Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

ben bu gün 13 e geçtim bende başdönmesi oluyo ,nefes yetmeme gibi problem hiç olmadı fakat arkadaşlar müthiş bi saç kuruluğu var zaten kurudur ama arttı burda bazı arkadaşlardamı yazmıştı tam hatırlayamadım

saçları kuruyan zat-ı muhterem şahsım olur:)
john friedanın birkaç ürünü aldım biraz rahatladım, ama yine de eskisi gibi şekil almıyor.

ya arkadaslar son iki haftadir acaip bulanik zihnim .. tam ifade edebilicekmiyim bilmiyorum ama ..cok korktum son birkac gundur.. herseyi unutuyorum..konusma esnasinda durup ne anlatiyordum diye dusünüyorum..ertesi gün bi randevum oldugunu biliyorum ama uzun dusunmeden yada notlarima bakmadan hatirlayamiyorum..

normalde nasildin derseniz

tam tersi..(derdimi duzgun ifade etmek icin söyluyorum yanlis anlamayin) zehir gibiyimdir.. anlatilani unutmam tarih unutmam söylenileni unutmam okudugumu unutmam
son bi iki haftadir oluyordu.. sonra dikkat etmeye basladim gercekten beynim bulanik.. bununla bir ilgisi olabilir mi?

bugün tam da bunu düşündüm biliyo musun
hazırlandım evden çıkıyorum bi anda aklıma takıldı, dün ne giymiştim ben diye bütün giysilerim gözümün önünden geçti ama hatırlamam baya zamanımı aldı.
aslında benim hafızam iyidir, umulmadık şeyleri hatırlayıp insanları şaşırtmaya bayılırım.
şu anda benim sanki anlık kayıplarım oluyor.sadece bir an için zihnim bomboş oluyor.
ama ben bunu zihin yorgunluğuna bağlıyorum. izinler yaklaştığı için bizim çalışma tempomuz arttı, eve dosya getiriyorum, evde çalışıyorum gece yarılarına kadar. zihnimin dinlenmesine pek müsaade etmediğimden o kendi kendine reset atıyor arada bir :)
işte o boşluk zamanlarında evin kapısını kapatıp kapatmadığımı, kilitleyip kilitlemediğimi ütüyü fişten çekip çekmediğimi düşünürsem yandım, çünkü asla hatırlamayacağımdan eminim.
şimdi diyeceksin ki hep mi aynı şeyleri yaşıyoruz
ama inan durum bu. gerçi ben tibetle alakası olduğunu düşünmemiştim hiç. diyorum ya, benimki sanki zihin yorgunluğu.
yine de çok emin değilim.

söyle diyorum " ayni seyleri yasiyoruz" :) soru kipi yok :)

ben buna yorumladim .. bende yogunum ama bundan daha yogun oldugum zamanlar oldu gayet iyiydim..ya birde anlatamiyorum ben bazen .. bak sen guzel anlatmissin evet böyle ayni anlik bosluklar..gecen rezil oldum..dondum kaldim cvp veremedim hayatimda ilk defa kendimi cok gerzek hissettim .. konusamadim .. nerdeyimm..nediyosunuzzz...anlamiyorum hic bisey havasindaydim..

Peki bu zihnimizin temizlenme süreci midir diye sorsam :)
sadece bedenimiz değil, zihnimiz de mi temizleniyor diye sorsam:)

dondum kaldim cvp veremedim hayatimda ilk defa kendimi cok gerzek hissettim .. konusamadim .. nerdeyimm..nediyosunuzzz...anlamiyorum hic bisey havasindaydim..

ben de bazen kendimi başka gezegenden dünyalıların arasına düşmüş gibi hissediyorum:)
o anı tarif etmek, uygun kelime bulmak zor gerçekten
bu da geçer inşallah:)

meditasyonu düşünün kızlar zihnin susturulmasıdır ve inanılmaz rahatlatır,zihnimiz hiç dinlenmez rüyada bile bence boşverın keyfını cıkarınolumunekankayizsmile

meditasyonu düşünün kızlar zihnin susturulmasıdır ve inanılmaz rahatlatır,zihnimiz hiç dinlenmez rüyada bile bence boşverın keyfını cıkarınolumunekankayizsmile

ama an hızla akarken bir anda tökezliyor insan.
kopuyosunuz, algılamada güçlük, ya da boş bir sepet. sepetin içinin boş olması bir yana,sepetin altı bile yok:) o derece yani:)
insan zihin sağlığından endişe duyuyor, tatil istiyorum diye haykırıyorum:)
tibeti tatilde yapma hakkımı kullanmak istiyorum:)

birde öyle düsünmek lazim.. peki.. deniyelim bakalim moryel dimi
normalde doga gezileri fln siklikla yaparim aslinda bahcede saatlerce sessizce otururum ..hepsini bir nevi meditasyon görüyorum ve o bilincle yapiyorum
ama yinede hosuma gitti yaklasim tarzin clementine..

moryel , evet evet kosarken celmeye takilip yere kapaklanmak gibi

birde öyle düsünmek lazim.. peki.. deniyelim bakalim moryel dimi
normalde doga gezileri fln siklikla yaparim aslinda bahcede saatlerce sessizce otururum ..hepsini bir nevi meditasyon görüyorum ve o bilincle yapiyorum
ama yinede hosuma gitti yaklasim tarzin clementine..

moryel , evet evet kosarken celmeye takilip yere kapaklanmak gibi

teşekkür ederim Pia bende sık sık medıtasyon yapmaya çalısıyorum.bedenimi zihnimi farketmeye calısıyorum.unutulmaması gereken tibet yogası sadece fiziksel degildir.bir arkadasımız yazmıs artık cok sinirlenmiyorum diye.ne güzel gelişmeler bunlarkaydirigubbakcemile3

selam kızlar kaç gündür kayınvalidemdeydim merak ettim ne yaptınızz bende salı günü 11 e geçtim dün adet günümdü ve hala olmadım sizdebir değişiklik olmuşmuydu bide oğlum 7 buçuk aylık korunmamıza rağmen strese girdim hamile olamam demiii psikopata bağladım iyicee :KK43:

bendeki belirgin değişiklikler rahat uykuya dalma oldu oğlum çok uykusuz olamasına rağmen o yuduğu zamanlar ben uuyamıyordum şimdi yastığa kafayı koymam yeterli sindirim sistemim iyii çalışırdı dahada hızlandıı

yaa tırstım ben şu an yorumlarınızı okuyuncaeyvahedigeldismile işallah geçicidir bu unutkanlık..beynin rahatlamasıyla alakalı bişeylerdir umarımCADIARZU bugün 5 e geçtim...3 de dönerken zorlanıyodum Allahım 5 de dööööön döööönn kafamçokkarıştıo kadar uzun geldiki bitmek bilmedikafamçokkarıştı...21 de napcaz hey allahımşakkıdı

ya ama ins bu sebebdendir tüm bu olanlar..ben gögüslerimin buyumesini istemiyordum eger buysa sebbi resmen büyüdüler :KK43:( 1hafta 10 gün falan oluyor sanki regl gunum gelmis yada sanki yeni bebegim olmus gibi gögüsler foraaa...ayy hic sevmem öyle... ben memnundum benimkilerden ..2.bir pamelaya hic gerek yok...ööffff

bu kafama ragmen israrla devam ediyorum..3 gün sonra 15lerde devam edicem

nasi ya whiteice? yani ? nasil? bak anlamiyorum görüyomusun? himmmhhhhhh

hahaay sen çok yaşa pia,ben bu gün başdönmesi mide bulantısı ölüyorum 13 teyim dünden beri,meditasyon yapanlarda nasıl yaptıklarını anlatırsa kırlara çıktığımızda bilinçli yaparız:)

yaa tırstım ben şu an yorumlarınızı okuyuncaeyvahedigeldismile işallah geçicidir bu unutkanlık..beynin rahatlamasıyla alakalı bişeylerdir umarımCADIARZU bugün 5 e geçtim...3 de dönerken zorlanıyodum Allahım 5 de dööööön döööönn kafamçokkarıştıo kadar uzun geldiki bitmek bilmedikafamçokkarıştı...21 de napcaz hey allahımşakkıdı

aynen canim senin gibi dusunuyorum 21 yaparsam ne hale gelirimeyvahedigeldismile 7 de 4.gunumalkisalkisalkis zorlaniyorum ama bu 7 de sabah hem gece yapmaya basladim bakalim artik

Ben de istiyoruuuuum :) Hatta "başlamak bitirmenin yarısıdır" düsturundan hareketle bu msjı yazar yazmaz başlayacağım. Ancak boynumda fıtık var, bir de belim tutuluyor zaman zaman:KK43: Aynı şikayetleri olup ta bu hareketleri yapan var mı, ya da bu konuda birşey bilen?

Bende boyun fıtığı var canım. Bir problem olmadı şuana kadar... Yalnız ilk başlarda hareketleri yavaş kontrollü ve fazla zorlamadan yapmanı tavsiye ederim ben öyle yaptım. Şımdi boynumu arkaya daha rahat eğiyorum... :emir_bebek:

Buarada benim boyun fıtığım başlangıç seviyesinde.. Ayrıca tedavisini de görmüştüm. Belirteyim de çok ağar durumdaysanız dr.a sorun derim..

Son düzenleme:
Benim 3. haftam 7'lerdeyim. Her kademe biraz daha zorluyor ama alışılıyor, daha ilersi mesela 21 beni kokutuyor bir yandan da diyorum ki alışıcak vücdum.. Belki o gün gelince yarısını sabah yarısını akşam yaparım daha rahat olabilir. 10*5 sabah, 11*5 akşam.
Annem henüz 5'te takılı kaldı zorlamıyor kendisini ben de zorlasın istemiyorum zaten. Ama geçen haftasonu kardeşim anneme kahvaltıda "anne sen botoks mu yaptırdın" dedi.. :KK1: Öyle mutlu oldum ki.. "Hazır ol anne bu tepkileri daha çok almaya başlıycaksın" dedim.. O da mutlu tabi..
Kendimde ise; vücudumda bir sıkılaşma başladı sanki.. Göğüslerimde büyüme var. :kedi: Psikolojik değildir umarım.. Yüzümde de sıkılaşma var.. Geçen gün çektirdiğim fotoğrafta kilo almadığım halde 2-3 kilo fazla halimin yüzü vardı. Demek ki toparlanıyor yukarı doğru. zemuszemus
Sizlerin yazdıklarınızı okurken farkettim ben de de bir durgunluk var, herşeye cvp yetiştirmeye çalışmıyorum. Susuyorum.. Bir-iki kere ben dün ne giymiştim diye düşündüğüm de oldu :KK1:
Bir de dün akşam yöneticim aradı, bir şey istedi benden bugün için o sırada hareketlerimi yapıyordum... Kapattım telefonu hareketleri bitirdim. Adamın ne istediğini hatırlamıyorum deli olucam dedim. 5-10 dk. sonra aklıma geldi.. Sanırım transa geçiyoruz o hareketler sırasında ve çıkmak da zaman alıyor... akannehir
Şimdilik bu kadar yine yazıcam arkadaşlarım.. :nazar:

X