Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Merhaba Tibet Ailesi bazı sağlık sorunlarımdan dolayı 1 aydan uzun süredir tibete veda etmiştim fakat ne büyük nimetmiş eksikliğini çok hissettimm her yerim yumuşadı sanki sporda yapamadım haliyle bu hafta itibariyle tekrar 3*5 den başladım
Ailemiz büyümüş yeni arkadaşlar katılmış ne güzell hepinize kocaman bir hoşgeldiniz diyorum

Yine harika bilgiler paylaşmışsınız hepinize çok tşk ederimmmemeklerinize yüreklerinize sağlık

kedicim eft konusu hakikaten çok etkili kilo vermemin son dönemlerinde çok faydasını gördüm bitanemm mutlaka her konuda faydasını göreceksin

kedicim teşekkürler bilgi için..
kafamda hazır hissedersem bırakırım herhalde.. ama öyle bir isteğim yok şimdilik.. belki bi gün gelir incelerim yöntemi.. şimdi incelesem de hava civa olacak.. çünkü açık değil beynim şu anda bu konuya..
sigara bırakanları daha doğrusu hayatında hiç sigara içmemişlere imreniyorum köşeme çekilip..

Günaydin Tibetci dostlarim. Size ilginc bir sey anlatacagim. 8 yil önce ikinci oglumu dpnyaya getirdigimde yumurtaligimda ufak ufak miyomlar vardi, doktor zararsiz dokunmayalim dedi. Gecen yil kontrole gittigimde hala duruyorlardi büyüme yoktu. Bu hafta kadin doktoruna gittim bir tane bile kalmamis ikimiz de ultrasona bakakaldik. Tibetten olabilir mi dersiniz? Tibetten sonra adetlerim yeniden olmaya basladiginda ilk birkac kez cok asiri kanamam oldu, öyle ki tuvaletten cikamiyordum. Artik normale döndü ve düzenli geliyor her ay. Mucizeler oluyor demek ki hayatta. Bu farkedebildigim 3. olay oldu Tibetten beri.

benim tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak....
ben 2 aydır her gün Tibet yogasını yapıyorum. yaklaşık 1 aydır, tibetin ardından şınav ve plank yapıyorum. kademeli olarak arttırdım.
sorunum şu , boynum, omuz başlarım ve kollarım çok ağrıyor.
2 aydır kaslarımın güçlenmesi gerekmezmiydi.
bu ağrılar neden kronikleşti?
sonuçta hepimiz, daha dinç olmak için spor yapıyoruz ama ben 24 saat bu ağrılarla yaşıyorum.
sizce nerde yanlış yapıyorum ?
egzersizlerden sonar mutlaka 3-5 dk. esneme yapıyorum.

İyi akşamlar fıstıklarrr topic sakinleşmiş sanki

Senin istedikten sonra yapamayacağın şey yok püsküütüm yeter ki iste ben de yıllarca içtim nihayet kurtuldum sigara bırakma esnasında ve kilo vermemin son 3 ayında olumlama cümlelerinden ve eft den hakikaten çok faydalandım benim cep telime kendi sesimle kaydedip her sabah ve akşam dinlediğim olumlama cümleleri bunlardı cnmm cep telinden kulaklıkla dinlemek pratik oluyor tabi dinlerken bir de eft noktalarına vurursan tadından yenmez

sigarayı bırakma olumlaması

Ben sigarayı bıraktım.
şimdi Her nefes alışımda ciğerime dolan hava bütün hücrelerime güç ve ışık veriyor.
Onları arıtıp güçlendiriyor. Her nefes alışımda ciğerlerime dolan hava bana sükunet ve huzur veriyor.
Huzur…ve sükunet….Huzur…
Nefes alıyor ve rahatlıyorum. Bütün organlarım bu şölenden nasibini alıyor. Özellikle ciğerlerim. Her an Onların daha çok temizlendiğini izliyorum .Yeşil görkemli bir ağaç gibi. Sigara brakan biri olarak kendimle gurur duyuyorum.

Hayatı seviyorum. Kendimi seviyorum. Sigara bırakmıs olmak benim kişiliğime, hayat amacıma çok uygun düşüyor.

Her geçen gün cildimin parlaklaştığını, dişlerimin beyazladığını ve gençleştiğimi görebiliyorum. Tüm duyularım açık ve güçlü. Tat alma duygum, koku alma duygum olağanüstü arttı. İşitme duygum ve hatta dokunma duyum bile açıldı.

Ben kendi koyduğum hedeflere kolaylıkla ulaşan biriyim. Hayatım bundan sonraki döneminde yeni hedefler, heyecanlar ve mutluluklar için sigarayı bırakmış olmak büyük bir işaret.

Bana zarar verdiğini bildiğim bir alışkanlıktan kurtulmak, bana büyük bir güven duygusu veriyor.

Hayatımın kontrolünün elimde olduğunu bilmek çok güzel bir duygu. Sigara bırakmış olmak beni cok iyi hissetiriyor.

Herşeyden önce böyle doğmuşum temiz nefes alarak yaşamak benim doğal halim. Doğal halime dönmek ve öyle yasamak benim için çok kolay.

Her gün gençleştiğimi hissediyorum. Aynaya baktığımda bunu açıkça görüyorum. Bakışlarım daha parlak, net ve canlı. Yürüyüşüm, hareketlerim dinamizm dolu.

Kendim sağlığımın efendisi olduğum için kendimi tebrik ediyorum. Muntazam sağlıklı iyi beslenen ve kendine dikkat eden biri olarak sigarayı da bırakmak kişiliğime çok uygun oldugunu kabul ettim ve onun bende uyundirdigi tum icme arzusuna son verdim. Bunun icin cok Mutluyum .

Sağlam ve rahat nefesler aldıkça rahatlıyorum. Huzur buluyorum. Konsantrasyonum güçleniyor. Bilinçaltım sigarayla ilgili tüm detayları tamamiyle sildi o arik YOK .
Simdi kendimle bedenimle BARIS icindeyim ve BEN OZGURUM .. BEN ozgurum BEN ozgurum… Huzur, sağlık ve mutluluk benim doğal halimdir.

Cavit Çağ

Kendini hazır hissettiğinde denemeni öneririm cnm benim inş işine yarar

İyi akşamlar Deryacım ne güzel haberler bunlar tbrk ederimmm Tibetin mucizelerini biliyoruz neden olmasın tatlım keşke ara vermek zorunda kalmasaydım belki ben de şimdi düzenli adet oluyor olurdum neyse vazgeçmek yok kaldığımız yerden devam çok sevindim senin adına cnmm

ben uzun süreli yapamadım malesef hayatcım ama yaptığım dönemde bir sorun yaşamadım şimdi tekrar başladım yine ağrı yok tibetten olduğunu sanmıyorum aksine omurgayı rahatlatıyor boyun sırt ağrılarını gideriyor hareketleri ısınmadan mı yapıyorsun acaba ya da şınav ve plank çok mu zorladı bilemedim şınav ben yapamıyorum mesela her gün deniyorum 8 tane ye ancak çıkabildim plank a da başladım o da henüz 45 sn de hem plank hem şınav kollarını yormuş olabilir cnm

bir de kasların artması ve kasların güçlenmesi 2 ayda zor gibi sanırım bunun için ağırlıklarla çalışmalısın ve protein tüketimin üst düzeyde olmalı diye okumuştum

ama sevgili püsküüt ve sevgili kedicik sorunu daha iyi cevaplayabilir cnmm

Hepinize şimdiden iyi bayramlar dilerimmm

Mesajı yeni gördüm. İnşallah yarar, şöyle kendimi verip düzgün şekilde uygulamadım.

Tibette bir yoga şekli aslında yogayla ağrılarımızın azalması lazım ama, nedense benimde ağrıyor sırtım ama masa başında çalışmamdan kaynaklanıyor. Beslenme çok önemli. Magnezyum, kalsiyum, omega 3, potasyum vs... bunların hepsini gıdalardan almaya çalışmalıyız. Protein tabii. D vitamini de çok önemliymiş. Ama benim yaptığım sporlar bana ağır geldi galiba, diz ağrılarım arttı. Programda ayrıca yogada olmasına rağmen. Şınav zor tabii, alışmak hemen kolay olmuyor, ben de zor alışmıştım ama plankta öyle ağrım olmamıştı. Maden suyu iç egzersiz sonrası.

Mesajı yeni gördüm. İnşallah yarar, şöyle kendimi verip düzgün şekilde uygulamadım.

işe yarıyor kedicim benden sonra bluebottle ı tanıyorsun o da uyguladı aynı yöntemle hem olumlama hem eft
o da çok faydasını gördü fırsat bulduğunda mutlaka uygula cnmm cep teline kaydetmek çok rahat oluyor cnm dinlerken de eft noktalarına tıklarsın inş faydasını görürsün cnm

Senin yaptığın sporu kim yapıyor ki kedicim maşallahın var beslenmen de gayet düzgün bu ara uğrayamadım topiğe ama eminim yine aynı tempoda yapıyorsundur plank şınava göre hakikaten kolay ama o şınav yokmuu

Bluebottle önerisiyle yapıyorum eftyi. Şu an p90x3 yapıyorum. Hazır program 90 günlük.

Hepinize iyi Bayramlar dilerim arkadaslar. Bahsettigim miyomlarla ilgili bir ekleme yapmak istedim. Ben arada bir detox yogasi da yapiyorum. Bilemiyorum onun da etkisi olmus mudur. Bu yoga zaten her derde deva. Hemsire oln bir arkadasim ender de olsa bazi vücutlarin miyomlari kendi kendine atabildigini söyledi.

Bak şimdi sen söyleyince benim de aklıma geldi ki göğüslerimde toplamda 7-8 tane miyom ve kistik yapılar mevcuttu.. Geçen sene başında tibet yogasına başladığımda durum böyleydi, sonraki kontrolü Haziran ayında yaptırmıştım ve göğsümdeki senelerdir var olan bu yapıların hepsi gitmiş sadece bir adedinin kalmış olduğunu söyledi doktor.. Ben nedense yogayla bağlantı kurup burada paylaşmamışım..
Regl aksamanının düzene girmesini de kuzenim yogaya başladıktan sonraki ay hemen deneyimlemişti ki hep ilaç yardımıyla regl olurdu, artık böyle bir sorunu yok..
Bu tibet yogası denilen hadise sahiden de güzel..

İki ay kasların güçlenmeye başlaması için yeterli süre..
Plank ne demek onu bile bilmiyorum, tecrübeliler yorum yapmıştır mutlaka.. henüz sonraki mesajları okumadım..
Ama şinavın yanlış yapılırsa omuz eklemlerinde ağrı yaptığını biliyorum. Bir tek buraya takıldı kafam.. acaba yanlış mı yapıyorsun.. Biraz basit olacak ama tavsiye edebileceğim şey şu.. şinavı bırak.. ve ağrında değişim olup olmadığını gözlemle..
En basit eleme yöntemiyle başlayıp sonra yeniden konuşalım üstüne..

Ağrı konusuna gelince.. Ben her zaman omuz, sırt ve boyun ağrıları olan biriyken tibet yogasıyla tanışalı beri ağrı nedir unuttum.. Bu deneyimle birleştirince sanki sorununun şinavın yanlış yapılması ve bu nedenle de bir zorlama yaşadığına olan inancım kuvvetleniyor..

Tatlım teşekkürler.. EFT anlamadığım bilmediğim bir şey.. Mesajının linkini kopyalayıp kaydettim ajandama.. Bir gün sigarayı bırakmak istediğim gün gelirse önce senin mesajına bakıcam..

kedicim.. spor öncesi kahveyi duydum da.. spor sonrası maden suyunu duymamıştım.. nedenini açıklar mısın, merak ettim..

kedicim.. spor öncesi kahveyi duydum da.. spor sonrası maden suyunu duymamıştım.. nedenini açıklar mısın, merak ettim..

sorunu gördüm kedi gelene kadar cevap yazayım dedim,o da yazar nasılsa gelince
ben de maden suyunu spor sırasında kullandığımız suyla karıştırarak tüketmemiz gerektiğini duymuştum. terlemeyle attığımız mineralleri yerine koymak için.

ben bu ara tibetten uzak kaldım yine.bir türlü sisteme oturtamadım

Terle birlikte kaybettiğimiz bazı mineralleri maden suyuyla almak için. Bazen ayranda yapıyorum maden suyuyla, 8'den sonra proteinli bir yiyecek yiyemem, hiç olmazsa yoğurtla alayım diye. Hem mineralleri hemde proteini almış oluyorum.

merhaba bişeyi merak ettim tibetin ardından şınav ve plank yapıyorum demişsiniz. benim bildiğim tibet yapmadan önce belki yürüyüş yapılabiliyor ama tibeten hemen sonrasında spor yapılmıyor. yani şöylee tibet bitikden hemen sonra sırt üstü yatıp bir 5, 10 dk. derin diafram nefesi alıp veriliyor! diye biliyorum. ben şahsen öyle yapıyorum. bende kol egzersizlerine başladım fakat tibetin iyileştirici yönündeki etkilerini engelemeyeyim diyee öğleden sonra yapıyorum bu egzersizleri. acaba siz tibet egzersizlerinden hemen sonra mı yapıyorsunuz şınav ve plank hareketlerinizi ?

diğer yönden geçmiş olsun arkadaşlara katılıyorum tibet egzersizleri sizin bel, sırt ve boyun kaslarınızı güçlendirip orda bir rahatsızlık varsa bile o bölgeye iyi gelmesi lazımdı ..

gurupça tibetin iyileştirici enerjisini en üst seviyede almamız dieğiylee : )

İkinci kitapta tibet yogası ve diğer egzersiz sıralaması ile ilgili şöyle bir bölüm vardı, daha önce paylaşmıştım:

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı İkinci Kitap-Peter Kelder (sayfa:145)

İkinci kitapta tibet yogası ve diğer egzersiz sıralaması ile ilgili şöyle bir bölüm vardı, daha önce paylaşmıştım:

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı İkinci Kitap-Peter Kelder (sayfa:145)

Ben dr. Mehmet Öz ün programina katilan bir adamin videosunu göndermistim hatirlarsaniz. Adam yillardir bütün dünyayi gezip tibet yogasi ögretiyor. O demisti ki her gün 1 saat yoga yaparim sabahlari, ardindan da tibetlerde seansimi tamamlarim. Ben de önceden yapinca üsenmiyorum diye düsünüyordum ama tibet de esnetip rahatlatiyor kaslari, esnemis kasin ardindan fitness gibi bir sey yapmak da zararli olabilir. Artik ben de sabah sporumun sonunda yapiyorum. Bazen de unutup aksam ayrica yapiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…