve böyle bir saç görürsem hemen resimleyip ekleyeceğim buraya sevinçle...

Bu arada püsküüte katılıyorum bırakanları okumak motivasyonu düşürücü bir etki yapıyor yazmamalarını bende tercih ederim... Onun dışında olumlu yada olumsuz tüm etkilerin paylaşılması taraftarıyım...

Bide ben regli dönemindeykende tüm hareketleri alternatifsiz yapmak istiyorum.. Bu şekilde yapanlar varmı aranızda???

Enerji etkisi başlamış! :nazar:

4. ve 5. hareketler kanımca kol kuvveti ile çok ilişkili.. Ben normalde de dambıl yapıyordum ama tibet yogasına başlayalı beri dambıl setlerimi arttırdım.. Faydası olduğunu düşünüyorum.

Diğer olumlu etkilerin de görünür olmasını diliyorum senin için..

Ah! Unutmuşum!.. Detaylı paylaşım için teşekkürler.. :KK71:

Son düzenleme:
bu msjda eminim sahsa yönelik bir gönderme yapmadın..senin bahsettiğin tarzda bir msj bıraktıgım için yeri gelmişken bi açıklama yapmak istiyorum..

bırakmayı düşünüyorum diye yazmıstım..ruh halim de söyleydi..aslında ben bırakmak istemiorum ama motivasyona ihtiyacım var yardımcı olun.. çunku ben tibet i burdan ogrendim..cevremde bu kadar bu konuya ınanclı olan ınsanlar yok..yapma konusunda dogru sekilde yönlendiriyorlar..ve işe yarıo.öünkü hala bırakmadımm:KK1::KK1::
enerji düşürdüğünü blmiodm.kendi adıma uzgunumm ben bi daha bu tarz bişey yazmam..ama baska yazanlar olursa sizde motivenizi düşürmeyin..ruh halleri benimki gibi olabilir..:KK15:

Asla! Şahısla problemim olursa direkt ona söylerim.
Ben tavırdan rahatsızım, onu da dile getirdim.
Açıklama için teşekkürler.. Bak mesela bu şekilde yazmış olsan biz de sana yardımcı olmaya çalışırdık.. Bazen kısa yazalım derken hata yapabiliyoruz hepimiz..
Çevreni boş ver.. Bak, burada eleleyiz hepimiz.. :KK34:

Selam kızlar. Uzun süredir yazamadım ama hep yazdıklarınızı takip ettim. 21 tekrara geçmeden yazmayacaktım Bugün 21 tekrarımın 2. günü. Bu noktaya büyük bir sabırla geldim ve bundan sonrada tibeti bırakıp emeklerimi heba etmeye hiç niyetim yok. Bendeki etkilerini yazacak olursam çok güzel bir enerji artışı oldu. Günboyu kendimi çok iyi hissediyorum. Sanki tibet hareketleri vücudu güne hazırlıyor ve gün boyu da zinde kalıyorsunuz. 2,5 ay gibi bir zamanda yaklaşık 9 kg verdim. Tabii bunun yanında diyet ve hergün yaptığım tempolu yürüyüşlerde vardı. Moral ve motivasyon yönünden iyi bir konumdayım. Eskiden daha çok sinirlenirdim ama şimdi daha sakin bir yapıya büründüm. Bunu ben değil ailem söylüyor. Birde benim her hafta mutlaka en az bir kere başım şiddetli şekilde ağrırdı ve ilaç kullanmadan kolay kolay geçmezdi. Tibete başladığım ilk hafta biraz başım ağrıdı fakat hiç ilaç kullanmadım. 2 ay gibi bir zamandır hiç baş ağrısı çekmiyorum ve ilaç kullanmıyorum. Bu bile tibete devam etmem için çok önemli bir aşama. Tibet sayesinde bir sağlık sorunumdan kurtulmuş oldum. Arkadaşlar bu hareketleri tıpkı yemek yeme, su içme vs. gibi görmeli vücüdumuzun bunlara ihtiyacı olduğu gibi tibete de ihtiyacı olduğunu kendimize kabul ettirmeliyiz. Faydasını görmedim diyenler bence farkında değillerdir. Vücudumuzda ne olup bittiğinin farkında nasıl olabiliriz ki. Ancak devam ederek yıllar geçtikçe faydasını görmeyeceğimiz ne malum. İlerde yakalanabileceğimiz hastalık ve sakatlıklardan bizi korumayacağını nerden bilebiliriz. Bu nedenle 1, 2 ayda faydasını göremedim deyip bırakmayalım ve inatla devam edelim. Topu topu 10 dakikanızı ayıracaksınız hepsi bu. Sağlığınız için buna değmez mi? Hepinize sağlıklı günler dilerim.
Paylaşım için kendi adıma çok teşekkür ederim. :KK71:
Özellikle işaretlediğim yerler çok hoşuma gitti. :KK9:
Ayakta alkış! :KK9: :KK9: :KK9:

Haklısın, söylediklerine katılıyorum. Acaba ben hasta olmuştum şu sıralar, tekrarları azalttım diye yazarken, sizlerin de motivasyonunu mu düşürdüm. Gerçi bıraktım diye yazmadım, zaten bırakmayı düşünmüyorum. Hasta olsamda en az 3-5 tekrar yapmaya çalışıyordum. Dün önceden beri yapmak istediğim saban duruşunu yapmaya çalıştım. Çok güzel bir hareket. :KK9: Tibetin yanına bu tarz hareketleri de ekleyebilirsem güzel olur.

[video=youtube_share;WnoPcxuEvek]http://youtu.be/WnoPcxuEvek[/video]

Yapanlar olmuştu daha önceki sayfalarda, bazı kişilerde bir sorun olmadı ama bazı kişilerde regl kanaması kesildi. Sen bilirsin 1 defalık dene, çok zorlamadan.

Aynen katılıyorum, ben birçok yazan etkiyi görmememe rağmen, belki farkında değilimdir diyorum. Zaten ilerisi için yapıyorum diyorum. İleriki yaşlarımda dinç ve sağlıklı kalacağımı düşünerek yapıyorum. Bu hareketler o kadar iyiki kitapta 1 hareketi bile yapsan faydası olacağını yazıyor ama 10 dk sürecek zaten neden sadece bir tanesini yapayım ki.
Kedicim dediğin gibi sen bırakmadın ki.. İstemsizce hasta olsun ve buna rağmen bırakmadın, tekrarlarını azalttın ki bunu kitapta da yazıyor. Yapamasan bile en azından 3 kere yap, diyor açıkça..
Ben de bir gün az yaptım tekrar. Çünkü gece biraz kaçırmışım.. :KK53: Sabah başım dönüyordu kalktığımda.. Akşam yapayım diye erteledim.. Akşam olduğunda da hala enerjim yoktu. Çok da aşağıya inmeyeyim diye 13 tekrar yapmıştım o gün 21 yerine..

Ayrıca; yeri gelmişken.. bu topiği bugüne taşıyan, ipin ucunu bırakmadan gelen herkese incelikle yardım elini uzatan sensin.. Emeklerinin hakkını kendi adıma ödeyemem.. Teşekkürler tekrar! :KK71:

.........bana ayrılan süre burada doldu anacım. :KK1: Kalan mesajları daha sonra okuyabileceğim.
Hepiniz ışıkta kalın!

Haklısın.. Ben tam anlatamamışım. Elbette olumlu etkiler kişiden kişiye değişiyor.. Kişinin kendi içinde de zamandan zamana değişiyor.. Misal bende de yeni bir olumlu gelişme yok bir süredir.. Belki bölge bölge ilerliyor bilemiyorum.. Son önemli gelişme trioid nodüllerimin yok olmasıydı.

Neyse konuyu dağıttım.. Şunu demek istemiştim. Bırakan, bırakmak isteyenlerin mesajları beni demoralize ediyor.. Bu arkadaşlara şunu demek istiyorum:
"Yapıyorsan burada bizimle paylaş, hem bize destek ol hem de yapmak isteyen ama bir türlü başlayamayanları da olumlu yönde etkile. Bırakıyorsan bunu paylaşmasan da olur zaten.. Topiğe uğramazsın olur biter. Sonuçta hiç kimsenin verilmiş bir sözü yok ama bir şey yazarken kimi, nasıl etkileyeceğimizi de bir saniyeliğine bile olsa düşünmeli ve bir sorumluluk taşıdığımızı unutmamalıyız."

Gelelim sana.. Çok güzel bir olumlu gelişme bu. Pürüzsüz cilde 41 kere :nazar:

:KK34:

bende burda bir açıklama yapmak istiyorum. nonanın da dediği gibi bunu şahsa karşı bulmuyorum. sadece yazdığım ''olumsuz'' msjla ilgili açıklamam. tibeti faydasız bulduğum yada bırakmak istediğim için değil sadece devam etmek için burdan sizlerden destek gelmesini beklediğim birbirimizi motive etmeye devam etmemiz gerektiği için, en önemliside bu aralar beim en çok bu motivasyona ihtiyaç duyduğum için yazdığım şeylerdi. kesinlikle moral bozmak amacında değildim. aksine, gevşekleşenlerimiz varsa ( bu ben oluyorum) burdan hepbaraber tekrar birbirimize tutunalım, birbirimizle daha çok paylaşım yapıp konsantre olalım istemiştim.
herkesin kendini ifade etme şekli birbirinden farklı, dolayısıylada algıları farklı.
söylemek istediğim daha sıkı sarılıp benim gibi bırakanların tekrar başlaması çevremizdekilere de tibeti fark ettirip birlikte yapalım.
kimse moralini bozmasın:)

9. tekrardayım..tibet e baslamadan ve basladıktan 2 hafta sonrakı olçülerimi karsılastırdım...yediklerimi değiştirmedim.. kilom aynı ancaaakkkkk hepimizi gaza getiricek sonuclar cıktı..:KK52::KK52::KK52::KK52:

göğüs:1 cm
bel:3 cm
göbek:2 cm
basen :4 cm
bacak: (sağ) 0,5 cm-(sol)2 cm incelmişimm.. :KK76::KK76::KK76::KK76:

hadi kızlarr devammm:21::21::21:

15 gun oldu..yeni ölçülerle geliorumm..
göğüs: aynı
bel:0.5 cm
göbek:1 cm
basen:aynı
bacak:aynı

kesinlikle bogazımı tutmuyorum..hatta 4-5 gundur abarttım diyebilirim..:KK37::KK37:

11 tekrardayım ve 1. harekette başım çok fena dönüyor. 21 tekrarda ne yapacağım bilemiyorum. İzlediğim videolar ve kendimce denediğim yöntemlerin hiç biri bi işe yaramıyor. Baş dönmesini engellemek için sizce nasıl yapmalıyım? :26: Ya da bu baş dönmesi ne kadar normal? :KK1:

11 tekrardayım ve 1. harekette başım çok fena dönüyor. 21 tekrarda ne yapacağım bilemiyorum. İzlediğim videolar ve kendimce denediğim yöntemlerin hiç biri bi işe yaramıyor. Baş dönmesini engellemek için sizce nasıl yapmalıyım? :26: Ya da bu baş dönmesi ne kadar normal? :KK1:

Bende de mesela kitapta yazan bir objeye odaklanma işe yaramıyordu bende kendimce hani dalarsınya, gözün hiç kıpırdamaz aynen öyle yapıyorum, işe yarıyor. :KK1:

Bende de mesela kitapta yazan bir objeye odaklanma işe yaramıyordu bende kendimce hani dalarsınya, gözün hiç kıpırdamaz aynen öyle yapıyorum, işe yarıyor. :KK1:

İkisini de denedim ama yok olmuyor. 21 tekrarda ne yapacağım acaba... :KK1::KK1::KK1:

X