Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Ece Vahapoğlu'da tibet yapıyormuş ama sizde bir izleyip yorum yaparsanız sevinirim. Çünkü bizim yaptığımızdan biraz değişik yapıyor, nefeste bir değişik, ağızdan alıyor nefesi. 2., 3. hareketleri farklı yapıyor. 9. dakikada anlatıyor.

püskütcüm yine alıntı yapmayı becerememişim, kk nın yeni formatına alışamadım hala. neyse...
plank zor bir hareket değil. yaparken bile zorlanmıyorum. google görsellere bakarsan, hemen anlarsın çünkü bir çok egzersiz programında mutlaka yer alıyor. Doğru yaparsan tüm vücudu aynı anda çalıştırıyor. Özellikle karnınını sıkarak yaparsan,baklavaların çıkıyor. Benim baklavalar belli oldu ama üstündeki yağ tabakasından görünmüyor. Bizde genetic bel ağrılarıda var,beli korumak için karın kaslarınıda güçlendirmek gerekiyormuş. plank hem kolay, hem süresi az( ben şu an 3, 5- 4 dk yapıyorum). tibetten sonar ısınmış vücutla çalışmak zevkli oluyor.
bencede beni şınav zorluyor. çünkü kol kaslarımın çok güçsüz olduğunu biliyorum. şu an bile boynumun her iki yanı ağrıyor. Tibetteki 4 ve 5. hareketlerde kollarıma yorucu geliyor.
ayrıca tam şınav hala yapamıyorum. yarım şınav yapıyorum. 15 ve 12 tekrar, 2 set olarak. gücüm bu kadar yetiyor.kasların güçlenmesi için çalıştırmak zorundayız mantığıyla şınavı bırakmadım.

tibetten vazgeçmeyi düşünmüyorum. ağrılarım geçmezse, sadece Tibet yaparım, sonrasında esnemeyle bitiririm.
bu perşembe, inşallah pilatese başlayacağım. Oradaki hocaya hareketleri gösterip, doğru yapıp yapmadığımı sorucam.Ağrılarımın nedeninide sorucam.

canım benim tibetin ardından egzersiz yapmam zamansızlıktan desemde ( beynimi böyle kandırmaya devam ediyorum ), üşengeçlikten. tibeti severek yapıyorum. 15 dk kadar sürüyor. vücut ısınıncada, diger hareketleri kendiliğinden yapasım geliyor .sırt, kol, karın, bel kaslarını güçlendirdiği için bu 2 hareketi haftanın 5-6 günü mutlaka yapıyorum. tam benim sorunlu bölgelerimi çalıştırıyor. çoğu zaman supermen hareketinide ekliyorum. En son 4-5 dk mutlaka esneme yapıyorum.
bel ve sırt ağrılarım geçti ama boyun ağrım hiç bir zaman olmamıştı. buda benim bir hatamdan kaynaklanıyor. Belki, şınavı bırakırım.
az önced yazdım, perşembe günü pilates kursuna başlıyorum. hocaya danışıp, karar vereceğim.
son söz olarak Tibet i bırakmaya hiç niyetim yok. Son aylarda kendim için yaptığım en büyük iyilik ........

Evet, plank core kaslarını, tüm karın kasını çalıştırıyor ve karın kaslarını çalıştırmak için egzersize mutlaka eklenmesi gereken bir hareket, birde bel için supermen hareketi iyidir. Plank benimde egzersizimde mutlaka olmasını istediğim bir hareket. Yarım şınavda göğüs kasları için çok iyiymiş.

Supermen yazmışsın zaten.

şınavı en çok kilo verince sarkan göğüslerimi toparlasın diye yapıyorum. faydası oldu aslında ama bu boyun ağrısı beni şınavdan soğutacak galiba.

şınavı en çok kilo verince sarkan göğüslerimi toparlasın diye yapıyorum. faydası oldu aslında ama bu boyun ağrısı beni şınavdan soğutacak galiba.
Snav in boyun agrisi yaptigina pek ihtimal veremiyorum ancak hareketi yanlis yapiyorsan olabilir. Boynun icin esneten yoga hareketlerinden yapabilirsin you tube da var bir sürü, ayrica sirtini incitmen de boyun agrisi yapiyor olabilir yine yogadan yardim alabilirsin. Ben cok yararini gördüm.

Aslında son günlerde dikkat edince en çok 2. hareketin ve azcıkta 4. hareketin boynumu ağrıttığını fark ettim.

video mu paylaştınız acaba göremıyorum da ben?

dün gece boyun ağrısından doğru düzgü uyuyamadım. Sabah eşim boynuma masaj yaptı. şimdi daha iyiyim.
boynum düzelince tibetlerimi yaptım hemen. 2. ve 4. harekette boynumu hiç kaldırmadım.ayrıca boynumun altına ince bir yastık koydum. bir dönem tv den Ebru Şallı ile pilates yapıyordum.O hep söylerdi,boyun kaslarınız güçlenene kadar boynunuzu kaldırmadan yapın,bir yastık veya havu ile destekleyin, derdi.
Bu şekilde çok rahat yaptım.
Bu arada yarım şınav yapmadan edemedim yine.
kollarım bayağı toparlandı çünkü.
Azcık egzersiz bile çok işe yarıyor...

kendimle ilgili bir gözlemimi daha paylaşmak istiyorum.ben egzersiz yaparken şunu fark ettim.Benim sol tarafım çok güçsüz.kolum da, bacağım da.
şınav,plank gibi veya Tibet 4. 5. hareket gibi 2 kolumu kullandığım hareketlerde ister istemez ağırlığımı sağ tarafa kaydırıyorum.
bu Sabah boynumun sağ tarafı ve sağ omzum dayanılmaz derecede ağrıyınca bu dengesizliğin ciddi olduğunu fark ettim.şimdilik basit bir masajla atlattım ama her zaman bu kadar şanslı olmayablirim.
Egzersizi doğru yapmak çok çok önemliymiş, bunu öğrendim.

köprü hareketını dıyorsunuz de

ben de nıye yooooookkk
Youtubeda ece vahapoğlu yazınca çağla şikelin bir programı var orada tibeti gösteriyordu. Ama sanki hatalı yapıyor gibi gelmişti. İstersen youtubedan açabilirsin.

Youtubeda ece vahapoğlu yazınca çağla şikelin bir programı var orada tibeti gösteriyordu. Ama sanki hatalı yapıyor gibi gelmişti. İstersen youtubedan açabilirsin.
aradım taradım da cıkmadı spor hareketlerı yaptırdıkları cıktı neyse..

10 gün kadar şehir dışındaydım.. Arada iki gün hiç yapamadım tibet yogasını.. Hiç demeyeyim tabii.. 1. hareketi 21 set yaptım sadece..
Üç gün de iyine 1. hareketi 21, kalanları 3 set olarak yaptım.. Kalan günler baştan sona 21 set yaptım.
Bu şekilde dönüşte de 21 olarak devam ettim..
Daha önceki gidişlerimde komple ara veriyor ve dönüşte de 3 setten başlıyordum mecburen.. Bu sefer 3 sete dönmediğim için iyi hissediyorum kendimi.. Biraz kandırıkçılık yapmış gibi oldum, aramızda kalsın.. Çaktırmayın..

kızlar nefes konusu zorluyor beni
harakete başlarken alıyorum hareket sırasında tutuyorum bikaç saniye nefesimi...tekrara dönme esnasında veriyorum
birde burundan alıyorum ağızdan veriyorum nefesi ,doğrumuyum..?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…